Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11532
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko lilię św. Józefa podziwiam szczególnie, jest taka piękna. ;:oj Dwa razy kupowałam i za każdym razem dostawałam królewską. ;:222
Rudbekie pięknie kwitną. Niezmiennie podziwiam Twoją cierpliwość do Cherry Brandy. :D Niech wreszcie ucieszą Cię mnogością kwiecia. ;:108
Żółty krwawnik cudny, nie wyobrażałam sobie, że może być taki wysoki. :shock:
Jeszcze Anabelki nie mogę pominąć. ;:oj Moja wegetuje, uraczyła mnie pięciocentymetrowymi kwiatami. ;:174
Warzywnik elegancki i jakie dorodne ogórki? i fasolka. ;:138 Część mojej rośnie obok irysów od Ciebie. ;:173
Pomoczyło nam trochę rabaty, ale znowu wieszczą upały, ogrody na piaskach znowu ucierpią. ;:222
Pozdrawiam ciepło. ;:196
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko
Z daleka Twoje tawułki były podobne do mojego parzydła leśnego, sorry nie przyjrzałam się zdjęciu dokładnie.
Porównując liście i kłosy faktycznie widać różnicę.
Twój misz-masz warzywnikowy baaaardzo mi się podoba. ;:333
Lilie i rudbekie zarąbiste jak młodzież mówi. ;:138
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witaj, Halszko! ;:196
Po długiej nieobecności na forum jestem i ja ;:180 .
Jestem i podziwiam Twój wspaniale kwitnący ogród. ;:111
Szczególnie moje oczy przyciągają przepiękne lilie, liliowce, ciekawe rudbekie, bardzo wcześnie kwitnące floksy wiechowate, piękna wysepka hostowa, różyczki zachwycają nieustająco, a lilia św. Józefa - cudeńko! ;:138 ;:138
Każdy najmniejszy nawet kwiatuszek czy zieloniutkie listeczki dają bardzo dużo radości. :tan A Twoje roślinki musiały mieć w tzw. międzyczasie trochę wody z nieba, bo są naprawdę dorodne. ;:215 Moje czekały na deszcz od 22 czerwca do wczoraj. Mam nadzieję, że teraz już ruszą ostro do przodu. ;:218

Niech więc aura sprzyja Twemu ogrodowi i Tobie oczywiście również. ;:167
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2589
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Dziś cały dzień był chłodny i pochmurny z nielicznymi przejaśnieniami. Kilka razy popadał deszcz, a późnym popołudniem rozpętała się burza z piorunami i ulewnym deszczem.
Gdy po deszczu wyszłam do ogrodu sprawdzić czy nie ma zniszczeń, na trawniku w miejscu, gdzie w czasie gwałtownej ulewy przelewa się woda z rynny ujrzałam taki widok :roll:

Obrazek

Nic dziwnego, że tak spadła temperatura.

Soniu, dziękuję bardzo za tyle pochwał ;:168 Lilia św. Józefa też mnie zachwyca.
Pisałam wcześniej Karolowi, że najlepiej kupić od prywatnej osoby, bo w sklepach często zdarzają się pomyłki. Ja kupiłam na grupie ogrodowej na fb. Miałam 2 szt, ale przez nieuwagę złamałam jeden pęd kwiatowy ;:223 nie wiem czy cebula przeżyje.
Z rudbekiami Ch.B. się jeszcze bawię tylko dlatego, że zostało mi nasion z ubiegłego roku i je wysiałam wiosną. Na razie zakwitła jedna, ale sadzonka jest rozrośnięta, i przede wszystkim wcześnie kwitnie, można liczyć na siewki.
Ta fasolka miała być karłowa, a wyrosła już na 60 cm, może przez to, że dostała świeżej ziemi z worka pomieszanej z kompostem. Musiałam powbijać pręty dookoła skrzyni i oprowadzić przewodem żeby się nie wyłożyła. Natomiast mam jeszcze fasolkę w starej balii i ta rośnie normalnie i nawet ma już ładne strączki.
Pozdrawiam ciepło, miłych kolejnych dni ;:168

Obrazek
Obrazek
W pochmurny dzień Blue Boy jest faktycznie bardziej blue :wink:

Ewciu-ewita44, dziękuję Kochana ;:168
Rzeczywiście tawułki i parzydło są podobne i chyba Cię zmyliła perspektywa, bo zdjęcie robiłam z pozycji żaby :D przez co tawułka wygląda jakby miała z metr wysokości :lol:

Obrazek
Bugenvilla słabo się roztasta, ale kwitnie nienajgorzej

Obrazek Obrazek
Villa de Lyon ma jakieś niewydarzone kwiatki.

Lucynko, jesteś bardzo hojna w pochwałach pod adresem moich kwiatków. Dziękuję ;:167
Faktycznie deszcz ostatnio pada co kilka dni co mnie bardzo cieszy. Dzięki za dobre życzenia, które oczywiście odwzajemniam :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dobrej nocki dla wszystkich, a jutro pięknego dnia ze słońcem lub deszczem - co komu potrzeba ;:167 ;:167 ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12121
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Śliczne te kolejne okazy… No i maki jeszcze do tego takie fajne… Strasznie lubię maki.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Niebieskie floksy! ;:215 Cudowne! ;:138
Śliczne maki, powojnik, liliowiec, ;:303 a bugenvilla niech sobie przyrasta nawet słabo, najważniejsze jest to, że przepięknie kwitnie. :lol:

Dobrej nocki, Halszko. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11532
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko pięknie fotografujesz rabatki i portrety. ;:138 Maki różowe w pierwszej chwili wzięłam za piwonie, piękne. ;:oj
U mnie też dwa razy spadł grad. Byłam w strachu o pomidory, ale prawie nie ma uszkodzeń.
Poczytałam już dyskusję o problemach powojników. Przykro, że coraz nowe plagi dotykają roślin, mimo że nie jest to monokultura. U syna odradziłam sadzenia 100 sztuk trzcinnika, choć synowa była nastawiona na taką liczbę. Posadziłam tylko siedemnaście. ;:173 Właśnie ma rdzę i wyjątkowo brzydko wygląda.
Miłego weekendu. ;:168
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2589
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie kochani Goście :wit

Dziękuję Loki :D
Będzie sporo nasion tych pełnych maków różowych i czerwonych, więc gdybyś chciał, mogę się podzielić.

Cherry Brandy okazała się być całkiem dorodna ale obawiam się, że będzie jedyną rudbekią tej odmiany uzyskaną z wiosennego siewu. Kolejne zakwitają na żółto pojedynczymi kwiatkami.
Obrazek

Na pocieszenie kwitną zeszłoroczne nieznane mi odmiany, które przetrwały zimę.
Obrazek

Obrazek

Lucynko, dziękuję Ci bardzo za takie miłe słowa o moich kwiatkach. Bugenvilla jest pięknym krzewem, ma jednak jedną wadę - musi spędzić zimę w chłodnym pomieszczeniu. Zawsze wtedy się stresuję, że ją zasuszę lub przeleję, zwłaszcza jak zgubi liście.

Dalia z Twoich Lucynko nasion, kwitła już w ubieglym roku, a że rosła w doniczce, to razem z tą doniczką powędrowała na zimę do sutereny, gdzie dobrze przezimowała i zakwitła w tym roku.
Obrazek

Soniu, bardzo mi miło, że chwalisz moje zdjęcia - dziękuję, choć zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie są udane. Często nie mogę uchwycić koloru, czasem mam problemy z ostrością. Ale co tam, skoro coś widać to znaczy, że jest dobrze ;:306
Niestety pogoda nas nie rozpieszcza, jak nie afrykańskie upały to gwałtowne ulewy, albo zimno i sucho, to znów grad. Na szczęście ten co pokazałam na fotce sprzed paru dni to była taka niby 'krupa śnieżna' z deszczem, która nie narobiła szkód.
Szkodniki i choroby grzybowe też nękają nasze ogrody, trzeba by stale coś pryskać, a cóż to za przyjemność. Ostatnio zauważyłam liczne wygryzione liście jednej z hortensji bukietowych, wygląda to na opuchlaka. Podejrzewam, że bez oprysku się nie obejdzie i to na pewno nie raz :cry: ponoć na larwy w ziemi pomaga wrotycz, ale czy na pewno ;:7
Gdybyś chciała Soniu wprowadzić te maczki do swojego ogrodu to służę nasionami :D

Anabelki coraz ładniejsze i na razie nie przypalone :wink:
Obrazek

Obrazek

Zaczyna kwitnąć języczka.
Obrazek

Spoźniony bodziszek, albo taka późna odmiana, zawsze tak późno kwitnie.
Obrazek
Obrazek



A tu coś na ząb :D
Obrazek

Obrazek
Czarne już zebrane

Obrazek

Obrazek

U mnie wczoraj wieczorem podlało grządki i rabatki ;:333 dziś od rana słoneczko świeci, wietrzyk wieje, cudowny dzień ;:138
Życzę Wam również pięknego dnia i miłych wrażeń w otoczeniu natury.
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Ależ apetycznie, no no. ;:333
Pomidorki własne to same pyszności.
U mnie borówki w tym roku maleńkie. sucho.A ja ich nie podlewałam :roll:
Śliczne te wszystkie rudbekie. A ciemna to już szczególnie .
U mnie ona po pierwszej zimie nie przetrwała.
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12121
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Dzięki wielkie za propozycję, ale nie skorzystam – może to i naiwne z mojej strony, ale zawsze liczę na to, że większa różnorodność wyrośnie mi z kupnych mieszanek, niż z nasion „własnych”…

Pozdrawiam!
LOKI

PS. Śliczne rudbekie.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, rudbekia 'Cherry Brandy' cudowna! ;:215
U mnie jest kilka sztuk tej rudbekii, wysianej w tym roku jeszcze w domu. Niestety, już widzę pierwszy rozwijający się kwiatek, który nijak tej odmiany nie przypomina. ;:222 Ciekawa jestem, czy choć jedna roślinka okaże się zgodna z odmianą. ;:218
Rudbekie wieloletnie też bardzo ładne, ;:303 moje już się wyrodziły i po kilku latach pokazują pojedyncze kwiatki, ale też je lubię. :lol:
Jak ładnie przechowałaś dalię ;:63 Próbowałam i ja, jednak nie te warunki ;:185 i tylko jedna się uchowała.
Bodziszek to rzeczywiście jakaś późno kwitnąca odmiana, zresztą bardzo ładna. ;:215 To może być bodziszek 'Rozanne'.
W ogóle to istnieje cała plejada późno kwitnących bodziszków. ;:32
Czerwioniutkie pomidorki... ;:92 Smakowite owoce... Żyć nie umierać! ;:138 ;:138

U nas dzisiaj przelotnie pada, a chwilami nawet leje jak z cebra, a dodatkowo potwornie wieje i jest bardzo zimno. :oops: Wczesnym popołudniem, po pierwszym deszczu wróciliśmy do domu i nic a nic tego nie żałuję, bo nawet na moim IX piętrze jest tylko 17 stopni. :shock: Mimo wszystko deszcz mnie cieszy z uwagi na roślinki, które już dopadła susza, a to z powodu nieustannie wiejących wiatrów.

Miłego niedzielnego relaksu, Halszko. :shock: ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, po obejrzeniu wszystkich zdjęć z ostatnich kilku stron pieję z zachwytu na wspaniałym warzywnikiem ;:138 Zachwycają kolorowe rabaty z różami, rudbekiami, krwawnikiem. Pięknie to wszystko zaaranżowałaś. Wielkie ;:180 dla Ciebie i Twojej pracy.
Powojnik, który pokazałaś na chyba 69 stronie to po prostu mistrzostwo świata. Ciekawa jestem ile ma lat?
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2589
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie w nowym tygodniu :wit :wit

Aniu, dziękuję ;:168
Borówki jednak lubią mieć wilgotne i kwaśne podłoże. Moje są posadzone w takim najbardziej wilgotnym miejscu w ogrodzie (jakiś czas temu w tym miejscu wygniły mi maliny, bo miały za mokro) Ze dwa razy w czasie tych gorących dni bez opadów były podlane - po wiaderku wody pod krzak. Ale wielkość owoców w dużej mierze zależy od odmiany. Mam drobniejsze i grubsze.
Mam nadzieję, że jakoś ta rudbekia przetrwa, albo się wysieje.

Obrazek
Tułacz pstry

Obrazek
Ratibida meksykańska

Loki, ja mam różne doświadczenia z nasionami, nie zawsze kupione w sklepie są pewne. Choćby przykład z rudbekiami - na kilkanaście siewek z oryginalnych nasion tylko jedna przypomina 'Cherry Brandy' pozostałe będą żółte :wink:
Nie wiem na czym to polega, ale te pełne maki zawsze są takie same. Jakby się nie krzyżowały z innymi ;:7 ale nie namawiam Cię :D
Rudbekie dziękują za pochwałę :lol:

Pierwszy kwiat dalii z posadzonej karpy - taki dziwoląg
Obrazek

Lucynko, ja też mam tylko jedną rudbekię przypominającą ChB. Reszta to zwykłe żółte. Tyle, że wydają się być trochę niższe niż te, które miałam do tej pory. Zobaczymy jak będzie dalej.
Bodziszek to chyba nie Rozanne, bo nie ma charakterystycznych dla tej odmiany fioletowych żyłek na płatkach. Ale mniejsza o odmianę, fajnie, że zaczyna kwitnąć w czasie kiedy inne już dawno przekwitły.
Te pomidory na zdjęciu to odmiana 'betalux' wczesny, karłowy, ma niewielkie pomidorki, bardzo smaczne.
Bardzo dziękuję Lucynko za wszystkie pochwały i miłe słowa ;:196
Weekend był miły choć chłodny, zobaczymy co przyniesie nowy tydzień.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dorotko, bardzo Ci dziękuję za tyle pochwał i ciepłych słów ;:180
Wyszukałam pierwsze zdjęcia tego powojnika i okazuje sie, ze jest u mnie od 2015 roku. Wyglądał wtedy całkiem inaczej i tu na forum w wątku identyfikacyjnym został zidentyfikowany jako Błękitny Anioł. Po dwóch latach zmienił mu się kolor na ciemniejszy róż i tak wygląda do tej chwili. Po dyskusjach została mu przypisana nazwa odmianowa Comtesse de Bouchand i najpewniej to właśnie ta odmiana. Na tej fotce o ktorej wspomniałaś tego nie widać, ale cały dół tak do wysokości 1,5 m ma zeschniete liście, prawdopodobnie dopadła go jakaś choroba grzybowa i zanim zdążyłam zareagować to już bylo za późno na ratunek. Tak, że potwierdza się moja teoria, że fotografia to jedna wielka mistyfikacja, i to co na niej widać, może całkiem inaczej wyglądać w rzeczywistości ;:306

Floksy
Obrazek
Obrazek

Niektóre róże jeszcze kwitną
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kwiaty host też mogą być ładne
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim miłego tygodnia, słoneczka w dzień i deszczu w nocy. Owocnej pracy i zasłużonego wypoczynku ;:4 ;:136
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”