Ogród moją ostoją cz.41

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 812
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Witaj!
U mnie rododendron jeszcze w pączkach, ale poza tym niektóre rośliny chyba z miesiąc przyspieszyły. Pierwiosnków ma kilka, ale daleko mi do Ciebie. Korony za to mnie chyba nie lubią już 2 razy się nie udało. Czyżby trzeba spróbować 3 raz. Sama nie wiem.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42120
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Witam w piękną niedzielę ;:3 ;:3

Pogoda dopisuje, rośliny czują maj, rozsady ładnie rosną. W tunelu nawet przechowują nadwyżkę pomidorów po pikowaniu i posadziłam jednego dwarfa...zobaczymy co z tego wyniknie :D
Posadziłam truskawki, a te kupione w szkółce, ponieważ niektóre mają kwiatki i nawet maleńkie zawiązki, nakryłam moją kabiną prysznicową i w razie czego naciągną agrowłókninę albo folię.
Została mi jeszcze jedna partia pomidorów do pikowania, a miejsca na parapecie brak. Nie mogę w innym miejscu ustawiać doniczek, bo kocio zaraz zrobiłby użytek.

Agnieszko prymule już ładnie rosną wsadzone na grządkę. Jest tak cudna wiosna, że aż się boję. Kwitną drzewa owocowe i mam nadzieję, że żadne przymrozki im na zagrożą. Wszystkie rozsady też cieszą oko, a nowe posiane kwiatki kiełkują. Kupiłam cosmos dwarf i jestem zszokowana, bo za parę dni już wykiełkował. Może wreszcie będę miała cosmos! Jedyna obawa to o ślimaki.
Dla Ciebie zestaw prymulek!


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Lucynko nikt nie umie tak ładnie pisać o kwiatkach jak Ty ;:196 Zawilce dostałam od kogoś i te są...rozrastają się, a kupiłam inne kolory i po dwóch latach ani jednego nie ma. To te pędzone roślinki szybko, ale za to krótko ;:oj
Często wysiewam więcej nasion, bo starsze i pewnie nie wszystkie wykiełkują...a tu zonk i wtedy jest dylemat ;:306
Ogród szaleje jakby poczuł maj! nie dość, że cebulowe to jeszcze bez i konwalie w pączkach!
Pozdrawiam Cię w tą piękną Świąteczną Niedzielę i życzę pomyślnego dnia oraz pogody ducha ;:167 ;:167 ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Halinko jak tak dalej pójdzie to rośliny będą powtarzać kwitnienie :D Wszystko wcześniej kwitnie. pierwiosnki chyba lubią gliniastą glebę, bo nie dość że się rozrastają to jeszcze sieją się wszędzie ;:333 Nawet te marketowe ładnie rosną...no chyba, że je ślimaki obgryzą. Korona jest u mnie długo, ale kilka razy przesadzana dopiero tak ładnie zakwitła z tym, że chyba miałam większość pomarańczowej, a tu zakwitły żółte ;:oj Zobaczymy za rok.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wspaniałej niedzieli!
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Witaj, Maryś, w cieplutką słoneczną niedzielę!
Żałuję, że spędzam ją poza działką, ale czasem trzeba zrezygnować z jednej przyjemności na rzecz innej, a obie ważne. :D
W Twoim ogrodzie już serduszki kwitną, ;:333 a moje dopiero wygrzebują się z ziemi.
Z koronami rzeczywiście jest dziwna sprawa. ;:131 Ja też miałam głównie pomarańczowe, a te, co do których miałam pewność koloru, zakwitły żółtym, natomiast pomarańczowa ma ze trzy pąki, a większość tylko liście. ;:222 Muszę pomyśleć o przeniesieniu ich w inne miejsce. ;:7
Pomidory pikowałam 28 i 29 marca, a tak wyrosły, ;:24 że musiałam przygotować wysokie doniczki dla większości z nich i czekam do 12 kwietnia, by przenieść do tych doniczek. Po przesadzeniu wywieziemy je do tunelu, gdzie postawimy dodatkowy namiot z agrowłókniny. Z powodu koty, podobnie jak Ty, nie znajdę już wolnego miejsca na parapecie. ;:224
Marysiu, mam od Ciebie pierwiosnka o ciemnych liściach, ale nigdy nie otworzył kwiatków tak szeroko jak Twój. :roll: Czy ja robię coś nie tak?
Masz piękne kępy pierwiosnków w różnych kolorach i odmianach. ;:138 Moje pełnokwiatowe dostały zbyt duży prysznic z nieba i teraz dopiero bardzo powolutku zaczynają otwierać pączki. :lol:
No, i łany narcyzów mają się u Ciebie dobrze ;:215
Rododendron już tak pięknie kwitnie! ;:63 Jestem w :shock:

Dziękuję za życzenie i wzajemnie życzę Ci cudownej niedzieli, a następnie całego tygodnia. ;:167 ;:196 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7966
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysieńko
Dziękuję za pierwiosnki ;:167
Miło mi bardzo się zrobiło ;:196
Cudne :!: Tylko się martwię ,że szlajmaki pogryzą.
Wczoraj u nas był armagedon.
Jest tego tyle i taka mnogość rodzajów ,że serio już mnie myśli nachodzą ,że ktoś to zrzuca na nas...
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu, jak to mówią nie można mieć wszystkiego.
Każdy ogród jest inny i inne rośliny w nim mieszkają.
U mnie na przykład takie pierwiosnki nie chciały rosnąc. Nie mam pojęcia dlaczego.
Aż nagle coś im się odwidziało.
Natomiast zawilce greckie juz kilka razy kupowałam i mam tylko jeden kwiatek. Dosłownie.
Więc raczej nie chodzi o odmładzanie roślin.
Chociaz niektóre faktycznie tego wymagają, ale ja też nigdy nie dzielę, chyba, że ktos poprosi o sadzonkę
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2888
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu, jakby to było pięknie, gdyby tak wszystkie wiosenne kwiatki, powtórzyły kwitnienie :tan . Jednak pewnie tak się nie stanie, bo kwiecień przypomniał sobie, że może przeplatać lato z zimą ;:223 .
A było tak pięknie! Cudnie kwitną Twoje pierwiosnki, a krzak serduszki, powalający ;:oj .
Od jakiegoś czasu, moje różowe nie fatygują się budować więcej niż trzy badylki :( .
Widzę bardzo ładną ciemiężycę ;:333 . Czy ona już Ci kwitła?
Cieplutkie pozdrowienia ślę na chłodne dni! ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”