Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
Traffcia
100p
100p
Posty: 112
Od: 7 kwie 2015, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. łódzkie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Zerknęłam w opis tej rośliny. Faktycznie zapach musi być piękny. No i długo kwitnie.
Pozdrawiam
Beata
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Właśnie te argumenty mnie skłoniły do zakupu. Ciekawa jestem tylko, czy to nie będzie jak z cytryną. Wszędzie czytałam jaki piękny zapach mają jej kwiaty, no i klops. Moja szału zapachem nie robi, albo jakiś słaby węch mam.

Fuksjowe drzewko po zimie:

Obrazek

Przyjemnego wieczoru ;:168
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Heliotrop pachnie wspaniale. Wystarczy jedna sadzonka, a już z daleka czuć zapach.
Czy Twoja fuksja już nocuje na zewnątrz?
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Wandziu czekam niecierpliwie. Myślę, że jeszcze kilka dni i w końcu poczuję ten osławiony zapach.
Nie, u mnie są jeszcze przymrozki. W tamtym roku straciłam większość roślin przez gapiostwo i w tym roku już nie chcę powtórki. To zdjęcie było robione jak przez kilka dni rośliny wynosiłam na zewnątrz, gdy była piękna pogoda.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Annau pisze: chciałam troszkę ograniczyć doniczki, ponieważ w tym roku będę miała ich jeszcze więcej ;:oj i zawsze to trochę mniej latania z konewka.
No to życzę, aby się udało :D , bo ja im bardziej się staram , tym więcej mam doniczek, bo zawsze coś nieplanowanego dochodzi, słabą wolę widocznie mam.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Widać,że Pokrzywki albo jak wolisz z łacińska Koleusy po ukorzenieniu ładnie się przyjęły i ciekawie wybarwiły ;:138
To też moje ulubione a nawet bardzo ;:108 Na pewno już wiesz,że jeżeli stoją na parapecie ogrzewanym a w dodatku na południowym to musisz je często podlewać-nawet codziennie bo inaczej więdną bezpowrotnie.Dobrze jest również obrywać z nich wyrastające kwiatostany-wyglądają ciekawie ale nieusuwane powodują wyciąganie się rośliny w górę i traci ona na atrakcyjności.
Pięknie rośnie Ci Bugenwilla-obym nie zapeszył ;:185 Napatrzyłem się na nie w Chorwacji i Włoszech/Sorrento gdzie hodowane na zewnątrz w dużych donicach ,nawet w beczkach pną się po ścianach w górę i rozrastając na boki kilkupiętrowych domów sięgają nawet dachów-niesamowity fantastyczny widok ;:oj
Pozdrawiam :wit
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Basiu to chyba nie słaba wola, ale radość z każdej nowej doniczki :D ja bynajmniej tak sobie to tłumaczę.
Obecnie mam dość każdej doniczki z roślinami, którą codziennie tacham w te i z powrotem, ale już niedługo pójdą na zewnątrz i nie będzie problemu.

Arkadiuszu koleusy mam pierwszy rok. Jakoś do tej pory nie dostrzegałam ich piękna. Akurat mój stoi na takim parapecie i więdnie niemal codziennie. Jeszcze go nie przesadziłam, ma małą doniczkę.
Dziękuję za rady, każda jest cenna :wink:
Co do bugenwilli to wydaję mi się, że coś słabo rośnie. Wcześniej ruszyła, a teraz stoi w miejscu. Mam nadzieję, że zakwitnie, bo w tamtym roku marniutka była.
Ja mam przed oczami bugenwille z Twojego wątku, tą na pniu... piękna :lol:

Begonia z tamtego roku:

Obrazek

Miłego wieczoru ;:168
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

:wit aha, też kupiłam sobie dwa małe krzaczki fuksji - nie wytrzymałam. To jest zaraźliwe, wiem, ale co poradzić :wink: Nie robiłam jeszcze zdjęć, ale jak tylko cyknę, to pokarzę w moim wątku. Pozdrawiam.
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Ja mam fuksje z tamtego roku, ale oczywiście musiałam dokupić, na razie tylko jedną. Niedługo jeszcze wyprawa do ogrodniczego, więc pewnie znowu coś przytargam. To jest nawet bardzo zaraźliwe :D bardzo szybko proszę o fotki, bo bardzo lubię je oglądać i podziwiać u innych. Pozdrawiam ;:168
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Bardzo pracowity dzień za mną. Rośliny już w końcu na zewnątrz :heja

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Przyjemnego wieczoru ;:168
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Aniu, wszystko u Ciebie takie estetyczne. Tak... to kosztuje dużo czasu i pracy. Zapraszam do siebie, wstawiłam zdjęcia moich dwóch krzaczków Fuksji. Z estetyką, to niestety mi nie wyszło ;:224
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Dziękuję bardzo ;:196 najgorzej jest przy wysadzaniu roślin w miejsca docelowe, ale gdzie ja to piszę...na forum ogrodniczym :D

Ja kupiłam taką. Niestety u mnie w ogrodniczym nie było już wyboru:

Obrazek

Spokojnego wieczoru :wit
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Nie było wyboru? Ładne są przecież i już właściwie kwitną. Nie czepiaj się. A co to jest w doniczce przed fuksją? To takie metalowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”