Pomidory z Rosji cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
marenka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 2 kwie 2012, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Pomidory z Rosji cz.2

Post »

Na a...gro niektórzy sprzedawcy ześwirowali z kosztami przesyłki.
Tych odmian jest tyle, ze ból głowy z wyborem murowany
marzena
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pomidory z Rosji cz.2

Post »

Witam mam prośbę czy znacie te pomidory? które lepsze do gruntu i plenne? co byście polecili
Pomidor Kasia
Pomidor Akers West Virginia
Pomidor Sibirskoje łatki
Pomidor Dikaja Roza
Pomidor Red Syberian
Pomidor Sovietskij
Pomidor Brandywine Sudduth
Pomidor Chris Ukrainian
Co sądzicie jeszcze o tych pomidorach podobno niskie chciałabym do donic
Pomidor Moskwa
Pomidor Rozovye schechky
Pomidor Widoczne niewidoczne
Pomidor Sheyenne
Pozdrawiam
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Sylwester88
200p
200p
Posty: 443
Od: 14 sty 2022, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuków

Re: Pomidory z Rosji cz.2

Post »

Miałem Moskwe (nasiona z alledrogo) miejsce miała fatalne i nie doczekałem się ani jednego owocu. Połowa tej listy będzie w nowym sezonie u mnie uprawiana.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pomidory z Rosji cz.2

Post »

Sylwester czy można wiedzieć jakie odmiany będziesz sadził i czy to będzie pierwszy rok?
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Sylwester88
200p
200p
Posty: 443
Od: 14 sty 2022, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuków

Re: Pomidory z Rosji cz.2

Post »

Sezon 5 a odmian szykuje 150 (tyle palików naszykowałem i miejsca) a czy uda się tyle uzbierać wartych to się okaże, do tej pory mam ponad 100 odmian gotowych do siewu a do marca jeszcze trochę czasu zostało.
Dużo część będą odmiany z Ukrainy i Rosji, sporo Polskich, trochę włoskich i z Usa.
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 985
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Pomidory z Rosji cz.2

Post »

Pomidor Brandywine Sudduth strain jeśli o niego pytasz rósł u mnie w gruncie I w tunelu. W gruncie plenny tak samo jak w tunelu z tym ze jest to odmiana wielkoowocowa wiec tez sie nie spodziewaj niewiadomo ilu pomidorow z krzaka. Po deszczach pęka ale za to jet bardzo smaczny.
Piotr
Sylwester88
200p
200p
Posty: 443
Od: 14 sty 2022, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuków

Re: Pomidory z Rosji cz.2

Post »

Mam zamiar w przyszłości sadzić odmiany seriami całymi z Rosji, na ten moment zaczełem tworzyć kolekcje. Będę co raz wrzucał jakieś serię odmian które mają dobre noty na wschodzie. Seria Mikado mam tylko dwie odmiany na ten moment, ktoś uprawiał je?

Mikado
Mikado Chernyi
Mikado Ecarlate
Mikado Krasnyi
Mikado Oranzhevyi
Mikado Red Regular Leaf
Mikado Rozovyi
Mikado Scarlet
Mikado Violettor
MIkado Yellow
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8683
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory z Rosji cz.2

Post »

Jedyną odmianę jaką uprawiałam i mogę polecić to Mikado Sibiriko .
Pawel95
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 27 sty 2023, o 04:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Rosyjskie odmiany pod gołym niebem oraz zapytanie o tunel.

Post »

Witam, niestety nie zdążyłem skonstruować i do końca wymyślić plan na swój tunel foliowy, ale chciałbym spróbować z Rosyjskimi odmianami pod naszą chmurą.

Chciałbym posadzić koło 30 krzaków roślin w wersji minimum. Chodzi mi o podział 15 krzaków pomidorów, 5 krzaków papryki i 10 krzaków ogórków. Hodowla była by w doniczkach z wiader wypełnionych ziemią ogrodową z hydrożelem. Ucięte dna wiader były by na wymieszanej ziemi miejscowej i ogrodowej wraz z obornikiem. W ciągu miesiąca chciałbym zamontować system i zacząć zbierać deszczówkę.
Pomidory to jednak chciałbym się skupić na bardziej mięsistych odmianach. Mam uraz do tych cieknących produktów ze sklepu. Ogórki to długie kanapkowe i do małe do słoików.
Szukam odmian sprawdzonych na srogie warunki które spokojnie dojdą w województwie mazowieckim. Czy możecie polecić mi najbardziej plenne odmiany?

W kwestii tuneli chciałbym spytać jaki tunel polecacie dla 3-4 osób. Myślałem o jakimś produkcie 3x4.5 bądź 4x6.
Ile plonu można uzyskać z takich tuneli?
Poważnie rozważam nad wielkością, czy jednak 4x6 nie będzie za duży?
Sylwester88
200p
200p
Posty: 443
Od: 14 sty 2022, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuków

Re: Rosyjskie odmiany pod gołym niebem oraz zapytanie o tunel.

Post »

Mam tunel 3x6 i to nawet dla mnie jednego za mało.
Rosyjskie (ogólnie wszystkie ze wschodu odmiany) nie nadają się do tuneli w 90% przypadków tak było u mnie i po forach widząc innych też.

Jak coś jest mega plenne w 95% jest mało smaczne lub nie smaczne. Trzeba wybrać średni plon i super smak (Abakanskij Rozowyj, Ałtajskij Oranżewyj) lub mega plon i słaby smak (Jablonka Rosji, Aurija)
Pawel95
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 27 sty 2023, o 04:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rosyjskie odmiany pod gołym niebem oraz zapytanie o tunel.

Post »

Czyli tunel 4x6 to takie minimalne na zapotrzebowanie małego gospodarstwa?
Awatar użytkownika
FreGo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 695
Od: 28 sty 2018, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-Bieszczady

Re: Rosyjskie odmiany pod gołym niebem oraz zapytanie o tunel.

Post »

U mnie są dwa tunele, jeden 3x6 a drugi to "chińczyk" 2x3,5m. W obu tylko pomidory.Ogórki szkoda sadzić w tunelu! Nie ma sensu, bo nawet w Bieszczadach spokojnie rosną w gruncie bez osłon.Teraz dokupiłem jeszcze jeden tunel chiński, ale tylko do zabawy na eksperymenty Jak byście kupowali taki tunel chiński, to zwracajcie uwagę na okna, są takie tunele co mają dodatkowe okno z tyłu.Bez niego jest w takim tunelu kiepska wentylacja i szybko się choroby plenią grzybowe. Ten stary chiński mam bez dodatkowego okna a ten nowszy ma już okno dodatkowe , poza tym folia jest biała a na starym mam zieloną. I druga kwestia to średnica rurek bo na tym jest największe oszustwo.Szukajcie z rurek grubszych 24mm bo te tańsze tunele są z rurek 19mm a to już totalnie jest" żywe". To tak przy okazji piszę.Ja nawet arbuzy próbuję w gruncie uprawiać. W zeszłym roku głównie Janosiki miałem ale ich za to sobie pojadłem.Nie rosły duże, takie 3-3.5kg, w sam raz jak dla mnie.W tym roku tak samo posadzę. A rosyjskie to pewno też spokojnie bez osłon będą dawały sobie radę.
Witam, jestem Adam.
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2003
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Rosyjskie odmiany pod gołym niebem oraz zapytanie o tunel.

Post »

U mnie sporo pomidorów rośnie normalnie w gruncie. W tym właśnie rosyjskie. Róznie sobie radzą, różna plennośc czy smak. Tunele miałam te chińskiego typu, ale mały jest do zlikwidowania wiosną, w dużym w 2021 były tylko arbuzy i kiwano (w tym roku podobnie). Za to zakupiłąm polskie tunele jesienią w dobrej cenie - już bez skręcanych rurek, biała folia (4-ro i 5-cio warstwowa), drzwi z obu stron. Zobaczymy jak sobie poradzą. 18m2 pewnie mąż wzmocni jeszcze od środka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”