Kontrolowana dzikość

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42119
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iguś ładny kolorek tytoniu, ja wsadziłam leśnego wygryzionego do gruntu ale nie wiem czy zdąży coś pokazać :roll: U mnie też jeszcze jedna biała piwonia kwitnie a tych zwykłych różowych kilka pąków.
Z kolei lilie sadzone jesienią wyszła w połowie więc nie ma reguł kiedy lepiej sadzić :wink: Za to co najbardziej lubię to takie zbiory jak pokazałaś na ostatnim zdjęciu, ale w tym roku na razie niestety nie mam. Smaczności!
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2589
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo :wit te kwitnące dalie to jak zrozumiałam, z przechowanych bulw. Czy je sadziłaś wprost do gruntu, czy podpędzałaś w doniczkach gdzieś w pomieszczeniu? Moje nawet jednego pączka jeszcze nie mają ;:7 Zbiory z warzywnika całkiem pokaźne ;:215
Tytoniu nie znam, a to wdzięczna roślinka ;:167

Pozdrawiam serdecznie i życzę wymarzonej pogody ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igusiu najważniejsze ,ze są już pierwsze zbiory które bardzo cieszą ;:303 .Moje dopiero tworzą owoce ,ale dobrze ze mi ślimory nie wtryniły jednak nie wiadomo jak po dzisiejszych deszczach . Cudny kolor tytoniu
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Witaj :wit
Twój ogród rozkwitł
tysiącami bajecznych kolorów.
Lilie przepiękne napatrzeć się na nie mogę jak i na dalie oraz pozostałe, których z nazwy wymienić nie potrafię-coś wspaniałego ;:333
Wyobrażam sobie ile włożyłaś w to piękno wysiłku i własnej inwencji.
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę ;:3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Pięknie i kolorowo u Ciebie.
Wodę różaną robisz z płatków róż?Do czego jej używasz?
Swoje ogórki masz,a u mnie ślimaki zjadły i musiałam odsiewać dwa razy.Masakra z tymi ślimakami.
Miłej niedzieli. ;:138
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Maska Ja właśnie 1=szy raz wysiałam tytoń leśny ale rosnie bardzo powoli. Chyba coś zle robię albo podłoże nie takie. Chcę go porównać z ogrodowym. Obydwa jeszcze w doniczkach na balkonie bo za małe do wysadzenia;obawiam się tych żarłocznych ...
jarha wysadziłam je do doniczek i na patio,nocami przykrywałam. Chciałam je mieć wcześniej niż wysiane karłowe,które jeszcze nie kwitną do tej pory. Ale to dobrze bo liczę na długą i ładną jesień :D
Arkadius121 bardzo dziękuję za wizytę i miły komentarz. Tak,wreszcie trochę koloru u mnie :D
danuta z wode różaną lubię jako kosmetyk i jako miły i uzupełniający podton w drinkach bezalkoholowych
Tak ślimaki potworki żreją na potęgę...ja je kontroluje kilka razy dziennie bo po deszczu wychodzą tłumnie ale jest ich 1/10 tego co było kilka tygodni temu ;:333

U mnie burze codziennie i ogromne ulewy; jako bonus również w nocy :roll: ogromnie duszno i gorąco; teraz też leje... a papryczki w dolnym warzywniku zażywają kompieli od tygodnia...

Obrazek Obrazek

ogórki,fasolka tyczna, kalarepki lubią te deszcze bo miały bardzo sucho


Obrazek Obrazek

dyniowisko szaleje mimo poturbowania przez grad a słoneczniki odparły ataki slimaków ale rosna bardzo nie równo

Obrazek Obrazek

zakwitł 1-szy floks, nieśmiało a dziurawiec wysiewa się sam od lat tak samo jak i biały krwawnik
Obrazek Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 812
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

A u mnie floksy jeszcze w pączkach. Ostatnio ciągle praca przy warzywach. Cukinii już mam dużo nawet dzisiaj wydałam. Przerabiam ogórki po trochu i porzeczki w sokowniku. U nas tyle nie pada. Ostatnio była ulewa w tygodniu a teraz powoli obsycha.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42119
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo dyniowisko imponujące ;:333 moje rośliny, które oparły się ślimakom nie wiem czy zaowocują. Słoneczników nie doczekałam się od paru lat, coś kiełki zjada ;:oj
Wszystko co wsadziłam zjadły ślimaki, a drugie sadzenie też się nie spieszy z wegetacją, bo najpierw sucho i gorąco co wbrew pozorom nie sprzyja roślinom, teraz na odmianę mokro i niższa temperatura.
Floksy dziwnie u mnie rosną i jedne kwitną inne albo nie mają w ogóle pączków kwiatowych albo na dużą kępę pączki mają dwie trzy rośliny. Pierwszy raz coś takiego widzę.
Mój tytoń leśny rok temu po wsadzeniu do gruntu poszedł jak burza i mimo że już były ślimaki to nie tknęły go. W tym roku uratowana jedna siewka (reszta wysuszona) próbuje rosnąć ale kiepsko jej to idzie. Tytoń ozdobny też siałam, ale albo wysuszony albo ślimaki taki lubią. Dziurawca mam też pełno na rabatach kwiatowych i od lat jest go coraz więcej :D
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

O rany ale was podlało. Mam nadizeję że bez większych strat.
Piekne kwitnienia. I zbiory też niczego sobie. Widzę że Ty też dajesz szansę każdej sadzonce jak ja. Czasem rezultaty są zaskakujace bo ci najslabsi robią się najsilniejsi :)
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo dziurawiec i u mnie się zasiał,nigdy go nie miałam inie wiem skąd się wziął?chyba wiatr przywiał.Na razie rośnie,mam nadzieję nie będzie zbyt mocno się rozsiewał.Nie żle podlało.U nas też lało od wieczora do rana.
Fajnie rozrosły się dynie.
Miłego dnia. ;:138
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Na 1 zdjęciu to budleja ?? Bardzo ładny kolorek.
dyniowisko faktycznie ci szaleje. Obkładasz je skoszoną trawą ?
Oj codziennie masz deszcze.
U mnie dopiero wczoraj popadało po 2 tygodniach od ostatniego deszczu. .
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

A to nie krzewuszka?
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7962
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iguś
Widzę ,że dyniowate i fasolki rosną pięknie :D
Mimo licznych przeciwności losu...
Tytoń też bardzo lubię ,moje jeszcze w donicy zbiorowej :lol:
Papryczki od Ciebie w donicach na dworze rosną pięknie , jedna ma już dzwonki :D
U mnie dziurawiec się też sieje i zostawiam bo zbieram na suszenie. :)
Ja się grzebałam z sadzeniem cukinii /z różnych powodów/ pierwsze ładnie owocują a ostatnie dopiero się zbierają do kupy :lol:
Pan Bóg dziwnie rozdziela wodę z nieba ,u Was kałuże a u nas sucho mimo ,że padało.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”