Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Witaj i od razu napiszę,że wszystkie kwiatki pięknie obfocone,ale te na 2,7,9 i 10 zdjęciu szczególnie i wyjątkowo mi się podobają.
Fajnie mieć taki duży ogród i luz w nasadzeniach,nie tak jak ja biegam po całym ogródku i kombinuję gdzie by tu jeszcze coś wcisnąć. ;:124
Miłego dnia. :tan :wit
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2886
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Jadziu, miłek wiosenny powinien rosnąć w słońcu, w wapiennej glebie, u mnie ma zbyt dużo cienia jak już drzewa wypuszczą liście, a jeszcze pierwiosnki mu się wsiewają i muszę go gdzieś przesadzić koniecznie. Tulipany w tym roku kwitną niesamowicie, te białe, jakby zrobione z papieru, są właściwie żółte, miałam kiedyś jeszcze białe i różowe, ale jeszcze się nie pokazały, może za rok gdzieś się znajdą?
Niedziela wreszcie piękna, jak w maju przystoi, oby już tak zostało. ;:196

Lucynko, to nie ja, to wiosna czarodziejka sprawia takie cuda, ja tylko jej pomagam i sadzę co się da, żeby miała materiał do pracy ;:306 , jednak wraz z kwiatuszkami, bardzo dziękujemy za pochwały ;:180
Twoje życzenia się spełniły i niedziela była pełna słońca i takiej cudnej, majowej pogody życzę Tobie. ;:196

Aniu, dziękuję za tyle zachwytów dla moich kwiatków ;:180
Ułudka u mnie potrzebowała troszkę czasu, żeby się zadomowić, ale nawet mała, kwitnąca kępka rzuca się w oczy swoją niebieskością. ;:138

Halinko, barbule tnę nisko, bo i tak wyrosną do metra do jesiennego kwitnienia i nie wiem jaki krzaczor byłby z niej bez cięcia. :roll:
Wraz z kwiatkami bardzo dziękujemy za zachwyty i życzenia ;:180 i Tobie, Halinko słonecznej, ciepłej pogody życzę ;:196

Loki, zdecydowanie wolę takie niespodzianki niż odwrotne, kiedy sadzisz, czekasz, zaglądasz, a tu nic nie wyrasta. ;:185
Niezmiernie mi miło, że podoba Ci się mój ogródek ;:180

Danusiu, ;:180 , te na 10 są od Ciebie ;:196 , ogromnie jestem nimi zachwycona i nie mogę się doczekać kiedy się rozrosną :tan
Uwierz mi, że i u mnie trzeba się nagłówkować, gdzie co posadzić, żeby już nie przycinać trawnika ;:306 Pewnie gdybym miała dwa razy większą działkę, też miałabym ciasno :wink:
Słonecznego tygodnia na działce ;:196

Dopóki jeszcze kwitną :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11294
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

U Ciebie iście tulipanowy zawrót głowy Marto! A co jeden to ładniejszy i ładne portrety im zrobiłaś! ;:138 ;:138
Dzisiaj wreszcie mamy prawdziwie wiosenny dzień do południa trochę wiało ale od południa - błogi spokój i ciepełko.... :D :D
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Łoooo matko Martusiu co za szaleństwo tulipanowe na ostatniej fotce ;:167 ;:167, a to trio czy wśród nich to Banjaluca https://images92.fotosik.pl/500/486d382552b3b434med.jpg Kurcze niektóre tulipany utkwiły mi mocno w pamięci .Wszystkie mają cudne serca .Dzisiaj cudna pogoda jutro też ma być typowo majowa ,ale ziemia jak pieprz a sąsiad dalej nie puścił wody ;:222 Wszystko co miałam nazbierane w butlach już wylałam a sporo mam do przesadzania i czekam na porządny deszcz . ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu, portreciki tulipanów cud-miód-malina! ;:138 ;:138
Masz ich bogatą kolekcję, ;:215 a szczególnie urzekły mnie te żółte z fikuśnie powyginanymi płatkami. ;:63 ;:63
Niestety, przy tak słonecznej i gorącej pogodzie żywot naszych tulipanów będzie krótki, żal. ;:174

U mnie na działce w cieniu było 27*C, a ja wzięłam się ostro do roboty, teraz siedzę i pokwikuję. :oops: Plecki dostały za swoje. ;:108 ;:108

Pozdrawiam gorąco. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2886
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Maryniu, w tym roku naprawdę tulipany mnie zachwycają i zaskakują dawno niewidzianymi kwiatami, bo zakwitły te z malutkich cebulek upychanych pod krzewami ;:138
Za pochwałę portretów ;:180 . Staram się nie ranić wrażliwych oczu, z różnym skutkiem :oops:
Wczoraj to już nie wiosna, a lato, 26 stopni w cieniu ;:oj , u mnie nawet wiatr nie był zbyt odczuwalny.
Oby już nam taka piękna pogoda została. ;:196

Jadziu, ten tulipan wygląda na Banjalucę, a jego nazwę znam od Ciebie. ;:196 Internet pokazuje tę odmianę w różnych wariantach.
Nie możesz poprosić sąsiada, żeby puścił wodę? U mnie deszcz jeszcze niepotrzebny, a tu już od czwartku ma lać!
Na razie cieszmy się ciepełkiem ;:196

Lucynko, niestety, upał wykończy tulipany, ale jak one cieszą się słoneczkiem, rozkładając szeroko swoje płatki :tan Dlatego wczoraj, mimo dobrych warunków do prac ogrodowych, większość dnia spędziłam zachwycając się kwiatami tulipanków, a przy okazji zauważyłam, że jeszcze coś kwitnie obok nich ;:306
Mam nadzieję, że Twoje plecki odpoczęły i spędzisz miły, działkowy dzień ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto przepiękna łąka stokrotkowa, takie pamiętam z dzieciństwa, gdy jako dziecko chodziłam i robiłam bukieciki. Dziś takie cuda rzadko są spotykane. Twoje tulipany mają przepiękne środki, takie kolorowe wnętrza. Ileż Ty ich masz, cudnie wyglądają w większych nasadzeniach. Pogoda sprzyja roślinkom to ogród przypomniał sobie jak ma w maju wyglądać. Choć u mnie już sucho i wieczorkiem muszę biegać z konewkami.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Rozmawialiśmy wcześniej o podziale miłków.Miałem i ja takiego szarpaka, który żle wyglądał i na skalniaku przeszkadzał.Miałem czekać do
sierpnia ale nie wytrzymałem.Wykopałem kilka dni temu,podzieliłem i do doniczek wsadziłem.Jeden pęd miał pąka.Dzisiaj jest kwiat i wszystkie
sadzonki dzielnie trzymają się.Do wiosny tak siedzieć będą.Może uda się.Nie kojarzę nazwy tego co pokazujesz na ostatnim zdjęciu ale to coś ma
obłędny zapach.Dobrze gadam ?
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu, ależ Twoja wiosna przyśpieszyła! ;:111
Serduszka kwitną! ;:333 A moje ledwo znad ziemi widać. ;:7
Ogród masz niezwykle kolorowy, grający wszystkimi barwami tęczy. ;:138 ;:138

Chwalisz panujący gorąc, a ja marudzę, bo mi za gorąco. :lol: M, któremu co najwyżej może być za zimno, mówi, że mnie nikt nigdy nie dogodzi. Coś w tym jest. ;:306

Pozdrawiam cieplutko ;:196 Wygrzewaj się na słoneczku, skoro to lubisz. ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2886
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Dorotko, stokrotki przeszły do ofensywy i zajmują coraz większy obszar murawy. Od wschodu idą na nie falą fiołki motylkowate, a od południa okopały się zawilce gajowe, na zachodzie panuje ziarnopłon i fiołek wonny, bardzo jestem ciekawa która roślina odniesie zwycięstwo w tej wojnie. ;:306 I jak tu wjechać kosiarką? ;:185 Wiem, że najpóźniej za dwa dni stokrotki znowu zakwitną, ale jednak żal. ;:174
Tulipany pięknie się kłaniają w podzięce za pochwały ;:180 ,chyba jest ich z pięćset, a może więcej? Chciałabym je pogrupować kolorami, bo bardziej podobają mi się takie kępy, ale coś słabo mi to wychodzi i mam taki misz-masz.
U mnie deszcz jeszcze niepotrzebny, jedynie pod drzewami trochę, a już w czwartek ma lać. ;:145

Janku, bardzo dobrze czujesz ;:215 , Miesiącznica trwała pachnie obłędnie!
Trzymam kciuki za Twojego miłka, ale z przesadzeniem swojego poczekam jeszcze trochę i przesadzę jak przekwitnie.

Lucynko, może u mnie tak roślinki pędzą dlatego, że mają wilgoci pod dostatkiem? Wyglądacie deszczu, a ja chciałabym, żeby nie padało chociaż jeszcze jeden tydzień!
Uwielbiam ten czas, kiedy wszystko w ogrodzie jest niskie, widać każdą kwitnącą roślinkę, a tulipany i narcyzy są najwyższym piętrem :tan . Wtedy jest najbardziej kolorowo, a teraz już nadchodzi czas panowania zieleni w ogrodzie, aż do następnej wiosny ;:174
Lucynko, jestem zmarzlakiem i uwielbiam ciepełko od samego rana do wieczora ;:108 Oczywiście wolałabym 23 -25 stopni cały czas, ale żeby świtkiem wybiec do ogrodu, bez kwadransa wkładania na siebie ubrań, to musi być upał w dzień. :D Gorąco, to dobry powód, żeby w południe poleniuchować w cieniu. ;:306
Przyjemnego ciepełka życzę Ci Lucynko ;:196


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Łał już kwitną Ifejony ;:oj moje mają tylko liściory, a irysek ;:167 ;:333 i Bodziszek żałobny w pełnej krasie i oczywiście Martusiu multum tulipanowych kwiatów ;:215 Ciepełka bo dzisiaj już czarne deszczowe chmury snuły się po niebie .Oj będzie znów raj dla oślizlych
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12111
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

@ Marta ? Ano? Ale niestety niespodzianek w tę drugą stronę zazwyczaj więcej?

Piękna kolekcja tulipanów ? u mnie w ogóle się nie udają. Zresztą wszystko cudne jak zwykle? I serduszka i iryski i trójlisty i zawilce? No i mój ulubieniec wśród bodziszków, bodziszek żałobny.

Pozdrawiam!
LOKI
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto zwaliłaś mnie z nóg tą piękną łąką tulipanową. ;:oj Łąka stokrotkowa też piękna.
Piękne zdjęcia z góry,dopiero widać jak piękne kolory i formy kwiatków.
Nie boisz się przesadzać miłka? on jak sasanka ma jeden korzeń palowy i może mu zaszkodzić.Może lepiej przesadż drzewo. ;:306 :;230
Codziennie jestem teraz na działce i ostatnio zaczęłam podlewać ,nie mogę patrzeć na suchą ziemię,ale po podlaniu mam wrażenie ,
że woda gdzieś znika a ziemia robi się jeszcze bardziej sucha. ;:124
Miłego,ciepłego dnia. ;:3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”