Miłe ciernie - carabus1

ODPOWIEDZ
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Rafał, faktycznie to "ptasie gniazdo" wielu osobom się podoba :wink:

Henryku dla mnie ciernie to druga, oczywiście po kwiatach, rzecz którą uwielbiam w kaktusach. :D

A dziś aktualizacja siewek. Coś tam powschodziło, zobaczymy czy dalej będą te siewki rosnąć :)


youtu.be/kaomIiPrMSE
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Jak zwykle ciekawie i można się dowiedzieć czegoś nowego. ;:333

Co mogę dodać to jedynie to, że w moich czasach do oprysku na glony i grzyby dodawało się wody utlenionej - ale to pewnie przeżytek. :wink:
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Fajne woreczkowe doświadczenie ;:333.
Henryku, a woda utleniona tak bez rozcieńczania?
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Jeśli mnie pamięć nie myli - a nie powinna - to powinno się stosować roztwór z jednej części wody utlenionej oraz 4 części chłodnej wody. Zresztą dzięki podlaniu tym roztworem pozbędziesz się również np. larw uciążliwej muszki ziemiórki czy innych niepotrzebnych żyjątek.
Zerknąłem do netu i oto co jeszcze wyczytałem: "Preparat z wody utlenionej nie tylko zwalcza owady niszczące rośliny, ale także odżywia ich korzenie i zabezpiecza przed gniciem. Poprawia kondycję osłabionych kwiatów, wspomaga wypuszczanie nowych pąków i dostarcza im tlenu. Dzięki niemu rośliny szybciej rosną".

Czyli jest to uniwersum na wiele bolączek naszych roślin. :wink:
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

hen_s pisze:Jak zwykle ciekawie i można się dowiedzieć czegoś nowego. ;:333

Co mogę dodać to jedynie to, że w moich czasach do oprysku na glony i grzyby dodawało się wody utlenionej - ale to pewnie przeżytek. :wink:
Większość tego co była używana kiedyś nadal się sprawdza. O wodzie utlenionej nie słyszałem, ale mam zamiar ją wypróbować :) Dziękuje bardzo Henryku za radę ;:136

Hmm... skoro taki roztwór jest tak dobry to może warto nim co jakiś czas podlewać dorosłe rośliny... ktoś może próbował?
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
Awatar użytkownika
Rafal44
500p
500p
Posty: 517
Od: 15 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

O wodzie utlenionej też nie słyszałem ciekawe kiedyś może przetestuje, za to testowałem cynamon na pleśń przy siewkach mi nie pomogło :wink: ale też nie zaszkodziło raczej.
Pozdrawiam Rafał
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Cynamon używałem po posypywania ran po cięciu kaktusów i zaszkodzić na pewno nie zaszkodził :wink:

A dziś film z pierwszych zakupów w tym roku i zaczynam od piekielnej hybrydy :wink: Nie sądzę bym w tym roku zrobił tak dużych zakupów, jak w roku poprzednim, ale jeszcze zobaczmy... Coś tam na pewno jeszcze kupię :wink:


youtu.be/phEsKM7IeM4
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Ciekawe i ładne nabytki. ;:138

Kaktusy od tego sprzedawcy dobrze rosną więc faktycznie pewnie niedługo zobaczysz na nich kwiaty - czego oczywiście szczerze życzę. ;:173
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Są już nowe zakupy ;:333 . Trzeba się spieszyć, bo lato nie trwa wiecznie :).
Namix
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 4 sty 2022, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: West Yorkshire

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Poproszę o jakieś bliższe info na temat oprysku wodą utlenioną. Jaki roztwór ?
Ja też stosuję cynamon na miejsca po cięciu . Nie wiem czy pomaga ale jeszcze nigdy nie zaszkodził. Osusza ranę i pewnie jakoś dezynfekuje. Musiałem kiedyś przyciąć jedną sztukę bo coś ją brało. Pięknie się odnowiła po przycięciu i posypaniu cynamonem.

Jeśli chodzi o preferencje to dla mnie najważniejszy jest kształt i kolce. Bardzo mi się podobają niebieskie kaktusy czyli kolor też gra rolę. Kwiaty są tylko przez niedługi okres w roku.
Może się narażę ale dla mnie powinna być równowaga.Kaktusy są piękne też i bez kwiatów.Postrzeganie kaktusów przez pryzmat kwiatów jest trochę dyskryminujące dla samych kaktusów.

Ps. Niektóre gatunki braki w urodzie nadrabiają kwiatami
carabus1
200p
200p
Posty: 331
Od: 19 wrz 2016, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Jeszcze nie testowałem wody utlenionej, zrobię to za rok przy kolejnych wysiewach. Jedni hodują dla cierni, inni dla kwiatów, a jeszcze inni z uwagi na kształt korpusu. Ważne, że hodują i czerpią z tego radość :D także, dzięki temu każda kolekcja jest różna :)

A ja dziś sprawdzam, co ma szansę zakwitnąć u mnie w tym roku. Sytuacja się szybko zmienia i mimo, że materiał nagrałem całkiem niedawno to kilka kaktusów już zakwitło. Niestety, ale w tym Echinopsis "Red Nose", pędziłem po pracy by zdążyć nagrać jego kwiat - niestety były takie upały, że był już zamknięty. Szkoda, bo kolor ma piękny i do tego czerwony nos...słupek. Oby za rok się udało nagrać. :wink:


youtu.be/XPDa_sW-jHk
Pozdrawiam, Piotr
Moje kaktusy
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Z wielką przyjemnością zajrzałem do Twojej kolekcji. Jak widzę rośliny mają się dobrze i obiecują dużo kwiatów. ;:173
Czekam aż je pokażesz bo kilka jest naprawdę ciekawych. ;:333
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Miłe ciernie - carabus1

Post »

Piękna kolekcja ;:63 .
Jedni hodują dla cierni, inni dla kwiatów, a jeszcze inni z uwagi na kształt korpusu.
- a najlepiej, jak się ma dużo miejsca i dobre warunki dla wielu gatunków, tak, żeby nie było nudno :) .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”