Foxowej urosło cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Foxowej urosło cz 2

Post »

Kanna już jest taka ...

Obrazek

To pierwsze nasionko poszło szybciej ale drugie jak spoglądałam to zaraz je dogoni bo już się wczepia w ziemię mocno korzonkami.


Reszta nasion też zasuwa.
Niestety Kapitan zrzucił jeden z pojemników i skasował całe dziwaczki i koleusy. On jest nieznośny, można się było tego po nim spodziewać.


Muszę napisać, że mam nowego chłopa i żeby było przyjemniej wciągam go w działkę.
W ubiegłym roku razem delektowaliśmy się pomidorkami a potem pomagał kopać grządkę.
Zaangażował się więc postanowiłam go dopuścić do działkowania i już jesteśmy podzieleni planem na kolejny sezon.
On ma dziki zapał i chce duuuużo. Przypomina trochę mnie na początku. Też wydawało mi się, że zrobić coś na działce to kupić nasiona i rzucić w ziemię.
Wypisał sobie listę co chciałby hodować w tym roku i staramy się to ogarnąć. M.in zabrał się za warzywa korzeniowe i chce poletko truskawek.

Na razie jestem na etapie planowania i wpisywania roślin w grządki. Myślę, że pogodzenie tego wszystkiego jest możliwe tylko trzeba zaplanować to na zasadzie przedplon, śródplon i poplon.
Dość poważnie zastanawiam się nad tym gdzie wcisnę truskawki. Ale to fajny pomysł.
Młoda też miała truskawki, wyhodowane z nasiona w dodatku, już owocowały. Niestety przez moją nieobecność na wsi nie zabrałam donic z nimi i zamarzły.
Odświeżenie tego to plan wcale nie głupi.

Ja na ten sezon mam plan tworzenia łąki kwietnej tam gdzie były sosenki.
Do tego muszę na nogi postawić moje drzewa i krzewy owocowe, bo po ataku bobra bardzo marnie to wygląda.
Reszta grządek też do ogarnięcia.
Chciałabym zrobić sobie coś w rodzaju rozsadnika gdzie bym miała zawsze gotowe miejsce do robienia sadzonek. Zastanawiam się czy nie zaaranżować takiego kącika z użyciem doniczek.
No i tradycyjnie idę w papryki, pomidory , cukinie i zieleninkę z ziołami.
Największym problemem jest rozłożenie tego.
W ubiegłym roku za płotkiem rosły papryki i pomidory, więc pasowałoby to zmienić. Natomiast niestety ta grządka w inspekcie mi średnio odpowiada. Jabłoni już nie ma ale i tak mam wrażenie że słońca tam dochodzi trochę za mało i jest wilgotniej co sprowadza ślimaki. 2 lata temu tam były pomidory i papryki i zostały zjedzone dlatego się boję.
Na razie jestem na etapie tworzenia szkicu, bo to bardzo mnie cieszy. Nigdy nie wychodzi tak jak zaplanuje, ale mimo to lubię szkicować i myśleć nad tym co gdzie i jak.


Żeby zacząć ten nowy sezon już jak należy stworzyłam nowy wątek a ten zamknę.

Zapraszam Was, miło mi będzie jak się wpiszecie.

viewtopic.php?t=126098
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”