Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, jaki ładny pączek 'Chopina'! ;:215
No i te Twoje chryzantemki. ;:215 Wszystkie śliczniutkie, ;:138 szczególnie ciekawa ta z rurkowatymi płatkami. ;:303 ;:303
Słoneczko rozjaśniło Ci życie ;:333 , a u mnie dzisiaj jeszcze niższy pułap chmur. ;:222 Ciemno, wilgotno, zimno. :(

Trzymajcie się zdrowo. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko
Piękne te Twoje chryzantemki.
Od Ciebie mi taka ładnie zakwitła i trzyma się pomimo mrozów.
Obrazek
Dziękuję ;:180
Chryzantemami zanudzaj do woli. ;:108
Chętnie będę oglądać bo to moje obok marcinków ulubione kwiaty jesieni. ;:333
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2589
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Prawdziwa szaruga jesienna panuje, słoneczko nie ma szans się przebić przez grubą warstwę chmur, mżawka na przemian z deszczem nie sprzyja spacerom.

Lucynko, pogoda zmienną jest, słońce ode mnie powędrowało do Ciebie i sprawiedliwie obdziela kolejno swoimi promyczkami.
Ta bordowa chryzantema z płatkami w kształcie rureczek jest rzeczywiście ciekawa, tyle, że wysoka, wymaga podpory.
Zdrówko na razie dopisuje, dziękuję ;:196

Ewuniu, cieszę się, że tak ładnie Ci zakwitła ta chryzantema, ona fajnie się rozrasta i jest trwała. To bardzo popularna odmiana, często ją spotykam w ogródkach.

Jeszcze kwitną
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrze, że choć w ogrodzie coś kwitnie, bo w okolicy listopad już się rozprawił z jesiennymi barwami.
Obrazek

Życzę wszystkim słoneczka a przede wszystkim zdrówka ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko piękne chryzantemy,ale nie które z nich chyba nie są zimujące.?
Jesień okropna,oczywiście ta póżna jak teraz.U nas znowu wieje i pada. ;:174
Chopin ma fajny pąk.Kiedyś miałam,ale mi zmarzł. ;:174
Miłego dnia. ;:138
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, Twoja jesienna szaruga przywędrowała dzisiaj do mnie i znowu ciemne chmury wiszą nisko nad ziemią i straszą deszczem. ;:222
Straszyli mnie mroźnymi nocami i nawet miałam zamiar jutro pojechać na działkę z kartonami w celu zapakowania w nie doniczek z agapantami, ale dzisiaj widzę zaledwie zero stopni i tylko jednej nocy, więc na razie zostawię w spokoju doniczki, które stoją w tunelu, gdzie i tak jest cieplej. ;:108
Płatki chryzantem ozdobione deszczowymi kropelkami prezentują się szczególnie pięknie. ;:215 ;:303

Miłego popołudnia. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2589
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Danusiu :wit
Wszystkie moje chryzantemy zimują w gruncie oprócz limonkowo żółtej igiełkowej. Rzeczywiście szaruga nie odpuszcza, choć dziś przed południem słoneczko pokazało przez chwilę swoją złocistą buźkę ;:3 ;:3 ale jak szybko się pojawiło, tak szybko zniknęło ;:174

Na szczęście jeszcze parę fotek zostało sprzed kilku dni :wink:
Obrazek

Obrazek

Lucynko, u mnie na razie nie zapowiadają większych mrozów, 1 - 2 stopnie na minusie to jeszcze nie problem, chyba, że coś jest wyjątkowo wrażliwe na ujemne temperatury. Ale chyba nie mam takich roślin.
Trochę mnie już dołuje ten brak światła słonecznego, a jeszcze bardziej wilgoć wyczuwalna w powietrzu ;:222 Miejmy nadzieję, że pogoda w końcu się wyklaruje.

Na poprawę nastroju :D
Obrazek

Obrazek

Trzymajcie się cieplutko i zdrowo ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, ja ostatnio mam więcej szczęścia do pogodnego nieba, które już drugi dzień jest oświetlone słoneczkiem. ;:3 Nawet wiatr ucichł i mimo niższej temperatury na dworze jest całkiem przyjemnie. ;:333
Ponieważ musiałam pójść po nową mysz komputerową, zajrzałam przy okazji na ryneczek i muszę przyznać, że zabawiłam tam dłużej, bo całkiem miło się spacerowało. ;:65 ;:65


Widzę, że masz też bardzo ciekawą chryzantemę o łyżeczkowych płatkach. ;:215 Domyślam się, że ona też wysoka? ;:218
Zdaje się, że nadszedł czas na zdjęcia wspominkowe ;:108 , bo jeśli nie ma w ogrodzie chryzantem, to już nic nie kwitnie. Dobrze, że masz te piękne jesienne kwiatki, dzięki czemu jeszcze możesz oczy nacieszyć. ;:303

Pozdrawiam cieplutko ;:196 i słonko do Ciebie posyłam. ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko, wspaniały, chryzantemowy pokaz ;:138 Masz sporo tych jesiennych kwiatów. Dzięki nim nadal w ogrodzie jest sporo kolorów. Mnie również bardzo spodobała się Colina. Fajne też są te igiełkowe. Kupiłam kilka sztuk, ale chyba takich jednorocznych, które nie zimują w gruncie. Już po pierwszych przymrozkach wszystkie kwiaty padły. Może coś zamówię wiosną? Teraz nie tylko brakuje mi czasu na ogród, ale i wena poszła w siną dal... ;:224
Buziaki przesyłam i dobrego tygodnia ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2589
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

:wit :wit
Dziękuję Lucynko za słoneczko, które grzecznie Cię posłuchało i zajaśniało na moim niebie od samego ranka do popołudnia ;:138
Mam nadzieję, że jutro powtórzy swój spektakl.
Chryzantemka, o którą pytasz, jaśniutko różowa jest faktycznie dość wysoka, ale nie najwyższa z moich. Ma tak mniej więcej 110 - 120 cm. Trzeba ją koniecznie przywiązywać.

Obrazek

Dorotko, dziękuję :D chryzantemy to jeden z moich koników :lol: Niektóre choć zimujące w gruncie, to kwiatki mają wrażliwe na mrozik i szybko robią się brzydkie po przymrozkach.
Jak byś chciala jakieś ode mnie to przypomnij się wiosną, niektóre mocno się rozrastają.

Obrazek

Obrazek

Oprócz chryzantem jeszcze coś dziś znalazlam w ogrodzie :D

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam cieplutko, dobrej nocki Kobietki ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, rudbekie to dość mocarne roślinki ;:138 i nawet niewielkie przymrozki nie zniechęcają ich do otwierania kwiatuszków. :lol:
Chryzantemy śliczności ;:215 i szkoda, że wysokie, ;:108 bo pewnie zamęczałabym Cię o sadzonki. :lol:
Cieszę się, że słonko do Ciebie zawitało. ;:333 U mnie ma się pokazać jutro, i jeśli nie zawiedzie, to na pewno zajrzę na działkę. ;:65
Pozdrówki ślę i buziaczki. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko, dziękuję Kochana ;:196 Nie omieszkam się przypomnieć, bo Twoje chryzantemy zachwycają. Jeszcze raz przejrzałam wszystkie zdjęcia i gdyby mnie ktoś zapytał, która jest najładniejsza, to nie potrafiłabym wskazać jednej, bo one wszystkie są śliczne. Ta jaśniutko różowa z ostatniego zdjęcia ma taki delikatny kolorek. Jest cudna ;:215 Dobrze, że mogę na forum trochę naładować akumulatory kolorowymi zdjęciami, bo ostatnie dni nie nastrajają optymistycznie. Ciągle jest pochmurno i ciemno. Pokazuj kolorowych fotek jak najwięcej ;:168
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2589
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit

Dziś, a właściwie wczoraj, bo to już piątek :lol: był piękny słoneczny dzień więc sporo czasu spędziłam w ogrodzie. Pościnałam resztę zeschniętych marcinków, niektóre przekwitnięte chryzantemy, uporządkowałam szopkę narzędziową, usypałam kopczyki przy młodych różach.
Oprócz prac porządkowych popodglądałam sikorki uwijające się przy karmnikach, zrobiłam kilka zdjęć ostatnich kwiatków, podlałam gdzie było najbardziej sucho.

Obrazek

Obrazek
Ten prowizoryczny karmnik funkcjonuje już kilka lat. Podstawka z wypalonymi dziurkami zawieszona na uchwycie doniczkowym :D

Lucynko, dlaczego nie lubisz wyższych chryzantem? Jeśli masz kawałek wolnej pergoli lub drabinkę, to mogłabyś zaryzykować jakąś wyższą. One przeważnie są późniejsze.
Dziękuję Kochana za miłe słowa, życzę Ci dalszych dni ze słońcem ;:3

Alexander - 130 cm
Obrazek

Z limonkowej w dzisiejszym słońcu zrobiła się żółta
Obrazek

Dorotko, dziękuję, ale nie bardzo wiem, którą chryzantemę masz na myśli ;:7 jeśli tę jasnoróżową, to nie znam jej nazwy, ale faktycznie jest śliczna, na początku wygląda jak igiełkowa, a w miarę jak rozkwita jej płatki robią się "łyżeczkowe".
Obrazek

Myślę, że to brak słońca tak nas dołuje, jak tylko słoneczko zaświeci, zaraz nastrój się poprawia, przynajmniej ja tak mam.

Obrazek
Zamiast słońca :D

Obrazek Ostatni bratek

Obrazek
Zapowiedź wiosny

Dobrej nocy i pogodnego weekendu, choć u mnie zapowiadają opady śniegu :wink:
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, ja mam malutką działkę, a chcę na niej mieć nie tylko kwiatki, w związku z czym nie mam miejsca na dodatkową pergolę, a istniejące już są obsadzone powojnikami i różami. ;:108 Wprawdzie z ciężkim sercem, ale muszę z czegoś rezygnować na rzecz czegoś innego, ;:108 np. większej ilości pomidorów czy fasolki, które w mojej rodzinie znikają w łakomych brzuszkach. :lol:
U mnie pogoda jak u Ciebie. Ciemno, ponuro, choć niezbyt zimno. Cały dzień bez deszczu, a teraz już nie wytrzymało i leje jak z cebra ;:oj
Dokarmiasz już ptaszki? Ja jeszcze czekam. ;:131 Dopóki nie ma mrozu, niech sobie same radzą, tym bardziej że obok działki 'małpi gaj', w którym jeszcze dużo rozmaitych owoców,a i robaczki dla sikorek się znajdą. ;:303
Jeszcze dość kolorowo w Twoim listopadowym ogrodzie i niech tak będzie jak najdłużej ;:215 ;:138
Pozdrawiam cieplutko i życzę Ci dobrego weekendu. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”