W ogrodzie Doroty cz. 11

Zdjęcia naszych ogrodów.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Cudownie wyglądają iryski przy ścieżce,jak płynąca rzeczka. ;:138
Wszystko u Ciebie pięknie kwitnie.Racja datury rosną duże i potem problem z nimi.
Miłego dnia. ;:168 ;:3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Szkoda, że dzień z piękną słoneczną pogodą już się kończy. Na taką pogodę długo czekaliśmy. W sobotę przyjechał syn więc wykorzystałam go na max. Wykopał jeden iglak, a jak zobaczyłam efekt, poprosiłam o usunięcie kolejnych trzech sztuk. Były już bardzo brzydkie wysuszone w środku. Mam zamiar w te miejsca posadzić róże, ale z tym poczekam do kolejnego sezonu, a teraz posadzę wysokie dalie. To miejsce przy ogrodzeniu już bez iglaków ładniej wygląda https://i.imgur.com/uiAPSDy.jpg
Ostatni tydzień jak pogoda pozwalała plewiłam rabatki, jeszcze mam jedną do wiosennego porządkowania, a te które plewiłam jako pierwsze już nadają się do korekty ;:306

Obrazek

Obrazek

Danusiu to są iryski najwcześniejsze bardzo niskie, większość już przekwitła. Bardzo je lubię niebieski kolorek widać z daleka. Ogród jest obecnie kwitnący, tulipany królują, ten czas dla mojego ogrodu jest najlepszy.
Nie żałuję, że pozbyłam się datur, były ze mną prawie 20 lat, a M na nie bardzo się denerwował :;230

Obrazek

Obrazek

Iwonko specjalnie iryski tak sadziłam, jak kwitną to super wyglądają. Zabrałam się tak ostro do pracy, że nawet wiatr mnie nie przegonił. W następną niedzielę mam zaproszonych gości więc chcę pokazać ogród dopracowany ( szkoda, że chwasty, które szybko rosną mi to utrudniają).
Pogoda nas ostatnio nie rozpieszczała, ale dziś nie mogę narzekać jest pięknie ;:3

Obrazek

Obrazek

Halinko tak myślałam, że tulipanki z biedry, nie są drogie, kwitną ładnie u mnie są tak na okres dwóch lat, później idą w liście.
Pogoda tegoroczna była bardzo łaskawa dla irysków, kwitną już prawie dwa tygodnie. Mam ich posadzonych sporo, wiec przekwitający kwiat zastępowany jest następnym. Gdyby było ciepło, upały na pewno kwitnienie byłoby dużo krótsze.

Obrazek

Obrazek

Aniu bo cebulki z biedry są dobre, dwa sezony mamy ładne kwitnienia. Co dwa lata dokupuję kolejne cebulki i jesienią dosadzam, tzn upycham w dziury na rabatkach, a starym cebulkom daję dożywocie :lol: Bardzo lubię różowy kolorek tulipanów, mam ich sporo w tych odcieniach.
Kratki kupowane były kilka lat temu w Obi, pamiętam były tanie. Mąż jedynie wzmocnił je konstrukcją, wymalował, jak do tej pory trzymają się dobrze.
Na szczęście wiatr przewiało i dziś mieliśmy piękną pogodę.

Obrazek

Obrazek

Soniu dziękuję za pochwałę irysków ;:180 Rabatki były bardzo zachwaszczone, nie rozumiem dlaczego, przecież starałam się plewić na bieżąco, ileż tego dziadostwa przez zimę urosło, kompostownik zapełniony na max.
Piszesz o swoim M, a ja myślałam że to o moim są słowa ;:oj tak to jest z chłopami. Mojego zmuszam do pomocy, tak podstępnie go uaktywniam, rozgrzeszam go bo ogród nigdy nie był dla niego priorytetem. Jeszcze dwa lata temu sama wszystkim się zajmowałam, on tylko z doskoku jak miał wolne od pracy. Dziś kiedy jest cały czas w domu nie we wszystkich pracach i nie zawsze może mi pomóc, takie życie cieszymy się każdym dniem.
Marcinki rozrastają się bardzo, mnie też się mocno rozsiewają. Nie mam sentymentu i po prostu nadwyżki wyrzucam.
Dziękuję, pogoda jak najbardziej na ten tydzień potrzebna ;:168

Obrazek

Obrazek

Miło mi, że tyle osób mnie odwiedziło, przepraszam miłe koleżanki, odpowiem Wam jutro. Wasze wątki też odwiedzę jutro ;:196
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, irysy robią furorę, ale tulipany ani na krok im nie ustępują. ;:333 Jedne i drugie przepięknie kwitną. ;:215 ;:303
Magnolia rozwija pąki, będzie cudnie! ;:138
Słonecznego tygodnia, Dorotko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Obiecałam, że odpiszę w poniedziałek i nie dotrzymałam danego słowa. W poniedziałek zaczęła się ładna pogoda, rozpoczął się prawdziwy maj, wykorzystałam ten dzień na max. Oczywiście spędziłam na plewieniu, ponownie niektóre rabatki odchwaszczałam. Wczoraj dało się pracować tylko rano, późnej mocno grzało. Wieczorem musiałam biegać z konewkami zrobiło jest sucho. Za to dziś mamy tropiki, nawet rano nic nie dało się zrobić na ogrodzie. Spędziłam kilka godzin w garażu sadziłam do skrzynek petunie oczywiście własnego siewu, zobaczymy co z nich będzie. Posadziłabym rozsady, ale jest za sucho, wolę nie ryzykować.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lucynko to niziutkie najwcześniejsze irysy, bardzo je lubię. Od wczoraj kwiaty pokazały ciut wyższe odmiany, ale nie miałam czasu im zrobić zdjęć. Plewienie rabatek zajęło mi sporo czasu, naklęczałam się jak nigdy ;:7 wydawało mi się, że dokładnie pracowałam, a tu co chwilkę wypatrzę zostawionego chwasta, to praca nigdy nie odrobiona ;:145
Majteczkowy kolor tulipanów, bardzo mi pasuje, lubię te delikatne barwy, te są z biedry :lol:
Słoneczko dziś okropnie praży, jest duszno. Wieczorem czeka mnie podlewanie bo widoków na deszcz nie ma żadnych.
Lucynko poznajesz pierwiosnki i one są od Ciebie ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Marto iryski kupowałam od dziewczyny z forum chyba 12 lat temu. Miałam kilka sztuk, a przez te lata niebieskie rozrosły się na potęgę, fioletowe słabo przyrastają. Ileż osób ja nimi już obdarowałam. Szukałam kilka lat dla nich odpowiedniego miejsca, teraz wiem że tu gdzie rosną obecnie bardzo im pasuje. Mam nadzieję, że goście chwastów nie zauważą, oby tylko pogoda nam dopisała.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gosiu bardzo lubię podglądać pszczółki, teraz znoszą pyłek, ruch przy domkach duży.
Wszystkie kwiaty oblatywane przez nie.
Nie wiedziałam, że jest tyle odmian gęsiówek, teraz jestem przekonana, że ta moja nowość to też gęsiówka, dziękuję ;:168
Syn mi sporo pomaga, wykonuje ciężkie prace, wykopał 4 iglaki, a ja w poniedziałek wywaliłam kolejnego 5. Szkoda, że tak rzadko przyjeżdża.
Na niebieskie iryski będziemy znowu czekać rok, już wszystkie zamknęły kwiaty. Teraz zaczynają kwitnąć inne odmiany, mam kilka od Ciebie, jestem bardzo ciekawa ich kwitnienie, bo to będzie premiera ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu właśnie dla tego kolorowego kwitnienia lubię mój ogród najbardziej, teraz ma swój czas.
Od kilku lat staram się sadzić roślinki w większej grupie gatunkowej lub kolorystycznej, takie nasadzenia mi się podobają. Choć nie zawsze mi wychodzi tak jak bym chciała ;:306
Jak się podoba innym to jestem zadowolona, dziękuję za pochwałę ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Halinka kiedyś pytała co wyrośnie z biało- zielonych tulipanów https://i.imgur.com/RgWAPnm.jpg a tu proszę w pełni kwitnienia mamy takie cudo

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko u mnie też przez trzy dni było bardzo ciepło i nareszcie rośliny się pootwierały .
Piękne masz kwitnienia, a tulipany dają popis ;:63
Czy to jest krzaczek truskawki z różowymi kwiatkami, czy to poziomka?
Chciałabym kupić gotowe sadzonki poziomek i hodować w donicy podłużnej, która stoi od zeszłego roku pusta i tak właśnie pomyślałam o tych pysznych, małych owockach :D

Miłego wieczorku :wit
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko
Piękne kolorki tulipanów. Iryski bardzo fajnie się prezentują.
Ty już zaczęłaś plewić, ja też powinnam to już robić ale jeszcze się ociągam bo trochę upał doskwiera.
Masz rację posadź róże będą ładne widoczki.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Zmienna pogoda dziś bardzo, rano niebo zachmurzone na max, myślałam deszcz na pewno będzie padał. Pojechałam na zakupy, po powrocie wyszło słoneczko, zaczęła się duchota. Skosiłam trawniki, a później zabrałam się za sadzenie papryk. M dorobił mi niższy tunelik tam posadziłam bakłażany i ostre papryki. Zaczęłam segregować pomidory wtedy zaczęło grzmieć, więc cały majdan szybko chowałam. Teraz pięknie mi podlewa ogród, oby dobrze, długo padało.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu roślinki potrzebowały ciepła i słońca, obserwowałam kwiaty bzu jak szybko rosną, dziś są pięknie obsypane kwieciem, a jak pachnie ;:215
Większość tulipanów już po kwitnieniu, szkoda wyjątkowo przez te chłodne dni długo cieszyłam się ich kwiatami.
To jest truskawka ozdobna, wiąże owoce, ale one są niesmaczne dla mnie niejadalne. Kwiaty ładnie wyglądają, super się rozrasta, mam ją posadzoną na skalniaku.
Poziomki w skrzynkach to super pomysł, może i ja bym tak spróbowała, bo w piaskach nie chcą u mnie rosnąć. Mam już pomysł od kogo poprosić sadzonki ;:306
Miłego weekendu ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ewo dziękuję bardzo ;:180 za pochwałę mojego kwiecia. Plewienie to moja zmora, chwasty rosną jak oszalałe. Prace sobie dawkuję, najlepiej mi idzie z samego rana, wstaję wcześnie, koło godz 7 zaczynam działanie na ogrodzie, jak pogoda sprzyja nie ma upałów to do godz 12 pracuję. Po południu jak mam jeszcze siłę to wykonuję lekkie prace. Już nie pracuję zawodowo, więc mogę ogrodowi poświęcać wolny czas.
Róże będą posadzone na przyszły rok, sprawdzałam moją ulubioną szkółkę i nie mają nawet róż w donicach. Jesienne sadzenie nie za bardzo mi się sprawdza, wolę wiosenne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cały czas burza jest, super mi podlewa :heja :heja :heja
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

U nas nie zapowiadali deszczu ,ale trochę pokropiło.
Podlewałam cały ogród,a jak chciałam wbić szpadel to nie dałam rady.U mnie jeszcze dużo do pielenia, zawsze mam coś pilniejszego do roboty niż pielenie,ale pomału,pomału zaczynam ogarniać.
Kwitnienia u Ciebie piękne,ale może zaprzęgniesz gości do pielenia.?? ;:306
Miłego dnia. :wit
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Danusiu u nas wg zapowiedzi miało już padać w nocy, a tu dopiero po południu się rozlało. Burza była fajna, ponad godzinę dość mocno padało. Jak patrzyłam przez okno to nawet miałam przez chwilę oczka wodne i potoczki na ścieżkach, Cieszę się, bo ogród podlany, jak jutro znajdę czas to może uda się część rozsad posadzić. Też mam tak nie zawsze to co zaplanowane wykonam, dziś zabrałam się za koszenie trawników i dobrze że to zrobiłam, bo jutro, ani w sobotę nie dałabym rady.
Życzę pogody bez upałów, wystarczy do 24 st.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, pięknieje Twój ogród z dnia na dzień ;:333 , a festiwal tulipanowy przecudny! ;:215 ;:138
Poduchy floksikowe fantastyczne. ;:333 ;:303
Tawuła ja panna młoda cala w bieli i te kwitnące drzewa owocowe!!! ;:138 ;:138 ;:138
Cieszę się, że deszcz podlał Ci ogród. :tan Będzie jeszcze piękniej.
Dobrego piąteczku. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Nocą deszczyk padał mam ogród super podlany. Chmury nadal wiszą, jest zachmurzone to kolejnych opadów należy się spodziewać. Może zdążę posadzić część moich rozsad, a jak nie to będę dalej dzieliła pomidory i może w foliaku uda się posadzić. Zobaczymy, mam czas przed południem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lucynko masz rację od kilku dni ogród rozkwitał, bardzo lubię ten czas kwitnących kwiatów. Cieszy mnie bardzo. Jestem szczęśliwa, że go posiadam ;:oj
Tę odmianę tawuły zawsze chciałam mieć u siebie, mieszkałam kiedyś w bloku na 4 piętrze i jako dziecko wychylałam się przez balkon podziwiać takie pięknie kwitnące białe krzaki, nie wiedziałam jak się nazywają. Po ponad 40 latach kupiłam to cudo, dziś mam 4 krzewy tej odmiany.
Z deszczu się bardzo cieszę, ogród podlany, pojemnik na deszczówkę napełniony, a przede wszystkim nie ma duchoty.
Miłego weekendu ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zostawiam piękne iryski, znikam na kilka dni, muszę przygotowywać się do wizyty gości ;:4 zielonych ogrodników. Trzymajcie kciuki, aby nam w niedzielę pogoda dopisała.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko tawułka, tulipany,irysy przepiękne ;:215
Ogródeczek zadbany i gotowy na przyjęcie zielonych ogrodników ;:333 oby tylko pogoda Wam dopisała, czego z całego ;:167 życzę ;:cm ;:4
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko o tej porze w ogrodzie masz mnóstwo roślin kwitnących. Po zimie takie widoki miłe dla oka i duszy.
Pogoda niestabilna i prognozy też się nie sprawdzają więc prace w ogrodzie odkładamy i wszystko się przeciąga w czasie ... raz za zimno a innym razem za gorąco ... U nas mimo wysokich temperatur wiatr zimny i nawet murarki niezbyt chętnie latały.
Dobrze, że syn wpada do rodziców od czasu do czasu i może Wam pomóc w ciężkich pracach bo faktycznie całkiem inaczej rabata wygląda bez tych zimozielonych krzewów.
Pozdrawiam i życzę ciepełka i deszczu bo u nas też sucho.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”