Figa na działce, w donicy cz.2

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Krasny
500p
500p
Posty: 521
Od: 2 gru 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkie Jeziora Mazurskie

Re: Figa na działce, w donicy cz.2

Post »

Dzięki. Do takiej donicy właśnie przesadziłem. Zobaczymy jak spisze się w tym roku. Dałem jej ziemię z mojego ogrodu, wymieszaną z dwoma szpadlami kompostu z dodatkiem kurzego obornika. Gleba przepuszczalna. Granat sobie taką chwali, to może i fidze podpasuje. Pozdrawiam i życzę urodzaju :)
KrystianS
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 19 maja 2019, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Figa na działce, w donicy cz.2

Post »

Jest ktoś w stanie rozpoznać co to za odmiana ? rosła na Węgrzech ,zdjęcie robione pod koniec sierpnia,dojrzałe są aż za bardzo rozpływają się przy zrywaniu
Obrazek


Obrazek


Obrazek
suhr anor
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 29 cze 2020, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Figa na działce, w donicy cz.2

Post »

Na 99 % Mary Lane. Zazdroszczę bo jej nie posiadam a to bardzo dobra odmiana i w Rp raczej nie do dostania.
KrystianS
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 19 maja 2019, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Figa na działce, w donicy cz.2

Post »

suhr anor pisze: 2 kwie 2023, o 23:14 Na 99 % Mary Lane. Zazdroszczę bo jej nie posiadam a to bardzo dobra odmiana i w Rp raczej nie do dostania.
Też jej nie mam chyba bo brałem gałązki do ukorzenienia wszystkie puściły korzenie ale chyba padły przez zime , ale za miesiąc wybieram się do Chorwacji to na pewno coś kupię 😁 w Słowacji po drodze jest sklep co mają tą odmiane po 8 euro to może wstąpię
Awatar użytkownika
FreGo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 694
Od: 28 sty 2018, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-Bieszczady

Re: Figa na działce, w donicy cz.2

Post »

Witam.
Moje nowe figi sprowadzone z Cypru wyglądają obecnie tak , farma rośnie.
Zobaczymy jak dalej się uda. :wit

Obrazek
Witam, jestem Adam.
Awatar użytkownika
Karczownik
200p
200p
Posty: 333
Od: 1 kwie 2019, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlasie/mazowsze

Re: Figa na działce, w donicy cz.2

Post »

A tymczasem, mój Krymski zawiązał owocki. Przezimował zarówno w gruncie z zabezpieczeniem, także bez zabezpieczenia, o kopii bezpieczeństwa z zimnego garażu nie wspomnę. Będę jadł figi latoś.
Obrazek
Awatar użytkownika
FreGo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 694
Od: 28 sty 2018, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-Bieszczady

Re: Figa na działce, w donicy cz.2

Post »

Ale na razie nie kupuj słoików na dżem figowy. ;:185
Przymrozki dopiero przed nami i jeden przymrozek wystarczy a Twoje owoce pozostaną jedynie w sferze wspomnień.
Przerabiałem taki scenariusz dwa lata temu, jedna noc 22-go maja i miałem ledwo 7 owoców zamiast wiadra.
Akurat byłem owej nocy w pracy, a przyszedł niespodziewany przymrozek -4 stopnie i to prawie tydzień po zimnej Zośce. ;:303
Witam, jestem Adam.
Awatar użytkownika
tomekb1
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 857
Od: 30 gru 2012, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Puszcza Kozienicka - Garbatka Letnisko

Re: Figa na działce, w donicy cz.2

Post »

Ciągłe wynoszenie moich fig z garażu i chowanie tylko na większe mrozy przyniosło efekt znacznie opóźnionego startu. jednak już jestem całkiem przekonany do przestawienia się na uprawę gruntową. Po ogrodnikach sadze do gruntu. Zostawię sobie jedną pewnie w donicy jeszcze.
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1196
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Figa na działce, w donicy cz.2

Post »

Moja Magdalenka w gruncie przetrwała zimę na RODos. :)
Była zabezpieczona poprzez wbicie prętów metalowych i uformowanie stożka o podstawie ok. 1m, nakładzenie do wnętrze suchych liści oraz okręcenie kilkoma warstwami białej włókniny. Jedynie wierzchołek figi przemarzł - jakieś 10 cm od góry. Był gorzej zdrewniały, no i w szczycie stożka grubość okrycia była mniejsza.
Niestety, owoce, które się zawiązały w zeszłym roku, zniknęły w niewyjaśnionych okolicznościach. Tak to bywa na RODos. Nie spróbowałam więc moich fig :(

Wszystkie figi balkonowe również przetrwały, zarówno te ze zrazów, jak i siewki. To już ich druga zima (na balkonie i w życiu). Największy krzew ma 2 dość duże owoce :)
Obrazek
KrystianS
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 19 maja 2019, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Figa na działce, w donicy cz.2

Post »

Jednak nie jechałem przez słowacje żeby kupić Mary lane ale kupiłem 3 sadzonki metrowe po 30zl odmiana Zamorčica :D to chyba na nasze adriatycka /Dalmacja ? będą rosły w tunelu obok winorośli deserowych więc powinno być im dobrze :)
Obrazek
Awatar użytkownika
tomekb1
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 857
Od: 30 gru 2012, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Puszcza Kozienicka - Garbatka Letnisko

Re: Figa na działce, w donicy cz.2

Post »

Idą przymrozki. Moje doniczkowe figi znów trafią do garażu. Mam nadzieję, że już ostatni raz. Potem wysadzam do gruntu na docelowe miejsce.
Pozdrawiam
Tomek
Krasny
500p
500p
Posty: 521
Od: 2 gru 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkie Jeziora Mazurskie

Re: Figa na działce, w donicy cz.2

Post »

U mnie codziennie rano na minusie. Ciągam figę w te i z powrotem. Prognozy nie dają nadziei na cieplejsze noce w najbliższej przyszłości, więc jeszcze trochę się z nią powożę. Zaczęła ładnie puszczać listki więc jest motywacja.
Awatar użytkownika
tomekb1
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 857
Od: 30 gru 2012, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Puszcza Kozienicka - Garbatka Letnisko

Re: Figa na działce, w donicy cz.2

Post »

Mogły by się już skończyć. Wtedy od razu wysadzam moje do gruntu. W doniczce zostawię tylko jedną perette
Pozdrawiam
Tomek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”