Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, ależ czarujesz swoimi różami ;:138 , już nie wiem , które bardziej mi się podobają, czy urocze pojedyncze, czy te mocno wypełnione płatkami ;:oj . Dobrze dla mnie, że w sezonie narzekasz też na choroby i szkodniki, trapiące Twoje królewny, co powstrzymuje mnie przed natychmiastowym zamawianiem róż ;:306 .
Poza żywokostem, nie znam ziół które znalazłaś dla poprawienia swojej kondycji, ale choć mają wspaniałe właściwości, pamiętaj, że to też leki i bądź ostrożna ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

MARTUSIU kochana zanim cosik zastosuję to najpierw zgłębiam temat ,bo życie tylko jedno i szkoda byłoby opuszczać ten ziemski padół. Dzięki za troskę, bo nie każdy wszystko może stosować u siebie .Naleweczka siedmiopalecznikowa dojrzewa i może po jej zastosowaniu wystrzelę w kosmos ;:306 ;:306

Obrazek

Obrazek

MARYSIU no kto wie, a gdzie u Ciebie Siedmiopalecznik rośnie nigdy chyba nie rzucił mi się w oczy ;:oj Jeśli tak to oczywiście jestem chętna chyba że nad oczkiem, bo wodne rośliny nigdy mnie nie interesowały

Obrazek

Obrazek

FLORIANIE brat chyba tam nie stratuje, bo nic mi nie mówił .Życzę sukcesu ;:168 Widziałam że u Ciebie już Ranniki ,ciemiernik i przebiśniegi wystartowały moje wszystkie jeszcze śpią

Obrazek

Obrazek

EWUNIU mnie na razie nie ciągnie do prac ogrodowych ,chociaż musiałabym obciąć porzeczkę. Na razie zbyt zimno, więc nie ma co szaleć, a potem odbije się to na zdrowiu . Dopiero początek lutego ciekawe co przyniesie marzec no i jeszcze luty może dać popalić ;:136

Obrazek

Obrazek

DOROTKO kochana u Ciebie piękna wiosna na parapetach na zbyt dużo donic na parapetach nie mogę sobie pozwolić ,bo gdzieby kociasty się rozwalał :;230 . Pogoda momentami zimowa, za chwilę wiosenna,oszaleć można .

Obrazek

Obrazek

JOASIU najlepiej poczytaj sobie na stronce dr Różańskiego o nim warto najpierw wszystko poczytać o tym Sabelniku jak u ruskich się zwie .

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim miłym gościom miłego wieczoru

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu szukam rozwiązania na cieśnie nadgarstka. Ostatecznością jest operacja ,której unikam. Na pewno poczytam. Dziękuję za informację.
Cartierek piękny .....i ten środeczek ;:167
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6344
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu niestety nad oczkiem, lubi podmokłe tereny ale mam w razie czego służę. Pozdrawiam ;:168
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Widzisz Jadziu, jaka ja stała w uczuciach jestem, zawsze się zawieszam na tym samym kwiatku ;:306 Sliczny ten powojnik. Czekam na niego z utęsknieniem.
Widziałam u ciebie piękne zdjęcie pięknotki z fioletowymi kwiatkami. Moja pięknotka kwitła na biało i kulki miała malutkie, niewydarzone i BIAŁE. Tak się zastanawiałam czy z tych białych się zrobią fioletowe ale zanim urosły to odpadły. No i mam zagwozdkę do przyszłego sezonu ;:306
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Cześć Jadziu ;:196 , po długiej zimowej przerwie wreszcie się przebudziłam i od razu zrobiło się cieplej po spacerze w Twoim ślicznym ogrodzie. Piszesz, że masz biało w ogródku, u mnie biało było przez kilka dni, wczoraj prawie wszystko znikło a dzisiaj znowu w nocy troszkę poprószyło ale jest na plusie, wiec i te resztki znikną w ciągu dnia.
Mam dużo do nadrobienia więc wracam do Twojego królestwa ;:173

Oj co ja czytam ;:202 , znowu masz problem z ogrodem, myślałam, że już wszystko jest nieaktualne a tu znowu problem. Nie martw się Jadziu, zastanawiam się czy można komuś wybudować drogę przy samym budynku, chyba powinni zostawić jakiś pas "ochronny".
Rozmawialiście z kimś w tej sprawie, czy to tylko Twoje obawy? Jadziu rozumiem co czujesz w takiej sytuacji ale głowa do góry, może to tylko wstępne pomiary i nikt nie myśli o pozbawieniu Ciebie tak wspaniałego ogródka. Popytaj gdzieś w urzędach, może gdzieś są palny zagospodarowania przestrzennego i jak to się ma do przepisów. Powodzenia Jadziu, nie martw się na zapas ;:168
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadzieńko, Ty nie używaj tej nalewki ;:124 , bo kto Cię sprowadzi z kosmosu na ziemię ;:306
Śliczny liliowiec i uroczy bodziszek ;:138 , na róże nie patrzę :roll:
Pozdrawiam gorąco ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, piszę posta do Ciebie, a obok śpi Bravo i chrapie jak stary traktor :;230 Trudno się skupić na pisaniu ;:306
Na ziołolecznictwie się nie znam, ale powtórzę za Martą, że zanim cokolwiek się zastosuje, trzeba poczytać, ale Ty to wiesz i jeśli zniknęłaś na tak długo z FO to jesteś zapewne świetnie przygotowana w tym temacie ;:108
Z roślin, które dzisiaj pokazałaś najbardziej w oko wpadła mi ukwiecona różami rabata / to takie małe zboczenie/ :;230 Wszędzie widzę róże :lol:
Wypatrzyłam też piękny okaz hortensji piłkowanej ;:215 Na pewno znasz nazwę- ja nie, więc liczę na Twoją podpowiedź ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu Kochana jak dobrze że dałaś znać, że u Ciebie wszystko okej ;:196 pracuj nad formą, żeby wiosną być gotowa do działania :D
A u mnie dziś ptaszki tak wesolutko śpiewały, że pewnie wiosna tuż tuż... choć zima, śniegu nawaliło, tylko łopatujemy ostatnio.
Na zdjęcia Róż nie mogę się napatrzeć, już tak tęskno do tych widoków. Śliczności pokazujesz, Riant ;:167 Rutewki Delavaya na razie nie mam, a piękne jej kwiatuszki takie zwiewne ;:167 Widziałam gdzieś jeszcze o białych kwiatach, masz też Jadziu?
Byle do wiosny, pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Niestety mój ogródek zasypany śniegiem i żadnego kwiatka na razie nie uświadczysz. Oczywiście widać pąki ciemierników, a także pąki różaneczników dosyć sporo ich. Pąki na hortensjach też dobrze świadczą o ich kondycji, to samo na czarnej porzeczce.Niestety aparatu nie brałam ze sobą, bo szlam tylko wyrzucić obierki do kompostownika. Witam serdecznie wszystkich miłych gości ;:196 ;:196 .No to dalej powtórki minionego sezonu

Obrazek

Obrazek

KRYSIU wczoraj też wesoło ćwierkały ptaszki czują wiosnę ,chociaż jej jeszcze nie widać w naszych ogródkach. W każdym razie u mnie tak jak i u Ciebie wszystko zasypane śniegiem ;:196 Mam tez białą delavayę Splendide white ,ale jakoś nie umiem jej poszukać odpowiedniego miejsca ;:174 Może w tym roku wreszcie zastartuje bo to cudo ;:167 Krysiu Riant to okrywówka dostałam ją od naszej Elusi i prawie jej nie straciłam, a ona powstała jak Feniks z popiołów.Prowadzą ją na niskiej pergoli szaleje jak mało która róża ;:167 ;:167

Obrazek

Obrazek

DOROTKO witaj w klubie zwariowanych różomaniaczek :;230 Moje oczy też najpierw padają na róże ze reszty nie zauważam, a byliny też są piękne i nie trzeba sie nimi tak opiekować i szybko się rozrastają ;:196 Dorotko ta hortensja to chyba Blue bird ,ale pewności nie mam, bo ukorzeniłam sobie jej patyczek od znajomej, a kartka gdzieś jej wybyła.Bardzo szybko rośnie to patyczki wiosną mogę Ci wysłać

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU spoko dam radę i nie zostanę tam w kosmosie :;230 na ziemi jest atrakcyjniejszy żywot i nie ma tam forum i moich przyjaciół ;:196

Obrazek

Obrazek

DAYSY wiosna coraz bliżej dlatego wszystkie niedźwiadki się budzą :;230 Na razie nie przejmuje sie ogrodem czy go wezmą ,najbardziej przeżywa to Amelka mówi gdzie babciu będziemy siedzieć jak wezmą ogródek. Może da sie dogadać z nimi zobaczymy na razie nie zaprzątam sobie tym głowy. Szkoda nerwów ;:196

Obrazek

Obrazek

EWUNIU nie widziałam jeszcze białych Pięknotek, ale czytałam ze mogą mieć białe kwiaty Ciekawe czy białych kwiatów zrobią się różowe kuleczki . Nie mam pojęcia musiałabyś doczytać bo próbowałam coś na ten temat poszukać,ale niestety ;:174 Trzeba zapytać mądrzejszych w tym temacie ;:196

Obrazek

Obrazek

MARYSIU no to jestem za, z chęcią przyjmę i już czytałam jakie musi mieć warunki. ,Wiem ze to pijaczyna nawet gardło wysusza :;230 ;:196

Obrazek

Obrazek

JOASIU szukałam wczoraj coś na temat cieśni ,ale na razie niczego nie znalazłam .Jak coś to smarowanie żywokostem i ćwiczenia nadgarstków .Są takie opaski na dłonie nawet taką mam, bo niekiedy też mi dolegało, ale samo przeszło po jakimś czasie gdy ją nosiłam . Podobno pomaga tez suplementowanie wit. z grupy B ;:196 Zdróweczka

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim miłego wieczoru i byle do wiosny ;:196

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Cieszę się, że jesteś Jadziu ;:168 od razu bardziej kolorowo :)
Byłem spokojny, bo zasięgnąłem języka, a poczta pantoflowa działa u nas dobrze :;230 ale brak ciebie był zauważalny :wink:
Pozdrawiam serdecznie.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu witam i pozdrawiam :)
Dziękuję za piękne i kolorowe wspomnienia. Po dłuższym okresie braku słońca to wspaniały lek. Nie tylko my ale i rośliny wypatrują promieni, a szczególnie zimujące na parapecie koleusy bo ich łodyżki są dość cienkie i będą z nich słabsze sadzonki.
Jak wgram zdjęcia na dysk to wkleję tutaj tego owada, o którym wspominałam w rozmowie telefonicznej.
Ciekawi mnie bo 5 sztuk było w jednej rurce, z której wyłuskiwałam kokony murarki.
W albumie ze szkodnikami nic nie znalazłam wiec szukam pomocy ;:196
jonatanka znam temat cieśni nadgarstka (obie ręce) i może w weekend znajdę chwilkę czasu to na PW napisze do Ciebie.
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

To znaczy,że Riant masz z patyczka? Mogłam się domyślić Ty masz sporo roślin własnoręcznie wychodowanych.
Jadziu u mnie dalej śnieg zalega i choć dziś przeszłam po ogródku, nic nie dojrzałam, wszystko pod pokrywą, a pogoda jak w marcu, raz deszcz za chwilę śnieg, rano wiatr nieprzyjemny, później się wypogodziło na chwilę i dość przyjemne powietrze było na spacer.

Piękne zdjęcia ;:167 najbardziej podoba mi się lilia żółta, a że nie znam się na nich to nie wiem co to za panna, ale kusisz nimi bardzo ;:168

Miłego wieczorku ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”