Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto fiołki motylkowate dla mnie stają się pomału kłopotliwą roślinką, nie wiedziałam że on potrafi się tak rozsiewać. Wykopywałam dwa lata temu i wyrzucałam na kompost, jakie one są żywotne teraz mam sporo w warzywniku. Ilość tulipanów mnie zaskoczyła ;:oj czy ich czasami sobie nie przekopujesz tak przez przypadek, bo zapamiętać gdzie rosną cebulki dla mnie to byłaby sztuka ;:306
Moje- Twoje bodziszki żałobne pięknie zakwitają.
Widzę niezapominajki, mam białe i różowe, czemu rok temu nie kwitły nie wiem, a może się kolorki pokrzyżowały.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11294
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Pięćset tulipanów a może więcej... :shock: to aż nieprzyzwoite ilości Martusiu! :;230 Ogród w kwieciu wszelakim tonie.. Cudowności same pokazujesz ;:138 ;:138 ;:138 Pogoda nam zgnuśniała dzisiaj takie anito,,,,miłego dnia życzę! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martuś, takie ilości tulipanów to tylko w ogrodzie botanicznym i u Ciebie oczywiście. ;:oj Cudny, wielobarwny miszmasz. ;:433
Ułudka przeszła samą siebie, ;:oj widocznie wilgotna gleba tak ją motywuje. Moja obrzeża hostowiska porasta, przy samym krawężniku i pomimo podlewania, może mieć suchawo. ;:108
Ogrodnicy chłodem i deszczem nas potraktowali i to chyba na dłużej. Odpoczynek wskazany, ale bez przesady, tym bardziej że bez masek można swobodnie pooddychać. ;:oj ;:oj
Pozdrawiam i pogodnego weekendu życzę. ;:3 ;:3 ;:79 ;:79
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martuniu pospacerowałam sobie po Twoim cudownym i kolorowym ogrodzie, aby nacieszyć oczy ;:215 ;:215
Dzisiaj u mnie roślinki odpoczywają od ;:3 wczoraj dostały porcję łagodnego deszczyku i dzisiaj pewnie też go dostaną :tan Martuniu czy rodgersja już powinna wyjść,czy czas na nią jeszcze? ;:65 coś jej nie widzę i nie pamiętam gdzie rosła? ;:223
Pozdrawiam cieplutko i życzę udanego weekendu ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2886
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Jadziu, moje ifejony tamtej wiosny pauzowały, pokazały się tylko liście i to bardzo późno, nawet myślałam, że wymarzły, dlatego teraz odrabiają, chociaż wydaje mi się, że i tak późno kwitną?
Czarne chmury i do mnie dotarły, na szczęście tylko z deszczem, bez ekscesów, a dzisiaj już ma być cieplej.
Udanego weekendu ;:196

Loki, ;:180 , a trójlistów jeszcze nie mam, chyba oszukał Cię żółty kwiatek Sarumy, o trzech płatkach.
Twój ulubiony bodziszek jest u mnie na czarnej liście, bardziej się sieje niż glistnik i momentalnie tworzy gęste kępy, tylko te cudne kwiatuszki go ratują. :wink:

Danusiu, ;:180 , nie chciałam Cię skrzywdzić :oops: , mam nadzieję, że nie potłukłaś się mocno? ;:306
Miłka muszę przesadzić, najwyżej posxukam nowego. Janek swojego wykopał i dzielił, to chyba nie ma korzenia palowego?
Mam nadzieję, że deszcz podlał za Ciebie działeczkę i spędzisz na niej miłą sobotę. ;:196

Dorotko, te fiołki są bardzo ekspansywne, ale i piękne. Musisz zrobić z nich gnojówkę przed dodaniem ich do kompostu, wtedy nie wyrosną.
Jakoś udaje mi się nie przekopać cebulek, może dlatego, że ogólnie rzadko gdzieś kopię, a do pielenia najczęściej używam widelca ;:306
Bardzo mi miło, że cieszą Cię kwiatuszki bodziszka i niezapominajek, ale ostrzegam, one też nie nadają się na kompost!
Różowe niezapominajki, pojawiają się kiedy i gdzie chcą, czasem są ich całe łany, a czasem kilka krzaczków w całym ogrodzie i nie mam pojęcia jak to się dzieje?
Miłej soboty ;:196

Maryniu, ;:180 . Moje norniki najwyraźniej podzielają Twoje zdanie i poprzedniej zimy pożarły mi całą grządkę, żeby nie było zupełnie nieprzyzwoicie. :;230
Dzisiaj dzień wstał słoneczny :tan , to może zostanie taki do wieczora? ;:196

Stasiu, ;:180 . Trudno mi się zdecydować czy bardziej podoba mi się mieszanka czy kępy jednej odmiany :roll: i choć próbuję je grupować, to i tak zawsze coś namieszam. ;:oj
Ułudka w tym roku wilgoci ma pod dostatkiem, ale ta kępa rośnie pod wierzbą i krzewami, to w suche lata nie ma jej za wiele, a kwitnie tak samo, to podejrzewam, że jest bardzo cieniolubna.
Mam nadzieję na ogrodową sobotę bez deszczu, czego i Tobie życzę, Stasiu. ;:196

Halinko, moje rodgersje też jeszcze się nie pokazały, a myślę, że nie wymarzła. Wprawdzie w tym tygodniu, gdzieś już widziałam kwitnącą, ale u Maryni też jeszcze nie wyrosła, tylko siewka się pokazała, to jest nadzieja. ;:138 Jakoś nie kojarzę, kiedy ona powinna zakwitnąć.
Halinko dużo zdrówka i miłego odpoczynku ;:196

Niedawno narzekałam, że pachnące, "babcine" narcyzy nie chcą mi kwitnąć, a one zrobiły mi psikusa i zakwitły obficie.

Obrazek

Kwitną i pachną też ich odmiany.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tulipany już kończą swoje pokazy, już tylko najpóźniejsze jeszcze w pąkach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kwitnie Arizema.

Obrazek

Serduszka

Obrazek

Obiela

Obrazek

Powojnik Jan Lindmark (Stasiu ;:196 )

Obrazek

Miłej soboty!

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12111
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ano oszukał mnie ten Saruman (czy tam inny Sauron), oszukał? Co do bodziszka żałobnego ? ja go uwielbiam. Owszem, sieje się u mnie na potęgę, ale wyłącznie tam, gdzie nic innego (nawet chwasty) nie chce rosnąć, więc w sumie jest to plus, nie minus.

Pozdrawiam!
LOKI
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martuniu ja tak z "głupia frant" spytałam o tego miłka ponieważ sama przesadzałam bardziej na słońce i rośnie.Mam wrażenie,że w książkach też czasami piszą głupoty które wcale się nie sprawdzają.
Pięknie zakwitły u Ciebie "babcine" a u mnie wyginęły,biję się w piersi bo myślę,że mało miały nawozu i nie były przesadzane przez lata i to moja wina. ;:124
Nawet arizema u Ciebie kwitnie,a u mnie nie. ;:145
Miłego dnia. ;:138
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Kwiaty tego powojnika podobne do Pamelki https://images90.fotosik.pl/501/9cffe767a07abdbbmed.jpg cudny i te liliokształtne .U mnie niestety dalej bez kropelki deszczu ,ale jakoś sobie radzą moje roślinki oby tak dalej ;:196 Miłej i słonecznej niedzieli Martusiu ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2886
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Loki, to ona, Saruma Henry'ego.
U mnie bodziszek sieje się niestety, nie tam gdzie nic nie rośnie, tylko wsiewa się w kępy bylin, i ciężko go stamtąd wyeksmitować, to u mnie ma minus! Ale kwiatki ma urocze.

Danusiu, to już mogę teraz spokojnie miłka przesadzać. :tan
Nie mam pojęcia czego chcą te "babcine" narcyzy, u mnie nie dostają nawozu, ale rozsadziłam je i też kilka lat nie kwitły a w tym niepodziewanie zakwitły wszystkie kępy ;:oj . Może faktycznie je zasilić jakimś potasem z fosforem?
Arizema kwitnie, ale ja bardziej czekam na owoce, pięknie czerwone koraliki. Ona to koniecznie potrzebuje zssilania, żeby wytworzyć żeńskie, owocujące kwiaty ;:215
Miłego dnia ;:196

Jadziu, kwiatki powojnika bardziej podobne do Cecile, śliczne i w dodatku ma być duży, ale chyba nie urośnie taki jak Pamela ;:185 No i mam jeszcze kawał ogrodzenia do zasłonięcia, to jeszcze kilka powojników się zmieści :tan
Jak rośliny nie są rozpieszczane podlewaniem, to radzą sobie nawet przez długi okres suszy i czekają na deszcz.
Pogodnego popołudnia ;:196

Takie widoki znowu dopiero za rok. :cry:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hosty się rozwijają.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu to weź sobie szalonego Polish Spirita czy w żółtym kolorze Billa mc'Kenzie to dopiero szaleniec, w sezonie zarośnie siatkę.Po jednym sezonie musiałam sie go pozbyć :;230 Cudnie wyglądają te kwitnące drzewa u sąsiada dawno przekwitły . Szkoda ze takie widoki szybko przemijają ale potem zamiast kwiecia to smaczne owoce .Miłego tygodnia ;:196 ,.U mnie ma podlewać calutki tydzień
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marta jak szukasz szalonych zasłaniających płot, to ja posadziłam też wiciokrzew zaostrzony, jest zimozielony.
Jak przesadzałam "babcine" to też czekałam jakiś czas na zakwitnięcie, tak około 3 lat, ale warto było. Jedynie co to u mnie potrzebują podpory, wtedy się pięknie prezentują. Właśnie kwitną i tak pięknie pachną.
U mnie widelec to też narzędzie podstawowe w ogrodzie. Stale go mam pod ręką i stale go potrzebuję. Ba! Jeszcze wybierałam sobie z takimi najdłuższymi zębami. ;:306
Rodgersji już wypatruj, idzie! ;:215
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu, uwielbiam czas kwitnących drzew owocowych! :tan Żal, że nie trwa on dłużej. ;:108
Masz niezłą kolekcję host, pięknie zakwitła magnolia. ;:215 Żółte kwiatuszki z powodzeniem zastępują słońce w pochmurne dni, a floksy kanadyjskie błękit nieba. ;:138

Dobrego tygodnia, Martusiu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto dziękuję,że napisałaś o zasilaniu arizemy bo moja nie miała jeszcze czerwonych koralików.
Narcyzy na pewno potrzebują zasilania i przesadzania co ileś lat, zresztą jak wszystko.
Pięknie w tym roku kwitną drzewa owocowe, a na mojej papierówce bardzo głośno,tyle pszczół.
Miłego wieczoru. :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”