Ogródek-moje początki cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Lucynko :wit dziękuję , wzajemnie ;:196
Wreszcie nowy rok, nowy sezon. Oby był lepszy od ubiegłego.

Wszystkim Forumowiczom i ich bliskim życzę wszystkiego najlepszego ! Zdrowia, szczęścia , spełnienia marzeń oraz pięknych ogrodów ! ;:3

Taką roślinkę zadarniającą dostałam od mojej mamy, niestety nie znam nazwy, wiecie może co to jest ?

Obrazek

rózyczka Penelope - mieszaniec piżmowy. Rośnie u mnie 3 rok. Niestety słabo rośnie, powinna być już większych rozmiarów ale ciągle jak mała rabatówka.
Ogólnie jest zdrowa i ma piękne kwiecie, szczególnie cudnie mieni się w promykach ;:3
Poniżej w zachodzącym słonku.

Obrazek
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Zobacz: Pragnia syberyjska.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Janku witaj :wit dziękuję za podpowiedź. Faktycznie wygląda na tą roślinę. U mamy mojej tak szybko nie zadarnia rabaty, ale tyle co już zasłoniła, robi wrażenie. Szczególnie właśnie jak kwitnie, poduch kwiecia na żółto jest oszałamiający ! Później listki w soczystej zieleni też bardzo fajnie wyglądają. Ciekawe, jak u mnie sobie poradzi, posadziłam ją pod brzozą, czy to dobry duet ?

...dorzucę jeszcze Penelope

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i ogródkowy bałagan ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mój pierszy Rhododendron, który jako jednyny przetrwał ze mną od początku , reszta dostała choróbska i uschła. W zeszłym roku na wiosnę posadziłam drugiego, ale nie mam zdjęć jak zakwitł. Pisałam tylko o nim na wiosnę. Okazał się biały a miał być żółty :lol:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

U mnie pragnia rośnie pod świdośliwą.To krzew,podobnie jak brzoza,o drobnch liściach.Słońce jest tam tylko rano i to miejsce raczej suche.
Przy braku opadów czasem podlewam ale jakoś mocno specjalnie o nią nie dbam a i tak jesienią mocno ją ograniczyłem.Nie jest to miejsce również
nawożone ponieważ rosną tam rośliny skalne a tych nie nawożę.To roślina raczej żywotna i problemów z nią nie ma.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Asiu, zarówno różyczki i rododendron robią wrażenie. ;:219 Są piękne. ;:215 ;:303
Mimo wszystko do mnie najbardziej przemawia "ogrodowy bałagan". ;:108 Sama mogę się takim pochwalić, bo bardzo go lubię. :D
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

cześć Asiu , rh masz cudne ,zazdroszczę ,ja niestety z krzewami muszę się pożegnać ,nie mam miejsca i muszę się cieszyć z tego co mam.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Moja pragnia okazała się zbyt ekspansywna w moim małym ogródku przydomowym. Ładna to była roślinka, ale krok po kroku zaczęła zarastać sąsiedztwo i w końcu się jej pozbyłam. Ale na większej powierzchni warto ją mieć w cienistym miejscu, gdzie nie chcemy mieć chwastów.
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Obrazek

Witaj Dorotko :wit tak, pamiętam jaką masz działeczkę. Też pewnie wybrałabym to co najbardziej kocham i mogę pielęgnować w swoim ogródku. Ty masz tyle roślinek, można rzec zatrzęsienie :D , nieduże ale jakże różne i prześliczne ;:167 ;:333 Będę podpatrywać, co tam nowego pokażesz w sezonie :wink:

Obrazek

Lucynko taki bałagan to u mnie co kilka miejsc w ogródku, głównym liderem do zdjęć, jest Pan Perz. Ależ on się "wyrywa" do sfotografowania , aż miło ;:202 ;:306 ;:306 No, niestety nie daję rady tego okiełznać i tak pewnie już zostanie. Ładne roślinki idą na dalszy plan ...


Obrazek
Janku u mnie pragnia bedzie pierwszy sezon w gruncie. Do tej pory miałam w doniczce i tak sobie rosła bez większych przyrostów. Czy się rozrośnie ? ciekawa jestem ;:224

Obrazek

Wandziu, no właśnie, jak to jest z tym rozrastaniem. U mojej mamy rośnie ona parę lat, raptem zajęła z m2. Czy to dużo ? Jak pisałam, moją posadziłam pod brzozą. trochę cienia będzie miała, ale nie za dużo. Ciekawe czy się w ogóle przyjmie (?). Miałam różne roślinki na przełomie paru lat, co to były pewniaki, a u mnie uschły albo zmarniały, bo dostały choroby grzybowej. Bedę ją obserwować, nie chciałabym żeby zdominowała za dużo terenu ;:185
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam cieplutko :wit
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Asiu, u mnie wprawdzie chwasty nie mają dobrego życia, ;:185 ale za to rośliny ozdobne rozmaitego autoramentu mają tyle swobody, że to one tworzą miły sercu bałagan. ;:215 ;:306
Śliczne tawułki kwitły w Twoim ogródeczku. ;:138
Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2589
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Witaj Asiu :wit
Przychodzę z rewizytą i od razu muszę przyznać, że oczarował mnie Twój ogród ;:215
Porównując tę pustą powierzchnię z maleńkimi nasadzeniami sprzed lat z tym bogato zarośniętym ogrodem w chwili obecnej chylę czoła przed ogromem pracy, którą wykonałaś ;:180 Wyczytałam, że powierzchnię masz dużą, sporo ponad 1000 m, więc jest co robić.
Oprócz pięknych róż, irysów, dalii, piwonii, liliowców...... i innych cudownych kwiatów w oko wpadły mi maki, szczególnie te różowe ;:167 Piesio i Kicia bardzo sympatyczne :D
Wrócę jeszcze do piwonii. Narzekasz, że słabo kwitną (choć na fotkach tego nie widać :lol: ) Pamietasz, że powinny być płytko posadzone?
Asiu, życzę Ci słoneczka i ciepła, niech wiosna przybywa do Twojego ogrodu i cieszy barwami i zapachami.
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Kochani, Wszystkim Forumowiczom w Nowym Roku życzę dużo zdrówka i pogody ducha oraz pięknych widoków, wspaniałych zapachów i obfitości plonów w Waszych ogrodach. Niech roslinki, które uprawiacie daja Wam radość i satysfakcję :tan ;:4
Obrazek

Obrazek
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Witajcie :wit zima nas nie opuszcza... cóż trzeba się z tym pogodzić i przywyknąć, że to jakiś czas potrwa...
Ja, jednak coraz mocniej tęsknię za latem i kawką w moim ulubionym kubeczku :)

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogródek-moje początki cz.3

Post »

Kubeczek niezwykle urodziwy, ale i te białe roślinne akcenty też wzbudzają tęsknotę za świeżością wiosny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”