Storczyki Mirki cz.2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mireczko, 2 dni tylko mnie nie było tu normalnie tyyyyle wpisów i tak się Towarzystwo rozkręciło, że nie wiem od czego zacząć ;:101

Cieszę się bardzo , że jednak nasz dział jeszcze nie umrze śmiercią naturalną, bo jest tu naprawdę dużo fajnych osób ;:4

A teraz Twoje kwitnienia :D

Katleje - super gromadka ;:138 ;:138 ;:138

Cattleya Petch Paithoon powinna mieć w nazwie wyraz kameleon. To aż nieprawdopodobne, żeby nastąpiła taka zmiana koloru...
Cudowne wszystkie! Nie mam zamiaru wyróżniać, bo kocham katleje ;:226
Ansellia africana - ależ poćwiczyła Twoją cierpliwość ;:170
Opłacało się czekać, bo jest niesamowita i tyle kwiatów. Mnie oczywiście szkoda też tych 4-ech zrzuconych :wink:
Napisz nam po przekwitnięciu , jak długo utrzymała kwiaty.

Kocurek - szkodnik, ma na zdjęciu minę niewiniątka :wink: Mimo wszystko pomiziaj go ode mnie jak Ci przejdzie złość.
Moja kotka gorsze rzeczy robi :roll:

Przesyłka w proporcjach powalająca ;:306 Mogli puste miejsca wypełnić jakimiś gratisami storczykowymi :wit
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mireczko ależ się u Ciebie dzieje ;:oj
Jeszcze nie ochłonęłam po pokazie Katlei a Ty już kolejną piękność przedstawiasz ;:215

Ansellia Africana piękna i do tego tak obficie zakwitła ;:138 słoneczny kolorek i ta warżka ;:167

Trzymam kciuki z Phal.- ofiarę podstępnego ;:302 kocurka ;:168 i zgadzam się z Martą kotu ewidentnie należą się wakacje bo zaczyna łapać głupie pomysły i próbuje pozbyć się ,,konkurencji,, :;230 Może czuje się zaniedbany...mało miziany ;:306

Pozdrawiam ;:3
Pozdrawiam Czarna :-)
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Norbercie zgadłeś :) odkąd syn wyjechał na studia w naszym domu wszystko się kręci wokół kota i on rządzi faktycznie choć to już staruszek.
Cieszę się ,że ansellia Ci się podoba na żywo naprawdę robi wrażenie. Przecież masz inne rodzaje niż tylko hybrydy phali :?:
Tak masz rację pudło to nr 1 nie rozumiem czemu nie można zapakować do małego pudełka chyba ,że sprzedający wychodzi z założenia ,że kupujący i tak płaci.

Marta dzięki za miłe słowa o anselli.
Co do kota to tak mu nagadałam że sie obraził i pakuje walizkę i wyjeżdża ;:145

Obrazek

teraz go muszę błagać ,żeby został.
Nie lubisz kotełów no heloł one są takie cudne i przytulaśne i wcale nie są wredne.

Kasiu ;:196 za ansellie.
Dziękuję ,że mnie poprawiłaś myślę o jednym piszę o drugim , zdążyłam jeszcze edit i poprawiłam.
A tu niespodzianka nie kupiłam z SO tylko z fb

Asiu ja również jestem bardzo szczęśliwa ,że nasze forum z powrotem tętni życiem i mam nadzieję ,że tak już zostanie. Na fb wstawisz zdjęcie czy wpis to na drugi dzień (przy dobrych wiatrach) zuj nikt nie pamięta , mało dzielenia się wiedzą a dużo hejtu może to tylko moje zdanie ale ja tak to odbieram. Tu wiedza , zdjęcia wszystko jest i zostaje.

Mi tez szkoda tych 4 ale jak pomyślę ,że równie dobrze mogła zrzucić 17 a 4 zakwitnąć to jednak się cieszę z tego co jest, bo słońce to raz na 2 tyg mam.
Pamiętam ,że Twoja kotka obgryza liście więc mój jest kochany ,że tego nie robi. Często pod okna wykusza gdzie stoją kwiaty przychodzą obce koty więc on na okno skacze a tam storczyki , siłą rzezy je musi zrzucić . Oczywiście S mówi ,że nie byłoby problemu gyby kwiatów tam nie było .
Będę prowadziła obserwacje jak dług utrzyma kwiaty ansellia ;:333

Beata on ma wszystkiego pod dostatkiem a miziania aż nadto.
Cieszę się że i Tobie przypadła do gustu moja piękność
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mam parę sztuk innych niż typowe hybrydy oraz katleje, ale rosną w kratkę.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Chyba ja i koty mamy nie po drodze, bo mamy takie same charaktery :lol: generalnie nie dotykam ich i omijam z daleka ;:306 a Twój się widzisz grzecznie pakuję, byle nie wpisał mojego adresu :;230
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mireczko, Twój kocurek pakuje manatki i obrażony wyprowadza się :evil: ... pozwól mu jeszcze coś stłuc, to może się rozmyśli ;:128

Wracam wciąż do Twoich ognistych katlejek. W sam raz na jutrzejszą paskudną pogodę.. W samą porę je pokazałaś ;:215

Jestem zaskoczona u mnie, że przy tak małej ostatnio ilości słonecznych dni, najlepiej sprawują się i rosną małe equestriski.
Może dlatego, że w kuchni mają ciepło ;:36

A jak Ci rośnie Dtps pulcherrima var marmorata ?
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mireczko u Ciebie jak zwykle pięknie się dzieje, ansellia piękna, paczka niesamowita i chyba faktycznie powinny być w niej dodatkowe gratisy bo to przecież marnotrawstwo miejsca, a koteczka proponuję przekupić jakimś smakołykiem to na pewno zostanie :D
pozdr Dorota
Moje storczyki
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Norbercie mi też rosną w kratkę kilka jest takich które jednego roku kwitną w następnym foch.

Marta w ostatniej chwili odwiodłam kota od wyjazdu , walizka rozpakowana :)

Asiu udały się pertraktacje i kot zostaje ;:306
Teraz wiesz dlaczego nie jestem różowa bo takie kolory nie dają tyle energii co pomarańcze, czerwienie czy żółty.
Mój equestris stoi na chłodniejszym parapecie i na razie rośnie w keiki.
Marmorata rośnie w siłę zresztą sama oceń.

Dorota może gdybym kupiła za xxx zł to może by coś wcisnęli ale na pewno nie tyle ,żeby wypełnić pustą przestrzeń hihi, nie lubię marnotrawienia ot tyle.
Kot ma raj na ziemie i smakołyków pod dostatkiem ;:215

Dziś pokażę epidendrum floribundum , zapach kojarzy mi się ze świeżo skoszona trawą z dodatkiem zapachu cytrusów , kwiaty nie sa duże ale jest ich w porównaniu do ub roku trochę więcej oraz dla Asi dtps.
wersja dzień

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

noc

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dtps

Obrazek

A tu znalazłam kwitnienie phal philadelphi z roku 2009 , już jej nie ma ze mną bo zakwitła się na śmierć ehh to było kwitnienie :lol: Jeżeli dobrze pamiętam to miała 36 kwiatów.


Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mirko :wit

Epidendrum Floribundum jest cudowne ;:oj Takie soczysto zielone ;:167 i ta jasna warżka ;:oj piękne zestawienie kolorów.

Nie przepadałam jakoś za tym kolorem kwiatów. Może ze względu na to że kojarzy mi się z sałatą której u mnie pod dostatkiem na parapetach jeśli nic mi nie kwitnie ;:306

Ale teraz zmieniam zdanie ;:215
Mogłabyś zrobić jej zdjęcie i pokazać jak wygląda w całości? ;:173

Obfite kwitnienie Philadelphii robi wrażenie ;:180 Szkoda, że już jej nie masz :roll:
Pozdrawiam Czarna :-)
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Epidendrum mnie powaliło na kolana, przecudna, philadelphii szkoda, ale mojej też już nie mam, szkoda takich pięknych kwiaciorków nie pozostaje nic innego jak tylko szukać, może gdzieś się uda zdobyć :roll:
pozdr Dorota
Moje storczyki
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Bardzo oryginalne kwiaty w tym epidendrum. ;:215 :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

SUPER !!! Epidendrum Floribundum Cudownie Ci zakwitło ;:138

Jakie wspaniałe te zielone kwiatuszki. Dla mnie zdjęcia ,dzienne' biją te nocne. I to nie tylko u Ciebie.
Jakoś nie lubię zdjęć na czarnym tle. Nie ma to jak naturalność :wink:

Doritaenopsis pulcherrima .v.m. świetnie się u Ciebie zaaklimatyzował ;:224
Rozrośnie się, bo korzenie ma zieloniutkie, zdrowe. A takie maleństwo dostałaś...
Brawo Mireczko ! Dobra mamusia z Ciebie ;:97 :D

Dobrze się jest dzielić, bo moja roślina mateczna ledwo zipie. Niestety jest jednym z kilku cennych storczyków,
które podczas wakacyjnego pobytu u Sąsiadki były konsumowane przez wciornastki (łącznie ze stuartianą, która już padła).

Twoja Philadelphia kwitła zjawiskowo ! Trudno będzie powtórzyć taki egzemplarz

Czy Asconopsis Irena Dobkin rośnie u Ciebie w hydro ?
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczyki Mirki cz.2

Post »

Mireczko, kusisz tymi catlejkami, kusisz.
Wczoraj kupiłam te (ale to już wiesz ;) )
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam - Justyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”