Mazurski ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mazurski ogród

Post »

Aniu fuksje masz przepiękne ;:138 cudne fotografie. Próbowałam z nimi kilka razy, ale takiego kwitnienia nigdy nie miałam, za to pod listeczkami obfitość mączlików była ;:222 Poddałam się i zrezygnowałam z ich uprawy, będę podziwiała u Ciebie.
Czytam jaki masz spory areał do gospodarzenia, to możesz szaleć do woli z nasadzeniami, planować. Napisz jeszcze ile lat tworzysz ogród, chyba ze taka informacja się już pojawiła i mi umknęła.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Mazurka71
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 lut 2021, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Mazurski ogród

Post »

Vivien333 u mnie tojeść ma lekki półcień, niestety brak słonecznych wolnych kawałków ziemi, w tym roku będzie miała więcej światła gdyż zlikwidowaliśmy czereśnię. Okaże się czy to z korzyścią czy nie dla bylin ;) kwitnie dość długo lekko licząc ponad miesiąc, ja scinalam ale to nie powoduje ponownego kwitnięcia :(
Doroto dziękuję za odwiedziny, ogród jest dość stary, założyli go rodzice około 40 lat temu, wtedy to był raczej sadek dookoła domu. Teraz ja gospodarzę, część drzew pozostała, inne trzeba było zlikwidować. W zasadzie od dziecka grzebię w ziemi, a mam blisko pół wieku :)
Co do fuksji, lubi półcień, nawożę ją tak jak inne doniczkowe tzn raz w tygodniu w sezonie letnim. Mączlik na fuksji hmm nigdy się nie spotkałam, to raczej ciepłe, rzadko wietrzone szklarnie gdzie gęsto rośliny rosną. Swego czasu mieliśmy problem z przędziorkami na daturach, ale jak zaczęłam je mocno nawozić to problem się skończył. Stara prawda że jak organizm jest dobrze nakarmiony, silny to niewiele się go ima... Potwierdziła się.
Pozdrawiam serdeczne
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2886
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mazurski ogród

Post »

Aniu, piękne fuksje ;:oj Każdego roku ukorzeniam wiosną te najprostsze, o pojedynczych płatkach, ale po zimie mi się nie budzą ;:185 Z tych o pełnych spódniczkach dawno zrezygnowałam.
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Mazurka71
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 lut 2021, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Mazurski ogród

Post »

Marto a gdzie one zimują że się nie budzą? Może mają za ciepło. Mateczne zimujemy na chłodnej werandzie, a raczej korytarzu gdzie jest w miarę widno, ale chłodno ok 7-10st. Gubią kwiaty i praktycznie wszystkie liście, z nich biorę sadzonki. Na zdjęciu właśnie maluchy z nich odebrane.
Obrazek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mazurski ogród

Post »

Aniu śliczne fuksje.Bardzo je lubię.,wielka szkoda,że nie mam ich gdzie zimować.Kiedyś jak miałam mniej innych kwiatów na parapetach to hodowałam fuksjowe drzewka.Tak sobie myślę,że jak oddam parę kwiatów z parapetu to sobie kupię wiosną pełną fuksję.
Na piasku faktycznie tylko nie które kwiaty sobie radzą,ale można w dołki sypać kompost i w to sadzić roślinki.
Miłego dnia . ;:138
Mazurka71
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 lut 2021, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Mazurski ogród

Post »

Danusiu fuksjowe drzewko to jedno z moich marzeń, może kiedyś spróbuję pobawić się w takie kształtowanie. Pozdrawiam serdecznie :wink:
Mazurka71
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 lut 2021, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Mazurski ogród

Post »

Za oknem biało, mróz coraz większy. Zatęskniłam za kolorami lata, zatem dzielę się z Wami moimi ukochanymi różami. Wszystkie kwiaty są piękne, lecz róże jak przystało na królowe są moimi faworytkami. Z różnym efektem z nimi sobie radzę, nie ułatwia tego ostry klimat, ale jakoś rosną:)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mazurski ogród

Post »

Aniu róże u Ciebie "jakoś" nie rosną, one są CUDOWNE!!!! każda wyjątkowa godna pochwały.
Ślicznie pergola różana wygląda, a co rośnie w dużych skrzynkach, czy to pelargonie.
U nas też przymrozek, na szczęście słoneczko od rana zagląda w okna.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Mazurski ogród

Post »

Aniu ależ festiwal różany ;:oj . A fuksje rewelacyjne, u mnie zawsze mszyce zżarły.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Mazurski ogród

Post »

Fuksje u mnie rosną średnio, nie wiem już co robię źle. A Twoje takie dorodne :) Wiesz, że ich owoce są jadalne ?
Piękna kolekcja róż, mimo, że mieszkasz w regionie z surowszymi zimami, to jednak radzą sobie u Ciebie .
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2886
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mazurski ogród

Post »

Aniu, to chyba swoje fuksje przechowywałam w zbyt wysokiej temperaturze. Zimą jest tam około 10*, ale jak słońce wiosną przygrzewa, to jest czasem bardzo ciepło i właśnie z początkiem wiosny mi usychały ;:14 Będę jeszcze próbować, bo marzą mi się właśnie fuksjowe drzewka ;:333
Masz w ogrodzie mnóstwo róż i pięknie kwitną ;:215 , ale te czereśnie nad nimi... ;:92
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mazurski ogród

Post »

Śliczne różyczki.Też mam ich sporo,ale niestety po tej zimie cienko to widzę,chociaż z drugiej strony nisko je przytnę to będą rosły silniejsze.
Pozdrawiam. :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42119
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mazurski ogród

Post »

Aniu śliczna alejka różana i masz sporą kolekcję tych pięknych kwiatów. Raz kupiłam sobie fuksję, która szybko oblepiła się mszycami i więcej nie zaprosiłam do ogrodu oprócz bylinowej, która przyjęła się u mnie i delikatnie kwitnie latem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”