Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 787
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alicjo! To dobrze. Oprócz tych starych odmian mam jeszcze Juganę i Leningradskij Velikan. To są małe krzaczki, ale może uda się zrobić sadzonkę. Ponoć obie smaczne a szczególnie ta ostatnia.
Z tego co czytałam powinnaś być zadowolona z tych kanadyjskich odmian. Ja również będę miała z serii Borealis.
Reszta na pw.
Widziałam, że masz murarki. Dawno je masz na działce?
Też je chyba muszę zaprosić do siebie. Mam trochę drzewek i krzewów a zapylaczy mało.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Halinko mam od zeszłego roku teraz drugi sezon widzę różnicę w dodatku bardzo cieszą. Jeśli chcesz murarki to polecam już kuzynka się zaraziła i w tym roku tez będzie miała. Pozdrawiam miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, jak to się stało, że masz już kwitnącego maka? ;:oj
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, Twoja wiosna wcześniej się pokazała niż moja i rozwinęła śliczne wiosenne kwiatuszki. ;:138 Wiosenne! :D
Ale ten kwitnący mak to już wybryk natury :shock: Czy to jest jakiś zimujący, bo pewnie nie z wiosennego siewu.... ;:218
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witajcie kochani zniknęłam ostatnio bo dużo się działo w moim życiu. Najpierw wnuczek Kacperek przyniósł z przedszkola ospę i zaraził wnuczkę Julię Córka nie wyszła z domu, a zięć pracuje do późna więc trzeba było pomóc. Działka z opóźnieniami gdyż pogoda paskudna i nie można było nic zrobić, dobrze, że pogoda ostatnio się poprawiła bo ruszyło z kopyta i poszło. Nawiozłam kompostu 10 worków, podsypałam kwiaty krzewy ozdobne, porzeczki i agrest to co się dało i na ile wystarczyło. Koszenie zaliczone i plewienia na całej działce również. Teraz zabraliśmy się za robienie podłogi w altanie. Kafelki prawie są zrobione, potem fuga i będzie ok. Wczoraj majówka super udana, pogoda dopisała więc pojechałam rano zanim przyjechała rodzinka i złożyłam sobie foliak na pomidory, wyciągnęłam donice z piwnicy. Dziś jadę po klej do płytek i ziemię pod pomidory i pod kwiaty trzeba coś posadzić bo coraz mniej miejsca na balkonie i w domu, a roślinki rosną jak szalone. Dodatkowo jeszcze cały czas robimy z remontem w domu. Przywieźli mi meble do przedpokoju dopiero po mojej interwencji czasami trzeba ochrzanić i postawić do pionu by zabrali się za robotę. Teraz czekam jeszcze na moja sofę na taras na pewno odezwą się po długim weekendzie już nie mogę się doczekać.

Obrazek

to moja sadzonka kapusty pekińskiej wychodowana z nasionka juz w gruncie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to mój seler wysiany w 13 stycznia
Obrazek

Obrazek

to sałatka moje rozsady
Obrazek

a pod kapturkami rośnie sałatka liściowa siana pierwszy raz .
Obrazek ;:162

truskawki tylko trzy krzaczki może będzie więcej
Obrazek

i remont w altanie.
Obrazek

a ta wygladaja pomidory i papryka

Obrazek

Obrazek

Te butelki w oddali, mój wynalazek z zeszłego roku spisuje się i w tym roku.
Obrazek

Obrazek


Witajcie kochane Ewuniu i Lucynko to nie jest mak to zawilec kupiłam ten kwiatek w ogrodniczym był drogi to jeden wpadł mi do koszyka tak przez przypadek nie mogłam przejść koło niego. Pozdrawiam was serdecznie życzę słonecznego miłego weekendu i udanego wypoczynku.

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających jest mi miło was gościć w moich skromnych progach. życzę miłego weekendu dużo słoneczka ;:3 i udanego wypoczynku. :wit
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj, Alu, w maju. ;:196 ;:196
Przede wszystkim podziwiam Twoje wypasione. sadzonki! ;:138 ;:138
Przy okazji zaciekawiły mnie te butelki. :roll: O co tu chodzi?
Działka też już w wiosennej odsłonie. ;:215
Tylko przykro czytać o chorobie dzieci. ;:174 Znam ten ból z własnego macierzyństwa. ;:108

Trzymaj się, Kochana. ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Lucynko jeśli chodzi o butelki to podpatrzyłam dwa lata temu w necie takie butelki z korkiem niekapkiem do którego wkłada się rurkę od butelki z płynu do szyb czy innej ja dodatkowo zalałam klejem na gorąco żeby nie przeciekało. Dzięki długiej rurce w butelce wchodzę do wszystkich sadzonek mam dostęp do nich nie muszę tego przestawiać nie rozlewam wody jest to bardzo wygodne podlewanie. Mam kilka takich butelek napełniam i raz dwa podlane. Pozdrawiam. Miłego dnia.

To moje tulipanki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam miłego dnia
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Wow ale masz pękne sadzoneczki papryki i pomidora .
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, dziękuję za info w sprawie wykorzystania butelek do podlewania sadzonek. ;:180 Ciekawy sposób. ;:333
Ja zafundowałam sobie jakieś cztery lata temu koneweczkę o pojemności jednego litra z bardzo długą i cieniutką końcówka do podlewania. Znakomicie spełnia swoje zadanie. ;:303
Masz przepiękne tulipany! ;:215 ;:138
U mnie nadal słonecznie i bez opadów, zatem wodę z węża wylewam hektolitrami. Na szczęście mam ją za darmo, bo wprost z pobliskiej rzeczki nie uzdatniana. ;:108
Niech i Tobie słoneczko zaświeci ;:3 ;:3 i pozwoli cieszyć się odpoczynkiem na łonie natury. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Piękne tulipany.

Fajnie,że masz ich dużo.
I czytam ,że remontujesz.
Dobry czas na takie prace, życzę powodzenia.
Sadzonki pomidorków i papryk bardzo ładne. Ja też mam swoje. I czekają jeszcze na posadzenie.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witajcie kochani :wit Pogoda u mnie w kratkę dziś pochmurno ale nawet ciepło około 14 stopni. 5 maja w piękna pogodę posadziłam 19 odmian pomidorów do foliaka potem przyszły zimne ba nawet bardzo zimne noce, ale otulina folia i znicze zrobiły swoje pomidorki są w świetnej kondycji choć jak patrzyłam za okno to serce na ramieniu miałam co tam z nimi będzie. Dzis jadę na działkę robić z palikami jak zdążę to pójda do ziemi i w sobotę pomidory do gruntu.
Pomidory w przygotowane na działkę
Obrazek

Pomidory i papryka do donic
Obrazek

A mój mąż miedzy czasie zbierał mlecze na miodzik i obrywał ogonki by zostawić same główki.
Obrazek

W zimne dni
Obrazek

Obrazek

Witaj Majeczko urosły duże mimo żę siałam w tym roku dużo później i pogoda nie była za fajna. Pozdrawiam miłego dnia ;:196 ;:3

Witaj Lucynko u mnie pogoda w kratkę z przewaga opadów deszczu i zimna cieszę się że choć Tobie pogoda dopisuje. Ja mimo tego staram się coś robić by z tyłu nie zostać. Pozdrawiam miłego dnia ;:196 ;:3

Witaj Aniu Dziekuje za miłe słowa ja juz coś posadziłam i jeszcze sporo zostało może w weekend się uda o ile deszcz nie przyjdzie. Pozdrawiam miłego dnia i słoneczka ;:196

Pozdrawiam Wszystkich odwiedzających życzę wam dużo słoneczka i miłego dnia
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, nie boisz się już wsadzać pomidorki do gruntu? Ja jeszcze poczekam. Straszą załamaniem pogody i powrotami zimnych dni i nocy. ;:202 Postanowiłam w związku z tym dać sobie jeszcze na wstrzymanie. Posadziłam jedynie szklarniowe w foliaku i zabezpieczyłam dodatkowo agrowłókniną. Na razie jest cieplutko, zatem stoją na baczność, włóknina zwinięta, ale nie wyniesiona. ;:108
Mam nadzieję, że Twój maj już dokonał korekty i dogrzewa roślinki, ;:3 ;:3 czego życzę Ci z całego serca. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 188
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj :wit Alicjo. Bardzo dziękuję Ci że podzieliłaś się pomysłem na podlewanie rozsady butelką z taką fajną końcówką z rurką. W ubiegłym roku mąż zrobił mi taką jak pokazałaś. W tym roku również używam i stwierdzam, że to najlepszy patent. Ja mam zawsze sporo sadzonek pomidorów i papryk i ciągle miałam problem aby sięgnąć do tych stojących trochę dalej żeby nie uszkodzić. Teraz jest super. ;:196
Hanna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”