Różana hacjenda Anego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Nocki na ogrodzie też mają swój urok, a przede wszystkim nie jest tak gorąco i wzrok wyostrzony :)

Obrazek

Witam serdecznie :wit

Jadziu ... tak jak mówiłem - 'Elżbietka' kwitnie i pachnie :) a za chwilę kwiatów będzie więcej.

Obrazek

Obrazek

Tak Jadziu, ta różą nn na pewno należy do historycznych i pachnie przepięknie wg mnie nadzieniem pączków :;230 szkoda, że ma tylko jedno kwitnienie ale nadrabia ilością kwiatów.

Obrazek

Obrazek

I jeszcze ci powiem - 'Angela' kiepsko przetrzymała zimę i bardzo musiałem ją przyciąć ale za to teraz pokaże jaka z niej pięknisia - już otwiera kwiatki ale ze zdjęciem poczekam aż ok połowa kwiatów się otworzy a i tak zrobi to wrażenie.
Ta zima nauczyła mnie jednego - nie oszczędzać pędów różanych a ciąć i to mocno :wink:

A na górze ... kwitną róże, oj dostały po nosie od mrozu i jak wspomniałem powyżej - teraz będą większe cięcia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Róże za chwilę zawładną tym wątkiem więc póki co, inne obrazki dla was :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na razie tyle ...
zmykam na hacjendę, bo ... lubię tam być :D
Przez parę dni mamy pod opieką działkę sąsiada, a do podlewania tam dużo, bo i działka większa od naszej i w tym roku nasadzili i zasiali bardzo dużo kwiatów.
Pochwalę się jeszcze, że hacjendę wizytowała nasza dawna znajoma z FO (teraz tu nieobecna) Betina, Beatrix. Było wesoło :D

Pozdrawiam wszystkich i życzę radości w waszych ogrodach :wit
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Róże co prawda dostały po nosie od mrozu, ale odnoszę wrażenie, że wyszło im to na dobre, bo dzięki temu same się odmłodziły. Od czasu do czasu trzeba różyce odmładzać, ale mnie zawsze jakoś szkoda tak mocno przycinać. Natura zrobiła to za nas. :D
Poczytałam o rozmnażaniu azalii i też spróbuję to zrobić, na razie z japońskimi.

A te jasnożółte kalafiorki na ostatnim zdjęciu? Co to :?:
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Widzę Wando, że nie tylko mi jest żal róż. Bo jak je przycinać gdy gdy im więcej pędów tym więcej kwiatów :;230
Ja teraz się z tego wyleczyłem - dopiero teraz ;:224
A te kwiaty o które pytasz, to żeleźniak Russela często też nazywany jest szałwią jerozolimską.

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Bardzo ciekawy ten żeleźniak. A powiedz mi jeszcze, czy on ma skłonność do mączniaka, bo u mnie w ogrodzie niestety mączniak lubi być.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

U mnie nawet wymarzły sadzonki naparstnic, goździków brodatych a jedna z rutewek Perfume star dopiero się budzi .Fajnie wyruszane ciasto na rogaliki widać bąbelki :wink: kurcze ,ale walnąłeś mu fotę widać Andrzeju nie masz co robić nocą :;230 Obfite kwitnienie tej NN-kowej panny, Elżbietka się rozkręca, a moja Angela oszalała z pakami znów ma ich setki to samo Pretty sunrise ;:167 ;:167, a ile skasowały Kwieciaki nawet nie wspominam.Dzisiaj znów podcinałam łodygi na których były ślepaki i na niektórych rabatówkach było ich dosyć sporo. To wina zimnej wiosny ;:174 to miło że Betti Was odwiedza. Udanego weekendu ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

No i wróciłem do świata wirtualnego z ogrodu różanego, ale tylko na chwilę, byście o mnie nie zapomnieli :wink:
Tam chce się być stale :)
Witajcie :wit

Nowina!
Poznaliśmy osobiście Floriana Silesia, który 'wizytował' naszą hacjendę :) Okazało się, że mieszka od nas o rzut kamieniem (no może z procy) Bardzo mile spędziliśmy czas na ciekawej rozmowie o jego pasji.
Oby więcej takich spotkań ;:333

Wando, nie powiem ci że mączniak lubi żelaźniaka ale coś go trapi - powiedziałbym, że jakaś plamistość liści, czy rdza (widać początki na liściach) ale tym się nie przejmuję, bo gdy już się rozwija to kwiaty przestają kwitnąć i po wycince nie rzuca się to w oczy.
"Ghita Renaissance"
Obrazek

Obrazek

Jadziu ... posłuchałem! Zamiast gapić się na księżyc, miałem swoje słoneczko na ogrodzie :) Mirka też nocowała i razem podziwialiśmy księżyc i wschód słońca, bo ptaki nie dawały spać :wink:
Dzisiaj jestem w domu, bo zaraz po obiedzie mam dentystę, ale zaraz potem znowu zmykam na hacjendę bo przecież czas róż nadszedł :D
"Angela"
Obrazek

Obrazek

Na razie tylko tyle, bo dzisiaj Dzień Ojca i synek przyszedł :heja

:wit

edyt: 13:05

Czasu dużo mi nie zostało ale przynajmniej nie będę myślał o dentyście :)
Po pierwsze - kibicujemy ;:333
Obrazek

a po drugie i następne - wspomniany czas róż :)
"RU"
Obrazek

"Francois Juranville"
Obrazek

Obrazek

"Chrysler Imperial"
Obrazek

"Flammentanz"
Obrazek

"Nuits de Young"
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i teraz dentysta mi niestraszny :D
Przed oczami będę miał te róże ;:224

Pozdrawiam wszystkich :wit
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2321
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Najbardziej na żywo urzekła mnie 'Francois Journaville'. Jest dużo ładniejsza, niż na fotce, choć Twoim zdjęciom nic nie brakuje. Równie przyjemnie się je ogląda jak na żywo Twój ogród. Dziękuję 8-)
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witaj, Any!
Niewiele się, biedaku, nakibicowałeś :cry: !
Ale zatonąć w różach możesz, bez dwóch zdań. Widzę, że upały i palące słońce im nie zaszkodziły, moje ugotowały się na amen.
Noce na działce pełnej róż i śpiewu ptaków... toż to raj na ziemi ;:oj.

Korzystaj ile możesz.
Pozdrawiam serdecznie - Jagi
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

:wit
Andrzeju jest na co popatrzeć. ;:215
U mnie większość kwiatów poparzona przez słońce. Może drugim kwitnieniem nacieszę oczęta.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Oj dzieje się, dzieje ... a wolnego czasu nie można dokupić.
Muszę trochę zdjęć nawrzucać, bo znowu zmykam na ogród i nie wiem kiedy wrócę ;:224
A tam tak przyjemnie można posiedzieć w cieniu na ławeczce.
To zdjęcie zrobiłem z sama rana. gdy słońce wzeszło, w południe już jest tam cień.
Obrazek

Obrazek

Florianie, 'Francois Journaville' została zmasakrowana podczas ostatniej ulewy - po przycięciu kwitnienie pozostało tylko na parterze, ale dwa spore pędy z pąkami mają już ok 1,5m i 4 nowe pędy ponad 2m - liczę w tym roku na ponowne kwitnienie.

Obrazek

Masz rację Jagi, nie pokibicowałem :( nawet teraz słyszę, że jest mecz (żona ogląda) a mnie to nie cieszy.
Masz rację po raz kolejny - zapach róż i śpiew ptaków, do tego chodzenie boso po rosie i cały dzień dzień też.
Upały nie bardzo zaszkodziły, bo leję wodę do beczek i od samego rana podlewam, ponawiając wieczorem.

Czas zacząć podpisywać róże - zaczynam od 'księciunia' - 'Jubilé du Prince de Monaco'
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziękuję Joanno, ja już po przycince niektórych róż, zresztą ... stale przy nich działam - każdy przekwitły kwiatek wycinam.
Kwitną na potęgę.
np. "Nuits de Young" dzisiaj poobcinałem wszystkie przekwitłe kwiaty, bo już brzydko wyglądała.
Obrazek

A niektóre to musiałem podwiązać - np. RU 'Rosarium Uetersen'
Obrazek

Obrazek

Kolejna z podpisem 'Twiggy"s"
Obrazek

Obrazek

Obrazek

'Olimpic Palace' - a wymarzła do samej ziemi.
Obrazek

Także do ziemi wymarzła Burgundy Iceberg, na szczęście wypuściła trzy, jeszcze słabe pędy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

'Cinco de Mayo'
Obrazek

Obrazek

Na razie tylko tyle bo już obrazki mi się plączą przed oczami - jeszcze tylko wiadomość ...
niedawno pokazywana NN z przywiezionej gałązki to najpewniej damasceńska 'Trigintipetala' (Kazanlik)
Jedna z najintensywniej pachnących róż, kwitnie bardzo obficie, w Bułgarii ? w Dolinie Kazanłyk róża ta jest uprawiana do produkcji olejku różanego.
Obrazek

Aha!
W bukszpanowym kółku z kolumną, w tym roku została tylko róża 'PinPinn's' jesienią ją ukorzeniałem i ładnie się sadzonki przyjęły - docelowo, całe kółko będzie w tej róży - do jesieni się rozrośnie i w następnym roku będzie już pełen okrąg :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich - nie tylko różomaniaków :wink:
Cieszmy się naszymi ogrodami, a zwłaszcza różami :D
:wit
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzej, na pochwałę róż musisz poczekać - nadal mi się nie otwierają zdjęcia na poniektórych wątkach.
Aczkolwiek jakbym te Twoje pochwaliła awansem - to na pewno nic bym nie przesadziła, no może tyle tylko, że są za zbyt skromne te moje pochwały wobec takich piękności. ;:108
Uwierz lub nie, ale żeleźniaka dopiero dwa dni temu widziałam u kogoś w ogrodzie. Dotąd znałam te kwiaty tylko ze zdjęć. I w naturze są o wiele ciekawsze niż tylko na fotkach. No oczarowały mnie wręcz. Tamte były limonkowo-cytrynowego koloru - no cudeńka.
Pozdrawiam serdecznie ;:3
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2321
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Pięknie zaprezentowane róże! Nawet mnie, nie maniakowi róż, zachwyca Twój różany ogród i zdjęcia ;:180
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju cudnie kwitnąca Angela mnie zaś ominęło to najpiękniejsze kwitnienie, bo wciąż jestem w rozjazdach. Teraz czeka na mnie sekator i cięcie .Widzę ze jednak zdecydowałeś sie na Francois Juranville czyli to dobry traf .Dzisiaj trochę pościnałam, ale chodzenie między mokrymi krzewami nie należy do przyjemności .Dzisiaj też mieliście podlewanie z nieba, bo wycieraczki musiały pracować na pełnych obrotach :) Miłego ogrodowania ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”