Moje róże i nie tylko cz.9

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Moje róże i nie tylko cz.9

Post »

Taro
Ale super masz te chryzantemki. ;:63 ;:215
Aż dech zapiera takie fajne te kule chryzantemowe i w dodatku różnokolorowe.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Moje róże i nie tylko cz.9

Post »

Przepiękne chryzantemy. Jakie wielkie kopuły! Zima jest na razie tak łagodna, że pewnie przezimują bez żadnego uszczerbku.
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Moje róże i nie tylko cz.9

Post »

Ewuniu, Wandziu ;:180 i zapraszam, zima pokryła ogródki białym puchem ale co to będzie jak przyjdzie odwilż lepiej nie myśleć.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szaleństwo w tym sezonie siania ograniczam do pomidorów, sałaty,papryki w domu parapety i inne możliwosci juz wyczerpane ;:224 , wczoraj popikowałam pomidorki.

Uszczknęłam kilka gałązek ale nie pamiętam jak ten kwiat się nazywa żółty, wygląda jak margarytka ale to nie jest, kwitnie cały sezon, nawet wyszły ładne sadzonki

Obrazek

Spózniony walentynkowty torcik bezowy, ostatnio za dużo tego pieczenia ale rodzina zadowolona i niech tak zostanie, pozdrawiam Was Kochani, dużo zdrówka już niedługo Pani zima odpuści i bedzie to co najbardziej lubimy - ćwiczenie kości w ogródkach.



Obrazek
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
washi
200p
200p
Posty: 209
Od: 5 lut 2012, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje róże i nie tylko cz.9

Post »

tara, przypuszczam że Twoje sadzonki to srebrzeń krzewiasty. Srebrzeń bardzo łatwo się ukorzenia, niestety sadzonki nie lubią zimna. Lepiej na zimę zapewnić im cieplejszy kąt i częściej podlewać po prostu, bo jak przemarzną, to padną z dnia na dzień. W każdym razie ja mam z nimi takie doświadczenia. :wit Maria
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Moje róże i nie tylko cz.9

Post »

Aniu ;:196 ;:196
Twój różany busz jest nie do podrobienia. ;:138 ;:oj
Jak Ci się udało wyhodować takie piękne kopułki chryzantem ?
Czy masz tam posadzone po kilka sadzonek, czy taką kopułkę tworzy jedna ?
Też ze strachem patrzę na zwały śniegu.
Wprawdzie mieszkam na lekkiej górce ale i tak jest tego tyle, że pewnie wody będzie sporo.
Pozdrawiam cieplutko i zdrowia życzę. ;:196 ;:3 ;:167
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Moje róże i nie tylko cz.9

Post »

Aniu, chyba nikt nie ma tylu tak cudnych róż co Ty, moja kochana ogrodniczko. ;:63 ;:138 ;:63 ;:138
Dbasz o nie jak przystało na prawdziwe królewny, a one się odwdzięczają bogactwem kwitnień i przyrostów. ;:215 ;:215
Chryzantemowa kolekcja również urocza i bogata kolorystycznie a torcik smakowicie wygląda. ;:433 ;:433
Trzymaj się cieplutko i zdrowo, bo niebawem ogródek będzie Cię potrzebował. ;:108
Zbieraj siły i trenuj mięśnie, żeby zakwasów nie było, gdy wystartujesz do wiosennej gleboterapii. ;:167 ;:168 ;:79 :wit
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1958
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Moje róże i nie tylko cz.9

Post »

Cześć Aniu czas może coś posiać już na parapety trochę mam obawy bo ostatnio siewki mi padały ale ręka swędzi ;:7 słoneczko może będzie coraz dłużej to dadzą rade o ile mój M.ich nie ugotuje zbytnim paleniem w centralnym starzejemy się to coraz bardziej nam zimno. ;:131 A miałam mieć w tym roku tylko ziemniaki na grządkach :;230 moje obietnice nic nie warte ;:14 :wit
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Moje róże i nie tylko cz.9

Post »

washi miło mi że wpadłaś i celnie rozpoznałaś roślinkę, pięknie się sadzonki rozrastają, może coś z nich będzie, zapraszam

Ignis05 Krysiu obawiałam sie tych zwałów śniegu ale spokojnie tajało a ziemia chlonęła, lto dobrze roślinki się napiły. Widziałam u Ciebie już oznaki wiosny u mnie też ale przyznam, że zaskoczona jestem przebiśniegami jakoś ich o tej porze mało, śpiochy czy cuśśś.

stasia_ogrod Stasiu wszystkie zbieramy siły tylko czas i roślinki zweryfikują nasze możliwości
dzięki za pochwały ale gdzie mi do Ciebie u Ciebie jest gdzie oko zawiesić zdrowo i kolorowo, pozdrawiam

lojka 63 Jolu nasze obietnice wszystkie nie mają szans przetrwania i to jest fajne, ogródki mamy z gumy, nasionka wpadają do grządek itd.itd, bedzie się dziazało, a wiek cóz tego nie przeskoczymy ;:167

Kochani pare zaległych fotek, np. spacer nad morzem a właściwie wyjazd po swieżą rybkę do rybaków






Obrazek

Obrazek

Widać juz oznaki Pani Wiosny, jeden rannik, nieśmiałe przebiśniegi a dziś widziałam krokusy ale nie miałam aparatu.



Obrazek

Obrazek

Ruszyłam z sianiem sałata, rzodkiewka już w tunelu, dymka w gruncie, pomidorki, papryka popikowana



Obrazek

Obrazek

Podkusiło mnie jeszcze posiać i popikować rzodkiewkę, bo tu mamy same kusicielki w dobrym tego słowa znaczeniu, tylko czy potrafię, trudno metoda prób i błędów eksperymentować będę, jak co to wpadnę do zaprzyjaznionych ogródków na "gotowca".

Przez te trudne czasy to pieczenie wchodzi w nałóg ciagle coś słodkiego a boczki rosną ;:306 zapraszam kawusia na stole i kawałek ciasta





Obrazek
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Moje róże i nie tylko cz.9

Post »

Dziękuję Aniu, ;:196 pysznym ciastem się poczęstowałam i ruszyłam nad zatokę pooglądać odpoczywające stateczki. ;:oj
Pani wiosna już Cię pierwszymi zwiastunami zaszczyciła a zdrowe sieweczki nabierają ciałka, oj będzie się działo. ;:63 ;:138
Pozdrawiam cieplutko, bo u nas zima powróciła, zapewne nie na długo się rozsiądzie i słoneczko ją przegoni, czego i Tobie życzę. ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42120
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje róże i nie tylko cz.9

Post »

Aniu jak wesoło optymistycznie! rozsady zapowiadają rychłą wiosną a kolorowe ciasto na pewno było pyszne. Niestety czas sprzyja dogadzaniu sobie i domownikom ;:oj i dlatego wiosno przybywaj, bo trzeba sporo zrzucić w ogrodzie :D
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Moje róże i nie tylko cz.9

Post »

Ten torcik pod względem kolorystycznym to rewelacja! A w smaku, to tylko sobie można wyobrazić :roll:
Aniu, dymkę już do gruntu posadzilaś? Ja jakoś jeszcze się boję. Nie mam ani szklarni, ani foliaka, więc się muszę powstrzymywać chyba do połowy marca.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1958
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Moje róże i nie tylko cz.9

Post »

Łoj,łoj jak mi ślinka leci ;:87 ;:92 przepyszny ten torcik i jak najszybciej na spacerek pod to pięknie czyste błękitne niebo nad śliczne morze,ale super wypoczynek,dziękuję ;:168
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje róże i nie tylko cz.9

Post »

Aniu ;:138 Jestem pełna podziwu dla Twoich wysiewów. Ja oczywiście nasiona kupiłam ( nawet kilka paczek), ale jeszcze nic nie posiałam :oops:
Widzę, że po rybkę do Unieścia jeździcie :wink: Miałam przyjemność tam wypoczywać i zimą, i latem. Jednak to już bardzo dawno temu było...
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”