Całkiem nowy kawałek raju

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Witam się z Tobą Dorotko :wit tym razem w Twoim przepięknym ogrodzie.
Minęło nieco czasu od ostatniej mojej wizyty u Ciebie i muszę przyznać,że Twój ogród jest nie do poznania.Bardzo się rozrósł przybyło mnóstwo ciekawych i przepięknie kwitnących tysiącami kolorów roślin.O wiele łatwiej jest do niego wejść ale o wiele,wiele trudniej z niego wyjść.Nie znajduję słów podziwu dla jego uroku a jeszcze więcej dla Twojej i Małżonka pomysłowości i włożonej pracy w zagospodarowanie ogrodu.Gratuluję cierpliwości,wyobraźni i gustu.Życzę Wam dużo,dużo zdrowia,wiele pomysłów i cierpliwości.Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.
Misza123
100p
100p
Posty: 122
Od: 11 gru 2022, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/lubelskie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko :wit widoki wiosenne napawają optymizmem. Teraz zrobiła się straszna szaruga. Codziennie pada i w ogrodzie brak już kolorów. U mnie zapowiadają mrozy i w dzień i w nocy do -7, a jeszcze tyle rzeczy do przykrycia. Pomimo, że pada będę musiała wyjść do ogrodu. Mam trochę delikatnych roślinek jak między innymi gunera, obuwiki. Już najwyższy czas je okryć. Zwlekałam, bo czekałam na suchszą aurę a tu deszcze i śnieg. Niestety nie zapowiada się poprawa pogody. Czy przysypujesz róże w tym roku? Jeśli tak, to czym i kiedy? Boję się, że jak bardziej zmrozi, to nie ukopię ziemi do przysypywania. ;:196
Pozdrawiam Gośka
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Stworzyłaś zupełnie inny ogród niż poprzednio.
Lubię takie różnorodne zestawienia.
Róże dla mnie to nie wszystko.
Zaszalałaś z marcinkami. Masz niezłą kolekcję
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11532
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Cudne wiosenne kwiatuchy. ;:oj Pozaglądałam do wątku różanego, pokazujesz swoje królowe z taką miłością, że nawet ja nie różana, zachwycam się nieustannie. :tan

Dorotko z okazji Bożego Narodzenia spokoju, dużo radości i wiele miłych chwil z rodziną przy świątecznym stole. ;:4 ;:167 ;:167
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1958
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Podziwiam jak zawsze te piękne ujęcia roślin i kwiatów. Magiczny ten ogród ,jak magiczne te Święta Bożego Narodzenia,
dlatego składam Ci te życzenia ,z rodzinką mile spędzonego czasu,przy kolorowej ,pachnącej choince z lasu,
przy stole pełnym smakowitości a Nowym Roku samych sukcesów i radości. ;:138 ;:167
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Witajcie! :wit
Czas nie stoi w miejscu, tylko gna niemiłosiernie do przodu. Nie nadążam i stąd znów dłuższa przerwa :oops: Nie znaczy, że nie zaglądam na forum… Jestem prawie codziennie, tyle, że nie pozostawiam śladu. Pogoda przez ostatnie dni nie rozpieszcza, więc na przekór wiejącym wiatrom, i ciągłym opadom, będzie dużo kolorowych zdjęć.
Na przywitanie - ciąg dalszy maja.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak ja tęsknię do takich widoczków i słoneczka majowego…

Aniu-Annes, zaległych fotek mam całą masę. Nie pokazywałam maja, czerwca, lipca, sierpnia. Obawiam się, czy wystarczy mi czasu do wiosny, bo w tym tempie, mogę faktycznie nie zdążyć? Moja Amanogawa ma dopiero dwa sezony. Kwiatów miała sporo w tym roku i bardzo mi się one podobają. Ładnie też urosła w drugiej części sezonu.
Jeśli chcesz popatrzeć na różyczki, to zapraszam do drugiego wątku. Tam zdjęć z tego sezonu jest znacznie więcej ;:196

W majowych wspomnieniach nie może zabraknąć rododendronów

Obrazek

Obrazek

Lucynko, tak myślałam, że magnolia tworzy pąki jesienią, ale wolałam zapytać ;:108 Wiosną, zaraz po zakupie, nastały przymrozki i wtedy ją owinęłam agrowłókniną, bo bałam się, że nie zobaczę kwiatów. Teraz na razie niczym jej nie okrywałam, pomimo kilkustopniowych mrozów. Mam nadzieję, że nic jej się nie stanie. Myślę, że wiosenne, nocne spadki temperatur są dla niej groźniejsze. Jeśli wiosna znów okaże się taka kapryśna, to wtedy ją okryję.

Nie pamiętam nazwy tej roślinki. Dostałam ją od Marty

Obrazek

Obrazek

Ewa-ewita, tulipany i u mnie w tym roku znacznie słabiej kwitły. Część miała tylko liście, a część nowo posadzonych w ogóle nie wyszła z ziemi. Myślę, że pogniły w mojej glinie ;:222 Miałam już ich nie kupować, ale się złamałam i kilka opakowań wpadło do koszyka. Teraz nastawiłam się bardziej na czosnki i tych posadziłam naprawdę dużo. Ciekawa jestem czy wszystkie mi wyjdą z ziemi….? Nie popełniłam już tego błędu, co z tulipanami i posadziłam większość w przepuszczalnej glebie.
Brunery są prześliczne. U mnie mają dobre miejscówki, bo na rabacie leśnej, gdzie najpóźniej dociera słońce i one tam czują się najlepiej. Pięknie się rozrosły i dały też sporo nowych siewek, co mnie bardzo cieszy, bo będę miała kolejne sadzonki :D

Na tej rabacie czosnki rosną od jesieni 2020

Obrazek

te orliki mają śliczny kolor

Obrazek


Małgorzato, dziękuję za wizytę i miły wpis ;:196

najwcześniejsze irysy

Obrazek

Obrazek

Arkadiuszu, dziękuję za wizytę i wszystkie ciepłe słowa pod adresem ogrodu ;:168 Rzeczywiście rośliny sporo podrosły i zaczyna być miejscami ciasnawo, a tyle jeszcze chciejstw mam na liście… Niestety ogród nie jest z gumy i trzeba mieć umiar w obsadzaniu. Mąż stara się hamować moje ogrodowe zapędy i chyba dobrze, bo jak nic kupowałabym bez opamiętania, a tak staram się ograniczać :wink:

Obrazek

Obrazek


Gosiu-Misza, u mnie w ogrodzie również szaro. Po listopadowych przymrozkach ani śladu. Róże, które miały jeszcze pączki, niestety nie zdążyły ich rozwinąć :( Teraz musimy cierpliwie poczekać do czerwca.
Od kilku lat nie kopczykuję róż. Za dużo ich i nie mam tyle kompostu. Tylko te, których nie zdążyłam posadzić na stałe miejsca mają kopczyki, ale to zaledwie kilka sztuk. Reszta jakoś musi sobie radzić bez żadnego okrycia.

Obrazek

Obrazek

Gosiu-Margo, to prawda, że ten nowy ogród jest całkiem inny. Tutaj mogę wreszcie sobie pozwolić na różnorodność roślin. Tam było zbyt mało miejsca na wszystkie chciejstwa, a ponieważ róże zawsze będą na pierwszym miejscu, to musiałam wybierać. Postawiłam na różany ogród i taki też tam stworzyłam. Tutaj realizuję swoje roślinne marzenia, bo większa powierzchnia pozwala na odrobinę szaleństwa :)

najwcześniejsze powojniki

Obrazek

Obrazek


Soniu, tęsknię za wiosną i tą zielenią. Teraz szaro, deszczowo i wietrznie…. Beznadziejna pogoda ;:222
Dziękuję za świąteczne życzenia.
Tobie życzę wspaniałego Nowego Roku 2024 ;:196

Obrazek

Obrazek

Jolu, dziękuję za odwiedziny i życzenia ;:196
Szczęśliwego 2024 Roku. Oby spełniły się wszystkie Twoje marzenia.

Obrazek

Obrazek

Na koniec jeszcze troszkę majowych widoczków...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Bardzo ładnie. Powoli wszystko nabiera masy
Misza123
100p
100p
Posty: 122
Od: 11 gru 2022, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/lubelskie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko :wit ta biala mała, cudna roślinka to tiarella. Lubi cieniste rabaty. U mnie rosnie na leśnym zagonku. Czekam z utęsknieniem na takie widoczki w realu. Czosnki imponujące. ;:196
Pozdrawiam Gośka
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1221
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko, piękny był maj u Ciebie. Z utęsknieniem czekam na ciąg dalszy. ;:167
Ja jakoś nie mam tyle serca do robienia zdjęć, ale lubię Wasze podglądać :)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Witam Cię Dorotko :wit
Piękności nad pięknościami ;:138 ;:138 ;:138 Patrzę oglądam,podpatruję i nie mam słów podziwu ;:63 Żeby tak urządzić ogród to trzeba mieć ogromną wyobraźnię,smak,gust etc.etc.i jeszcze zdrowie i dużo samozaparcia oraz wiedzy.
Życzę Tobie Dorotko i Twojej Rodzinie wielu sukcesów w urządzaniu ogrodu i multum pomysłów na jego urządzanie,
Pozdrawiam serdecznie i miłego wieczoru życzę.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11532
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko wspaniały ogród, pięknie zapełniły się rabaty. :shock: Rododendrony specjalnie podziwiam. ;:oj Moje dwa ;:306 ładnie zapączkowane.
Tiarella cudna, zawsze mi się podobała, więc też już mam. :tan Posadziłam też tiarellę zadarniającą, równie ładnie kwitnie, tylko jest miniaturowa.
Pozdrawiam ciepło. ;:168
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Jak miło przenieść się do urokliwych chwil maja. Oglądając twoje zdjęcia aż czuje się to miłe ciepełko. Tęsknię jak wszyscy do słońca i ciepła. Twój ogród rośnie jak na drożdżach. Pracy będzie w nim bardzo dużo. Życzę zatem zdrowia i sił. Czekam niecierpliwie na zdjęcia z okresu różanego. ;:167
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Przepiękne późnowiosenne obrazki, Dorotko! ;:215 ;:303
Szczególnie urzekły mnie bogato kwitnące rododendrony oraz wyniosłe czosnki. ;:138 ;:138
U mnie akurat te dwie roślinki marudzą i nie chcą okazać całej swojej krasy. ;:222

Wiosna tuż - tuż, zatem wkrótce ogrody i działki zadziwią kolorami. ;:3 Tylko słoneczka im potrzeba, czego wszystkim nam i Tobie życzę z całego serca. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”