Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam was serdecznie chciałam się zapytać czy coś jeszcze będzie z mojej jagody kamczackiej. Dostałam dziś paczkę, na która czekałam i jak otwarłam to płakac ;:145 mi się chce najpierw nie mogłam wyciągnąć doniczek z pudełka bo było czymś przyklejone, a jak już to wydobyłam to okazało się, że są w tragicznym stanie większa połowa to uschnięte gałązki, krzeczki co miały być na 40-60 cm ma 32 cm. To jeszcze nie koniec jak wyciągnęłam z doniczki szok ziemia, a raczej błoto w donicy i korzenie zgniłe. Zadzwoniłam od razu do szkółki gdzie zamawiałam sadzonki powiedziano mi i to od razu, że nie ma problemu i oddają i połowę pieniędzy, a co z drugą połową co z przesyłką pani oznajmiła jak nie chcę to mogę jej odesłać z powrotem te sadzonki. To jest chore ja mam teraz szukać pudełka bo te sadzonki przyklejone zniszczyły pudełko zapakować i odesłać do nich. W Końcu po długiej rozmowie pani powiedziała, że wyśle pieniądze. Pewnie wyśle połowę więc chciałabym coś uratować czy jest szansa na ocalenie sadzonek? Jak na razie otrzepałam z ziemi wypłukałam korzenie i usunęłam to zgniłe pokazało się garstka korzeni jasnych dałam szybko do ziemi uniwersalnej i zmieniłam doniczkę co jeszcze mogę zrobić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam życzę miłego wieczoru
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Alu.
Co za oszuści.Dobra szkółka nie żądała by odsyłać tylko wysłała nowe.Widocznie szkółka byle jaka.
Ja to myślę,żeby przyciąć gałązki skoro mało korzeni.
Trzymaj się,miłego dnia. :wit
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Oj. Przykra przygoda.
Na pocieszenie powiem Ci że moje sadzonki że szkołki też były nijakie,pozamierały praktycznie wszystkie.
Twoją może jeszcze uda się ocalić. To że jest sucha to się nie przejmuj. Kamczatki są z suchokrzeowów i czasem tak wyglądają na martwe ale ożywają.

Jeśli będziesz miała problem ze szkółka to wystaw im negatywną opinię. Ja teraz tak działam i to chyba dla sprzedawcy najmocniejsza kara i boją się tego jak ognia.
Niestety sprzedawców nieuczciwych nie brakuje więc trzeba się bronić. Na początku odpuszczałam i zamawiałam jeszcze raz. Ale jak mi trzeci raz wysłano źle i jeszcze sprzedawca nie chciał uznać reklamacji to się wściekłam. To się w głowie nie mieści jak potrafią robić. Kiedyś mi babka wysłala zgniłe buty ( jak się potem okazało mieli na zewnątrz magazyn blaszak i wchodziła wilgoć) i to moro gdzie buty miały być ciemny granat do stroju galowego i stwierdziła że nie wymieni bo nie ma innych . Co gorsza po mojej opinii się okazało że to jej praktyka stała. Tylko ludzie się nie zgłaszali bo każdy odpuszcza że to niby raz. Dlatego zawsze namawiam do reklamacji bo mamy do tego prawo.

A czy potrzebowałas tej Kamczatki jakiejś konkretnej?
Możliwe że mam na wsi sadzonki co sobie robiłam. Jak Ci nie zależy na odmianie to pojadę rozejrzeć się i wykopię od siebie i wyślę. Ale zaznaczam że nie mam pojęcia jaka to odmiana.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Danusiu przykra sprawa szkółka trafia u mnie na czarną listę, a wydawała się naprawde w porządku jak to można się pomylić. Dobry pomysł z tymi gałązkami można skrócić na wysokość co prawda zostało z całego krzaczka po 2 -3 gałązki wszystko suche które musiałam zlikwidować. Zobaczymy co z Tego wyjdzie. Pozdrawiam miłego dnia ;:196

Witaj Majeczko mam nadzieję że odbiją i będą jeszcze ładne. Gałązki jagody łamały się były suche z nich by nic nie było więc usunełam. Musiałam też wyczyścić i pozostawić tylko dobre korzenie bo by się grzyb zrobił sama zgnilizna. Zrobiłam tak jak pisałaś wystawiam negatywa i do pięciu minutach telefon, dzwoni Pani pyta dlaczego ja dałam negatywa ja jej odpowiedziałam, poniewaz sadzonki są w bardzo złym stanie zwrot połowy kwoty jest dla mnie nie do przyjęcia tak też wysyłka tego z powrotem i mimo zabiegowi jaki zrobiłam nie wiem czy coś z nich będzie. Powiedziałam, że specjalnie kupiłam droższe sadzonki żeby już były ładne i szybciej owocowały, a nie żeby dopiero je leczyć. Pani zaczęła się tłumaczyć powiedziała że mam usunąć komentarz, a koszty mi zwrócą. Już dostałam na konto pieniążki teraz szukam szkółki co moge zakupić sadzonki. Dziękuję za miłe chęci fajnie by było jakbyś mi wysłała, ale podobno jest tak że każda odmiana ma swojego zapylacza i zawsze muszą być przynajmniej dwie i z tego mogło by nic nie wyjść. Pozdrawiam Miłego dnia ;:168
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, ja w sprawie kapusty pekińskiej. Udaje się Tobie?
Kiedyś posadziłam i nie chciała się zwijać w główki, wszystkie liście rozpadały się na boki :( i się zniechęciłam. Więcej nie posiałam.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

No fiu, fiu,, jaką ty już masz dużą i ładną papryczke.
U mnie dopiero po 2 listki mają. I inne jeszcze wychodzą.
Pomidorki też zaczęły wychodzić.
Krokusiki piękne :)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, współczuję nierównej walki z właścicielką szkółki. ;:168 Największe wrażenie na takich nieuczciwych sprzedawcach zawsze robi negatywna opinia w necie. ;:108 Nie wycofuj swojej, niech baba ma nauczkę. :lol:
Pozdrawiam słonecznie. ;:196 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Pojadę na wieś to się rozejrzę bo sadzonki robię regularnie więc jak tylko się przyjęło to nie widzę przeszkód . Jakie mam odmiany to pojęcia nie mam ale jeśli tylko mam kilka sadzonek to nie widzę problemu w podzieleniu się. My mamy kilka odmian i krzewów i owoce są więc może się uda.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, bardzo dobrze zrobiłaś wystawiając nieuczciwemu sprzedawcy złą opinię. Szkoda sadzonki, ale może jeszcze coś z niej będzie? Oby udało się ją uratować. Też będę w poniedziałek dzwoniła do szkółki, w której zamawiałam byliny. Jedna przyszła chyba martwa, bo z doniczki nic nie wystaje... A tak mi zależało akurat na tej najbardziej :(
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Na szczęście nie wszyscy tak źle podchodzą do reklamacji. Są tez uczciwi sprzedawcy :)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witajcie kochane praca na działce się zaczęła. Przez dwa dni miałam piękną pogodę więc byłam na działce. Dużo nie zrobiłam bo czasu mało, ale zawsze coś. Plewiłam grządkę z kwiatami, przeryłam grządki ze świeżym obornikiem końskim pod pomidory i ogórki i zrobiłam grządki ma marchew, seler, porę. przycięłam hortensję, porzeczki, zrobiłam oprysk na drzewa i przygotowałam domek dla murarek. Odpoczywając posadziłam bratki do jednej doniczki te drobne, a do drugiej te duże. No i najważniejsze zmierzyłam miejsce na sofę ciekawe czy będę miała czas na niej się wylegiwać. Już jest zamówiona będzie po 20 kwietnia.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Witaj Ewuniu jak ostatnio siałam i sadziłam to urosła mi bardzo ładna i duża, nie wiem czy to za sprawą odmiany czy jej u mnie pasuje. Przekonamy się w tym roku. Ja bym posadziła na Twoim miejscu ale zmienić miejsce i odmianę wydaje mi się że urośnie ładna nie ma co sie zniechęcać. Będzie dobrze. Ewuniu co do sprzedawców to mało jest takich uczciwych każdy chce sprzedać nie patrząc na klienta, a to bardzo źle. Pozdrawiam miłego piątku udanego weekendu ;:168

Witaj Aniu papryczka posiana w styczniu rośnie nawet nie zapeszając ładnie oby tak dalej. Pomidorki już powoli pikuję na chwile obecna brakło mi ziemi. Powoli zaczyna brakować miejsca oby jak najszybciej było ciepło i mogłyby iść na balkon do szklarenki. Aniu mam pytanie co sie stało z Twoim wątkiem czemu zablokowany? Pozdrawiam życzę miłego piatku udanego ciepłego weekendu ;:196

Witaj kochana Lucynko trzeba dać im nauczkę bo będą wciskać wszystkim takie badziewie. Ciekawe czy cos z nich będzie mam taką nadzieję, ale na pewno odchoruja to i dopiero o ile będą to na przyszły rok. Pozdrawiam miłego słonecznego ;:3 weekendu ;:196

Witaj Majeczko kochana z Ciebie dziewczyna jest mi bardzo miło, że mogłabyś sie ze mna podzielić Jeśli by się znalazła jakaś sadzoneczka byłabym wdzięczna ;:180 Buziaczki ;:196 miłego weekendu i oczywiście dużo słoneczka ;:3

Witaj Dorotko mi kiedys tez przyszła doniczka z ziemią i nic z niej nie urosło kiedyś też kupiłam w sklepie sadzonke z woreczku i oprócz ziemi nic tam nie było, ale tym razem miałam tego dość bo mało pieniążków za to nie dałam, więc sie wkurzyłam. Nie możemy sie tak dawać. Ja tez będę dzwoniła bo w zeszłym roku kupiłam piwonię drzewiastą i miała mi zakwitnąć czerwona a zakwitła mi kolejna różowa ładna ale ja takiej nie chcę. Obiecała mi Pani, że odłoży mi biała i czerwoną do tego roku i poczekamy jak zakwitnie jeśli kolor się zgodzi to dostaną jeśli nie to zwrócą mi pieniądze. Ciekawa jestem jaka będzie. Pozdrawiam miłego piątku i udanego weekendu ;:168

Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Alu ;:196 odniosę się do tego zakupu .
Może rozluźnij trochę korzenie ,zetnij te straszne kilkuty i włóż do ziemi dobrej .
To takie moje spostrzeżenia z moich doświadczeń .
Niestety krzew jest wysuszony i być może nie rokuje ,ale warto czekać .
Podaj nazwę szkółki, nie ma co ukrywać nierzetelnych sprzedawców .
Ja reklamuję zawsze jak coś rośliny nie przypomina ,albo są braki .
Odstrzeliłam szkólki nie ok ,zostawiłam te pewne ,ale i w nich
są np braki w dostawach cebul .(zdążą się w wyniku pośpiechu )
Ale po każdej reklamacji odsyłają ,piszą email i tak powinno być .
Nigdy nie zgodziła bym się na odsłanie zakupu bo to żart kiepski .
Dużo zdrówka życzę ;:196
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Bogusiu jak zobaczyłam co mi przyszło i ochłonęłam zadzwoniłam do tej szkółki to potem wycięłam suche połamane patyki następnie wyciągnęłam z doniczek i znowu przerażenie te korzenie były zgnite. Pojechałam do sklepu po nowe doniczki większe i świeżą ziemię. Przyjechałam do domu i tak jak mówisz rozluźniłam korzenie, wypłukałam stara ziemię, usunęłam zgniłe korzenie i te co zostały było ich niewiele wsadziłam do nowej doniczki i świeżej ziemi. Pierwszy dzień nie podlewałam tak mi doradzili w ogrodniczym bo ziemia była wilgotna, a te korzenie miały już i tak za dużo wody. Potem podlałam kwasami humusowymi i bakteriami żeby się lepiej wytworzył system korzeniowy. Jeśli pomaga to pomidorom to na pewno będzie dobre dla jagody. teraz zostało czekanie czy zacznie puszczać pąki i nowe gałązki. U mnie zimno słoneczka brak więc czekam. Nazwy szkółki nie mogę podawać bo wydaje mi się, że nie wolno choć by się przydało aby ktoś nie wpadł tak jak ja. Teraz jak przeglądałam to 8 osób usunęło komentarze cos musi byc na rzeczy. Pozdrawiam życzę milego popołudnia i udanego weekendu ;:168

Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”