Roślinki doniczkowe - cz 2 FIGA

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Hahaha,nie znasz litości!Ale w takim wypadku też bym nie znała :lol:
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Abudabi pisze:Aeschynanthus lobbianus (variegated)
Justynko ja na eskach się zbytnio nie znam :oops: napisałam tylko to co Ania powiedziała że taka jest nazwa na zamówieniu :roll: dlatego to napisałam , bo i ona nie jest pewna czy to nie zasługa oświetlenia :arrow: ale jak Ty jesteś pewna to dziewczyny mogą być spokojne :P
Całuski > później zajrzę do Ciebie zobaczyć nowe cudo :P
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

Hoja przecudnej urody :shock: Też mnie wzięło na hoje, ale jak zobaczyłam, że 4 listki kosztują 30 zł to mi troszeczkę przeszło :wink: Motylek też fajny!
Awatar użytkownika
Abudabi
500p
500p
Posty: 586
Od: 19 mar 2007, o 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post »

Kasia, ja też się nie znam - tak obstawiam :wink:
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Jak mi Ania powiedziała że to ta odmiana to zaraz napisałam > żeby dziewczyny nie miały pretensji że to może nie to im kupiłyśmy , jak się okażę że Ania miała rację że to tylko oświetlenie , bo mówiła że część kwiatków jest cała zielona > a część właśnie z tymi wybarwieniami :roll:
Chociaż jak szukałam na necie znalazłam to http://www.allegro.pl/item405768387_aes ... taga_.html i już teraz sama nie wiem :oops:
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
Abudabi
500p
500p
Posty: 586
Od: 19 mar 2007, o 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post »

To tak jak z hoją tricolor podejrzewam - nie wszystkie pędy są kolorowe, niektóre są całkiem jak u carnosy. Czytałam gdzieś, że to - żeby nie skłamać - skutek cofania się mutacji :P
Niektórzy wycinają tricolorce te zielone pędy, żeby zachować czystość gatunkową :wink: ja zostawiam.
u tego eszka kremowo-marmurkowych gałązek jest zaledwie kilka, niektóre wybarwione tylko do połowy, ale nie wydaje mi się, i nie wygląda to jak skutek działania słońca :D
zresztą wszystkie zdjęcia tego eszka jakie znalazłam, to rośliny z opisu jak wyżej :D
Myślę Kasiu, że będzie ok :P

Swoją drogę Pana, który prowadzi aukcje tego eszka polecam. Sprawdzona, solidna firma :D


p.s.
powiesił Ci mąż ten kwietnik? ja sie płaszczę o haki nad oknem dodatkowe :oops:
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Justynko Anie zastanawiał fakt że niektóre doniczki są całe zielone > a niektóre mają przebarwienia :roll: i dlatego powiedziała że do końca to nie wie czy to jest to co szukamy :?:
Przecież by jej zależało żebyśmy kupiły > bo to przecież jej zarobek :P ale ma wątpliwości dlaczego są i takie i takie , bo to że częściowo są wybarwione w doniczce to może tak być , ale dlaczego inne doniczki są całe zielone :?: a wszystkie przychodzą pod jedną nazwą :roll:
Ja chyba pojadę dopiero w piątek :cry: no chyba że dziewczyny nie będą jechały to pojadę wcześniej autobusem :P
Co do wieszaka to jeszcze nabiera mocy urzędowej :P jutro jedzie na ryby to też nic z tego nie będzie :cry: myślę że jak wstawię do niego do pokoju to szybko miejsce się znajdzie :P
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
Abudabi
500p
500p
Posty: 586
Od: 19 mar 2007, o 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post »

:lol:

Ja byłam dzień później, niż z Tobą. Była inna Pani, taka starsza. Żaden _aeschynantus_ nie wisiał, były w kartonie 8) Wydłubywałam po kolei i szukałam najbardziej białego dla Tośki. I racja, niektóre tam, były całkiem zielone, miały np. 2 liście tylko przebarwione. Z tym, że wszystko leci pod nazwą aeschynanthus, bez podania żadnego konkretu . Myślę, że to wina producenta :)
To, że P.Ania ma wątpliwości tylko dobrze o niej świadczy :D
Tośka obejrzała swojego eszka fotograficznie :P mam nadzieję, że mnie nie przeklnie 8)
Poza tym + dla Równej kolejny - doradzili mi naprawdę dobrą ziemię :wink:
I teraz nie wiem kiedy tam pojadę, nierychło marychno ;:171 Chociaż i tak uważam za sukces, że sama tam trafiłam :P
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

No to super :arrow: teraz wiesz gdzie to sama będziesz śmigać Obrazek
Justynko powiedz mi > bella ułożyła już się troszkę :?: po tej kratce wreszcie ma luzy :P
Oglądałaś ją dokładnie :?: :arrow: Ma pąki :?:
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
Abudabi
500p
500p
Posty: 586
Od: 19 mar 2007, o 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post »

Nie widzę,ale może nie umiem szukać :) przecież wiesz, że pierwszy raz kwiat hoji Ty mi pokazałaś :P
Przesadziłam ją dziś i powiesiłam w oknie, teraz przesadzam to nieszczęsne anturium, i chyba musze sobie zrobić przerwę bo ręka siada :? a mam jeszcze w tym zestawie 3 doniczki do obsadzenia :shock:
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Ja też dziś będę przesadzała tą co kupiłam :P
Tylko jak wrócę z działki :P M pojechał na ryby :P my z Mamą jesteśmy zaproszone do Konrada na działkę :P
Kiedyś kiedyś ktoś mi powiedział że kwiatki powinno się przesadzać , przycinać ... w środy lub w soboty :P wiem to tylko zabobony :P ale jakoś tak się przyzwyczaiłam i trzymam się tego :P dlatego też już nie zapominam o podlewaniu :P wiem że w te dni trzeba zainteresować się kwiatkami :P i basta :P
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
Abudabi
500p
500p
Posty: 586
Od: 19 mar 2007, o 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post »

też zawsze robię obchód w środy i soboty :P ale o zabobonie nie wiedziałam :lol:
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

W takim razie coś w tym musi byćObrazek
Moje linki
KATARZYNA
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”