W ogrodzie Doroty cz. 11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, jesteś szczęśliwą posiadaczką przepięknej kolekcji różnobarwnych irysów. ;:138 ;:138
Czy one są wysokie, czy niskie?

Piękne, dorodne tawuły wspaniale zdobiły okolicę deptaka, którym chodziłam na działkę. Niestety, po renowacji tej części osiedla tawuły zniknęły. :shock: Nie wiem, komu one przeszkadzały, bo gdy kwitły, było przepięknie. Wprawdzie są nowe, zróżnicowane nasadzenia, ale tawuł żal. ;:108

Mam nadzieję, że pogoda pozwoliła Wam wspaniale spędzić niedzielne spotkanie, a nadchodzący tydzień pozwoli cieszyć się dobrą aurą. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko :wit , podziwiam twoją śliczną kolekcję irysów.
Śliczne wszystkie. ;:108 ;:108
Z przyjemnością je sobie pooglądałam :wink:
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, dziękuję za przemiłe spędzony czas w w Twoim pięknym ogrodzie.
Tradycyjnie, dużo smacznego jedzonka, przepijanych dla zdrowotności winkiem i aroniową nalewką.
Wróciliśmy ociężali, ale przeszczęśliwi, bo tęskniliśmy do tych spotkań.


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Witajcie.
Dopiero teraz mam chwilkę czasu by naskrobać kilka pochwał i peanów o ogrodzie Doroty.
Byłam, widziałam, pozazdrościłam i trochę roślin ukopała mi uczynna gospodyni.
Ogród - bajka, jakby tam było zatrudnionych trzech ogrodników na etacie.
Wypielęgnowany, przemyślany, jednym słowem dla mnie niedościgniony wzór.
I jeszcze hodowla murarek ;:219

Obrazek

Obrazek

Obrazek
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Poprzedni wpis płodziłam przez 40 minut a i tak część wyleciała w kosmos.
A chciałam jeszcze podziękować za gościnę, wspaniałą atmosferę, ekskluzywną " wyżerkę" i napitki oraz pyyyyyszne ciasta.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Moi drodzy po kilku dniach powracam. Spotkanie bardzo udane, pogoda nam trochę zrobiła psikusa, padało, ale po południu można było spokojnie biesiadować pod jabłonką.
Goście roślinnych darów przywieźli sporo, wszystkich nie udało mi się dziś posadzić, deszcz intensywny wygonił mnie do domu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Halinko maj to piękny czas dla kwitnień, mój ogród wtedy jest najładniejszy.
Spotkanie bardzo udane, pogoda kapryśna nie zepsuła nam humorów.

Obrazek

Obrazek

Krysiu masz rację na rabatkach kolorowo od kwiatów. Szkoda, że deszcze trochę poturbowały kwiaty, większość tulipanów zrzuciła płatki, ale i tak jest ładnie. Deszcz był bardzo potrzebny.
Murarki jak było słonecznie super się uwijały, pyłek znosiły, przez dwa dni sporo rurek zasklepiły.
Syn wiele mi pomaga, męskie ciężkie prace należą do niego. Jak przyjedzie kolejny raz to czeka go obsypywanie ziemniaków.
Deszczu mamy sporo, dziś wszystkie wiadra deszczówką napełniałam, mam zapasik.

Obrazek

Obrazek

Lucynko Mam sporo irysów, są bardzo różnej wysokości od niziutkich do wysokich, to są stare odmiany. Z tych najnowszych odmian z falbaniastymi brzegami kwiatów mam aż 2 sztuki ;:131
Lucynko co do tawuł, myślę że macie obecnie nowego młodego ogrodnika od zarządzania zielenią. Tawuły obecnie nie są tak modne, owszem sadzi się ale te niskie odmiany o kolorowych liściach. Nawet rośliny mają swój czas i są na tzw topie.
Pogoda nam nie przeszkodziła w dobrej zabawie, atmosfera wyśmienita.
W tym tygodniu na zbyt dobrą pogodę nie mamy co liczyć, trudno deszcze też są bardzo potrzebne.

Obrazek

Obrazek

Aniu dwa lata temu dokupiłam kilka nowości irysowych, tego sezonu zakwitły i radują moje oczy. Muszę im zrobić zdjęcia.

Obrazek

Obrazek

Irenko bardzo miło było nam Was gościć. To ja dziękuję, że przyjechaliście, bagażniki wyładowane na max nie tylko roślinkami, ale i też pysznościami kulinarnymi. Atmosfera jak zawsze super, deszcz nam nie popsuł humorów. Również bardzo tęskniłam za spotkaniami.

Obrazek

Obrazek

Beatko dziękuję za pochwały, staram się żeby ogród cieszył nie tylko moje oczy. Na takich etatowych ogrodników nie byłoby mnie stać, więc zatrudniam moje jeszcze sprawne ręce i działam ;:306 Chwasty i ich plewienie to moja zmora, lubię mieć rabatki wyczyszczone na tip top, ale chwasty ze mną grają w zielone ;:7
Murarki mam od kilku lat, zaraziła mnie ich hodowlą Krysia - Christin.
Piszesz o pysznej "wyżerce" każdy gość do tego się przyczynił, jak zawsze głodni nie byliśmy, możemy liczyć dodatkowe kilogramy.

Obrazek

Obrazek

Mili goście Wasze wątki odwiedzę jutro.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Witaj Dorotko deszczyk płata figla nie tylko Tobie u mnie pada cały czas i nie mogę nic robic w dodatku impreza mnie czeka i pogoda potrzebna. Przepiękne masz te tulipany i nie tylko takie kolorki cud miód i malina ;:oj . Pozdrawiam serdecznie życzę słoneczka i miłego wieczoru. ;:196 ;:168
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Nie wiem Dorotko, gdzie widzisz Ty widzisz chwasty? Prześledziłam rabatki z nosem przy ziemi i muszę stwierdzić, że tak czysto u mnie nigdy nie będzie ;:306 Irysów i tulipanów miałaś ogromne ilości. To zadziwiające jakie duże kwiaty w stosunku do wielkości całej rośliny, mają niziutkie iryski. Liliokształtne tulipany mnie zachwyciły, koniecznie muszę sobie takie kupić, jeszcze gdyby tak zechciały być wielosezonowe, to byłoby super. Ale na pewno mam zbyt duże wymaganiaObrazek
Nie wątpię, że spotkanie było miłym wydarzeniem, zarówno dla gospodarzy, jak i dla gości. Co tam pogoda, grunt żeby humory dopisywały.
Pozdrowienia zostawiam ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Jak u nas deszcz leje, końca nie widać. Nawet nie mam kiedy posadzić nowych kwiatów, co próbuję to ulewy mnie przeganiają. Kwiatki od deszczu są już mocno zniszczone, tulipany skończyły kwitnienia, zrzuciły swoje piękne sukienki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Alu bardzo figlarne te deszcze, nocą mieliśmy bardzo głośne ulewy w dzień trochę mniejsze opady z małymi przerwami. Deszcz bardzo potrzebny, ale mógłby co drugi dzień padać ;:306
Mam nadzieję, że deszcze nie pokrzyżują Ci planów imprezowych, nie ma jak biesiadowanie na łonie natury.
Słońce potrzebne, dziękuję ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Iwonko mam bardzo dobre okulary i widzę wszystko :shock: Choć ostatnio dziewczyny mi powiedziały, że przesadzam ;:306 może to i prawda, bo chwasty to moja obsesja ;:124
Tulipanów dość sporo sadziłam jesienią, a te które rosły już wcześniej spisywane przeze mnie na straty też dały o sobie znać pięknie kwitnąc. Liliokształtne to wg mnie tulipany naj.... szkoda, że tak szybko cebulki zanikają.
Wiem, że byłaś blisko z chęcią spotkalibyśmy się ponownie. Było jak zawsze fajnie, wesoło, super luźna atmosfera.
I ja pozdrawiam ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2886
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, ogród wypielęgnowany na błysk, wody pod dostatkiem, to tylko pogodnych dni do podziwiania. ;:108
Piękne kępy tulipanów i floksików ;:138 i tyle ślicznych irysków ;:167 :tan
U mnie, na szczęście, pada z przerwami, a wczoraj, nawet niemal cały dzień, bez opadów, choć prognozy szarpią mi nerwy ;:14
Miłego wieczoru ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11532
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko rododendron i lilak już tak pięknie ukwiecone. ;:oj
Zazdroszczę pięknego kwitnienia irysów. ;:215 Dąbrówka z żółtym irysem wspaniale się komponuje. ;:138 Moje niskie i wysokie irysy mają po kilka kwiatów. ;:222
Z chwastami lepiej się zaprzyjaźnić, :D w taka pogodę rosną jak szalone.
Miło, że się spotykacie w gronie zapalonych ogrodniczek. ;:215
Życzę zdrowia i słońca na miłe ogrodowanie.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Od rana ostro działaliśmy w ogrodzie. M podsypał ziemniaczki, a ja posadziłam kilka sadzonek jednorocznych, a potem dalie. Trochę kęp mi przybyło, dostałam jakieś cudowności od Beatki, po wielkości karp widać, że to będą ładne dalie. Cały dzień chmury wisiały i po godz 15 mocny deszcz przegonił mnie do domu. Mam wszystko co posadziłam porządnie podlane.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Marto jeszcze w zeszłym tygodniu wydawało mi się, że dokładnie wyplewiłam, chwasty są szybsze rosną jak zwariowane. Dziś przy okazji sadzenia dalii wyniosłam dwa wiadra chwastów na kompost. Tulipanki to już wspomnienie, jedynie te najpóźniejsze o żółtych kwiatach kwitną.
Deszcz trochę krzyżuje plany, jak przestaje padać biegnę do ogrodu, wykorzystuję każdy czas. Nie mogę narzekać na opady bo już tydzień temu było bardzo sucho. Moje piaski potrzebują regularnych opadów.
Nie denerwuj się, będzie dobrze ;:215 dmuchaj deszcze w moją stronę ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Soniu wszystkie lilaki już kwitną, a jak pięknie pachną czuć ich zapach z daleka.
Rododendron najwcześniejszy kwitnie, pozostałe mają jeszcze zamknięte pąki.
Na tak ładne kwitnienie irysków niskich musiałam czekać dwa lata bo były odmładzane. Wysokie czeka też odmładzanie więc na obfite kwitnienia nie liczę.
Z chwastami zawsze będę na bakier, nie lubię jak mi psują wygląd rabatek ;:222
Co do spotkań od kilku lat w tym gronie mamy, jest super. Wymieniamy się sadzonkami, doświadczeniem, rozmów nie tylko o ogrodach wiele.
Dziękuję za życzenia ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, tulipany przekwitają, ale przyroda nie lubi próżni i obok ciągle pięknie prezentujących się irysów już feerią barw szokują rododendrony, niebieściutkie dąbrówki, fioletowe głowy czosnków, bratki mrugają słodkimi oczkami, różowiutka serduszka świeci jak latarnia, bielutkie chabry i pachnące lilaki. ;:138 ;:138 ;:138
Dobrego czwartku, Dorotko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”