Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Grzesiekk12
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 28 cze 2019, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

Witam !
Już raz mi pomogliscie w wyborze kosiarki (world) i teraz znowu potrzebuje Waszej pomocy! Potrzebuje traktorka do koszenia. Znalazłem taką ofertę

Traktorek ogrodowy Ursus UR-TR107-500BS-S
Czy ktoś z Was mógłby się wypowiedzieć? Wiem, ze to NAC, ale ma silnik Briggsa a za podobne pieniądze ciężko coś znaleźć. Dodam że uzytkowalbym go tylko prywatnie na działce 55 arów.
Chyba że ktoś ma jakieś inne oferty :) dziękuję za odpowiedź!
tropik79
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 30 lip 2020, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

Cześć.
Mam pytanie odnośnie kosiarki spalinowej z napędem
Kupiłem dwa dni temu przez internet kosiarkę Al-ko Classic 5.18 VS-B Plus z silnikiem B&S 625exi i już do mnie dotarła.
Trochę później zacząłem się bardziej wczytywać w temat i wyszło, że ten silnik jest trochę słaby i jako, że mam 14 dni na zwrot (na własny koszt) poczytałem i w tej cenie znalazłem polecanego tutaj Oleo mac GV 53 TK AllRoad3+ z silnikiem Emak k650.
Czy Waszym zdaniem warto jednak odesłać Al-Ko i kupić Oleo mac?
Działka około 1900m2, z tego około 400m2 lekkie wzniesienie, trochę kretowisk.
W obu przypadkach cena to 1499 zł i jako że budżet mam sztywny (zrzutka rodzinna) nie mogę go przekraczać.
Rozważałem także Macallistera z Castoramy z silnikiem Honda GCV170 również w tej samej cenie, ale obawiałem się o napęd i osprzęt, bo silnik to zapewne z tych najlepszy.
Co sądzicie, będę wdzięczny za podpowiedź.
Dziękuję i pozdrawiam.
biper
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 14 wrz 2017, o 15:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

Witaj..

nie wiem, czy chciałoby mi się bawić w odsyłanie kosiarki, ale.. no właśnie, ten silnik.. Niestety B&S to już nie to co kiedyś.
Jak mam OleoMaca GV53. Kosi u mnie działkę niemal identyczną, jak Twoja: 1999m2, także delikatne wzniesienie. Zgodnie z opiniami, silnik jak na razie nie do zarżnięcia. Po zimie trudniej się odpala (trochę trzeba poszarpać za ten sznurek), a przesadnie o nią nie dbam. Fakt, staram się co 20roboczogodzin olej wymieniać, ale nawet jej specjalnie nie czyszczę. Na początek sezonu daję do małego przeglądu - ostrzenie noża, wymiana oleju, regulacja.
Radzi sobie dobrze już 3 sezon (koszenie raz na 1-2 tyg.). Na początku sezonu, jak trawa zaczyna rosnąć jak dzika, 2 koszenia na 1.5 tyg.

Powiem też od razu, że przy takiej powierzchni prędzej czy później zatęsknisz za traktorkiem.. Ja tak mam..
Samo koszenie tego areału to pół biedy - 1.5-2h, ale zabawa w przesypywanie trawy z kosza do worków zabiera drugie 2-2.5 godz.

Fakt - przy traktorku zabawa z trawą też będzie, ale skoszenie tej pow. to 20-30min. (czasem, jak mocniej się zapuszczę, to mi sąsiad obleci traktorkiem, to wiem :) )
Mari159
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 3 wrz 2020, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

Sam mam tego riwalla. Przyznam, że jak na "chińczyka" to jestem fest zadowolony. Przesiadłem się z marketówy i jest lepiej niż dobrze. Nie wiem jak tam porównanie z al-ko i innymi droższymi, bo na takie mi zwyczajnie budżet nie pozwala, ale osobiście jestem bardzo zadowolony. Sezon przekosiła bez problemów, a koszone było ~raz na tydzień na działce 800m2.
Awatar użytkownika
wujeksam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 371
Od: 12 cze 2005, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

Muszę kupić kosiarkę spalinową, do małego trawnika ? około 500m2.
Nieprzekraczalny budżet 1000zł.
Z modeli ogólnie polecanych:
- Oleo-Mac G44
- AL-KO Comfort 42.0
Czy jest coś jeszcze wartego polecenia?
Mam jeszcze trzecią opcję, NAC LS46-139-HS-LI, mało używana jeszcze na gwarancji, cena 600zł.
Czy Waszym zdaniem, warto kupić tą kosiarkę NAC?
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

Ja mam kosiarkę spalinową Parkside drugi sezon. Zapalana z akumulatora ładowanego osobno (taki malutki), więc zapala się guzikiem. Bardzo dobrze mi się nią pracuje. Ma też napęd. Mam mniej trawnika obecnie, niż rok temu, ale 500 m2 też by obleciała bez problemu.
Awatar użytkownika
wujeksam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 371
Od: 12 cze 2005, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

O Lidlu zapomniałem, mam ?od nich? wkrętarkę i chwalę sobie.
Niestety kosiarki Parkside są obecnie trudnodostępne. A chciałem już kupić, bo część trawnika wysiałem i już nadaje się do koszenia.
W sklepie lidla, nie ma. W popularnym serwisie aukcyjnym, jest tylko jedno ogłoszenie (ponadto podejrzewam, że to niższy model niż Ty masz - PARKSIDE PBM 125).
labeo
100p
100p
Posty: 131
Od: 15 sie 2015, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

Mam kosiarkę NAC już trzy sezony, wcześniej działał nią mój tato ze dwa sezony, u mnie kosi około 1000m2. Działa bez problemów, pierwszy przegląd zrobiłem w tym roku. Do tej pory wymieniałem tylko mechanizm odpalania (ten sznurek z bębnem bo sznurek się przetarł) Wg. mnie dobra jakość do ceny ale "mercedes" to to nie jest. Do 500m2 będzie ok.
Awatar użytkownika
wujeksam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 371
Od: 12 cze 2005, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

Prawdopodobnie zdecyduję się a Al-KO, jak by ktoś w przyszłości szukał:
- najlepszy silnik (co nie znaczy, że jakoś wybitnie dobry),
- regulacja wysokości każdego z kół osobno ? większa trwałość
Ten NAC jest sporo cięższy, niby napęd to niweluje ale to kolejny element który może się zepsuć ? dla mnie zbędny przy takim sprzęcie.
Ponadto niby mało używany, a linka startowa już urwana, a to nie dobrze wróży na przyszłość.
amatorroli
200p
200p
Posty: 236
Od: 5 sie 2017, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Stargardu(Zach-pom)

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

Jako, że zacząłem pracę w profesjonalnej firmie zajmującej się zielenia podzielę się kilkoma spostrzeżeniami:
1. Kosiarki pchane Stihl to aktualnie tragedia, rozpadają się w rękach, olej cieknie, nóż gorszy niż w marketowych taniochach, pęka.
Urwało się zawieszenie kół przednich, klapka trzymana na koszu odpadła podczas pracy, napęd już nie działa bo wytarł się wałek (plastikowy!!!) od paska,
kosiarki mają 2 miesiące i co chwila są w serwisie. Masakra.
W sytuacji awaryjnej wzięliśmy z garażu amatorską żeby się podratować. Kilka lat, katowana, zaniedbana, nóż to była tragedia. Wyczyściliśmy, wymieniliśmy olej, nóż
i ta chodzi w tych samych warunkach co Stihle jak szalona, żadnych problemów.
2. Za to kosy spalinowe Stihla są w porządku
3. Kupując sprzęt nie sugerujcie się tylko producentem silnika. Ważna jest całość, szczególnie w traktorkach, bo tam potrafi lecieć wszystko.
Nie polecam Husqvarny, koszmarnie drogie części, w tym noże, za to tragiczna jakość.
Marka w dzisiejszych czasach nie jest gwarancją niczego, serwisy firmowe często na zasadzie "gwarancja do bramy, a potem się nie znamy"
i nieważne czy naprawy są gwarancyjne czy odpłatne. Jedyne co jest pewne to "firmowe" koszty z kosmosu.
Z tego co wiem, firmy chwalą Stigę, ale to znowu profesjonalne produkty, bo te dla amatorów, z tego co mnie od ludzi dochodzi, nie są warte swej ceny.
Ja prywatnie mam elektryczną Wolf Garten i, odpukać, bardzo sobie całościowo chwalę, pomyślano nawet o bardzo ergonomicznym uchwycie do prowadzenia kosiarki,
dla mnie to ważna rzecz, że mam odciążone plecy i ręce.
Awatar użytkownika
wujeksam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 371
Od: 12 cze 2005, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

Niestety obecnie, marka nic nie znaczy, dlatego nie kierowałem się tym zbyt mocno.
Kupiłem AL-KO Comfort 42.0, oparty na chińskim silniku na licencji Loncin.
Ogólnie sprzęt prosty, jakość bez rewelacji ale dużo koszenia nie mam.

To moja pierwsza spalinowa kosiarka na własność.
Mam pytanie, bo nie wiem czy czegoś nie brakuje.
Od spodu, otwór obudowy jest dużo szerszy niż to konieczne by zmieścił się wał.
Duża powierzchnia bloku silnika jest niczym nie osłonięta. Tak ma być? Nie powinno tam być jakiejś osłony?
Sa tam szpary, które nie sposób będzie doczyścić.

Obrazek
phoe
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 15 paź 2020, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kosiarki akumulatorowe

Post »

Hej,

Ma ktoś może jakąś lepszą kosiarkę akumulatorową i może ją polecić, podać wady/zalety?
Potrzebuje coś na docelowo 1000m2, obecnie jest to niecałe 800m2 równego trawnika.

Na początku chciałem kupić coś spalinowego z napędem na silniku Hondy czy Yamahy(AL-Ko, Ryobi itp), ale szukając i przeglądając Internet zaciekawiły mnie kosiarki akumulatorowe...

Są lekkie więc obejdzie się bez awaryjnego napędu, do tego koszty eksploatacji są zerowe(paliwo, olej, filtry)
Na początku myślałem nad Ryobi, ale akumulatory 36V na dobra sprawę się do niczego potem nie przydadzą więc póki mam takie 2+2 warianty:
- https://www.makita.pl/product/dlm460pt2.html
- https://www.dewalt.pl/powertools/produc ... DCMW564P2/

Obie kosztują w okolicy 2500zł i w obu przypadkach bym kupił również kosę aku tego samego producenta.
Jak na fabrycznym secie aku 2x5Ah nie podoła, to trudno, dokupię 2 kolejne, i że tak powiem przesiądę się z Parkside na Makite czy DeWALT'a jak chodzi o wkrętarki itp.(Chociaż czarny Parkside naprawdę do domu to mega sprzęt.)

I na upartego są jeszcze:
https://www.castorama.pl/kosiarka-akumu ... 02845.html (cena vs Makita/DeWALT to aż 1000zł różnicy, aku również pasują do innych narzędzi z tej samej serii, ale chyba silnik nie jest BS, tylko na szczotkach?)
https://www.kaercher.com/pl/home-garden ... 44700.html (tak jest na aku 36V który się kompletnie do niczego nie przyda, ale jest mega lekka, tylko to pewnie zasługa plastikowej obudowy, co ma też wady...?)

O robotach też myślałem, ale jakoś nie jestem przekonany:
- raz to cena,
- 2 mogą go ukraść,
- 3 co jest największą wadą wg mnie, nie zbiera trawy.
Jak często taki Worx M 1000 powinien kosić? Codziennie? Bo to bez sensu go codziennie wyciągać, czyścić itp...
boru
50p
50p
Posty: 92
Od: 28 lut 2015, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

proszę o poradę w wyborze kosiarki.
1. miska kosiarki oraz nóż powinny być solidne - to ze względu na dosyć kamienisty trawnik i psy które też co jakiś czas tez coś wykopią.
2. zastanawiam się czy kosz plastikowy czy materiałowy - jakie tu są różnice?
3. regulacja obrotów - to chyba średnio przydatne, co? aczkolwiek na kilku prostych, szczególnie jak się ściemnia lub nadciąga deszcze to chciałoby się pocisnąć szybciej.


Zależy mi na tym aby:
- była lekka (często manewruję i cofam kosiarką)
- była mocna
- napełniała kosz na maksa i nie zapychała kanału dolotowego
- w miarę cicha
- i jak najmniej awaryjna


Na tapetę wziąłem najpierw AL-KO. Wybrałem dwie kosiarki, które spełniają moje oczekiwania:
https://alko-garden.pl/urz-dzenia-ogrod ... emium.html - 1.949 - silnik honda
https://alko-garden.pl/urz-dzenia-ogrod ... emium.html - 1.499 - silnik loncin
jak widać różnią się silnikiem. Czy te 500pln do silnika Hondy warto dopłacać?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”