Liszka - ćmówki

Awatar użytkownika
Liszka
100p
100p
Posty: 117
Od: 13 wrz 2016, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Liszka - ćmówki

Post »

kasia74 pisze:ciesze się ze mieszkam na zachodzie Polski i moge rokrocznie pojechać na chyba największą w Europie wystawę storczyków jaka odbywa się w Dreźnie. W tym roku bedzie w dnia 28-31 marzec więc już tupie niecierpliwie, tym bardziej że będę tam razem z Mireczką.
Szczęściary :)

Ale tak swoją drogą, to wydaje mi się, że ceny na storczyki sprzedawane w czasie wystawy w Warszawie, były wyższe niż ceny na takie same rośliny sprzedawane wysyłkowo. Nie myślę tu o dostawcach z Polski, ale z Niemiec choćby.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Liszka - ćmówki

Post »

Wydaje się, że sprzedawcy starają sobie odbić koszty dojazdu, opłat wystawienia, itd.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Liszka
100p
100p
Posty: 117
Od: 13 wrz 2016, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Liszka - ćmówki

Post »

jokaer pisze:W sumie to ja zbytnio kumata chyba nie jestem i czemu taka okrojona ta wystawa była?
Czy to jakieś względy finansowe o tym decydują?

No i oczywiście wiedziałam, że wyjdziesz z nowym nabytkiem, całkiem udanym.
Zdjęć było zdecydowanie więcej, ale ja nie mam jeszcze wprawy w robieniu zdjęć w takim specyficznym oświetleniu (wszędzie lampy podświetlające rośliny a dookoła półmrok), na dodatek sala dość mała, ludzi pełno - nie bardzo było jak się ustawić. Przede wszystkim jednak zabrakło mi sprzętu i doświadczenia w robieniu zdjęć, czyli krótko mówiąc - złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy ;) Ale od razu pomyślałam o kupieniu jakiegoś aparatu, przyda się na piękne kwitnienia i na wystawy.

Jo, ja myślę, że to się będzie rozkręcać. Na razie widzę, środowisko nie potrafi dojść do porozumienia. Kilku większych sprzedawców i pewnie jakieś tarcia między nimi, czego można się było dowiedzieć z postów na "fejsie". Orchid4You wycofało się z wystawy krótko przed wydarzeniem, i z tego co widzę zabrało swojego azjatyckiego gościa i wyniosło się do Sopotu. Trochę to bez sensu moim zdaniem, bo Polska nie jest tak ogromnym krajem, żeby robić w tym samym czasie dwie wystawy w różnych miejscach, nikt na tym nie zyskuje. Można było zrobić wystawę w Warszawie w marcu, a w Sopocie w kwietniu czy maju. Ale widać zagrały jakieś inne względy.

-- 3 mar 2019, o 21:19 --
norbert76 pisze:Wydaje się, że sprzedawcy starają sobie odbić koszty dojazdu, opłat wystawienia, itd.
Tak, też tak sobie pomyślałam, i dlatego mimo wszystko kupiłam roślinę, choć obiecywałam sobie, że tego nie zrobię. Prawda jest jednak taka, że wystawcy musi się opłacać być na takiej wystawie.

Z drugiej strony liczę na to, że może w przyszłości wystawy te staną się bardziej konkursami na najładniejsze rośliny, z nagrodami, publikacją zdjęć w dedykowanym magazynie itp., w mniejszym zaś stopniu miejscem sprzedaży storczyków (choć oczywiście do pewnego stopnia tego nie wykluczam).
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Liszka - ćmówki

Post »

Tak, ja też zauważyłam jakieś iskrzenie, jeśli chodzi o wystawy i wystawców.
W zeszłym roku we Wrocławiu był np O4U a w tym roku nie będzie, chociaż osobiście nie ubolewam nad tym ;:333
No nic czas wystaw ruszył z kopyta, pora zbierać kasę ;:306
Awatar użytkownika
Liszka
100p
100p
Posty: 117
Od: 13 wrz 2016, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Liszka - ćmówki

Post »

Art pisze:A Twoja nowość bardzo ładna. Ciekawa jestem, czy otwarty kwiat doczeka rozkwitu pąka, czy raczej zdąży przekwitnąć ?
Pąk rozwinął się błykawicznie, jest jeszcze jeden pączek, ale ten ostatni póki co bardzo malutki. A tak wygląda teraz moja nowa ćmówka:


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Liszka - ćmówki

Post »

Nooo Liszko, właśnie chciałam zobaczyć TAKI widok ;:138

Czy to jest prawdziwy kolor ? Robiłaś zdjęcia z lampą błyskową ? Jeśli tak, to poproszę jeszcze w świetle dziennym
(o ile to nie problem) :)
Awatar użytkownika
Liszka
100p
100p
Posty: 117
Od: 13 wrz 2016, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Liszka - ćmówki

Post »

Światło dzienne zgodnie z prośbą. Jestem w niej naprawdę zakochana ;) Od dawna chciałam mieć taką ćmóweczkę z niespodzianką w środku: cała w kolorze magenta a w środku odrobinę pomarańczy. Odważne zestawienie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Liszka - ćmówki

Post »

Witam, Liszko :wit
podglądam u ciebie od niedawna i uznałam, że czas najwyższy zostawić po sobie ślad :wink:
Nowy nabytek jest naprawdę urokliwy w swej delikatności, a teraz kiedy widzę go w świetle dziennym, to tylko umocnił mnie wy tym przekonaniu.
Z niecierpliwością czekam na twoje kwitnienia.
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
Liszka
100p
100p
Posty: 117
Od: 13 wrz 2016, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Liszka - ćmówki

Post »

Monnia445 pisze:Witam, Liszko :wit
Z niecierpliwością czekam na twoje kwitnienia.
Witaj Monniu :)
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Liszka - ćmówki

Post »

Dzięki Liszko za zdjęcie 'dzienne'. Kwiaty piękne w obydwu wydaniach, ale ja wolę zawsze dzienne, bo prawdziwsze.

Miałam kiedyś Dendrobium, którego prawdziwy kolor bardzo trudno było oddać: tu z lampą i bez - żadne nie oddało prawdy,
ale drugie bardziej naturalne

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Liszka
100p
100p
Posty: 117
Od: 13 wrz 2016, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Liszka - ćmówki

Post »

Art pisze:Dzięki Liszko za zdjęcie 'dzienne'. Kwiaty piękne w obydwu wydaniach, ale ja wolę zawsze dzienne, bo prawdziwsze.
Piękne kolor kwiatów. Bardzo trudno jest przekazać prawdziwy kolor, a zrobienie dobrego zdjęcia to już w ogóle wyższa szkoła jazdy. Jest taka dziewczyna, która fotografuje piękne swoje storczyki - chciałabym się nauczyć tej sztuki. Nazywa się Maria Mosolova.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Liszka - ćmówki

Post »

U mnie zawsze wielkim problemem jest tło. Gdybym miała ogród, to fotografowałabym storczyki na tle natury.
W mieszkaniu to bardzo trudne. Tło i światło czasem nie do przejścia...
Awatar użytkownika
Liszka
100p
100p
Posty: 117
Od: 13 wrz 2016, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Liszka - ćmówki

Post »

Kwitnie bardzo wdzięczna ćmóweczka: Phalaenopsis Germain Vincent. Ma dwa śliczne pędy kwiatowe i widzę, że zapowiada się na więcej niż jeden kwiatek na każdym z nich. Cieszy mnie to, bo to jedna z roślin, które uprawiam od malutkiej sadzonki. Korzenie śliczne i zdrowe, liście coraz piękniejsze. Ubiegły rok dzielnie trzymała się znosząc moją fatalną formę. Jakże jestem jej wdzięczna za tę wytrwałość. Staram się jej teraz wynagrodzić ile tylko mogę, ten jej niezłomny hart ducha ;) Jest moim małym pachnidełkiem.


Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”