Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu białe pomponikowe chryzantemki przecudne https://images92.fotosik.pl/436/634f35f7a1e80cc7.jpg
Bardzo piękne widoczki, ogród w jesiennej odsłonie nadal pięknie wygląda.
Nie ma jak własne ziołowe przyprawy, można wyjść uszczyknąć i potrawy lepiej smakują.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Wykorzystałam ostatni ciepły, słoneczny dzień i wykopałam dalie. Miały jeszcze dużo kwiatów, ale nie lubię pracować w zimne, szare dni.

Kwiaty w domu.

Obrazek

Obrazek

Karpy umyte i już suszą się w ażurowych skrzynkach.

Obrazek

Dalie z siewu wykształciły ładne bulwki i mam nadzieję, że przeżyją do wiosny.

Obrazek

Iwonko miło, że zajrzałaś, dziękuję za życzenia. ;:196 Tobie też łagodnego przejścia przez wszystkie czekające Cię procedury. ;:168
Dziś już większość dalii nie zdobi ogrodu, ale jeszcze szałwie, chryzantemy, róże i zawilce kwitną. :tan
Niestety wynik dodatni. Dzisiaj narobiłam pierogów, upiekłam chleb i sernik, a jutro jeszcze coś przygotuję i zawiozę, bo tylko wnusiowie się dobrze czują. U nas na wsi dużo osób jest chorych lub na kwarantannie, a nieświadomych pewnie pięć razy tyle. ;:174

Obrazek

Obrazek

Halszko dziękuję. ;:196 Ogród jeszcze ładnie się prezentuje, jest trochę koloru, a trawy też go ożywiają. ;:108 Białe pomponiki, to poczciwy złocień maruna, jeszcze kilka kępek kwitnie.
Mamy komfort, ponieważ nie musimy pracować poza domem, jesteśmy bezpieczni. Infekcji nie unikniemy, ;:185 ale teraz kiedy brak miejsc w szpitalach, wolałabym nie zachorować.

Obrazek

Obrazek

Dorotko od kiedy mam ogród, poznałam prawdziwy smak i zapach ziół oraz warzyw. ;:215
Białe pomponiki to samosiejki złocienia maruny, którego mam dużo w ogrodzie, a w bardziej cienistych miejscach późno kwitnie. ;:173

Obrazek

Obrazek

Po raz pierwszy zakwitł miskant Cabaret.

Obrazek

Gracimillus też pokazuje kłosy.

Obrazek

Wycięłam sporo przypalonych kwiatów hortensji, ale najstarsze Limelight przy garażu nadal ładne.

Obrazek
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Ogród zielonej

Post »

Jak zawsze cudne klimaty.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu już wykopałaś swoje dalie, a moje dwie jeszcze siedzą w ziemi.Tak sobie ładnie kwitną, ale w końcu trzeba je wykopać. W wazonie też mogą sprawić wiele radości.
Twoje hortensje naprawdę dobrze się mają.Moje dwie Vanilie mają brązowe kwiatostany.Nie wiem, czy je wyciąć, czy zostawić? Mnie zadziwia lobelia, bo za pasem skrada się listopad, a ona kwitnie jakby czerwiec był.
Trzymam kciuki za Twoją rodzinkę, na pewno nie jest łatwo.Coraz więcej zachorowań.
Dobrze, że jest na świecie taka kochana babcia, która ugotuje rosołu i ulepi pyszne pierogi :)


Buziaki :uszy
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11294
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Dobre zdjęcie ładnej rabaty Soniu! ;:63 ;:63 ;:215

Obrazek

Karpy pięknie wymyte ja swoich nie myję tylko otrzepuję z ziemi a co zostanie to zabezpiecza ją przed wysychaniem.Tak mi doradziła dawno temu znajoma,która sadzi i przechowuje po kilkadziesiąt dalii co roku.
Szybkiego powrotu do zdrowia dla Rodzinki! ;:4
Nie dajcie się COVIDOVI! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Sonieczko :wit , ja zawsze i o każdej porze roku jestem zachwycona twoim pięknym ogrodem.
A teraz na jesieni masz wyjątkowo śliczny.
Trawy , hortensje prześliczne. Piękna ta trawa cabarnet.
Ten widoczek pierwsza klasa https://www.fotosik.pl/zdjecie/1abb5700 ... .Misternie dobrane rośliny, piękna rabata ;:108 ;:108
chryzantemy też piękne.
moje dalie jeszcze w ogrodzie.
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu jak mnie te piękne kwiatuszki maruny zmyliły, na zdjęciu wyglądają na spore kwiatki, śliczną odmiana, ja mam o pustych kwiatach taka pospolitą.
Dopiero od zeszłego roku doceniłam własne ziółka, chyba w przyszłym sezonie dokupię kolejne.
Moje dalie jeszcze w ziemi. Wiesz nigdy karp nie myłam po wykopaniu, może to mój błąd, spróbuję tego roku. A jak je przechowujesz.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4024
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Ogród zielonej

Post »

Przyszłam z rewizytą do twojego ogrodu. Bardzo mi się podoba - też styl angielsko-wiejski taki jaki lubię ;:65 . No i słoneczny. Cieniste ogrody też mają swój urok, ale roślin lubiących cień jest mało. Czytam aktualny wątek. Szkoda, że nie widać już zdjęć w starszych wątkach :( , nie mogę porównać, jak zmienił się ogród i ile pracy w niego włożyłaś.
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, Twój ogród jeszcze kipi kolorami. Pięknie! ;:138 ;:138
Ja, podobnie jak Marynia, nie myję karp dalii, tylko podsuszam i w kartonowych pudełkach przesypuję lekko wilgotnym torfem. Tak robiłam dawniej, gdy jeszcze mogłam je przechowywać w bloku na holu i tak samo zrobiłam w tym roku. Zawsze ładnie mi się przechowywały. Teraz eksperymentuję z działkową piwniczką. Jak będzie, się okaże. ;:218

Mamy podobny problem. Moja synowa bardzo źle się czuje, dzisiaj była na pobraniu materiału na test, oboje młodzi są na kwarantannie. ;:174 Oby nasze dzieci cało i zdrowo wyszły z tej niedobrej sytuacji.
Trzymajcie się zdrowo, uważajcie na siebie. ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Pozdrawiam Soniu w niedzielny poranek nie pospacerujemy dzisiaj po cmentarzach ale możemy po wirtualnych ogrodach to jest piękne że mamy taką super możliwość porozmawiać i pooglądać swoje wysiłki,po twoim ogrodzie widać że nie zostawiasz wiele przypadkowi tylko masz wszystko przemyślane a jak już robisz to dokładnie to potem procentuje takimi efektami ,szkoda że ja nie jestem taka wszystko robię nie całkiem do końca i zbyt dużo naraz i jest chaos i przedwczesne zmęczenie.Dziękuję za wsparcie i miłe słowa. ;:138
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, bardzo ładny ten złocień maruna, mam też dwie odmiany, ale troche inne. A ja mam chyba jakieś skrzywienie, wszędzie widzę chryzantemy ;:306
Twoje ogrodowe widoczki jeszcze piękne, słoneczne. Hortensje i trawy ślicznie się prezentują.

Szybkiego powrotu do zdrowia dla Twoich bliskich Soniu. Pozdrawiam Cię serdecznie ;:168 ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Przez chwilę świeciło słońce, ale już o 15 30 pojawiła się mgła. Spacer krótki, ponieważ do zimna jeszcze się nie przyzwyczaiłam.

Anida miło mi. ;:196 Jeszcze zmiany w ogrodzie konieczne, ale wiele fragmentów już też mi się podoba.

Obrazek

Aniu Annes 77 wykopałam dalie i nie żałuję, zimno niestety zniechęca mnie do pracy. Miały jeszcze dużo pąków, ale już i tak by się nie rozwinęły.
Vanilka chyba tak ma w bardziej słonecznych i suchych miejscach. U mnie już wszystkie jej kwiaty wycięte. Mam ją pod kuchennym oknem i drażniły mnie brązowe wiechy.
Chłopaki cierpią zamknięci w domu, ale najgorzej znosi synowa, cały czas źle się czuje. ;:174
Babcie po to żyją, ;:306 żeby nagotować obiadów i innych dobrych rzeczy, jak rodzina chora.

Obrazek

Maryniu dziękuję za dobre słowo. ;:196
Na zdjęciu widać dziurę po wykopanym Zebrinusie, która mnie denerwuje. ;:224 Kiedyś hortensja się rozrośnie i przerwa zginie. Póki co sadzę jednoroczne, ale już zlikwidowane.
Dzieci szaleją w domu, a rodzice polegują, bo nie za dobrze się czują.
Dzisiaj próbowałam inaczej fotografować ogród, ale nie bardzo mi to wychodziło.
Karpy dalii pierwszy raz umyłam. Podejrzałam w czyimś wątku, a że lubię eksperymenty, to musiałam spróbować. :;230 Przechowuję w kartonach zasypanych wiórami.

Obrazek

Aniu anabuko1 dziękuję, trawy sprawiają, że rabaty nie wydają się puste po wycięciu bylin i jednorocznych.
Chryzantemy mam trzy, więc ponudzę jeszcze nimi do pierwszych przymrozków. :roll: W tym roku nie kupiłam na schody. Nawet wybrałam się na giełdę hurtową we wtorek, ale jak zobaczyłam tłumy ludzi, szybko wyjechałam.
Dalie już i tak pąków by nie otworzyły, a zimna nie lubię, więc wylądowały w skrzynkach.

Obrazek

Dorotko maruna to też złocień, więc się nie pomyliłaś. :) Mam trzy odmiany wysiane samodzielnie chyba siedem lat temu. Co roku tylko przesadzam samosiejki.
Lepiej umyj karpy dopiero za rok, po moim eksperymencie, ;:306 napiszę wiosną jak się przechowały.
Wkładam je do kartonowych pudeł i zasypuje wiórami. Przechowują mi znajomi w piwnicy, u siebie nie mam warunków.

Obrazek

Jolu jode22 miło Cię gościć. ;:168 Na emeryturę wybudowałam dom i zaczęłam tworzyć ogród, nie mając ani wiedzy, ani doświadczenia. Teraz już drzewa trochę podrosły, ale na początku to było szczere pole. Niestety hosting z którego korzystałam ponad 10 lat zbankrutował i wszystkie zdjęcia przepadły. Zostało mi trochę na dysku zewnętrznym, to czasem poprawiam sobie humor, jak mam doła ogrodowego. ;:108 Popatrzę jak zaczynałam i od razu lepiej się czuję. :tan Zaczynałam osiem lat temu od posadzenia kilku drzew.

Obrazek

Po dwu latach pracy już było widać rośliny, a nie tylko chwasty.

Obrazek

Obrazek

Lucynko mycie karp to tegoroczny eksperyment. ;:173 Zobaczymy, czy wyjdzie na dobre daliom. Wiosną się przekonam, karpy wędrują do znajomych, niestety nie mam piwnicy.
Dziękuję ;:196 i też życzę zdrowia Twoim dzieciom. My też się zarazimy, bo to raczej nieuniknione, ale lepiej, żeby nie teraz. O miejsce w dobrym szpitalu trudno, a moim zdaniem przynajmniej będziemy mieć wtedy jakąś szansę. ;:131

Obrazek

Jolu lojka 63 dziękuję. ;:196 Często moje rabaty to efekt przypadku, ale większość zaplanowanych. Niestety plany co kilka lat się zmieniają, ;:306 więc i wygląd ogrodu nie jest stały.
Na cmentarze możemy się wybrać w innym czasie, najważniejsza pamięć, a może trzeba zrewidować nasze zwyczaje i niekoniecznie tylko 1 listopada odwiedzać tłumnie groby najbliższych. ;:218

Obrazek

Halszko dziękuję. ;:196 Maruna to też chryzantema tylko inna rodzina botaniczna. Trawy teraz najbardziej widać w ogrodzie, już niewiele bylin kwitnie.
Dzieci raz lepiej, raz gorzej się czują, ale na razie tragedii nie ma. Najgorzej że wnusiowie nie mogą wychodzić z domu, a rodzice siły za wiele nie mają, żeby się z nimi bawić. ;:174

Obrazek

Czy orlaja, która wysiała się w dużym zagęszczeniu, może być wiosna przesadzana, czy lepiej jej nie ruszać.

Obrazek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu jak ja lubię takie fotograficzne wspomnienia- było tak, a obecnie jest tak. Widać jaki kawał pracy został wykonany, roślinki szybko urosły.
Masz rację nie będę eksperymentowała z karpami dalii, poczekam na Twoje efekty. Jeszcze ich nie wykopałam, czas ostro zabrać się za pracę. Tego roku też będę je przechowywać u koleżanki, jednak u mnie za ciepło, dużo mi wysychało.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”