Przydomowy ogród emerytki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2588
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, szkoda takiej ładnej sadzonki róży :( ale może odrośnie od korzenia, a i ta gałązka być może wypuści korzonki. Ja niestety nie mam takich umiejętności i chyba nigdy nie udało mi się niczego ukorzenić z patyczka ;:185 Tyle razy juz próbowałam ukorzeniać róże i hortensje bukietowe i zero sukcesów ;:174
Halinko, dziękuję za propozycje, ale nic na razie mi nie dawaj, mukdenię będę podziwiać u Ciebie, bo muszę się uporać z licznymi roślinami tymczasowo wsadzonymi do doniczek ;:223 Wrzośce bardzo ladne sobie kupiłaś, będą w doniczkach czy wsadzisz je do ziemi? Mają szansę zostać na dłużej, czy traktujesz je sezonowo?
Różyczki masz śliczne ;:167
Życzę słoneczka na caly tydzień, pozdrawiam cieplutko ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko sadzisz róże między piwoniami, a ja posadziłam piwonię na różance. ;:306
Hortensje masz zjawiskowo piękne, uwielbiam jak są białe. ;:215
Różane kwiaty z kroplami pięknie pokazałaś. ;:138 Szkoda, że dużo wilgoci im nie służy.
Hibiskus bagienny przepiękny z tymi pofalowanymi płatkami. ;:oj
Szkoda złamanej różyczki. ;:174 Też przez te oślizłe potwory zniszczyłam część rosnącej ładnie rzodkiewki.
Słonecznego tygodnia. ;:3
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

jarha-Halinko też mam taką nadzieję, że jest już ukorzeniona, bo to był patyczek wsadzony przypadkowo w zeszłym sezonie.
Do ukorzeniania i dzielenia roślin mam dwie lewe ręce, ale czasami coś mi się uda ;:306 Z tego co zaobserwowałam, to hortensje bukietowe nie wszystkie da się ukorzenić. Mam kilka odmian i po przycięci zawsze obok wkładam do ziemi kilka patyczków, ale tylko raz udało się ze cztery ukorzenić, które oddałam koleżance. Jedna gdzieś została w doniczce, ostatnio wsadziłam ją do ziemi, ciekawe co z tego wyrośnie? Mukdenia u mnie jest w wielkości żurawki tylko potrzebuje trochę słońca aby się ładnie wybarwić. Dlatego jedną muszę przesadzić, bo rośnie za hortensją w hostach w całkowitym cieniu ;:223 I co nie upchniesz? ;:306
Wrzośce kupowałam już też kilkakrotnie i nie chcą u mnie się zadomowić. Postoją trochę na balkonie i później gdzieś je wsadzę, a nuż się tym razem uda i zostaną na dłużej :wink: Sąsiadka ma wiosenne na skalniaczku już kilka lat i pięknie się rozrastają ;:oj
Dziękuję w imieniu różyczek ;:167 chyba wszystkie się przyjęły, bo coś tam wypuszczają albo rozkwitają :heja Tylko jedna Oueen of Sweden nie daje żadnych oznak czy się zadomowiła?
Pozdrawiam ;:167 i życzę ;:3

cyma2704- Soniu dziękuję za pochwały ;:167 Nie mam już gdzie sadzić i tak sobie wymyśliłam, żę róże mają korzeń pienny to nie powinny przeszkadzać piwoniom, ale czy to dobrze,to nie wiem? Okaże się w następnych sezonach :wink:
Mnie również bardziej podobają się hortensje jak są białe, te przebarwiające wydają mi się takie brudne. Teraz już prawie wszystkie takie są, tylko jeszcze ze cztery trzymają biały kolor. Jedna w tym sezonie faktycznie ładnie się wybarwiła i teraz ma różowy soczysty kolor, ale sama już nie wiem czy to jest Vanillie Frise? Moje prawie wszystkie rosną w pełnym słońcu i dlatego tracą szybko biały kolor ;:223
Hibiskusy nie trafiły z pogodą, wcześniej ciągle lało, teraz chłodne noce nie bardzo im służą. Wczoraj rano było -1, dachy i trawniki były białe ;:223 Mam jeszcze jeden bordowy rośnie zaraz za tym różowym, ale czy zdąży pokazać kwiaty, to wielki ;:88
Pozdrawiam cieplutko i życzę ;:3






Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Witaj Halinko ten bagienny hibiskus cudowny ;:oj w dodatku te róże i hortensje cieszą oczy takie roślinki. Niech rosną i kwitną jak najdłużej. Pozdrawiam życzę miłego popołudnia i dużo słoneczka ;:196 ;:167
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, najpierw pochwalę hibiskusa bagiennego - jest naprawdę śliczny! ;:138 Taki delikatny o niemal falbaniastej sukieneczce. ;:215
Złamanej różyczki żal ;:174 , ale skoro korzonkom nic się nie stało, to jeszcze będą z niej ludzie. ;:333
W temacie ukorzeniania z patyczków to ja jestem neptek do n-tej potęgi. ;:224 Raz jeden jedyny udała mi się ta sztuka z patyczkami ketmii syryjskiej, a i tutaj na kilkanaście patyczków korzonki wypuściły aż ...dwa. ;:306
Czy ja dobrze widzę :roll: Czy u Ciebie już przymrozek przeszedł?! :shock:
Słoneczko wróciło na niebo, to i motylki wróciły na kwiatki. U mnie też dzisiaj aż roiło się od nich, dodatkowo grały roje pszczółek miodnych. :tan Cieszę się, że sąsiad rozpoczął hodowlę pszczółek. ;:303 Zaczął od dwóch uli, a wczoraj przywiózł trzeci, ale ten jeszcze nie zasiedlony.
Niech końcówka słonecznego lata trwa jak najdłużej, byśmy mogli cieszyć się kolorowymi rabatami w ogrodach i na działeczkach. ;:3 ;:3
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2588
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, podobno łatwiej się ukorzeniają gałązki półzdrewniałe latem, ale nie próbowałam więc nie mogę potwierdzić. Ja też jestem antytalent w ukorzenianiu patyczków, natomiast sadzonki zielne np. z pelargonii mi się udają ;:108
Tułacz bardzo ładnie wybarwiony, mój się zaczął ostatnio zbyt panoszyć, muszę go trochę ograniczyć. Mukdenia mnie kusi, a ostatnio nic nie robię tylko upycham, a jeszcze mi zostało z 20 doniczek tymczasowych do upchnięcia ;:306 a trawnika coraz mniej :;230
Dobrej, spokojnej nocy Halinko ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Mi też z patyczków nie udaje się ukorzeniać rośliny :roll:
Twoje hibiskusy są śliczne. Tym razem zauroczył mnie ten białawy, taki podwójny, falbankowy.No śliczna odmiana :)
jeżówki, budleje to bardzo piękne i wdzięczne rośliny.
Twoje paprocie są bardzo ciekawe. Ja nie mam cienistych miejsc to już ich nie kupuję.
Będę podziwiać u ciebie :)
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

:wit
Alicja125-Alu dziękuję i miło mi, że podobają Ci się moje podopieczne ;:167
Lato było gorące i jeżówki szybciej przekwitły jak zwykle, a i hortensje są u mnie przypalone ;:145
Dziękuję za życzenia i serca odwzajemniam ;:196

plocczanka-Lucynko dziękuję ;:167 Szkoda tylko, że nie trafił z kwitnieniem na słoneczną pogodę ;:145 Kwiaty wierzchołkowe już nie są takie okazałe. Różę, którą złamałam spróbuję przesadzić jak będzie padać, to zobaczę czy jest już w miarę dobrze ukorzeniona? Z tym ukorzenianiem to los na loterii ;:306
Widzisz bardzo dobrze, u mnie już był przymrozek -1 chyba z niedzieli na poniedziałek, później słońce mocno przygrzało i wrażliwsze hosty bardzo to odczuły ;:223
Pozdrawiam cieplutko ;:3 ;:196

jarha-Halszko też to gdzieś czytałam. ale ja raczej do tego się nie porywam, czasami jednak chce się poeksperymentować ;:306 W tym sezonie tułacza też troszkę dałam do 2 doniczek, aby tak się nie panoszył ;:306 Część dałam sąsiadce, a reszta jeszcze została tam gdzie rosła . Będę musiała go jednak całkowicie wyrwać bo wrósł w rodka i pierisa ;:oj
Jak zdecydujesz się na mukdenię, to rzeknij słówko, jeszcze nie przesadzona.
Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia ;:167 ;:196

anabuko-Aniu dziękuję ;:167 Ukorzenianie patyczków, to dla mnie los na loterii, przy odrobinie szczęścia zawsze coś się uda ;:306 Czy chodzi Ci o hibiskusa syryjskiego? Ten ostatnio zakupiony faktycznie ma ładne kwiatki, tylko to jego pierwsze kwitnienie i są jeszcze malutkie. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będą większe, a tymczasem jak przekwitnie czeka go przeprowadzka . Paproci i host też już nie dokupuję, bo nie mam już miejsca, a i cienia też dużo mniej gdyż część świerków wyciętych ;:145
Pozdrawiam cieplutko ;:3 ;:196

Aniu mój wilczomlecz Rainbow
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7671
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko hortensje masz napakowane kwiatami i chyba podwiązane, że taki pion zachowują.
U mnie też kwiatów sporo ale mniej jak u Ciebie i już się pokładają... ale tak je zostawię.
Czytam o minusowej tem. w Twoim ogrodzir, troszkę wcześnie czy tak się sdarza w twoim regionie.
U mnie na razie ciepełko i też mam plany przesadzeniowe ale czekam na deszcz.

Pozdrawiam
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, jak zawsze u Ciebie pięknie wszystko kwitnie. Novalis jak na różę ma dość zaskakujący kolor. Mam ją u siebie, ale do końca jeszcze nie przekonała mnie do siebie. ;:173
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2588
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Ale masz okazałe hortensje Halinko, piękne ;:215 Róża Novalis ma bardzo ładny kolorek.
Wszystkie kwiatki śliczne i świetne fotki ;:63
Miłego wieczoru ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, wielkie ;:63 za ukorzenienie różyczki. Szkoda, że ją złamałaś, ale miejmy nadzieję, że odrośnie. Jeśli tylko puściła ładne korzonki, to nie powinno być problemu.
Oj, przymrozek już był? ;:202 Oby to tylko jednorazowy wyskok, bo szkoda tych wszystkich pięknie kwitnących roślinek. Miejmy nadzieję, że jeszcze nacieszymy się ciepłą i słoneczną pogodą.
Podziwiam wspaniale kwitnące hortensje. Krzaki imponujące ;:215
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

:wit Tak o hibiskusa syryjskiego mi chodziło.
Dziękuję za zdjęcie wilczomlecza Rainbow.Trochę inna niż mój.
Hortensje masz cudne.
Novalis też piękna.Dostojne canny piękne, pyszniace sie. no pięknie ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”