Całkiem nowy kawałek raju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko dziękuję ;:167 za nazwę hortensji, już zapisana ku pamięci. Lipcowy ogród kolorowy, piękne lilie, już wyobrażam sobie jaki zapach musi wokół się roznosić. Koleus piękny, to bardzo wdzięczne rośliny.
Cafe au Lait i kilka innych kupiłam w zeszłym roku, bulwy przyszły bardzo słabe, część zanim poszła do ziemi zgniła a te, które wsadziłam nie zakwitły i nawet nie wiem czy dostałam te które zamówiłam.
Warzywnik widzę już obsadzony, czyli własne warzywka już jadłaś ;:215 , świeże warzywa prosto z grządki smakują dużo lepiej,udanych tegorocznych plononów życzę ;:215
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Widzę sporo bylin :)
Niebieskiego kwiatka nie kojarzę, jak się nazywa? Typowałam szałwię albo przetacznika ale to chyba żadna z nich.
https://postimg.cc/K1MTs8Rg
Czytam że zamówiłaś m.in. bodziszki :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Misza123
100p
100p
Posty: 121
Od: 11 gru 2022, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/lubelskie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Witaj Dorotko,
Tak się rozpędziłam w ostatnim poście, że zamiast napisać lilie OT hibrid to napisałam ITOH ;:14
Oczywiście te drugie to peonie nad którymi właśnie się zastanawiam i stąd ta pomyłka.
Pozdrawiam Gośka
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2573
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko, Twoje zdjęcia z lipca są cudne, bo i w lipcu w ogrodzie jest bogato i kolorowo ;:215
Pocieszajki urocze, szkoda, że tak krótko kwitną w mieszkaniu :wink:
Czytam o zamówieniach, jakie zrobiłaś, znów będzie coś nowego do podziwiania :D
Jakoś musimy umilać sobie czas zimowy, żeby nie popaść w melancholię :D A że później chodzimy po ogrodzie i szukamy miejsca naszym nowym nabytkom, to już zupełnie inna sprawa ;:306
Miłego dnia, przesyłam słoneczko, które właśnie zajrzało mi do okna. ;:3
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Witam miłych gości! :wit
Lekka zima, posypało białym puchem i od razu jaśniej i ogólnie przyjemniej. Wolę taką zimę, niż poprzednią zgniliznę.Troszkę zaniedbałam ten wątek, ale obiecuję poprawę :wink:

Na dobry początek, letnie obrazki

Obrazek

Obrazek

Lucynko, cieszę się, że chociaż na chwilę mogłam poprawić Ci nastrój ;:196 Fakt, że tej zimy słońca jest bardzo mało, ale pocieszam się, że coraz bliżej wiosna, dni wyraźnie dłuższe, a luty krótki. Planuję już wiosenne prace i nie mogę się doczekać, żeby wreszcie zacząć działać w ogrodzie.

Obrazek

Karolu, miejsce się kurczy i trzeba myśleć perspektywicznie. Rośliny zaczną się rozrastać, więc nie mogę tak szaleć jak dotychczas. Trochę trawnika muszę zostawić, żeby mąż miał co kosić… ;:306
Bravo jest wspaniałym pieskiem, ale rośliny ma w głębokim poważaniu. Uwielbia buszować wśród rabat, a ja nie mam sumienia odbierać mu przyjemności przebywania w ogrodzie, więc i ze szkodami muszę się liczyć.

Obrazek

Gosiu, swoich lilii nigdy nie wykopywałam. Jesienią musiałam je zabrać i znaleźć im inne miejsca, bo tam gdzie rosło ich najwięcej, to nie był dobry pomysł. Po przekwitnięciu, od strony drogi widać było nieładne łodygi z przekwitniętym kwiatami. Na to miejsce posadziłam miskanty. Mam nadzieję, że będą się lepiej prezentowały.
Wow, zamówiłaś 50 sadzonek różnych bylin? To nieźle poszalałaś... :;230 Musisz mieć wielki ogród.
Z bodziszków zamówiłam: Rozanne, Rosemoor, Azure Rush, ale skromnie, bo tylko po jednej sztuce. Wiosną muszę szykować miejsce na nowe róże i to będzie wyzwanie, bo pociągnie za sobą zmiany na dwóch, albo nawet trzech rabatach. Jeszcze obmyślam, jak to wszystko obsadzić… Najchętniej poszerzyłabym rabaty, ale trochę boję się reakcji męża. Bo jak znam siebie, to jeśli poszerzę jedną, to za nią pójdą kolejne i znowu przybędzie róż… ;:306

Obrazek

Daysy, z tą hortensją to wprowadziłam Cię w błąd :oops: Znalazłam na tej mojej znacznik, i to jest Early Sensation, a z kolei druga na tej rabacie, to Early Harry.
Z daliami mamy widocznie podobnie, albo kupowałyśmy z tego samego źródła, bo i moje bulwy zgniły w doniczkach.
Warzywka jedliśmy już własne. Pomidorki, ogórki, sałaty, cukinie, buraki, rzodkiewki, papryki, fasolkę szparagową i jeszcze kilka innych. Smak niepowtarzalny, więc wiosną mąż zrobi kolejne trzy skrzynie. Wciągnęła mnie uprawa warzyw i chociaż doświadczenia nie mam, to z czasem się nauczę, bo co swoje – to swoje. Tylko papryki w tym roku nie będę sadzić, bo na kilka krzaczków, owoców było mało i trochę się zniechęciłam.

Obrazek


Olu, bylin rzeczywiście sporo i ciągle coś nowego mi wpada do koszyka. Niebieski kwiatek, to przetacznik. Przyjechał z którąś z jeżówek, albo z nachyłkiem w doniczce, bo z całą pewnością go nie kupowałam. Cieszę się, że jest, bo wygląda bardzo ładnie wśród jeżówek i sporo go przybyło od 2021r.
Bodziszki zamówiłam trzy odmiany: Rozanne, Rosemoor, Azure Rush i mam ochotę na jeszcze. W ogrodzie rosną jeszcze inne, ale nazw musiałbym poszukać, bo zamawiałam wiosną 2021r i nie pamiętam jak się nazywają… A, znalazłam zapiski i okazuje się, że Rosemoor już jeden mam i Elke i jeszcze jakiś, ale nazwa umknęła z pamięci…. ;:124

moja jedyna budleja

Obrazek

Obrazek

Gosiu, z liliami domyśliłam się, że chodzi o OP, bo takich właśnie mam sporo, no i trochę azjatek ;:108

Obrazek

Obrazek


Halszko, czerwiec i lipiec to moje ulubione pory roku, ale najbardziej jednak czerwiec – ze względu na kwitnienie królowych ;:167
Przekwitnięte hiacynty wysuszam i jesienią sadzę w ogrodzie. Coś tam zawsze z nich wyrasta. Może nie są już takie tłuściutkie, ale i tak cieszą kolorami.
Zamawiam sporo i chciałbym jeszcze, ale muszę się opamiętać, bo inaczej zamiast ogrodu, za kilka lat będę miała dżunglę… :;230

Obrazek

kilka zdjęć hortensji

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Ok, dzięki Dorotko już zapisałam i idę na zwiady, gdzie są dostępne ;:168 ;:167
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Też już mam wszystko pozamawiane i cierpliwie czekam na dostawę róż i bylin. Tymczasem kupuję ziemię i przygotowuję donice, bo większą część roślin będę chciała początkowo uprawiać właśnie w donicach, zanim znajdę docelowe miejsce.
Wiesz, chodzę tak od pewnego czasu koło budlei. Wiem, że to pachnące krzewy i przyciągające mnóstwo motyli. Ale powiedz mi tak szczerze, czy w rzeczywistości budleja to ładny krzew, czy raczej przypominający drapak? Bo w szkółce budleje jakoś mi się wydają zbyt rozczochrane we wszystkie strony.
Niezmiennie podziwiam wszystkie jeżówki.
Misza123
100p
100p
Posty: 121
Od: 11 gru 2022, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/lubelskie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Witaj Dorotko,
Już czekam z niecierpliwością na takie piękne, letnie widoki. Masz już dużo ładnych krzewów I bylin.
Przez to, że mamy taką łatwość robienia zakupów przez internet, to nie można się opanować. Przy zamawianiu czas szybko i przyjemnie płynie w oczekiwaniu wiosny. Gorzej, że trzeba to będzie jeszcze gdzieś wsadzić i znów robić rewolucję w ogrodzie. Już sobie w tamtym roku obiecałam, że nic nie będę kupowała ale niestety .... ;:14 .
Tylko czekam na reakcję bliskich jak zaczną spływać zamówienia ;:202
Przymierzam się na dniach do siania papryki. Pomidorki trochę później.
Pisałam o wykopywaniu tylko lilii orientalnych, innych też nie wykopuję. W tamtym roku musiałam przesadzić jedną kępę lilii hybrydowych. Jak ją wykopałam, to było parę cebul wielkości pięści. Te lilie OT pięknie się rozrostają. ;:168
Pozdrawiam Gośka
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Witaj Dorotko po przerwie przez ten okres świąteczno noworoczny tak już jest z czasem u mnie to samo. Czekam na dalsze zdjęcia te bardzo ładne co przenoszą na ciepłe dni w tą zimny i deszczowy wieczór. Pozdrawiam miłego wieczoru duzo słoneczka i zdrówka ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko nie będę wymieniać najpiękniejszych róż, ponieważ rabaty jako całość są przepiękne. ;:oj Chyba dobra gleba sprawia, że tak wspaniale kwitną. Byliny też wyjątkowo dorodne, lilie i tawułki cudne.
Z zakupami szalejesz ;:oj i jeszcze jakieś zmiany planujesz, będzie się działo. ;:65
Domowe pocieszajki śliczne i zapach umila oczekiwanie na wiosnę w ogrodzie.
Kilka lat temu kupiłam ponad dwadzieścia róż wielkokwiatowych, niestety stale chorowały i słabo kwitły. ;:222 Po kilku latach zostały trzy. Na moich szybko przesychających piaskach najlepiej okrywowe i kilka rabatowych sobie radzi.
Dziękuję za piękne zdjęcie hortensji.;:196 Świetnie skomponowałaś je z różami. ;:215
Dzięki za informację o kocimiętce. Kupiłam dwie odmianowe, ale jakoś mnie nie zachwycają.
Psiaki słodkie, ale w ogrodzie niestety potrafią napsocić. ;:108 U syna czarny potwór prawie wykopał świeżo posadzonego, wielkiego cisa.
Dużo słońca na miłe chwile w ogrodzie. ;:168
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko Pięknie u Ciebie ;:167 Aż chcę do lata :D
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko :wit ;:168 ;:167 Piękne kadry z lata.
Aż się chce jak najszybciej do niego ,chociaż to oznacza w naszych metrykach spore zamieszanie.
Dorotko powiedz proszę może na PW jak się trzyma ta farba siwa na tym domku narzędziowym i kto jest
producentem?
Potrzebujemy na domek ,ale by nie schodziła od wilgoci.
Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę wiosennego zdrówka i już tylko cały czas ,zdrówka :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Całkiem nowy kawałek raju

Post »

Dorotko, tym razem podziwiam Twoje hortensje, jeżówki i liliowce. ;:219 Piękne. ;:138 ;:138
Wiosna coraz bliżej, niedługo już się zacznie ogrodowanie i działkowanie, ;:63 dni będą wypełnione po brzegi, a to nam sprawia najwięcej przyjemności. :D Niech zatem czas oczekiwania skróci nam łaskawa Matka Natura. ;:167
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”