Nowe wyzwania

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Marto, ja w ten sposób zbierałam cebulice i przebiśniegi też ale po prostu sypnęłam w trawę i zapomniałam. Cebulice na pewno wyrosły, ponieważ sypnęłam do sąsiadki kilka lat temu i mówiła, że teraz u niej rosną i kwitną a przebiśniegi sypnęłam u siebie w zeszłym roku i nawet nie pamiętam gdzie ;:131 Ale warto próbować :)

Nad rzeką mam takie poletko przebiśniegów więc nie specjalnie mi zależy, żeby były też w ogrodzie. Jak są to ok a jak zginą to też ok- pójdę nad rzekę :)

Obrazek

Obrazek

Foxowa - próbować zawsze warto :) Zawzięłam się kiedyś na trawę kosmatkę śnieżną a kiedyś na gipsówkę... och jak ja pamiętam, że tyle razy próbowałam i nie chciały się przyjąć ;:223 Ale wreszcie się udało :tan Szału nie ma , wielkie kępy to nie są, ale już trzeci rok rosną. Próbować warto, tylko nie zawsze wystarcza cierpliwości. Na rodki wydałam dużo kasy- na rośliny, potem na ziemię, odżywki, zakwaszacz i udało się utrzymać tylko 3 szt a w tym roku widzę że zostaną już tylko 2. W tym wypadku wywiesiłam białą flagę.

A to kilka kwiatków, które udało się wypatrzeć przy okazji porządków wędrując z nosem przy ziemi ;)
Taka to jeszcze zaspana wiosna u mnie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a koło leszczyny to nawet sporo życia kwitło :D
Obrazek

Pozdrawiam wiosennie i serdecznie ;:167
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewuniu, jak masz taki łan przebiśniegów ;:oj w pobliżu, to już nie musisz ich mieć w ogrodzie, a spacerek bardzo wskazany, zwłaszcza wczesną wiosną, kiedy one kwitną ;:333 . Tylko czy teren na którym one rosną, należy do Ciebie?
Trochę zaspała Twoja wiosna, ale za to krokusy u Ciebie będą kwitły, kiedy już u nas przekwitną ;:333 .
Co to za gęsiówka :?: szybsza od krokusów?
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewuniu, na pocieszenie powiem Ci, że nie jesteś sama. ;:185 Moja wiosna też jakaś niemrawa ;:222 i gdyby nie krokusy, które porozłaziły się po całej działce, byłoby szaro i smutno. ;:108
Takich łanów przebiśniegów, nawet jeśli poza ogrodem, zwyczajnie zazdraszczam. ;:131 Cudne one! ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Marto, przebiśniegi na naszej działce :heja własne, prywatne poletko i co rok to większe :D
A gęsiówka to gęsiówka wczesna i faktycznie jest wczesna ale na razie rozwinęła tylko te 2 kwiatki, reszta to mocno zwinięte jeszcze pączki.

Lucynko, za tą spóźnioną wiosnę mam chociaż łan przebiśniegów ;) Dzisiaj widziałam już pączki na kolejnej kępce krokusów, muszę spróbować rozsiać te najwcześniejsze, to za kilka lat może będziemy z wiosną startować razem ;:136
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowe wyzwania

Post »

Wiosna i tak w końcu przyjdzie więc nie ma co jej przyspieszać :wink: U mnie wszystko mocno ruszyło, krokusy przekwitają a w kolejnym tygodniu zapowiadają nocne mrozy do -4 stopni czyi przy gruncie pewnie z -7...
Takie zbieranie nasion cebulowych i rozsiewanie to super sposób na rozprzestrzenianie roślin :) Ranniki się tak fajnie rozsiewa :)
Łany przebiśniegów cudne :)
Czy po opleceniu hortensji 'Anabell' przycięłaś ją? Sam oplot fajnie wygląda i mam nadzieję, że się sprawdzi :)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Witaj Ewuniu zamiast białego śniegu masz cudne białe przebiśniegi taka zamiana to na plus. Piękny widoczek. Pozdrawiam życzę udanego weekendu ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Nowe wyzwania

Post »

Saurromatum, Anabelkę oplotłam i na razie rozmyślam ;:224 Kiedyś jak ją przycięłam to miała tyle kwiatów, że WSZYSTKO leżało na ziemi, no może nie całkiem na ziemi ale wszystkie gałęzie były rozgięte na boki i do dołu a środek pusty. Dużo kwiatów i do tego ciągle padało. Za ciężkie były. Teraz się zastanawiam czy to powtórzyć, czy zostawić i niech kwiatów będzie mniej ale za to większe? A czy się sprawdzi? To test. Zobaczymy :) Jak się sprawdzi to za rok to powtórzę :D

Alu, ze śniegiem tych przebiśniegów nie skojarzyłam ale faktycznie, dobre porównanie ;:63 Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Nowe wyzwania

Post »

Leśne poletko przebiśniegów jest imponujące.
Chyba bym tam się przeprowadziła do namiotu na jakiś czas, co by sobie oczy nasycić.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewa, cudne to poletko przebiśniegów ;:138 Wiosna może i spóźniona, ale jej oznaki widać już na każdym kroku.
Co do cięcia anabelki... Nie chcę się tutaj wymądrzać, ale wszystkie bukietówki trzeba ciąć, a Anabelle szczególnie nisko. Swoje tnę nawet na dwa oczka. Ale oczywiście zrobisz jak zechcesz. To tylko taka nieśmiała rada ;:196
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewo
Piękne przebiśniegi, prymulki i leszczyna. ;:215
U mojej teściowej w ogródku też są przebiśniegi, ja niestety ich nie mam.
Wiosna chyba juž coraz częściej zagląda do naszych ogrodów ale zima nie do końca chce nas opuścić. U mnie po niedzieli zapowiadają noce z przymrozkami.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ależ piękne nadrzeczne przebiśniegowe poletko, wow! ;:167
Ta Twoja wiosna nie aż taka do tyłu, Ewuś, jeszcze Cię mile zaskoczy ;:3
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewo nawet jak z nosem przy ziemi, to kolory po zimie zawsze nastrajają optymistycznie. Ranniki jak słońca, a krokusy innymi kolorami czarują. ;:oj
Wszyscy się zachwycili przebiśniegami nad rzeką, ja też, są cudne.
Moja Anabelka co roku cięta nisko też wymaga podpór. Kiedyś rosła w formie piennej i wcale lepiej nie wyglądała, bo wysoko położone kwiaty łamały pędy. ;:222
Dobrego tygodnia. ;:3
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nowe wyzwania

Post »

Ewuniu, ja też muszę zachwycić się Twoim własnym przebiśniegowym polem ;:oj ;:215 . To przecież masz je w swoim ogrodzie! ;:108 Dosiałabym tam cebulice, kokorycze, zawilce, fiołki, a nawet ciemierniki :heja , a może już tam coś kwitnie po przebiśniegach?
Dobrze, że jeszcze masz wiosnę w powijakach, bo przynajmniej roślinki nie ucierpią zbytnio w czasie obiecywanego nawrotu zimy ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”