Cieniowanie tunelu

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2844
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Cieniowanie tunelu

Post »

Nie mogę już edytować, w ubiegłym roku też cieniowałam włókniną, a tu foto poglądowe :wink:
viewtopic.php?f=42&t=105708&p=6167686#p6167686
Pozdrawiam Eugenia
Aliwar
200p
200p
Posty: 281
Od: 3 kwie 2017, o 05:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Cieniowanie tunelu

Post »

Nie pamiętasz ile to obniżało temperaturę w środku?
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7505
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Cieniowanie tunelu

Post »

Jeżeli jest potworny upał i w cieniu jest temp. np 33 - 34* C, to taka sama będzie w szklarni i nikt nic na to nie poradzi. Ale nie skoczy do 40*. W gruncie przecież dają radę i tez maja problem z zapylaniem w takim upale.
Aliwar, wiśnie Lucynę posadziłam w 2014 r, samoplodna i rzeczywiście ma duże przyrosty, u nas jest piasek i pewnie dlatego.
Pozdrawiam! Gienia.
Aliwar
200p
200p
Posty: 281
Od: 3 kwie 2017, o 05:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Cieniowanie tunelu

Post »

No właśnie w tym problem że jak na dworze jest 25 i słońce mocne to w szklarni się robi ponad 40 wydaje mi się ze poliwęglan sporo podnosi temperaturę. Na wiosnę to super ale latem to gorzej.
Dziś u nas pogoda w kratkę a różnica plus 3 stopnie przy lekkim zachmurzeniu
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2844
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Cieniowanie tunelu

Post »

Aliwar, niestety nie pamiętam, ale teraz mam obie jednocześnie - tę, kupioną na portalu aukcyjnym - płyn La Blanche oprysk na folii + włókninę i uważam, że efekt jest dobry. Temperatura jest minimalnie wyższa pod folią niż na dworze i słońce nie pali. Jak się zachmurzy włókninę podciągnę do góry, ale póki co - smaży niemiłosiernie :roll:
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
Rowerzysta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 724
Od: 13 maja 2020, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachód

Re: Cieniowanie tunelu

Post »

Ebabka pisze:Aliwar, niestety nie pamiętam, ale teraz mam obie jednocześnie - tę, kupioną na portalu aukcyjnym - płyn La Blanche oprysk na folii + włókninę i uważam, że efekt jest dobry. Temperatura jest minimalnie wyższa pod folią niż na dworze i słońce nie pali. Jak się zachmurzy włókninę podciągnę do góry, ale póki co - smaży niemiłosiernie :roll:
W jaki dokładnie sposób nanosiłaś ten płyn ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
naklejka
50p
50p
Posty: 83
Od: 8 lip 2018, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Cieniowanie tunelu

Post »

Ja cieniuję siatka 62%, zasłaniam tunel dość mocno od góry, przód (od południa) zostaje nieosłonięty. W słoneczne dni temperaturę przy gruncie mam tylko 1,5 stopnia wyższa niż na zewnątrz. A jak jest jak teraz to siatkę ściągam, zajmuje to minutę, zakładanie zajmuje 2, więc żadna robota.
Kasia
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2844
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Cieniowanie tunelu

Post »

Rowerzysta piszę dopiero teraz, bo ze smartfona coś nie chciało przełknąć.
Zrobiłam zwykłym opryskiwaczem, rano około 8 godz., zanim słońce przypiekło, zgodnie z instrukcją :
http://www.lchortigroup.pl/srodki-do-my ... anche.html
Nie zapomnij o osłonięciu grządki obok tunelu :wink:
Pozdrawiam Eugenia
Aliwar
200p
200p
Posty: 281
Od: 3 kwie 2017, o 05:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Cieniowanie tunelu

Post »

Gienia zrobiłam tak jak ty, taka siatkę plastikową miałam zarzuciłam na wierzch a udało mi się też w środku zrobić taką przeplatankę ze sznurka na której włókninę położyłam taką białą. Będzie łatwo ją też odsuwać w razie co, będę obserwować temperaturę może to wystarczy. Dzięki za pomoc :)
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Cieniowanie tunelu

Post »

:wit Jak mocno praży to podlewam chodniczki wodą , trochę to
ochładza .
Ja mam tunel podzielony na trzy rządki i dwa przejścia .
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7505
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Cieniowanie tunelu

Post »

:D I pomyśleć, że to była najpierw ochrona przed gradem, grubym gradem, bo drobny szyb nie potłucze. Był pewnego lata taki grad, że pokiereszował karoserie.
Aliwar, cudów nie będzie ale przynajmniej da się wejść do szklarni, bo wcześniej to trudno było nawet chwilkę wytrzymać.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2844
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Cieniowanie tunelu

Post »

anulab -wodę też czasami leję przez środek, ale czasem myślę, że tylko grzyby mają frajdę :?
W tym roku foliak mam porządnie wyściółkowany trawą, ziemia mniej się nagrzewa i tak nie wysycha .
Aliwar - kiedyś też rozwieszałam włókninę od środka, ale może folia mniej się nagrzewa, jak ma ją nad sobą, a może tylko złudzenie :roll:
Pozdrawiam Eugenia
Aliwar
200p
200p
Posty: 281
Od: 3 kwie 2017, o 05:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Cieniowanie tunelu

Post »

Analub ja tez mam dwa przejścia.
Ebabka jak położyłam włókninę na poliwęglanie to leciutki podmuch mi ja zabrał zanim wymyśliłam jak przywiązać. Moja szklarnia jest dość wysoka i zakładanie i zdejmowanie okazało się problematyczne a przy takim jak teraz wszystko trwa sekundy :wink:
Gienia zobaczymy mam nadzieje ze pomidorom nie będzie za gorąco. Mam ściółkę i jak się rozgarnie to ziemia wilgotna, zresztą wydaje mi się ze po tych ulewach to od spodu tez podsiąka. Tylko żeby się nie gotowały od góry :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”