Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Syriusz
200p
200p
Posty: 237
Od: 7 paź 2017, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Witam, czy jest ktoś, kto ma opracowany test nr 4 w związku z rejestracją - paszportowaniem roślin? Ogarnąłem już 1 i 5 ale z 4 dalej ciężko. Byłbym wdzięczny za pomoc, dziękuję i pozdrawiam.
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Dostałem dostawę gozdzika to samo zamowienie co w 2021, miało być do 20% drożej a jest 33 ;:138
RudySzczur
100p
100p
Posty: 163
Od: 17 lut 2020, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

To i tak nie jest tak źle, ostatnio był u mnie przedstawiciel i gadaliśmy o cenach to mówił o swoim kliencie który dostał dostawę goździka właśnie i miało być nieco drożej a okazało się chyba 60% więcej że teraz się zastanawia po ile to będzie musiał sprzedawać. Zastanawiam się jak będzie z cenami na wiosnę, teraz w niektórych firmach podwyżki są znośne ale muszę podpytać czy dają gwarancję ceny żeby się nie okazało że przy dostawie będzie dodatkowo +20%
RudySzczur
100p
100p
Posty: 163
Od: 17 lut 2020, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Jakoś ten rok obfituje u mnie w dziwne sytuacje.. Wiecie może dlaczego taki jest środek nie wybarwiony? Da się coś z tym zrobić żeby było ok, duże dawki potasu? obecnie robię 10.10.30
https://ibb.co/1qP1B6M
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Środki skarlające w większym stężeniu także mogą zakłócać prawidłowy rozwój pąków.
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Jak dla mnie to za wczas na jakieś obawy :wink: co to za odmiana ja mam mniejsze pączki...
RudySzczur
100p
100p
Posty: 163
Od: 17 lut 2020, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Ekopom
Największe stężenie bnine 0.5 a też nie były w tym roku aż tak skarlane jak w poprzednich latach

Forestit
No ja trochę się podłamałem bo rok temu miałem podobną sytuacje i skończyło się pustymi środkami w komodo ( to jest właśnie odmiana ze zdjęcia ) Od jakiegoś czasu coś mi nie wychodzi żeby mieć pełny wielki kwiat a nie mogę dojść co zacząłem robić źle. Najpierw myślałem że za późno zaciemniam ale po wcześniejszym zaciemnieniu było to samo, potem w badaniu miałem w fazie tworzenia pąka bardzo niski poziom potasu i w tym kierunku zacząłem iść, w tym roku nawożenie miałem dużo bardziej intensywne a tu znowu takie podobne dziadostwo się robi. Krzaki w tym roku super są ale jak będzie znowu brzydki kwiat to się chyba załamię. Zastanawiam się czy nie robić monopotasem żeby się wypełniły środki.

Dużo masz mniejsze? jaka odmiana? i czym zasilasz? Ja w jednej folii chyba na noc załącze na parę dni grzanie bo pączki za małe ale boli utrata nawet takiej małej ilości węgla ;)
Awatar użytkownika
Syriusz
200p
200p
Posty: 237
Od: 7 paź 2017, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Witam, czy ktoś z Państwa doradziłby jaki kolor filcu wybrać do dysków przeciw chwastom do doniczek z roślinami? Ich ilość (chwastów) zaczyna już sprawiać, że nie ma czasu na inne rzeczy, to jakaś makabra. Do wyboru jest czarny szary i biały filc. Czarny mógłby w letnie miesiące za bardzo akumulować ciepło, może szary? Czy te krążki Państwo u siebie jeszcze czymś przytwierdzają, śledziem, kamieniami etc? Już nie mówię jak często trzeba pielić na typowych grządkach... Czy ktoś sypał np siano, trawę pomiędzy rośliny właśnie na grządkach? Pozdrawiam
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Czy ktoś z Was skarlał bratka B-nine? Jaka dawka i ile razy pryskacie?
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Nie moja profesja ale logika podpowiada że jasny z drugiej strony maty przeciwchwastowe są czarne pod jasnym mogą chwasty wyrastać.

Bratek b-nine 0,2 opryski wedle potrzeb
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Koledzy, jak u Was sytuacja z węglem ?
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Ja opał mam udało sie kupić ten rok jakoś bedzie ale czy w przyszłym sezonie odrobi się to? :shock: sadzonka cenowo poszła sporo w górę. doniczki w górę torf też.
RudySzczur
100p
100p
Posty: 163
Od: 17 lut 2020, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Ja również mam na następny sezon ale widzę że cena zaczyna spadać, pojawiają się nowe oferty więc w zimę jak już rynek się nasyci powinno być już nieco taniej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”