Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Patrzę z podziwem ile jeszcze kwiatów na Twojej działce. U mnie już smutno i nie ma kolorów.
Jak przechowujesz murarki?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Twarda z Ciebie zawodniczka, Alu. Podziwiam. ;:138 ;:138
Mnie teraz nic i nikt nie namówiłby na pieczenie kiełbasek na działce. ;:14 Najchętniej już bym tam nie zaglądała, ale wiem, że jeszcze od czasu do czasu będę zmuszona do wyprawy, mam bowiem w tunelu kilkanaście roślinek w doniczkach, których trzeba doglądać. ;:108
Trzymaj się zdrowo i wesoło. ;:167 :tan ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Doniczkowczak
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 16 lis 2022, o 07:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam uprzejmie... Alicjo125, kwiaty robią przyjemne wrażenie, w szczególności clematis. Co do kwestii ogniska, czy eksperymentujesz czasami ze specjalnie przeznaczonymi do grzania nad nim piankami? Wśród moich polskich przyjaciół są niemalże nieznane za to często są pokazywane w amerykańskich serialach. Pozdrawiam serdecznie i życzę wielu zarówno kwiecistych i jak ogniskowych radości :)
Dlaczego cierpiałeś za mnie, drogi Jezu?
Z miłości! Gwoździe... korona... krzyż... wszystko z miłości do mnie!
Święta Gemma Galgani
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1112
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu :wit rzeczywiscie twarda z z Ciebie kobietka . ;:138
Patrzyłam i mówiłam ,jak wiele pracy włoźyliście w tę działkę .
To prawda co piszesz rodzina może bardzo dużo pomóc.
Znam ten stan :D
Teraz już odpocznie cie wszyscy aż do wiosny ,wiadomo porządki
w ogtodzie trzeba zrobić ,ale zima to czas relaksu .
Wiem ,źe jak będziesz miała chwilkę to pokażesz z lata swoje działania .
Pozdrawiam serdecznie anie miłego tygodnia ;:196
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu nadszedł czas odpoczynku od działki i ogrodu.
Podziwiam Twoje działania działkowe i pieczenie kiełbasy o tej porze....mnie już by nikt nie skłonił do grilowania.
Teraz będę wyglądała Twoich wpisów pomidorowych bo zawsze nimi się zachwycałam i Ciebie podziwiałam za dokładny rejestr każdego pomidora.
na razie skupimy się na okresie przedświątecznym po czym zmowu wkręcimy się w życie ogrodnika.
Alicjo....jak się mieszka w ogrodzie....dwa zdania poproszę.
pozdrawiam❤❤❤❤
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witajcie kochani po przerwie w nowej szacie wątku. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze i uda się do was napisać kilka słów. Po długich perypetiach jakie u nas w ostatnim czasie były powoli wszystko wraca do normy. Nie kupiliśmy domu ponieważ w ostatniej chwili właścicielka wycofała się ze sprzedaży i córka będąc już na wypowiedzeniu najmu trafiła do nas. Przez prawie cztery miesiące męczyliśmy się wszyscy to znaczy sześć osób w dwóch pokojach to był horror. Córka na szybko kupiła mieszkanie w blokach i remontowała by iść na święta do siebie. Co prawda z domu nie zrezygnowała, ale po tym wszystkim będzie się budować bo mamy już dość sprzedających. Na razie została nam zawsze niezawodna działeczka, która daje tyle radości. U mnie śniegu pełno i cały czas sypie nie można wyjechać spod bloku, a najgorsze to jest to, że muszę jechać na działkę zostawiłam choinkę na strychu no i przydałoby się odśnieżyć dać kotką jeść i ptaszką bo z pod śniegu trudno im będzie. Tak to wygląda u mnie.

Obrazek

Witaj Ewusiu po kwiatach nie ma śladu wszystko głęboko pod śniegiem, a murarki w altanie podzielone po 400 sztuk w pudełkach to przechowywania jak ostatnio sprawdzałem to wszystko było w porządku i oby tak do wiosny. Myślę, że jak zrobi się ciepło dla nich to chyba zabiorę je do domu do lodówki o ile będzie taka potrzeba. To pierwszy rok więc eksperymentuję zobaczymy co z tego wyjdzie. Pozdrawiam życzę miłego dnia. ;:168

Witaj lucynko pieczenie kiełbaski wyszło tak z niczego w sumie to upiekłam dwie pieczenie na jednym ogniu. Miałam trochu do spalenia gałęzi więc przed tym rozpaliłam ognisko i upiekłam kiełbaski, a i skorzystałam bo przy ognisku cieplej było. Ja na działkę jeżdżę jak tylko się da bo daję kotką i ptaszką jeść odśnieżam i doglądam czy wszystko ok. Teraz utknęłam czekam na lepszą pogodę. Pozdrawiam miłego dnia ;:168

Witaj Doniczkowczak miło Cię gościć w moich progach. Clematis mnie zaskoczył gdy zakwitł tak późno, ale było miło. Co do pianek to czasami to robimy, ale rzadko jakoś specjalnie za nimi nie jesteśmy.
Tobie życzę miłego dnia pozdrawiam. ;:196

Witaj Bogusiu staram się być twarda i robić zwłaszcza jak bardzo chcę choc czasami nie wychodzi. Ja mam jeszcze sporo pracy w ogrodzie muszę pomalować w styczniu drzewa na biało, a w lutym już obcinanie. Od stycznia też sieję zaczynam od papryki w połowie miesiąca. Ktoś kiedyś powiedział że praca na ogrodzie trwa cały rok i chyba tak jest naprawdę. Pozdrawiam życzę miłego dnia ;:196

Witaj Krystyno u mnie okres przedświąteczny się dawno zaczął jak tylko córka się wyprowadziła do siebie i można powiedzieć, że już obecnie czekam na gotowanie i święta . W lodówce są rybki, mięsko, pierogi i uszka swojej roboty, choinka świeża jest, ale jeszcze na balkonie będę ubierała z mężem w weekend, w domu posprzątane teraz w wolnej chwili powoli planuję pomidory na przyszły sezon. Zamówiłam jeszcze na AWN i jak przyślą to skompletuję wszystko. Doniczki, szklarenki przygotowane tylko ziemię muszę zamówić, ale to po świętach. Dzięki Kasi mam fajne odmiany o jakich myślałam już w zeszłym roku i jestem bardzo szczęśliwa, że je mam do tego dojdą moje sprawdzone i te zamówione. W 2023 będzie się działo oby pogoda dopisała. Chciałam zapytać o jakim ogrodzie mówisz? Bo dom z ogrodem tak jak pisałam odłożony w czasie. Pozdrawiam życzę miłego dnia i zdrówka. ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Krzew mojżeszowy zakwitł pierwszy raz w ty roku.
Obrazek

Ach ten zapach
Obrazek

Obrazek

Obrazek

To takie kolorowe wspomnienia z wiosny gdy za oknami biało.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie życzę miłego dnia i dużo zdrówka ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu piękne zdjęcia pokazałaś.Ciekawa jestem czy już mieszkacie w nowym domu?
Miłej soboty. :heja
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj, Alu! ;:196
Teraz dopiero dotarło do mnie, z jakimi warunkami musieliście się zmagać podczas choroby. Miałaś w domu niemal szpitalne warunki. Współczuję z całego serca. ;:167 Najważniejsze jednak jest to, że zdrowie wróciło, a córka nie załamała się niezrealizowaną transakcją i bardzo rozsądnie rozwiązała problem mieszkaniowy. ;:333
Wielkie brawa dla niej. ;:433 ;:433

Zimę masz naprawdę urokliwą i nawet szkopuł w postaci trudności z poruszaniem się nie jest w stanie zamazać tego obrazu. ;:303 Tylko ptaszków i kotków działkowych żal. ;:167 U mnie już dwie kule pokarmowe i dwie połcie słoninki zostały przez ptaki skonsumowane. Dzisiaj M powiesił kolejne. :D
Nasze ptaszki mają to szczęście, że do działki jest blisko i nawet gdyby nie dało się dojechać, spokojnie można dojść ;:65 , a M musi tam być codziennie ze względu na gołąbki. ;:108

Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Ci, by zapowiadana odwilż rzeczywiście nadeszła, byś spokojnie mogła pojechać na działeczkę i przywieźć choineczkę. :lol: Zdrówka. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, szkoda, że transakcja z domem nie wyszła, ale może nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Córka ma mieszkanie, a to najważniejsze. Są młodzi, więc na budowę domu mają czas i wszystko powolutku aż do skutku.
Fajnie, że już planujesz wysiewy. Czas szybciej zleci do wiosny. Na działkę pewnie się wybrałaś, bo śnieżyce ustąpiły, więc i ptaszki i kotki nie zostaną bez jedzenia.
Kolorowe, letnie zdjęcia ogrzały monitor w ten mroźny wieczór :D Tego mi było potrzeba ;:196
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam wszystkich serdecznie jeszcze w starym roku. Pogoda się poprawiła zrobiło się cieplej i nawet słoneczko wychodzi od czasu do czasu więc działka już zaliczona nawet dwa razy. Korzystając z pogody pomalowałam drzewka, usunęłam kwiaty jednoroczne z grządek i poobcinałam kwiaty z hortensji no i nie zapomniałam o moich małych, jedzonko dostali. Na działce wygląda jakby to miała przyjść wiosna, a nie początek zimy zaskoczyło mnie jak zobaczyłam kwiatuszki, które kwitną

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To por wyciągnęłam go wczoraj z ziemi przetrwał śniegi mrozy jest super.

Obrazek

Witaj Lucynko warunki były trudne jakoś daliśmy radę dobrze, że już po wszystkim i każdy u siebie. Dziękuję za życzenia, a Tobie również życzę zdrówka wszelkiej pomyślności spełnienia marzeń i planów w 2023 roku oraz szampańskiej zabawy. Pozdrawiam ;:168

Witaj Dorotko Młodzi u siebie my u siebie trudno, miało być tak fajnie, ale nie zawsze wyjdzie to co się chce. Działeczka została więc bedzie nasza wspólną oazą, którą będziemy upiększać już mamy plany na przyszły rok. Wysiewy zaczynam już w styczniu od papryk tak jak co roku ziemia kupiona wszystko przygotowane. Ten czas tak szybko płynie już za pasem nowy rok życzę Ci wszystkiego najlepszego w 2023 spełnienia marzeń i planów, dużo zdrówka i wszelkiej pomyślności. Pozdrawiam miłego dnia ;:196

Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

O tej porze każdy sobie życzy, co tylko może.
Bliscy bliskim zdrowia, miłości, radości,
nie tylko od święta, ale na co dzień bliskości.
A ja dołożę do tego jeszcze, serdecznych spotkań rodzinnych,
wszelkiej pomyślności, spełnienia planów, udanych zbiorów,
wszelkiego dobra.

Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam wszystkich w Nowym roku 2023 Pierwszy dzień nowego roku odsypiałam po udanym balu sylwestrowym na który szłam z radością bo przez covida wszystko było wstrzymane. Dziś dzień przywitał mnie słonecznie więc czekam na męża i jadę na działkę pierwszy raz w tym roku, a tak poważnie to chcę zabrać już szklarenki do wysiewu bo powoli szykuję się na wysiew papryki. Już coraz bliżej wiosny i dzień też będzie coraz dłuższy oj bardzo to mnie cieszy.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie życzę miłego dnia ;:196
Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Miłego i szczęsliwego Nowego Roku.
U mnie +16 ;:3 oby tylko za wcześnie się rośliny nie pobudziły w tym nowym roku. Miałam dzisiaj wiązać trawy, bo przegapiłam przed śniegiem ale teraz to już sama nie wiem czy to wiązać czy nie wiązać ? ;:218
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”