Kompost,kompostownik,pryzma,preparaty itd.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ands
100p
100p
Posty: 185
Od: 4 kwie 2015, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Kompost,kompostownik,pryzma,preparaty itd.

Post »

Brygida608 pisze:To prawda,cena jest wyjątkowo niska. W sklepach internetowych widziałam za 100 zł. Na wiosnę kupuję drugi, bo jeden to za mało. Cena w Mrówce się nie zmieniła. Już sprawdziłam.
W naszej Mrówce byłem ostatnio i nie widziałem drewnianych kompostowników i tak zastanawiam się jak daleko Brygido Twoja Mrówka się znajduje. Niby jesteśmy z tego samego województwa, ale rozpiętość może być nawet 200 km.

Skoro jeden kompostownik zasila tak mały warzywnik to warzywka mają tam "na bogato".
Pozdrawiam serdecznie, Andrzej
Awatar użytkownika
Brygida608
50p
50p
Posty: 80
Od: 9 sty 2016, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kompost,kompostownik,pryzma,preparaty itd.

Post »

Jutro zrobię zdjęcie i Ci pokażę;)-o ile zdążę tam wpaść. Deski leżą na zewnątrz, tam, gdzie stoją donice, leży ziemia i inne akcesoria z zakresu architektury ogrodowej. Może nie rzuciło Ci się w oczy,bo są złożone. Jest taki arystyczny nieład, ale jak zapytasz sprzedawcę, to powiniem Ci wskazać. Na zewnątrz rzadko kiedy teraz wychodzą kupujacy, bo jeszcze nie ma po co, a ON- kompostownik tam leży. Dokładnie w tej MRÓWCE, o której myslisz;)))
Julia
Awatar użytkownika
Sky12
200p
200p
Posty: 258
Od: 10 wrz 2016, o 22:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie - Kraina lasów i jezior

Re: Kompost,kompostownik,pryzma,preparaty itd.

Post »

Witam, czy do kompostu należy dawać nawozy azotowe? Kiedy jest najlepiej dać? Czy można nawóz azotowy mieszać ze starterem kompostowania?

Muszę tak zrobić aby kompost jednoroczny był zdatny do przekopania w maju. Poniżej zdjęcie.
Obrazek
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Kompost,kompostownik,pryzma,preparaty itd.

Post »

Ktoś już tu pytał ale z tego co widzę odpowiedzi nie uzyskał. Wysyp grzybów w tym roku sprawił, że mam masę odpadków po grzybkach głównie robaczywe resztki. Z tego co wyczytałem grzyby zawierają dużo białka i bardzo szybko się psują podobnie jak mięso (zepsute grzyby nawet pachną jak zepsute mięso). Czy w takim razie dobrze uczynię wyrzucają grzyby na kompost? Czy dżdżownice kalifornijskie je polubią?
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Kompost,kompostownik,pryzma,preparaty itd.

Post »

Ja wyrzucam na kompost dokładnie wszystkie odpady kuchenne, łącznie z ręcznikami papierowymi, wytłoczkami od jajek, kośćmi, i wszelkimi zepsutymi owocami, a nawet liście orzecha włoskiego, a dżdżownic mam tyle, że mam problemy aby przy wywożeniu kompostu zostawić je w kompostowniku. Około połowy jedzie razem z kompostem na rabaty, bo nie jestem w stanie ich oddzielić.
Niestety mimo mojej chęci grzybnia od grzybów leśnych nigdzie się nie rozsiała. Natomiast pieczarki i owszem polubiły moje rabaty kwiatowe :)
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Majka86
200p
200p
Posty: 244
Od: 14 lut 2017, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kompost,kompostownik,pryzma,preparaty itd.

Post »

Czy stosował ktoś szczepionkę z drożdży do kompostu?
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Kompost,kompostownik,pryzma,preparaty itd.

Post »

Ja. W ten sposób, że rozrabiałam drożdże z niewielką ilością cukru i letnią wodą. To było w lato. Mogę powiedzieć, że widzę różnicę w kompostowaniu, jest jesień a ja kompost z zeszłego roku mam zdatny do użycia. Gałązki i łęty co prawda się nie rozłożyły całkiem, ale jest tego niewiele. Dodawałam też popsute dżemy domowe rozrobione z wodą, i zakwas na chleb z wodą, takie popłuczyny- też. Mam kompostownik z palet, malutki, nic nie śmierdzi, jest ok.
Majka86
200p
200p
Posty: 244
Od: 14 lut 2017, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kompost,kompostownik,pryzma,preparaty itd.

Post »

Dorja dzięki za odpowiedź :wink: a jak często stosowałaś tę szczepionkę?
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Kompost,kompostownik,pryzma,preparaty itd.

Post »

Jak tylko piekłam drożdżówkę :;230 Ale z drożdży to nie rzadziej niż raz na miesiąc :)
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kompost,kompostownik,pryzma,preparaty itd.

Post »

Ja do kompostownika wrzucam wszystkie odpady: skorupy od jajek, obierki, itd.nie wrzucam chleba. żadnego jedzenia, owoców cytrusowych prócz bananów /tych padłych/i skorupek z cytryn, popłuczyny z kawy, herbaty, reszta ziemi przy plewieniu, takie tam zielone ogrodowe odpadki - co jakiś czas przesypuję wapnem, dużo dużo kartonów ale tych bez druków czystych i gazet ale nie kolorowych. Nie mam żadnych "gości" szczurów, mysz, nornic - ale dżdżownic sporo i niech tak zostanie. A jeszcze jedno często leję sporo wody szczególnie latem bo teraz to odsłaniam wody z góry pod dostatkiem.
Zauważyłam, że jeden kompostownik miał sporo kartonów i kompost był brązowy, nawet się przestraszyłam ale dopiero zdobycie wiedzy na forum mnie oświeciło - to jest super kompost.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Danivil
100p
100p
Posty: 135
Od: 2 cze 2017, o 22:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kompost,kompostownik,pryzma,preparaty itd.

Post »

Czy te preparaty przyspieszające kompostowanie działają? Pytam osoby, które kompostowały bez tych preparatów jak i z nimi i mogą porównać czy rzeczywiście jest szybciej.
boockoo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 16 cze 2012, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Północne Mazowsze

Re: Kompost,kompostownik,pryzma,preparaty itd.

Post »

Sypałem i lałem różne preparaty i nie zaobserwowałem różnic. Od trzech sezonów nie dodaje nic i jest to samo. Tzn. dodaje ale zeszłoroczny kompost. Mam dwukomorowy kompostownik i w jednej części zostawiam troszkę starego, którym posypuję świeżą trawę w drugiej części. W ten sposób w maju mam już kompost z zeszłoroczej trawy.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kompost,kompostownik,pryzma,preparaty itd.

Post »

Danivil pisze:Czy te preparaty przyspieszające kompostowanie działają? Pytam osoby, które kompostowały bez tych preparatów jak i z nimi i mogą porównać czy rzeczywiście jest szybciej.
Pryzmatix
Igły sosnowe leżą latami. Wcześniej namoczone i zapylone Pryzmatix'em po roku są przekompostowane.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”