Kontrolowana dzikość

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo, tuberozy siałaś sama czy kupiłaś sadzonki? Nigdy ich nie miałam, a widzę, że ładnie kwitną i do tego pachną, może warto o nich pomyśleć. Trzymasz je w mieszkaniu?
Kiedyś miałam kobeę, ale zakwitła bardzo późno, nie zdążyłam się nią nacieszyć. Ładne białe dalijki. Miłego weekendu ze słoneczkiem ;:3 ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo :wit masz absolutnie rację w tym co piszesz .
Piękne kwitnienia letnie .
Pokaż proszę jesień :D zapewne kolorowa .
Teraz spektakl jesienny to miód na serce .
U mnie był przymrozek nawet nie wiem kiedy ,znów zmiótl ogrodówki wszystkie liście im
i wino na którym mi zależało ,by dłużej było przebarwień na ogrodzeniu .
Milutkiego ciepłego weekendu życzę ;:108
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7956
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iguś
Tuberoza genialna. :)
Raz miałam i po kwitnięciu cebula zanikła.
Nie dawno widziałam w jakimś angielskim filmie kostiumowym w donicach właśnie te cudne rośliny ,po obcięciu kwiatów do wazonów miały gigantyczne łodygi.
Tak krótkiego sezonu jeszcze nie mieliśmy. :roll:
Co przykryte żyje ,ale grzyba dużo.
Następna wiosna też ma być chłodna. :roll:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2594
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

pelagia72 to byłoby cudownie aby mi tytonie przezimowały;tylko ta wojna z wciorniastkami mnie dołuje bo one są wszędzie i zawsze. Marzyłam o tuberozach od dawna ale nie mogłam ich nigdzie kupić;teraz te co zamówiłam też przepadły bo dostałam wiadomość ze sklepu że niestety nie będą ich mieć; no cóż szukam dalej...
Tak ten paskudny wrzesien skrócił sezon i "zmłócił" wszystko a gdyby było ciepło jak teraz to spóznione rosliny miałaby cudowny sezon i czas na pokazanie urody. Nie strasz zimną wosną bo ostatnimi laty u mnie to była tradycja...niestety. Dynie bardzo mnie cieszą i zajadamy się wszyscy nimi. U mnie też rosna jakies grzyby ale nie znam sie na nich więc sa ładna ozdobą. Nawet kiedys myślałam żeby kupic jakąś grzybnie pod dęba bo wtedy będe miała może pewność że jak cos urosnie to nie trujące... muszę poszukać info.
dorotka350 floksy u mnie były krótko w tym sezonie ponieważ susza i upiorne gorące słońce spaliły je dosłownie w ciągu kilku dni;teraz te co scięłam kwitna troszke ponownie co mnie cieszy ogromnie. Gdyby nie ten zimny wrzesień to myśle że pomidorki by wszystkie zmiesciły sie w czasie i dojrzały. U mnie jeszcze sporo zielonych pod folia ale fajnie dojrzewają w tym ładnym słoneczku i bardzo się cieszę; nie ma to jak swoje pomidorki :D
plocczankawłaśnie otrzymałam wiadomość ze sklepu że zamówione tuberozy nie będą dostarczone;ale nic to szukam dalej bo muszą byc w moim ogrodzie. A wiesz że szukałam nasion w zaschniętych kwiatkach i nie znalazłam nic co by przypominało nasionka. :( U mnie tylko w zakątkach są resztki kwiatków ponieważ były spore przymrozki wiele dni. Dlatego nie moge sie nadziwidzić że u ciebie nawet pierwiosnki kwitną widać że kwiatki cie kochają! :D
jarha kupowałam cebulki; były w domu ze względu na zimną wiosne ale wyynoszone na słonko a latem to już na słoncu;w zimny wrzesień znowu z powrotem do doniczki ale i ak cos zakwitło; są jeszcze i rosna nowe i oby zakwitły znowu..
ale jakoś nie śpieszy im sie... :D
Bobka
u mnie było wiele dni mroznych poranków niestety i wiele "ofiar" wśród kwitnących; fajnie że teraz takie piękne dni,chwilo trwaj!

Cudowne jesienne pejzarze... o takiej jesieni marzyłam w tym okropnym wrześniu... i mamy :D
Obrazek Obrazek


w tym dziwnym sezonie lato (floksy i róże) spotykaja się z kolorowa jesienią i chryzantemami, ta mała chryzantemka to prezent od płoczczanki z sierpnia i nawet tak szybko zakwitła ku mojemu zaskoczeniu
Obrazek Obrazek

A festiwal pomidorowy i truskawkowy jest nadal mimo że je spisałam na straty i zapomniałam podlewać; :D
chwilo trwaj !!! :D
Obrazek Obrazek

tytoń leśny pachnie cudownie a ogrodowy odmówił posłuszeństwa i tyle urósł od marca... ale to moja wina bo go zasuszyłam, był odłozony w kącie i zapomniałamw natłoku rozsad..Należą mu sie gratulacje że mnie jednak przetrzymał ;:306

Obrazek Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iguś dziwny listopad, ale dzięki ciepłej pogodzie możesz cieszyć się kwiatami w ogrodzie. Floks niesamowicie żywotny. ;:202
Pomidory i poziomki śliczne, aż ślinka leci, żeby spróbować. ;:152
Tytoń leśny pachnący, ale wymaga sporo miejsca. ;:108 U mnie rósł na ponad metr. Nie sadziłam w kolejnych latach, a w tym z kompostem wywędrował ponownie na rabaty. :roll:
Podziwiam twoje zauroczenie tuberozami, wymagające rośliny. ;:180
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16577
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Nie wierzę :shock: Czy Ty jeszcze zajadasz swoje pomidorki prosto z krzaczka?! :roll: I truskaweczki?! ;:219
Jesteś czarodziejką, Iguś. ;:15 Nie da się inaczej wytłumaczyć tego, co widzę na załączonych obrazkach. ;:215 ;:303
A i kwiatuszki jeszcze kwitną, nawet floksy. ;:138 Tak więc mrozy postraszyły i zmobilizowały Twoje roślinki do wytężonej pracy, czego efekty właśnie spijasz. ;:63 ;:63
Zatem niech słoneczko jak najdłużej dopieszcza kwiatki, warzywka i owocki, byś cieszyła się nimi bez końca. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7956
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iguś
Pomidorki i truskawki - mniam :D
Ale chyba teraz już ich nie ma :?:
U nas jeszcze trochę na jednym krzaku /przykrytym/ i w szklarniobudzie.
Tytoń piękny ,mam ten sam - pewnie od Marysi - maski :?:
Cudnie pachnie :!:
U mnie to w ogóle rekordzista bo zakwitł w drugim roku dopiero :;230
Teraz kwitnie i szkoda.
Zimna wiosna jeszcze pod panowaniem planety tegorocznej. Następny ma być Mars. Ojjj :!:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Łaskawa ta jesień w Twojej okolicy :) U nas już kilka razy były przymrozki. Po pomidorach już dawno nie ma śladu a u Ciebie takie czerwone ;:oj to i pewnie temperatury w dzień dość wysokie?
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

O, jaka śliczna ta chryzantema ;:138 wygląda bardzo apetycznie - niczym jakiś deser cytrynowy ;:92 Pomidorki i truskawki bardzo wytrwałe ;:215
I floksy też długo kwitną ;:63 one takie późne, czy powtarzają kwitnienie tak obficie?
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Pomidorki i truskawki w listopadzie z krzaczków u siebie no ,rewelacja .
Pozdrawiam cieplutko :D
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2594
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

cyma niesamowite że tyton tak ci przetrwał na następny sezon :) fajna niespodzianka. Niestety tuberozy po wniesieniu do domu wcale nie zakwitły dalej,chyba brak słonca i za chłodno dla nich, a szkoda; trzymam je dalej z nadzieją że będą przybyszowe cebulki.
plocczanka faktycznie ta słoneczna pogoda bardzo sprzyjała roslinkom po tym zimnym wrześniu a truskawki smakowały wybornie i wcale nie były kwasne; wczoraj zebrałam ostatnie egzemplarze bo czas już był najwyższy zapakować je na zime.
pelagia72ten tyton to sama siałam jak zwykle; jest dalej ale już w korytarzu i chce go na przyszły rok mieć ale czy mi się uda? Tak samo przechowuje te tytonie ogrodowe. Oj ta zimna wiosna i ten wojenny Mars to troche straszą :( oby było odwrotnie!) Pomidorki jeszcze są i fajnie dojrzewają a truskawki ostatnie zostały wczora zjedzone i zapakowane na zimę. Definitywnie koniec sezonu i pora na zimowe atrakcje.
jolifleurtak,było słonecznie i cieplutko a pomidory truskawki pod wiatą w foli więc wytrzymały dłużej ale i tak jeszcze sporo ich dojrzewa w pudełkach co mnie bardzo cieszy bo smak ciągle ten sam.
jarha floksy były scięte i kwitły drugi raz a chryzantema w słoncu pachnęła cudownie miodowo, ale niestety teraz tylko szary i bury kolor dominuje.
Bobkapomidorki jakoś przetrzymały zimny wrzesien a potem to ciepełko sprawiło że fajnie dojrzewały. Truskawki to był hit bo do wczoraj jeszcze miały fajny smak. Mam nadzieje że zapakowane przetrwają zime.

Końcówkę sezonu miałam bardzo roboczą bo zachciało mi się robić przetwory w ilosci jakiej nigdy nie robiłam, bo otrzymałam jeszcze pigwy i 1-szy raz je miałam do przerobu.
Potem kolejny pomysł zrobienia rabaty z melanżu róż; posadziłam ich 22 sztuki.
Następnie przyjechał duży prezent od Jadzi (Jakuch) i znowu przygotowywanie miejscówek itd; mam nadzieje że je dobrze wsadziłam i przetrwają zimę.
Obrazek

Ostatnie pomidory zrywałam jak już było bardzo zimno i do tej pory dojrzewają i mają jeszcze ten letni smak
Obrazek Obrazek

Papryki blokowate już zjedzone,zostały tylko pikatne i bardzo ostre ale po wniesieniu do domu straciły liscie.
Obrazek Obrazek

z ziół zostało mi tylko oregano kubanskie i bazylia oraz rosnie szpinak zimowy

Obrazek Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16577
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iguś, może wiosnę miałaś spóźnioną bardziej niż inni, ale za to jesień mocno Ci się wydłużyła. ;:215
Ja już zapomniałam, jak smakują własne pomidorki, nawet te z kartonów już zjedzone, ;:223 a Ty jeszcze długo będziesz swoje zajadała. ;:138
Ziółka jeszcze bardzo zieloniutkie i papryczki do konsumpcji - wspaniale! ;:303 ;:303
Czytam, że wsadziłaś 22 róże ;:219 , a jeszcze do tego dużą ilość innych roślinek. :roll: Gratuluję pracowitości. ;:138 ;:138
Pozdrawiam cieplutko ;:196 i życzę smacznego. ;:92
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7956
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo
Zbiory pomidorowe cudne :!:
Cieszę się ,że Jadzia daje oznaki życia ,martwiłam się bo nie odzywa od lata. 8-)
U nas w zasadzie prawie nie było złotej ,polskiej jesieni.
Papryczki super miałaś. :D
Mi padło drzewko zimowane i nie zostawiłam nasion ,ale ponieważ rozdałam rok temu sadzonki znajoma /sąsiadka wyhodowała całe mnóstwo ''Twoich'' papryczek dzwonkowych i obiecała na wiosnę roślinkę. :D
Ciekawa jestem Twoich różyczek nowych :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”