Chwasty od sąsiada

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
zdickens
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 13 wrz 2021, o 09:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chwasty od sąsiada

Post »

Czemu akurat tak? Wtedy nie odrastają?
Wroniarz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 988
Od: 8 kwie 2020, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Chwasty od sąsiada

Post »

Drzewa i krzewy na sąsiedniej działce uniemożliwiają jakąkolwiek uprawę na znacznej części małej działki np na ROD.

Wkurzyłem się jak stary bez sąsiada rosnący blisko siatki spowodował zaschnięcie rosnącego po mojej stronie cytryńca.

Po wycięciu korzeni bzu i sukcesywnym wycięciu korzeni innych drzew i krzewów przychodzących z zewnątrz wstawiłem bariery wysokości około 0,5m.

Mam teraz całą działkę dostępną dla upraw i nie muszę sąsiadom podlewać, nawozić i usuwać inwazyjne chwasty.

Trwałość barier zależy od materiału z którego są wykonane. Obecnie testuję cienkie płyty PVC.
Andrzej997
200p
200p
Posty: 457
Od: 21 lut 2020, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chwasty od sąsiada

Post »

Z drzewami to współczuję - niestety jak sąsiedzi niesympatyczni to może być problem. Można wezwać do wycięcia przechodzących gałęzi i korzeni i wyznaczyć termin. Jeżeli sąsiad nie zmieści się w terminie, to wtedy podobno możemy sami to zrobić czyli wejść do niego na działkę i ściąć, ale wtedy cały koszt po naszej stronie chyba. Jest parę informacji w internecie o tym. Osobiście polecam w sytuacji, kiedy musimy za sąsiada wycinać - tnijcie 2-3 metry od płotu. - wówczas nie trzeba przycinać co roku. A jak są jakieś szkody w fundamentach, ogrodzeniu, itp.to ewidentnie do sądu trzeba iść po odszkodowanie, ale radzę wziąć prawnika, bo bez tego to na dwoje babka wróżyła.
P.S.
Co do chwastów to najlepiej zasadzić coś wyższego - wtedy chwasty nie będą rosnąć. Żeby się nie siały z wiatrem to żywopłot powinien pomóc - jak nie ma miejsca, to jakieś pnącza na ogrodzenie powinny dać radę zasłonić.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8513
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Chwasty od sąsiada

Post »

:wit U mnie co prawda za wcześnie jeszcze na radość , ale te młodsze , delikatniejsze
krzaczory podsychają .
Jak to mówią szewc bez butów chodzi . Mam syna adwokata , ale ciągle nie ma czasu i
nie uważa tej sprawy za ważną . Te dwie strony o jakich piszę to takie trochę bezpańskie .
Z jednej dzierżawca , z drugiej gmina i wieś korzystająca a jakże . Gmina skosi trawę a krzaczory
hulają . :evil:
GMoore
50p
50p
Posty: 61
Od: 5 lis 2022, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Chwasty od sąsiada

Post »

Wroniarz pisze: 13 wrz 2021, o 22:33 Trwałość barier zależy od materiału z którego są wykonane. Obecnie testuję cienkie płyty PVC.
I jak testy trwałości?
Jak głęboko wkopujesz te bariery (część podziemna ile ma)?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”