Ładne kwiatki ;)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2872
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

:wit
Po nocnej wichurze, piękny, słoneczny dzień. Jesień nas rozpieszcza tego roku. Jednak wszystkie doniczki z wrażliwymi roślinami wróciły już na zimowisko do domu.
Na koniec sezonu róże chińskie 'kolibry' obsypały się pąkami, bardzo lubię taką formę kwiatu, w porównaniu do hybrydowych, są zwiewne jak motyle, niestety mam tylko dwie odmiany. I oczywiście najbardziej je lubię za to, że są w zasadzie bezobsługowe i nie chorują, i nie kapryszą.

Hej hej Bogdanie, moja mini kolekcja hoi jest raczej skromna, w porównaniu do 'hojomaniaków' posiadających odpowiednie warunki i miejsce przystosowane do roślin tropikalnych. Miło mi że zajrzałeś do mojego wątku.

Dobrego dnia zaglądającym.

"Sri Lanka"

Obrazek

"Snow Queen"

Obrazek
sdagmara041
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 paź 2023, o 10:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Super! Te granaty mnie zaskoczyły, nie sądziłam, że w naszym klimacie jest to możliwe :)
Regulamin
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2872
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Pomimo tego co za oknem, hoje czują wiosny zew :)

Pachnący klejnocik, kompaktowa i urocza, krohniana.

Obrazek

H. panchoi i h. brevialata.

Obrazek

Obrazek

hoja walliniana, opalona i kwitnąca ;)

Obrazek

H. lucardenasiana.

Obrazek

Pompon hoi meredithii :)

Obrazek

I mój parapetowy sukces, hoja z grupy eriostemma, by zakwitnąć potrzebuje wyjątkowych warunków, których bez oranżerii w naszym klimacie nie da się osiągnąć. Nie mam nadziei że donosi choć jednego kwiatka, na zwykłym parapecie graniczy to z cudem, sukcesem jest, że w takich warunkach zechciała wypuścić pędziki kwiatowe. Monette (coronaria x lauterbachii) hybryda Eda Gildinga.

Obrazek

Kilka interesujących odmian szykuje się do kwitnienia, inne kwitną stale jak memoria, 'Rebecca", obscura, minibelle, finlaysonii, chicken farm.

Powodzenia w kwitnieniach parapetowych ;:333
Awatar użytkownika
doras
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 27 lip 2019, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Jagodo, aż jestem w szoku, ile u Ciebie pąków! Pozazdrościć :wink: Piękne odmiany i pięknie je pokazałaś.
U mnie pachyclada coś tam kluje, ale za mało jeszcze, żeby się tym chwalić. A pozostałych kilka sztuk dopiero zaczyna produkować świeże mikro-listki. Póki co, będę podziwiać Twoje okazy :)
Pozdrawiam, Dorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”