Kontrolowana dzikość

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iguś
U nas dowaliło śniegiem już w listopadzie.
Więc nie jeden mieczyk ale wszystkie plus dalie musiały czekać na odwilż. :;230
Ale udało się odkopać.
Potem znowu dowaliło 25 cm. /większość grudnia/
Tradycyjnie na same Święta się roztopiło.
Po co Bratanek z Australii ma zobaczyć śnieg :;230
Cudne miałaś papryczki. :D Ostrokrzew piękny z koralikami.
U nas jedna fioletowa żyje ,resztę musiałam zlikwidować.
Tytoń pierwszy raz zmarzł.
Dla Ciebie i całej Familii spokojnych i radosnych Świąt :!: ;:196
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

U mnie przedwiosnie już jest; dzisiaj była porządna ulewa :roll: nie da się wejść tak dużo wody a w nizszych partiach już nawet stoi. Ptaki spiewają; i ja już jestem w nastroju wiosennym...ale będzie szok jak wróci zima.
Czekam na ziemię i jak ją otrzymam to zaraz wysiewam... tak mnie rączki świędzą ;:306
Odkryłam dzisiaj taką niespodziankę,pod oknem dachowym w nieogrzewanym pokoju wiosenka zawitała aż radość.. :D
Hiacynty zostały zdecydwanie prześcignięte przez żonkile; co im się porobiło że tak szybko w temp 9-12C wyrosły?
Zwykle to był luty raczej; czyżby wczesna wiosna nadchodziła?
Zakupy nasienne i inne też w toku... ale bije sie po łapkach, żeby nie przesadzić.

Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iguś, wiosna kwitnie, nasionka zakupione, zatem nie pozostaje Ci nic innego, jak siać i cieszyć się uprawami. :tan
Mam wsadzone do doniczki trzy hiacynty. Stoją na balkonie, ale jeszcze nie zakwitły. ;:131 Wprawdzie mają paki, jednak jeszcze trzeba będzie poczekać na ich słodki aromat. ;:204
Deszcz i u mnie nie stopuje, leje i siąpi na zmianę, a pułap chmur jest tak niziutki, że ciemno jak w kominie. ;:145

Mimo wszystko cieplutko pozdrawiam. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Panna_be
100p
100p
Posty: 142
Od: 15 sie 2020, o 13:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: miasto Świętej Wieży

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Cześć, i ja Cię odwiedziłam :wit
Widzę, że mamy bardzo podobne wyobrażenie ogrodu, który ma być dla nas i dla natury. Super, cieszę się że jest nas więcej :)
A zainteresowało mnie to jedzenie topinamburu na surowo! Nawet nie wiedziałam, że tak można. Miałam kiedyś trochę tych roślin ze względu na walory estetyczne, ale mój piesek je prawie wytępił, bo gustował w młodych liściach :D
działka moje hobby

Przy Bursztynowej
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo :D
Dobrze ,że się odezwałaś bo już martwiłam się o Ciebie ;:196
Współczuję takiej wody ,u nas też dużo wlało i musiałam wodę w rowie przepychać.
Ale mróz teraz wrócił. :roll:
Zapowiadają wszędzie spore opady śniegu.
Cudne masz już kwiaciorki wiosenne ;:138
I nasiona bardzo dobrej firmy ,super :!:
U mnie cebulki w doniczkach mają kiełki dopiero.
Kiedy pierwsze siewy :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iga, różana lista imponująca ;:224 Bardzo jestem ciekawa jak to wszystko zaaranżujesz? O róże się nie martw. Jeśli je zadołowałaś, to bez problemu przetrwają. U mnie z ilością wody, sytuacja podobna. Jest bardzo mokro i grząsko :( Ostatnio padało na okrągło, plus ostatnie opady śniegu i na ogród nawet nie wychodzę. Mam nadzieję, że chociaż przez kilka dni nie będzie żadnych opadów i trochę to wszystko przeschnie. Obawiam się o posadzone cebulki tulipanów... Od nadmiaru wody mogą zgnić ;:202
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1156
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Widzę, że Ciebie również dopadł zakupoholizm nasienny, Igo :D
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo pocieszajki wiosenne cudne i ten zapach hiacyntów. ;:oj
Torebeczki kolorowe i różnorodne, będzie się działo na parapetach i w ogrodzie. ;:215 ;:65
Życzę dużo słońca. ;:168
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Witaj Iga widzę,że już zakupy wiosenne zrobiłaś.
Ja na razie jak mi się uda wysieję lobelię.
Miłego dnia ;:138
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

plocczanka podziwiałam twoje hiacyntki a teraz podziwiam twoje siewki które rosną ślicznie! U mnie zaczyna sie odwilż i oby przedwiosnie przyszło już na dobre. ;:65
Panna_be u mnie natura to ma juz większość posiadłości a ja tylko taki mały kawałeczek...ale nie narzekam bo lubię dzikość i traktuje to wszystko relaksowo. No i cieszę się że moge jeszcze uprawiac swoje warzywka i kwiatki, które kocham. Moj topinambur już przeszedł do sąsiadki ale silny jest bo nawet okropne ataki ślimaków przetrzymał. Pózną jesienia jego kwiatki są fajna ozdobą.
pelagia72 ten czas biegnie jak szalony i faktycznie "zaspałam " z powrotem na fo po wszystkich świętach. U nas znowu zaczyna sie odwilż i będzie spore nawodnienie ale to dobrze bo dzikość potrzebuje byle tylko ta wiosna przyszła normalnie jak kiedyś i była cieplejsza, to i ziemia wyschnie. Pamietam czasy jak siałam już w 1-sze dni marca...a teraz ostatnie lata to tylko na rozsady, co sie świetnie sprawdziło i mogłam mieć swoje warzywa. Te kwiaciorki wiosenne strasznie wyrywne; zostawilam je w kącie i jak z powrotem sobie o nich przypomniałam to już kwitły a sadzone samym koncem listopada-poczatek grudnia. Teraz tulipany ruszaja, na szczęście są wolniejsze. U mnie wiosenne to tylko w doniczkach ze względu na długie b.niszczące przymrozki.
dorotka350 niestety dla róż pojawiło się niebezpieczeństwo na horyzoncie bo chcą wjechac w nie dzwigiem aby sciąć suche drzewo;jedyna nadzieja że sąsiadka się zgodzi na wjazd ale to jest takie prawdopodobienstwo jak wygranie w totolotka. A czy w tamtym roku zakwitły ci lilie? Bo u mnie mialy tak mokro że tylko 1 kwitła;pozostałe wykopałam przygnite i musze kupić na ten sezon.
kuneg "zakupoholizm nasienny" jak mówisz to faktycznie mój duzy problem...Lubie siać,na rozsady i chciałabym tego dużo...areał jest dostępny ale niestety problemy z kręgosłupem już nie pozwalaja na takie fanaberie jak kiedys... oraz zwariowana aura.
cyma2704 oj tak ten zapach hiacyntów jest obłedny... ogromnie sie pośpieszyły i nie mam juz żadnych innych na wiosnę. Dobrze że można teraz planowac i kupować "przez ekran" bo wtedy tylko moge jakoś sie opamietac i kontrolować, bo w sklepie to czyszcze półki bez opamietania ;:306
danuta z to dopiero skromny początek zakupów... chociaż dzisiaj odkryłam sporo nasion więc trzeba je wykorzystać. Ale musze kupić lilie bo ubiegloroczne miały zimno i mokro i przygnily i nieruszyły w ogóle.
Nigdy nie miałam lobelii; jaki kolor masz?

U mnie dzisiaj 2C i zaczęła sie odwilż;; sople sie topią i śnieg zniknął z dachów...wreszcie wyszło słoneczko na chwilę :roll:
Wysiałam wczesne dwarfy, papryczki oraz kobeę i pasiflorę. Jutro sieje kleome,kosmosy,cynie i jeszcze cos tam innego jeżeli znajdę w przepastnym "worze z nasionami"
U mnie trwa festiwal hiacyntowy,tulipany tez ruszyly a rozmaryn równiez nie próżnuje... Ciekawe czy wiosna zmieni swoj zwyczaj i zaskoczy nas swoim przybyciem wcześniejszym niż ostatnimi laty ... oby!!

Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iga, lilie kwitły i to obficie. Niestety musiałam większość wykopać i poprzenosić w różne miejsca. Mam nadzieję, że zmiana miejsc im nie zaszkodzi, bo wiesz jaki mam teren. Co prawda starałam się rozluźniać im glebę, ale wszystkiego nie wybiorę. Wiosną na pewno kupię kolejne cebule - jak co roku ;:108
Mam nadzieję, że Twoim różom nic się nie stanie i bez szwanku przetrwają do wiosny.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Czy te piękne hiacynty wsadzisz później do gruntu? Robiłaś tak kiedyś, a jeśli tak, to z jakim skutkiem?
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Lobelie sieję każdego roku.W tym roku trafiłam na karminowo czerwone i niebieskie.
Czasami wyrastają na działce po zimie.W tamtym roku miałam białe i granatowe.
Dużo wysiałaś,ja na razie nie mam gdzie postawić.
Wysiać to wysiać,ale potem gdzie postawić te pikowane. :D
Miłego dnia. :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”