Ogród pełen róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród pełen róż

Post »

Dziękuję Violu, właśnie kupiłam wermikulit i perlit, jeszcze w sobotę jadę po podłoże do wysiewów i chyba już zacznę coś siać w domu, a raczej na balkonie...Ciepłej wiosny życzę, żeby wreszcie przyszła. ;:3
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, Twoje siewki są wzorcowe. Widać, że w takim podłożu wszystko pięknie wschodzi. Też sobie zapisałam wermikulit. Na przyszły sezon będzie jak znalazł ;:108
A wiosny jak nie było, tak nadal nie ma :? U mnie od wczoraj leży śnieg i nic nie zapowiada, że to się zmieni. W tym tygodniu u nas w nocy temperatura ma spadać poniżej -5*. I tak ma być do wtorku. Odechciewa się wszystkiego ;:222
Pomimo tych niedogodności życzę Ci miłego weekendu ;:196
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

WItajcie.
U mnie zima :(
Przystopowałam z przycinaniem róż, bo były duże nocne przymrozki. Najwięcej było-8, i kilka razy po - 6 i -5.
Ciężko mają te moje wiosenne wysiewy. W szklarni okrywałam wszystko grubą włókniną a nawet składałam ją podwójnie, aby te moje rozsady miały jak najcieplej. Przetrwały dobrze, ale przystopowały ze wzrostem.
W kwietniu będę mieć podłączone ogrzewanie - dmuchawę podłączoną z termostatem i wtedy wyniosę już chyba wszystko z domowych parapetów. Wreszcie do domu wpadnie więcej słońca, bo teraz wszystko zastawione pomidorami, paprykami, bakłażanami. Nawet okien nie mam jak na święta umyć i chyba nie będę tego robić. :oops:

Wykorzystując brzydką pogodę wybrałam się po ziemię, korę i bratki. Wreszcie i u mnie coraz więcej ich i jest w czym wybierać. Potem była zabawa w sadzenie i ustawianie donic. Bardzo to lubię, ale nie w taką zimnicę.
Cieszą mnie ogromnie te niewielkie wiosenne akcenty

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widzę że sporo osób zainteresowało się stosowaniem w wysiewie wermikulitu czy perlitu.
Polecam wam oglądanie na you tube kanału Katarzyny Bellingham oraz Naturalnie o ogrodach.

Aniu, u mnie pogoda beznadziejna, ale podobno od jutra ma być już lepiej. Niech wreszcie nadejdzie ta wiosna, bo ciężko mi już wytrzymać .
Ja jeszcze nic nie nawoziłam. Czasu mi brakuje. Jak już pogoda pozwala na to żeby wyjść coś porobić, to nie wiem w co mam wsadzić ręce :wink:

Dorotko i u mnie beznadziejna zimnica nastała. Przerwałam ogrodowe prace, bo to żadna przyjemność a i przeziębić się też nie trudno.
Miałam mocne chęci zakończyć wiosenne prace przed świętami, ale już odpuściłam. Ile zrobię to będzie :D

Moniś, domowe wysiewy to najlepsza terapia, zwłaszcza gdy za oknem zimno ;:333
Życzę sukcesów :D

Dorotko, pogoda nas nie rozpieszcza a wręcz działa depresyjnie.
Tak czekaliśmy na ten marzec a on zimny i brzydki. Coś słyszałam że kwiecień ma być ciepły i oby to się sprawdziło.

Skromne ogrodowe kwitnienia, zanim jeszcze śnieg je przysypał

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Buraczki na pierwsze letnie chłodniki ;:137

Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu :wit . Pogoda jest okropna i każdy ma już jej dosyć. Mnie od kilku dni nic się nie chce, chodzę jak struta i kręcę się bez celu ;:223 . Podobno od środy nie będzie już w nocy mrozów więc mam nadzieję, że będzie można coś podziałać. Czytam, że Ty przycinasz już róże więc myślę, że końcem tygodnia też się za to wezmę. Pięknie obsadziłaś donice ;:215 . Czy ten mech to taki z ogrodu ?? Zauważyłam, że w wielu miejscach na rabatach mam mnóstwo mchu i może go spożytkuję w ten sposób . Zainspirowałaś mnie ;:196 . Nie narzekaj na kwitnienia w ogrodzie bo u mnie jest tego znacznie mniej ;:306 . Może doczekamy się w końcu lepszej pogody i tego Ci życzę . Pozdrawiam serdecznie :wit .
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród pełen róż

Post »

To prawda, że w ogrodzie na razie niewiele się dzieje, ale ja osobiście lubię oglądać te wszystkie siewki, patrzeć, jak to się ładnie wykluwa z ziemi, takie świeżutkie, delikatne. No po prostu cudne widoki. Ogrom Twoich wysiewów mnie zdumial i wprawił w podziw. Też mam trochę w tym roku, ale gdzie mi tam do Ciebie. Przypomniałaś mi Wiolu o kalarepce. Mus jutro wysiać. Dzisiaj natomiast wysiewałam cynie i astry.
Pozdrawiam cieplutko :D
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu piękne dekoracje doniczkowe, trzeba sobie humor w ten sposób poprawiać. Moje bratki w ilości 6 szt po przymrozkach niedzielnych wyglądały fatalnie, na szczęście wczoraj delikatnie podnosiły kwiaty, nie zabrałam donic do środka. A Ty wnosisz te donice na noc do ciepłego.
Ogród masz bardzo ładnie kwitnący, na pewno śnieg roślinkom pomógł ochronił je przed mrozem.
Oby do wiosny, już od tego tygodnia od środy będzie dużo lepiej ;:215
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu ja też czekam na cieplejsze dni i w końcu będzie już od jutra ponad 10 kresek na termometrze.Zacznę przycinać róże, czas na nie.
Twoje wysiewy rewelacja, pięknie powschodziły :uszy W ogrodzie nie masz aż tak skromniutko, przebiśniegi ,krokusy ładnie zakwitły.
Bratki dają energię ,codziennie się im przyglądam :D Jeszcze może dokupię kilka, bo niebieskich na razie nie spotkałam.

Miłego weekendu i ciepła ;:3
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Pogoda nie najgorsza i wreszcie dziś zakończyłam cięcie róż :heja
Jestem bardzo, ale to bardzo szczęśliwa z tego powodu, bo okropnie nie lubię tego robić. To dla mnie zdecydowanie najgorsza czynność jaką muszę wykonać w ogrodzie, więc tym bardziej czuję ulgę, że mam to już za sobą.
Różnie róże przetrwały zimę. Jedne odmiany były całkiem zielone inne z czarnymi, przemarzniętymi pędami. Wszystkie pnące bardzo dobrze wyglądają, więc jak nic się nie wydarzy, będą ładne kwitnienia. Ogólnie zdecydowałam się na dosyć mocne cięcie, nawet tych dobrze przezimowanych róż. Przez dwa minione sezony cięłam dosyć zachowawczo, zostawiałam dużo i te kwitnienia nie powalały. Owszem, kwitły, ale wiem, że potrafią lepiej.
Poza tym zdecydowałam o usunięciu pięciu kolejnych róż. To są tylko takie, które zostały zdominowane przez podkładkę i nic nie dają żadne zabiegi (wyrywanie z kawałkiem korzenia) . Poza tym mam dwie bardzo rachityczne angielki i nie wiem czy coś z nich będzie. Także kolekcja trochę się uszczupli, ale nie planuję jeszcze zakupów. To już będzie trzeci rok, jak nie dokupuję żadnych róż. :roll:

Udało się też ogarnąć warzywnik i poczynić pierwsze wysiewy do gruntu. Na pierwszy rzut poszła pietruszka, wczesna marchew, bób, groszek i cebula dymka.
Z radością zauważyłam że w miejscach, które były przez ostatnie dwa lata zasilane kompostem i dobrze ściółkowane trawą znacząco poprawiła się struktura gleby. Ziemia jest ciemniejsza, bardziej puszysta, no sama radość dla mnie. Pamiętam jak zaczynałam od żółtej, ciężkiej gliny, która gdy była mokra stawała się bardzo śliska a jak wysychała, to na skorupę w którą nic nie można było w bić. Nie jedną motyczkę na niej połamałam ... :roll:
Cieszę się że już zauważalna jest moja praca. Część warzywnika, to już prawdziwe No dig. Wyrwałam kilka chwastów, przejechałam grabkami, dorzuciłam trochę kompostu, trochę ziemi liściowej i mogłam siać, bez kopania :D
Marzy mi się cały taki warzywnik, ale nie wystarcza mi kompostu a latem trawy :roll: Muszę męża pomęczyć żeby skombinował ze dwie przyczepy obornika. Będzie leżał aż spróchnieje a później pójdzie na grządki.

Ewelinko, u mnie już w tym tygodniu przymrozków nie ma, ale w dzień też bez szału. Dziś np takie wilgotne to powietrze, brak słońca i momentalnie robi się zimno.
Mech najzwyklejszy, wyrywany z trawnika :wink:

Wandziu, gdyby nie te moje rozsady to niewiele by w ogrodzie cieszyło.
Ja też ciągle o czymś sobie przypominam i dosiewam. Wczoraj np posiałam aksamitki a dziś koper i bazylię :wink:

Dorotko, do domu wnosiłam tylko dwie donice z bratkami, które stoją na tarasie i nic je nie ochrania. Skrzynki na parapetach zewnętrznych zostały i donica przy murze też. Nie byy one już tak bezpośrednio narażone na przymrozek i nie ucierpiały.

Aniu, ja już dziś zakończyłam cięcie róż i czuję ogromną ulgę z tego powodu, bo nie lubię tego robić.
Myślę że już dobry czas żeby to robić. Ociepliło się, w prognozach nie ma jakiś większych przymrozków.
Teraz muszę zadbać o dobre nawożenie, żeby odwdzięczyły się pięknym kwitnieniem :D
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu ;:100
Ja jutro chcę usunąć kopczyki i też planuję trochę poprzycinać róże.
Również patrzyłam na długoterminową pogodę i nie widzę ujemnych temperatur choć czasem pogoda może się gwałtownie zmienić.
Śliczne masz te cytrynowe krokusy, ozdobne dekoracje w donicach cudne. ;:333
Ciemierniki i przebiśniegi superaśne. ;:108
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witam wiosennie i przedświątecznie.
W tym tygodniu pogoda była wprost wymarzona do prac ogrodowych. W ogrodzie udało się zakończyć porządki. Teraz już pozostaje na bieżąco walka z chwastami czy wycinanie tego co niepotrzebne. Niestety mam bardzo zapuszczony trawnik. Odpuściłam z nim chyba już dwa lata temu, bo po prostu nie wyrabiam. Sama musiała bym się tym zająć i po prostu nie starcza mi czasu, nie mam siły lub zwyczajnie nie chce mi się. Coraz częściej wolę przysiąść na tarasie i cieszyć się tym co mam, niż tyrać bez końca.
Warzywnik też ogarnięty, grządki wytyczone, warzywa rozplanowane. Teraz już sukcesywnie będę wysiewać lub wysadzać.
Ostatnich kilka dni i nocy było bardzo ciepłych. Wszystko rosło w oczach. Gdy rano szłam otworzyć szklarnię oczy przecierałam ze zdumienia jak wszystko przez noc urosło. Szkoda że to koniec takich temperatur. Najbliższe tygodnie to noce w okolicach zera lub poniżej :( Znowu wszystko wyhamuje :?

Kokoryczek z roku na rok mam coraz więcej. Bardzo mnie raduje że się rozsiewają i tworzą ciekawe krzyżówki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przylaszczki

Obrazek

Obrazek

zawilec grecki

Obrazek

Kolorowe siewki pierwiosnków

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kalina wonna

Obrazek

Obrazek

Przyszła też wyczekiwana paczuszka z daliami

Obrazek

i już posadzone

Obrazek

Ewuś, niestety kwietniowe temperatury zwłaszcza nocne nie napawają optymizmem. Myślę że różom przymrozki nie zaszkodzą, ale może ucierpieć dużo innych roślin.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu witaj z rana :wit Z kawką sobie do Ciebie przyszłam.Masz rację, że kilka ostatnich ciepłych dni spowodowało, że wszystkie rośliny poszły w górę :D Dziś w nocy ma być na minusie, więc wniosę dwie dalie, które mam wystawione na zewnątrz do domu. Twoje nowe dalie siedzą już w doniczkach.
Ja też miałam taki zamiar, żeby moje posadzić najpierw do pojemników, ale waham się, bo gdybym przeczekała do połowy kwietnia to od razu do ziemi by poszły, no i mam dylemat ;:oj
Tak patrzę, że Ty masz chyba ładniejsze karpy od moich.Zobaczymy jak latem zakwitną....
Kokoryczki tylko podziwiam u innych, jeszcze ich nigdzie nie spotkałam na targu ani w szkółce.

Wiolu Zdrowych, Spokojnych Świąt i smacznego jajka, buziaki ;:196
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Aniu.
Powiadasz że już w połowie kwietnia wysadzasz dalie do gruntu ? Zaskoczyłaś mnie tym. Ja zawsze czekałam prawie do maja. Zawsze się obawiałam, że szybko wyjdą z ziemi i skoszą je przymrozki. Ale u Ciebie cieplej niż u mnie, więc możesz sobie pozwolić na takie wczesne wysadzanie.
Moje chyba trzy dni stały w szklarni a teraz mamy przymrozki i wniosłam je do domu.
Bardzo jestem ciekawa jak nam bedą kwitły te nasze nowe dalie. Ja już zapomniałam co zamawiałam. Karteczki z nazwami mają ale nie pamiętam jak mają wyglądać :oops: Jedynie znam Cafe au Lait. Marzyłam o niej kilka lat i wreszcie udało mi się ją kupić :D

Tak jak było prognozowane, po kilku cieplutkich dniach i nocach znacznie się ochłodziło. Ciepłolubne rozsady, które wyniosłam do szklarni z powrotem wróciły do domu na parapety i pod lampy.
Cierpliwie czekam do końca tygodnia. Wreszcie będę miała ogrzewanie, przetestuję je jedną lub dwie noce i jak wszystko będzie dobrze, to rozsady przeniosę tam na stałe. Mam nadzieję że będzie działać tak jak chcę, bo mam dość latania dwa razy dziennie ze skrzynkami pełnymi roślin.

Tymczasem moje ciemierniki. Sporo mam już własnych siewek co ogromnie mnie cieszy. Powoli robi mi się "poletko ciemiernikowe" :lol: W te ciepłe dni bardzo szybko podrosły a teraz znów zastopowały i ciągle czekam na pełnię kwitnienia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu sporo pracy wykonałaś, warzywnik już obsiany, ja jestem jeszcze w lesie.
Róże są piękne, ale ich cięcie to masakra. Rękawice nie ochronią, ja jestem podrapana porządnie.
Kokoryczki to piękne kwiaty, te w lawendowo, foioletowych kolorkach wg mnie Naj....
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”