Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, pierwsze wysiewy już poczynione, czyli oficjalnie rozpoczęłaś sezon 2023 :D Ciemiernik kwitnący bardzo ładny. Moje jeszcze w pączkach, więc chętnie popatrzyłam na Twój.
Miłego tygodnia ;:196
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam was kochani. U mnie zawrót głowy remont w domu pełno pyłu, gruzu i totalny bałagan co chwile wycieram meble i cały czas białe koszmar pocieszam sie że będzie ładnie. Dziś przychodzi elektryk muszę zrobić gniazdko na wifi i telefon, a później mają przyjść od anteny gdyż przy ściąganiu tapety razem dpadł mi tynk ze ściany razem z tym domofon i antena masakra. same kable po przedpokoju.
Obrazek
na razie drzwi wymienione i grzejnik drabinka już też wisi w łazience
Obrazek

bardzo się boję o moje sadzonki żeby im ten pył nie zaszkodził co prawda wyniosłam je do innego pokoju, ale ten proch dociera wszędzie.
W sobotę i niedzielę spędziłam z moimi ukochanymi wnukami przyszli na dzień babci i dziadka prezent dostaliśmy przepiękny wesoły ślimaczek na sam jego widok od razu poprawia się humor i moje ulubione kwiaty róże. Choć prezent śliczny ale najpiękniejsze było jak moje kochane maluchy przyszły z życzeniami i dały najsłodsze buziaki to jest niezastąpione. W niedzielę pojechaliśmy do Kłodzka i Nysy jechaliśmy też na Srebrną Górę ale nie wyjechaliśmy no cóż zima. W sumie wycieczka się udała było wesoło i fajnie.

Obrazek

Obrazek

Papryka rośnie ładnie wszystkie nasionka wyszły siane 13 stycznia jednie były 17 i 18 a na samycm końcu wyszła papryka mini słodka 21 stycznia. Zastanawiam się bo jedno nasionko wyszło z trzema listkami czy go nie usunę bo jakiś dziwny co wy na to? gdzieś kiedyś czytałam żeby usuwać i chyba tak zrobię.

Witaj Ewuniu dziękuję za odwiedziny i za miłe słowa. Młodym sie nie udało z domem ale najważniejsze że są na swoim ciasne bo to nie dom ale własne. z wysiewami zaczełam w tym roku wczesniej o cztery dni nie mogłam wytrzymac jak wszyscy pisza że wysiali to i mnie podkusiło, ale papryczkę można niech rośnie. Pozdrawiam życzę miłego wtorku i słoneczka ;:196

Witaj Lucynko :wit Ja wysiewy będę robiła dopiero na początku lutego teraz tylko papryczka bo to najważniejsze. Heliotrop jest piekny tez bym siała ale będę kupowała sadzonki z braku miejsca.Liście Ciemiernika usunełam na jesieni nie wiem czy dobrze, ale jakoś brzydkie były. Pozdrawiam życzę miłego dnia zdrówka i słoneczka dla ciebie i roślinek.

Witaj Dorotko na działce mam kilka kupek ciemiernika i też są w pączkach tylko ten jeden zakwitł chyba tak dla ozdoby. U mnie sezon na wysiewy już otwarty łapki swędziały więc posiałam, a niech rosną. Pozdrawiam miłego dnia ;:196

To moje papryczki powolutku rosną

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających i zapraszam w wolnej chwili. ;:196 Miłego dnia
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Babciu Alu!
Prezenty i życzenia od kochanych wnucząt, a potem wspólna wycieczka pozwoliły wspaniale spędzić Wasze święto. ;:138 ;:138
Papryczki bardzo już ładne. ;:215 Niech rosną zdrowo. ;:303
U mnie powschodziły pierwsze heliotropy, jednak z powodu braku słoneczka nie tylko się wyciągają, ale dodatkowo są jakieś rachityczne ;:222 i nie wiem, co z nich będzie. ;:218

Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Lucynko święto dnia Babci super spędzone, ale martwi mnie brak słoneczka to tak chyba w całym kraju tak jest przydałoby się a tu codziennie szaro buro. Pozdrawiam życzę Ci ;:3 bo roślinki i my też tego potrzebujemy od razu lepszy humorek się robi. Miłego weekendu ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alicjo
Buziaki i obecność wnucząt cieszy i sprawia radość.
Róże i ślimak do ogrodu ;:333
Remont też niedługo się skończy i mieszkanko nabierze wyglądu.
Czytam, że już posiałaś roślinki , ja dopiero wyjęłam nasiona z pudełka i w lutym dopiero się za tą czynność zabiorę.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu już wysiewasz? ja jakoś jeszcze nie myślę.
Ja najwcześniej wysiewam lobelię,ona długo rośnie.
Nie mam miejsca na wysiewy,a potem pikowanie,jeszcze do tego zostawiłam nasiona w altanie.
Nie wiem kiedy wybiorę się na działkę po nasiona,zima trwa.
Miłego dnia.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witajcie kochane remont przedpokoju powoli sie kończy dziś malujemy już sufit i przy dobrych wiatrach jutro ściany. Mam taką cichą nadzieje, choć to zależy jak będzie schło. Papryka juz puściła liście własciwe więc przesadziłam ja do doniczek pół litrowych. W tym roku przed posadzeniem podlałam ziemię preparatem na zgorzel siewek zrobiłam według instrukcji myślę, że będą lepiej rosły i nie będą chorować.W późniejszym terminie chce podlać sadzonki bakteriami i kwasem humusowym na lepszy wzrost i korzenie. Posiałam już seler naciowy i korzeń, sałatę różne odmiany, ale najlepsza to liściowa nigdy takiej nie miałam już nie mogę się doczekać na efekty, posiałam lawendę, poziomkę regina podobno smaczna i duża. Teraz kolejny etap to już sianie pomidorów, cukini, ogórków. Reszta będzie kupiona na bazarku.
Obrazek

Ewuniu witaj ja w styczniu posiałam tylko papryki, teraz w lutym wysiewam mam nadzieje, że ładnie wszystko wyjdzie. Tobie też życzę żeby zdrowo wszystko rosło. Pozdrawiam miłego weekendu ;:196

Witaj Danusiu ja na działce zostawiłam doniczki te pół litrowe i nie mam do czego pikować, zima mnie zaskoczyła i też muszę jechać na działkę, ale przez remont nie mam kiedy. Mam nadzieję, że będzie ładna pogoda i wszystko to nadrobi. Pozdrawiam życzę udanego weekendu ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, jesteś niesamowita. ;:215 Pomimo remontu nawet na chwilę nie zapominasz o wysiewach, sieweczkach i pikowaniu. ;:138
Ponadto zaopatrzyłaś się w specyfiki zapobiegające rozmaitym chorobom czyhającym na maleństwa w doniczkach. :D
Gratuluję tak zdrowego podejścia do własnoręcznych upraw! ;:433 ;:433
Gdyby mnie się tak chciało.....
Pozdrawiam cieplutko i życzę słonecznych dni. ;:196 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witajcie kochani pogoda u mnie okropna silny wiatr i deszcz choć dziś doszło do tego na chwile w czasie deszczu zaświeciło słoneczko. przez tę paskudną pogodę jestem przeziębiona, gardło, kaszel, katar nie mogę za bardzo wychodzić z domu żeby się nie dorobić. Papryka już w swoich doniczkach przepikowana, seler choć malutki, ale też w doniczkach, teraz czeka już wykiełkowała mała poziomka, lawenda, sałatka na przepikowanie. Kolejne wysiewy to pomidory, ale nie tak jak w zeszłym roku kiedy siałam 26 lutego, w tym roku poczekam do 4-5 marca z powodu braku słoneczka i zimno. Rok temu o tym czasie byłam na działce przycinałam drzewka i woziłam i obornik, a dzieci się bawiły, kwitły też pierwsze przebiśniegi w tym roku siedze w domu i czekam wiosny.

Witaj lucynko Nie mam wyjścia muszę dbać o te moje biedne siewki bo cały czas narażone są na przenoszenie przez ten remont z miejsca na miejsce i na brak słoneczka. Mam nadzieje, że dzięki temu nic się im nie stanie. W tym tygodniu kończę remont od soboty sprzątanie i w końcu odpocznę bo zmęczona jestem i nic mi sie nie chce. Chce zająć się czymś przyjemniejszym. Pozdrawiam życzę dobrej nocki i miłego dnia. ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, siewki super ;:333 A przy tak troskliwej opiece nie mają wyjścia - muszą się udać ;:108
Mam nadzieję, że remont już skończony?
Dużo zdrówka ;:196
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alicjo...już wszystko wiem o domu.
Jestem pod wrażeniem Twoich wysiewów, gdzie Ty te wszystki rozsady poustaeiasz aby zapewnić im dostęp światła, ale znając Twoje doświadczenia rozsadowe na pewno dasz radę.
Ja się puszę tylko na pomidory i zacznę wysiewać w pierwszej połowie marcza, w tamtym roku ten termin mi wystarczył.
Tobie życzę zakończenia remontów i nowych wrażeń działkowych.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Alusiu.
Pp długiej przerwie wpadam i widzę, że dużo zmian nastało na działeczce. Widzę, że u Ciebie pracowicie.
Zabieram się więc do czytania i nadrabiania. Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Czy już te remonty masz za sobą ?
A wysiewy już pokazały listki zielone.
U mnie coś nie wiele jeszcze posiane. Stopniowo, pomału się rozkręcę może ;:306
pozdrawiam ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”