Nie tylko doniczkowe cz.4

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie tylko doniczkowe cz.4

Post »

Halinko ja nie potrafię utrzymać w domu fiołka alpejskiego, chyba miał za ciepło, dlatego zrezygnowałam. Fajnie, że Ty sobie z nim radzisz. ;:63
Henryku witaj, dzięki, do tego kaktusa mam sentyment, pamiętam był u mnie od zawsze.
Choć nie lubię jak mnie kłuje to jednak zawsze zostawiam sobie jednego młodego a resztę wydaję. Również życzę zdrówka.

Większość pewnie się cieszy jak widzi śnieg a ja nie lubię zimna.
Dzisiejsza fotka 26 grudnia.
Obrazek

Coś archiwalnego. :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Nie tylko doniczkowe cz.4

Post »

Również nie przepadam za zimnem i zimą - nie ma to jak sezon wegetacyjny. :wink:
Dlatego wolę "ciepłe" fotki które pokazujesz poniżej... :D
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Nie tylko doniczkowe cz.4

Post »

Iwonko nie tylko Ty gdyż u mnie jest podobnie. Wszystko jest ok. jak stoi na zewnątrz, gdy wstawię do domu szybko pada. :cry: Mimo to co roku kupuję ,aby nacieszyć oczy .Podobnie jest na wiosnę z prymulkami :D
Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym Roku ;:167 ;:cm
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Nie tylko doniczkowe cz.4

Post »

Przejrzałam cały wątek od początku i bardzo tu ciekawie. Te pelargonie na pierwszej stronie są obłędne! Też się nabrałam, że to róże. Ale i ta gęsta mnie zszokowała. Ile ona ma kwiatów!

Ogólnie masz piękne rośliny i te na parapecie i te w ogrodzie. Przejrzałam cały wątek i jest co oglądać.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Nie tylko doniczkowe cz.4

Post »

Iwonko zimowa fotka miła dla oka bo drzewa i krzewy zimozielone przyprószone śniegiem wyglądają zjawiskowo.
Kiedyś ... zawsze tak było :)
Uprawa Dzikiego ogórka (Cyclanthera pedata) nawet Ciebie wciągnęła ? Ładnie wygląda na zdjęciach i w realu też, a moja córcia zajada się ogóreczkami świeżo zrywanymi.
Ciężki okres dla doniczkowych bo długie okresy szarych dni bez słoneczka i moje młode sadzoneczki pelargonii takie "wyciągnięte"
A jak u Ciebie się mają ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie tylko doniczkowe cz.4

Post »

Henryku dziękuję. Nie zawsze mam pomysł na zdjęcia i dużo fotek kasuję, nieliczne zostają w archiwum.
Halinko ja już nie kupuję, nie warto skoro ciągle pada.
Majka witaj, dzięki. Odpowiem Tobie nie kwiatowo, bo już dawno chciałam zapytać o awatar.
Czy Twój piękny piesio to pointer??? Nie mam przygotowanego bieżącego zdjęcia mojego już seniora, wcześniejsze jest tutaj.
Krysiu ja nie cierpię zimy, nie ma w niej nic ciekawego. Jej jedna jedyna zaleta to brak owadów.(Mam na myśli te kłujące i żądlące.)
Podoba mi się cyklantera, ja też ją zrywam i zjadam zanim doniosę do domu. Szkoda, że owoce nie są kontrastowe.
Pelargonie te na zimowisku mocno przycięłam i nie wiem jak teraz wyglądają, rzadko tam wchodzę a te w domu
też się trochę wyciągają i bardzo gubią listki od dołu. Oby do wiosny.

Zawilec japoński

ObrazekObrazek

Kochani dużo, dużo zdrówka.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Nie tylko doniczkowe cz.4

Post »

Ooo poznałaś :)
Mało osób zna pointery i przeważnie ludzie chrzczą go amstafem, dogiem, chartem itd itd . Bardzo mi miło że tak sprawnie zidentyfikowałś :)
To jest mój Waldemarek, który bardzo często występuje w wątku ogrodowym https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... &start=680
Twój piesio też fajny. Nawet barwami podobny, tylko mniejszy.

Widzę że dostrzegamy te same plusy zimy- ja też nie cierpię robali . Chociaż teraz jest tak ciepło że się wszystkie budzą i łażą jak weszłam na stryszek sprawdzić jak zimują egzotyki to myślałam że oszalaję od widoku różnorodności. Na dodatek z doniczki figi Wyskoczyła mi wielka pluskwa. Już tam nie pójdę;P
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Nie tylko doniczkowe cz.4

Post »

U Ciebie piękne letnie widoki w ostatnim dniu roku. Podobają mi się, bardziej pozytywnie nastrajają na przyszłość. ;:173
Podobają mi się!
Przy tej okazji życzę wszystkiego co najlepsze na Nowy Rok 2021!!. ;:333
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie tylko doniczkowe cz.4

Post »

Majka nie tylko podobne umaszczenie, ale są z tej samej grupy psów myśliwskich. Miłośnik psów aż tak bardzo nie pomyli, prędzej z którymś wyżłem.
Jeszcze się nie wpisałam w Twoim wątku, bo nie przejrzałam go bliżej poza pięknym psiakiem, niebawem to nadrobię.
Czy ja dobrze widziałam, on chodzi w szelkach pociągowych, czy on coś ciągnie?
Henryku dziękuję, wzajemnie. Szkoda, że nie można zimy przespać i obudzić się ciepłą wiosną.

Maja nie jest to aktualne zdjęcie mojego, ale fajne.
Obrazek

Nie myślałam, że zimną zimą kupię kwiatuszki, to tak na pocieszenie w tą ponurą porę roku.
W tą sobotę trafiłam w Obi ciekawe miniaturki, doniczki wielkości paczki zapałek, był spory wybór i wielki problem które wybrać.
Ciekawe tylko czy przetrwają, zobaczymy. Wiem, wiem jeszcze nieprzesadzone.
Fitonie, syngonium i adenium.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Nie tylko doniczkowe cz.4

Post »

Ciekawe miniatury. ;:333
Urosną. ;:108 ;:204
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Nie tylko doniczkowe cz.4

Post »

No tak, mysliwi wszechczasów ;)
Terriery chyba zyskały sławę od czasu Maski, natomiast pointer jeszcze nie jest rozpoznawany i bardzo często jest mylony. Przeważnie dog, amstaff albo chart. Dlatego mi miło jak ktoś od razu go zidentyfikuje.

Waldek chodzi na wycieczki do lasu w szelkach typu sleed. Ciągnie mnie ;) i wtedy leci pełną parą pod górkę i jest z tego powodu mega szczęsliwy.
Mamy też szelki do WP, ale po operacji raczej z nich już nie korzystamy,wcześniej na nich ciągnąl dziecko na sankach.

Ale malutkie roślinki. Ale obawiam się że ta wielkosc to tylko chwyt marketibgowy i w takich mini nie pociągną za długo.
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie tylko doniczkowe cz.4

Post »

Henryku oby sobie poradziły, bo z miejscówką jest kłopot.
Maja kocham psy, miałam kiedyś książkę o rasach, choć teraz tak dużo ich jest, że wielu nie poznaję.
Masz rację, często na mojego wołali Mailo, choć to nie ta rasa, bo w filmie grał Jack Russell terrier.
Te miniatury trochę uciążliwe były w podlewaniu, już są przesadzone, choć nie wiem czy dobrze zrobiłam, czas pokaże.
Obrazek

Ciekawe roślinki spotkałam w LM, rosną w szkle w samej wodzie bez ziemi. Tak jak mój falenopsis.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nie tylko doniczkowe cz.4

Post »

Witaj :wit
U Ciebie mnóstwo nowości ;:oj ;:oj ;:oj
Różyczkowate cukierkowe brawo za tak wspaniałe kwitnienia ;:433
Pozostałe równie ciekawe i piękne,żałuję tylko,że natknąłem się na pierwszej stronie na zdjęcie kaladium Piotrka bo lata całe i miesiące ganiam za tą roślinką i szans by ją gdzieś spotkać raczej nie ma i muszę się zadowolić zroślichą ;:174
Pozdrawiam Was.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”