Mój ogród niepokazowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2879
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko, powalający Eucharis ;:oj .
Często zastanawiałam się nad nim, tylko ponieważ u mnie w domu to nic nie chce rosnąć ;:185 , dotychczas nie skusiłam się na niego, ale po Twoim zdjęciu, chyba kupię cebulkę ;:333 .
Od kiedy chryzantemy są w moim ogrodzie, to z każdym rokiem jesień bywała coraz dłuższa, a w tym roku zima wepchnęła się nieproszona i załatwiła nam kwiatki ;:174 . Miejmy nadzieję, że na drugi rok wszystkie nam rozkwitną i długo będą piękne :tan .
Jeśli stanę się posiadaczką szklarenki, zamierzam te późne chryzantemki, posadzonkować w doniczkach i w razie załamania pogody, wstawić je pod szkło, żeby miały szansę rozwinąć kwiatki ;:138 .
Rudbekia jeszcze przypomina lato, a już wiosenne kwiatuszki chcą kwitnąć :heja
Przyjemnej pogody na spacerki z wnusią ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

A cóż to za piękność ta lilia amazońska?!! Nie znam ;:224 To roślina doniczkowa? Robi wrażenie. To jej normalna pora kwitnienia?
U mnie też sporo pojedynczych kwiatków i oznak, że rośliny szykują się do wiosny
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16582
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Jak dobrze móc w każdej chwili wyjść do ogrodu i cyknąć takie ładne zdjęcia! ;:333
W Twoim ogrodzie jeszcze całkiem kolorowo, ;:215 ale szczególną uwagę zwraca ta piękna lilia amazońska z uprawy domowej. ;:138 ;:138
Poczytałam sobie o niej i już wiem, że może być łatwiejsza w uprawie niż zwartnice, na których tak się w tym roku zawiodłam. ;:108
Fiołkom jest w moim mieszkaniu za gorąco. Przy starych oknach stały sobie na parapetach, przyrastały, kwitły, miały się bardzo dobrze. Nowe okna mają tę właściwość, że szyby ściągają ciepło, ale go nie wypuszczają, nawet rozszczelnione. A słońce u mnie operuje od wczesnego ranka do zachodu. Tak jest posadowiony blok, a dziewiąte, niczym nie osłonięte piętro, też nie pomaga. Próbowałam stawiać fiołki z dala od okien, ale i tak albo miały za ciepło, albo za mało światła słonecznego, albo jedno i drugie im przeszkadzało. Rolety latem opuszczam, w przeciwnym razie nie dałoby się w nocy spać. Ostatecznie więc zrezygnowałam z uprawy fiołków afrykańskich. W ogóle w moich warunkach mieszkaniowych z trudem mogę sobie pozwolić choćby na dracenę. :oops: Natomiast grudniki za radą Martusi wywiozłam wiosną na działkę, gdzie znalazłam im dobre miejsca, dzięki czemu ten sezon przetrzymały. Jednak gdybym miała tak wywozić i przywozić więcej doniczek, to wolę ograniczyć ilość domowych roślinek.
Zresztą kota też ma w tym swój udział. ;:7

Zdrówka, Halszko dla całej rodzinki. ;:97 ;:97 ;:97 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halinko, nie wiem co bardziej chwalić- parapety czy ogród ;:oj Masz ty kobitko rękę do kwiatków ;:215
Jaki to kwiatek podobny do skrzydłokwiata z liści z białym kwieciem?
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12102
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Jak miło, że barwinek już kwitnie. Ciekawe, czy mój mnie też w końcu zaszczyci…

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2596
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Gratuluję takich kwiatów w grudniowym ogrodzie ;:333 a ta lilia amazońska jest absolutnie cudowna :D
To wieloletnia roslina domowa czy na zewnątrz też?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Halszko lilia amazońska cudna ;:oj zazdroszczę takiej piękności, nie mam ręki do domowych.
Szkoda, że nie udało Ci się zobaczyć kwiatów limonkowej chryzantemy. :( Bordowa o drobnych kwiatach podobna do mojej.
Pozdrawiam ciepło. ;:168
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie mili goście :wit
Trochę po omacku poruszam się po nowej wersji forum ;:7 Jak to mówią - przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka, a wiadomo, że naturę zmienić nie tak łatwo.

Marciu, Lucynko, Izo, Ewuniu, Jurku, Igo, Soniu odpowiem zbiorowo, bo tak mi łatwiej ;:306
zanim przywyknę do tej wersji :;230

Lilia amazońska Eucharis jest bardzo łatwa w uprawie, cały rok jej ozdobą są okazałe, błyszczące liście o barwie ciemnej zieleni. Mniej więcej o tej porze tj. na przełomie listopada i grudnia każda dorosła cebula wypuszcza pęd kwiatowy z kilkoma pąkami.
Jak jest kilka cebul to całość wygląda okazale, kwiaty rozwijają się mniej więcej w tym samym czasie, co niestety nie wpływa dobrze na długość kwitnienia. Niestety, w tej chwili jest już po kwiatkach :wink:
U mnie jest to roślina domowa, chociaż pewnie mogłaby lato spędzać poza domem. Ja nie lubię wynosić roślin domowych do ogrodu, bo wydaje mi się, że są tam narażone na różne niesprzyjające warunki, np. nadmierny upał, palące słońce, gwałtowny wiatr, ulewne deszcze. W mieszkaniu są przed tymi zjawiskami chronione.

Kochani, dziękuję za miłe słowa i pochwały, dziękuję, że zaglądacie do mnie ;:180
Życzę wszystkim miłej niedzieli i spokojnych przedświątecznych dni.
Nie mam niestety bieżących zdjęć więc może trochę wspomnień... :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy

Post »

Witajcie :wit
Czas zamknąć tę część mojej ogrodowej opowieści.

Zapraszam do drugiej części wątku https://www.forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=125895
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”