Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
raxon
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 11 kwie 2019, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

To dobry wybór;) Zarówno silniki jak i lawety są godne uwagi :)
Cerbin
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 6 maja 2013, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wola Batorska k. Niepołomic

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

Pomożecie, bo im więcej czytam, tym mniej wiem...
Szukam budżetowej kosiarki, ale o najlepszym stosunku jakość/cena/możliwość serwisu, w tym własnoręcznego. I nie używki, niestety.
Koszę raczej dłuższą trawę, co 3 tygodnie, czasem 2. Temat ogarniał 20letni Tecumseh, ale zdechł dokumentnie i przez ostatnie parę lat korzystam z pożyczek sąsiedzkich, Stiga, Nac. Różnicy między nimi nie widzę. T. pracowało się lepiej.
Spalinowa.
Napęd bez znaczenia.
Wielkość kosza bez znaczenia.
Musi sobie radzić nie z kulturalnym trawnikiem, tylko z trawą, chwastami w niej, pokrzywami i nieraz zielskiem prawie po kolana. I nie, nie chcę do tego wykorzystywać podkaszarki. Mam zresztą, wolę na 2x kosiarką niż na 1x kosą.
Szerokość - nie za duża, prościej manewrować między krzakami.
Nie mam więcej niż 1000 i nie będę miał. Podniosę do 1200, to ktoś rzuci typem za 1400, zatrzymam się na 2000, płacąc za napęd, starter i uchwyt do piwa...
Jeśli posłuży z mniej więcej taką samą kultura pracy 2x krócej niż kosiarka za 2k - spoko, pasuje mi.

Typy:
NAC LP42-375 - znalazłem za 630 silnik NAC i 760 silnik Loncin. Nie wiem czy to możliwe, czy kod kosiarki nie powinien być różny, w zależności od silnika? I czy to aby jednak po prostu nie NAC... To wtedy za 630. Nac w sumie to chyba taki lepszy chinol, może wybór całkiem ok?

Oleo-Mac G 44 PK Comfort Emak K500 - 950pln, (Oleo-Mac G44P za 880, literka K co oznacza?)

AL-KO Classic 42.8 - 900pln

RIWALL 5190B - na promo za 999, na All. dużo pozytywnych opinii, mulcz, napęd, cud miód... ale jakoś mu nie ufam...

RYOBI RLM4114 - 800pln, wygląda dobrze, ale nie widzę recek w sieci

STIGA COLLECTOR 43 900pln. Umieszczona pro forma, ma znajomy, serwis odwiedza 3x w sezonie

Co podpowiecie?
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

Nac-a bym skreślił,tak samo jak Stige,Riwala czy Ryobi,zostań przy AL-KO może Oleomac lub poszukaj World GRL460 lub GRL 530,będzie to najtrwalsza maszyna z tego towarzystwa
Cerbin
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 6 maja 2013, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wola Batorska k. Niepołomic

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

Zostałem przy Al-ko. Cenowo nie wychodzi dużo więcej od naców i podobnych, ale pracuje o niebo lepiej. Przynajmniej na razie ;) Nie ma w niej niczego, co by mnie denerwowało lub brakowało. Jestem w pełni zaspokojony, acz kołacze się w głowie ciekawość, co potrafią kosiarki za 3-4k, choć tego nigdy nie sprawdzę;)
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

Myślę, że nic więcej. Może obudowa aluminiowa, lub xenoy, napęd, silnik o większej pojemności, wymyślne noże. Płacisz za markę.
rybunia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 11 paź 2019, o 09:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

a co myślicie o spalinówce od itamati? nie znam tej marki i nie mogę znaleźć opinii, a widzę, że można kupić za 800zł, co jak na spalinówkę to niedrogo
sama kosiarka wygląda tak:
Obrazek

generalnie koszę trawę głównie w sadzie, więc nie za często. Koło domu mam elektryka, ale do sadu z kablem nie pójdę (jest po drugiej stronie drogi). Aerał to około pół hektara
trybik
50p
50p
Posty: 62
Od: 5 lis 2019, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

swoja kosiarkę ma tak na oko z 7 lat , firmy nie pomnę ale gdy brałem się za kupowanie polecono mi każdą z silnikiem Brings i Straton ponoć najlepsze , mówię o silnikach i tak radzili mi znajomi , ma napęd, kosz , wyrzuca tez na bok, i chyba mulczuje , ale z ostatniej opcji nigdy nie korzystam , posiada składaną rączkę tak że do auta, wchodzi zapłaciłem bodajże coś ok 1500 zł na dzień dzisiejszy nie narzekam

-- 19 lut 2020, o 18:30 --

swoja kosiarkę ma tak na oko z 7 lat , firmy nie pomnę ale gdy brałem się za kupowanie polecono mi każdą z silnikiem Brings i Straton ponoć najlepsze , mówię o silnikach i tak radzili mi znajomi , ma napęd, kosz , wyrzuca tez na bok, i chyba mulczuje , ale z ostatniej opcji nigdy nie korzystam , posiada składaną rączkę tak że do auta, wchodzi zapłaciłem bodajże coś ok 1500 zł na dzień dzisiejszy nie narzekam
raindrop94
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 24 lut 2020, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wybór kosiarki

Post »

Witam wszystkich, jestem tu nowa :)

Chciałabym zapytać Was jako wielbicieli i znawców, jaką kosiarkę polecacie? Ogród jest nie duży, ok 8a, obecnie mam bardzo starą elektryczną, myślałam raczej o spalinowej. Chodzi o to, żeby nie była ciężka i żeby była zwrotna. Szukam też podkaszarki do miejsc nie dostępnych dla kosiarki. Nie chciałabym wydawać na to dużych pieniędzy. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi! :)
Luck
100p
100p
Posty: 179
Od: 18 sty 2020, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

Nie będę polecał konkretnej marki. Jednak jeśli ma być mała i zwrotna to zastanów się nad akumulatorową.

Jeśli coś mocniejszego to spalinowa z opcją mulczowania - bez kosza i bez grabienia.
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1406
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

To mulczowanie to sprawa dyskusyjna, jak ktoś chce mieć ładny trawnik po którym chodzi i nie chce wnosić drobnego siana do domu to zapewne nigdy tej funkcji nie użyje. A jak kosiarka ma zbierać każde źdźbło do kosza to taki kombajn może średnio sobie z zadaniem radzić. Trzeba sobie odpowiedzieć czy zbieramy trawę czy nie.
Pozdrawiam,
Tomek
raindrop94
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 24 lut 2020, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

tak, musi mieć kosz, bo po całym ogrodzie się chodzi. Myślałam o spalinowej bo ogród jest dość długi i ciągniecie kabla za sobą nie jest wygodne. Chciałabym poznać Wasze typy, i spalinowych i elektrycznych. :)
Luck
100p
100p
Posty: 179
Od: 18 sty 2020, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

massur pisze:To mulczowanie to sprawa dyskusyjna, jak ktoś chce mieć ładny trawnik po którym chodzi i nie chce wnosić drobnego siana do domu to zapewne nigdy tej funkcji nie użyje.
Jeśli kosimy regularnie to po mulczowaniu nie ma śladu trawy. Przy większej trawie zakładamy kosz.

Ja mam kosiarkę spalinową Stiga. Z napędem i elektronicznym rozruchem. Różne są opinie o tej marce ale ja nie mam z nią żadnych problemów.
Pola7854
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 9 mar 2020, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

Ja też niedawno byłam na etapie poszukiwania kosiarki. Nie wiedziałam kompletnie czego szukam, bo pierwszy raz kupić musiałam akurat taki sprzęt - całe życie mieszkałam w bloku i nie miałam działki. Zmieniło się to i od roku jestem szczęśliwą posiadaczką kawałka ziemi. Ja postawiłam na kosiarkę elektryczną NAC i jestem bardzo zadowolona. Spełnia swoje zadanie i to bardzo dobrze
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”