Miłe ciernie - carabus1

ODPOWIEDZ
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Dziękuję bardzo. Faktycznie ostatnio staram się więcej rzeczy praktycznych mówić. Pewnie byłoby ich więcej, gdyby czasu było więcej :wink: ;) Tak się przyznam, że na kanale mam już kilka odcinków poradnika jak hodować kaktusy, ale tu nie zdecydowałem się go umieszczać. Uważam że na tym forum jest wiele osób, których wiedza jest zdecydowanie większa od mojej :)
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Wiosna coraz bardziej się zbliża. Już się nie mogę doczekać nowego sezonu. A dzisiaj ostatnie już wspomnienia z poprzedniego sezonu. A zakończę moją relację od całkiem fajnej hybrydy. Mam nadzieję, że Wam się też spodoba.


youtu.be/rXVr8b1dm0I
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Obejrzałam oczywiście, bardzo ciekawa hybrydka ;:215.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Chamacereus hybr. Austria robi wrażenie już jako mała roślinka. Później będzie tylko lepiej. ;:138
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Wiosna już za pasem, czas kończyć prezentację roślin z tamtego sezonu. Oby niedługo pojawiły się tegoroczne kwiaty. A na zakończenie wspomnień zapraszam ranking moich najpiękniejszych kwiatów. Według moje osobistej oceny :wink:


youtu.be/4PjMhc5WrtY
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Super podsumowanie. ;:333

Ranking przyznam subiektywny bo przecież Twój - ale rośliny ciekawe i doskonale pokazane. ;:215

Może nie do końca bym się zgodził z miejscami na liście, też widziałem wg. mnie na Twoim wątku kwiaty które na pewno bym bardziej wyróżnił i tu umieścił ale... To autorski projekt i hodowca ma prawo do swoich wyborów. ;:204

Tu może napiszę że osobiście optuję za większymi, mocno kolorowymi (najlepiej wielokolorowymi) kwiatami. No i jakoś nigdy róż nie był moim ulubionym kolorem. ;:218

Sam pomysł rankingu godny pozazdroszczenia, ba, powielenia. Gratuluję i... Życzę dużo pięknych, dużych, kolorowych kwiatów w sezonie 2022 aby kolejne podsumowanie było jeszcze lepsze a kwiaty jeszcze ładniejsze. ;:173
Brawo! ;:138 ;:138 ;:138
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Oczywiście Henryku ranking jak najbardziej jest subiektywny :) Choć muszę się przyznać, że ciężko było wybrać 10. Trochę fajnych kwiatów miałem w zeszłym sezonie. Jeszcze do tego dochodzą te które nie udało mi się uwiecznić. A przynajmniej dwa z nich pewnie by sie znalazły w10 i chyba nawet wyżej. A z tym różem to tak jakoś samo wyszło :wink:
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Wspaniałe żegnasz stary sezon i witasz tym samym nowy, bo już teraz musi być ciepło.
Wybór top 10 bardzo trudny, sama nie umiałabym tego dokonać, z przyjemnością się oglądało.
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Dziękuję bardzo :) A nowy sezon zacząłem od wysiania moich nasion. Tak w celu nauki wysiewania. Może się uda. :D Zobaczymy za jakiś czas :wink:


youtu.be/qQ485aw2fM8

I tak przy okazji mam małą prośbę do Was, czyli miłośników kaktusów. Oprócz pokazywania swoich kaktusów na YouTube tworzę też poradnik, jak hodować kaktusy. Sam hoduje je krótko więc wielkiej wiedzy nie mam, dlatego skierowany jest on do osób poczatkujących. Z uwagi, że na forum są o wiele lepsi eksperci ode mnie, to do tej pory nie wrzucałem tu tych filmów. Dziś zrobię wyjątek i poniżej wrzucę z dwa filmy, by osoby które proszę o pomoc mogły zobaczyć, jak te filmy się prezentują. Przechodząc do konkretów, jestem teraz w trakcie tworzenia filmu, w którym chciałbym omówić między innymi szkodniki i choroby jakie mogą dotknąć kaktusy. I tu pojawia się problem, bo nie mam żadnych swoich zdjęć pasożytów czy też infekcji grzybowej. Chciałbym się spytać czy ktoś z was użyczyłby mi takie zdjęcia, na których widać przędziorki (lub skutki ich żerowania), wełnowce lub widoczną chorobę grzybową? Oczywiście przy każdym takim zdjęciu będę umieszczał informację od kogo takie zdjęcie uzyskałem, oczywiście wraz z informacją o tym forum :D . Zdjęcia te można by umieszczać w tym wątku. Za wszelka pomoc serdecznie dziękuję ;:168

A poniżej dwa moje filmowe poradniki. Mam nadzieje, że za dużo głupot w nich nie powiedziałem. Jakby co zwracajcie mi uwagę :wink:


youtu.be/spvpAzAOL3k

youtu.be/CDrrwmyVxGU
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

A w tym tygodniu sprawdzam, jak kaktusy przetrwały zimę. Jeśli jakiś padnie to mam najlepsze lekarstwo - zakupy nowych. Co więcej pierwsze zamówienie jest już w drodze, tak by wyprzedzić prawdopodobne straty :wink:


youtu.be/JeZSTpQgVq8
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Masz ładne tacki,mam prośbę gdzie ich nabyłeś i jaki jest ich rozmiar. ;:131
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Tacki kupiłem na Allegro. Mają 50x35 cm, ale wnętrze ich jest trochę mniejsze - boki są skośne. Ale są bardzo mocne.

A co u moich kaktusów. Ot niewiele, dopiero co zacząłem je wybudzać. Film poniżej :wink: I właściwie to za dużo się nie dzieje. Jakoś sezon późno się zacznie w tym roku. Widziałem u Henryka już nowe kwiaty, a u mnie dopiero kilka małych pąków się pojawiło. No cóż trzeba trenować cierpliwość :wink:


youtu.be/nuHSPHjcj5U
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Dobre rady zawsze w cenie! ;:333

Przyroda ma to do siebie że bez problemu nadrabia późniejszą wiosnę. Wegetacja ruszy szybko i szybko będziesz Ty również cieszył się nowymi przyrostami a nade wszystko nowymi kwiatami. Oby jak najszybciej! :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”