Mazurski ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mazurski ogród

Post »

Aniu wysoka szałwia jest bardzo ładna, miałam ją w zeszłym roku po raz pierwszy, sadziłam na dwóch rabatkach, na jednej urosła ogromna, na drugiej gorsza ziemia to była niższa.
Oglądam piękne hortensje, czerwone kwiaty nadal mnie zachwycają. Ogrodówki są kapryśne, często pomimo zabezpieczenia na zimę nie zakwitną, u Ciebie mnóstwo kwiatów, oczu nie można oderwać.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Mazurka71
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 lut 2021, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Mazurski ogród

Post »

sauromatum pisze:
A połączenie kolorystyczne tej szałwi i agapantu wygląda przepięknie :)
uff poprawione, dziękuję

Lubię takie połączenia. Na początku przygody z ogrodem planowałam spore zmiany w rodzinnym ogrodzie, jedna tonacja kwiatów, uporządkowane rabaty, ale z czasem stwierdziłam że to nie jest to...lepiej się czuję w przestrzeni na wzór ogrodów angielskich.

-- 24 lut 2021, o 23:17 --
korzo_m pisze:Aniu wysoka szałwia jest bardzo ładna, miałam ją w zeszłym roku po raz pierwszy, sadziłam na dwóch rabatkach, na jednej urosła ogromna, na drugiej gorsza ziemia to była niższa.
Oglądam piękne hortensje, czerwone kwiaty nadal mnie zachwycają. Ogrodówki są kapryśne, często pomimo zabezpieczenia na zimę nie zakwitną, u Ciebie mnóstwo kwiatów, oczu nie można oderwać.

To prawda Doroto są kapryśne, u nas rosną na dość lichej piaszczystej glebie, zatem co roku dodaję im kwaśnego torfu, nawóz dla roślin kwasolubnych i obficie podlewam, są strasznymi pijakami,ale warto się postarać;) znam rośliny przy których więcej trzeba sę nachodzić, a efekty były kiepskie ;:145
Pozdrawiam serdecznie Ania
maryla73ab
1000p
1000p
Posty: 3139
Od: 26 sie 2008, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mazurski ogród

Post »

Aniu ...hortensje bukietowe i krzaczaste posiadam w swoim ogrodzie z ogrodowymi mam gorsze doświadczenie ale się nie poddaje :D
Dlatego taki mój zachwyt u Ciebie...
pozdrawiam Maryla...

Moje wątki
Mazurka71
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 lut 2021, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Mazurski ogród

Post »

Co roku sadziłam do donic wilca ziemniaczanego, pięknie latem się rozrastał. Przychodziły jesienne chłody ginął i wyrzucałam pozostałości. W zeszłym roku jesienią wygrzebałam z ziemi trzy bulwy, do jedzenia raczej się nie nadawały :) więc przechowałam w torfie z innymi. Zaczęły wypuszczać kiełki, zatem awansowały po pocięciu do ziemi. Jestem ciekawa czy doczekam się równie okazałych jak mateczne rośliny.
Obrazek
Mazurka71
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 lut 2021, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Mazurski ogród

Post »

W ogrodzie wiosny nie widać, ale na parapecie owszem :)
Oprócz wilców jest poziomkowe poletko i paprykowe. Tylko jak ja to wszystko przepikuję z niesprawną łapką.
Słonecznej i udanej niedzieli Wam życzę, Ania
Obrazek

Obrazek
Mazurka71
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 lut 2021, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Mazurski ogród

Post »

Od bardzo dawna w naszym ogrodzie nie rosły astry, powód dość prozaiczny... Chorowały :(
Jestem ciekawa czy Ci goście zakupieni za pośrednictwem internetu poradzą sobie i doczekam się prawie metrowych jak pisze na nasionach okazów. Swoją drogą jestem ciekawa jakie są doświadczenia innych osób z uprawą astrów
Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2888
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mazurski ogród

Post »

Aniu, czy Ty chcesz założyć plantację poziomki ;:oj Pikowania mnóstwo, a jeszcze jedną ręką ;:111 Myślę, że możesz jeszcze pozwolić im podrosnąć, będzie łatwiej.
Astrów już dawno nie siałam, u mnie raczej byliny, chociaż przeglądając nasionka, coraz bardziej mam ochotę na parę jednorocznych ;:224 Mam koleżankę, która astry uwielbia i ma ten sam problem. Przez trzy lata nie sadziła ich, żeby gleba odpoczęła i to było za krótko, zmarniały mimo oprysków. Spróbuj je posiać w miejscu, gdzie nigdy nie rosły, może się uda ;:215 Spróbować warto!
Wilec z pewnością będzie jeszcze piękniejszy niż rok temu. ;:63
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Mazurka71
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 lut 2021, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Mazurski ogród

Post »

Wiesz Marto w zasadzie ogród to głównie byliny, mało jednorocznych. Wyjątkiem są aksamitki które zawsze sobie radzą, szałwie i smagliczki. Lecz tyle jest w handlu pięknych roślin że trudno się oprzeć i nie kupić;) No właśnie choroby grzybowe astrów, tego się obawiam ;:145 Przerwa była dłuższa niż trzy lata więc się okaże czy ukraińskie kwiatki sobie poradzą
Poziomki ech wysiane z nadmiarem, bo dwa lata temu marnie skiełkowały i później latem sporo ich zginęło:( Zobaczymy ile ich przetrwa i jak sobie poradzę z nimi.
Pozdrawiam serdecznie w pochmurną niedzielę
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mazurski ogród

Post »

Fajne kotki.W tym miejscu gdzie będziesz sadzić astry kup worek ziemi i posadż astry,może to im pomoże.
Mazurka71
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 lut 2021, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Mazurski ogród

Post »

Danusiu dziękuję bardzo za podpowiedź, świetny pomysł z tą ziemią. Zastosuję:)
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mazurski ogród

Post »

Aniu, przybiegłam do Ciebie z rewizytą i oniemiałam z wrażenia jak zobaczyłam Twoje hortensje ;:oj ;:215 Takie dorodne, obficie kwitnące okazy ;:224 Niesamowicie to wygląda. Bukietowe uwielbiam, a z ogrodowymi miałam do czynienia kilka lat temu. Niestety nie okryłam ich zimą i przemarzły. O kwitnieniu nie było mowy i trochę się do nich zraziłam. Okrywanie to sporo pracy, a przy różach też jej nie brakuje i z ogrodowych zrezygnowałam. Ale jak patrzę na Twoje, to znów nabrałam na nie ochoty ;:108 Widziałam już dzisiaj w L..u tyle, że w środku, bo na zewnątrz pewnie za zimno, tym bardziej, że u nas zapowiadają nocne przymrozki.
Nasionka astrów wyglądają zachęcająco. Nigdy nie siałam. Zakupiłam w szkółce 4 szt.bylinowych. Mam nadzieję, że będą ładnie rosnąć ;:173

Miłego tygodnia ;:196
Mazurka71
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 lut 2021, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Mazurski ogród

Post »

Dorotko astry bylinowe to chyba tzw marcinki? Są śliczne. Nie potrafię ich przed mączniakiem uchronić i darowałam sobie ich uprawę. Pozdrawiam serdecznie:)
Mazurka71
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 lut 2021, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Mazurski ogród

Post »

Oglądające Wasze wiosenne ogródki, gdzie zaczyna robić się już barwnie , wiosennie zatęskniłam i ja za kolorami i wygrzebałam parę zdjęć mojego ogrodu. Wiem, wiem to taka trochę dżungla, ale nic na to nie poradzę że lubię taki chaos;) trawnik, iglaki...to nie dla mnie. Zapraszam Was na spacer:)
Jak nie lubić trojeści, łatwa w uprawie, totalnie nie wymagająca bylina, w tle niebieskie..to nie lawenda, lecz kocimięta, coś z życia kotom się przecież należy:)Obrazek

Lubię mocne zestawienia kolorystyczne i barwne plamy, stad to połączenie: bacopa(paskuda wymagająca ciągłego skubania) i lobelia
Obrazek

Można by powiedzieć, pierdzielnik, ot taki kwiatowy bałagan, co roku trochę inny, stałym elementem są dzwonki, róże i juki(tutaj akurat małe)
Obrazek

Ławka już tak nie gryzie w oczy, zmieniła kolor na zielony, czeka na ciepłe dni by powrócić pod rdest auberta. Jest to roślina uwielbiana przeze mnie, co rok gole ją pozostawiając parę około metrowych pędów i co roku jest taka czapa:)
Obrazek

Niedługo sie okaże co po zimie prztrwało...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”