BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7962
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Błażeju
Bób w pomieszczeniu posiałeś czy na grządkę ?
Z kotami jest problem ,mój jeszcze niczego nie zrzucił , ale dopiero zaczynam z rozsadą i wszystko przed nami :;230
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Bób posiałem w kubeczki 200ml. Czosnek widzę, że w pojemnikach ruszył, u bobu jeszcze wczoraj w losowych trzech kubkach mie widziałem korzonków.


Obrazek

Wczoraj przerowadziłem dokładny przegląd pudełek po zrzuconych rozsadach i wyjaśniło się, że zrzuconymi były por oraz lubczyk. Szkoda mi lubczyka, bo specjalnie kupiłem nasiona. Znalazłem jakąś paczke z wymian lubczyka, więc wczoraj zaraz zostały wysiane.

Zauważyłem że zaczął kiełkować seler i por pokazuje się ponad ziemią.

Wysiałem też trochę nasion brokuła.

Dziś zapewne pojdą do wysiewu papryki. Jakieś słodkie i ostre. Muszę sprawdzić co tam mam w zasobach nasionkowych.

Kapustka powoli przyrasta.


Obrazek
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 973
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Moje koty są grzeczne. Śpią na parapetach, póki są puste. Teraz muszą spać na fotelach! ;:oj
Coś niemrawo mi wschodzi cebula i pory. Skiełkowany groszek cukrowy wczoraj poszedł do doniczek.
Papryki słodkie i ostre już mam ładne. Seler wczoraj popikowałam, bo przy nim wyrosły 4 papryki i 6 szpinaków nowozelandzkich
i musiałam to towarzystwo rozdzielić. Zauważyłam, że jak rośliny mają obce towarzystwo, to lepiej rosną.
Błażeju mam w skrzynce na balkonie lubczyk siany późno w zeszłym roku. Jak pokaże pierwsze listki to Ci mogę wysłać.
A bób do kubeczków to wsadzać po 2 nasiona?
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnoścmoiami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Moje koty, a raczej siostry, bo sam bym zapewne nie miał zwierząt w domu, z braku czasu, są jeszcze młode i wszystko ich ciekawi. Do mojego pokoju mają zakaz wstępu ale to inna kwestia że wchodzić nie chcą i nie próbują. :wink:

Wracając do sedna sprawy. :)

Bób wysiewałem po dwa ziarna w kubek 200ml. Jak robiłem w wielodoniczkach, to były pojedynczo. Oba sposoby są dobre, z tym że teraz walcze o miejsce. :)

Zastanawiałem sie też nad groszkiem i wczoraj nawet trzymałem w ręce paczke ale na szczęście już było późno i stwierdziłem że już odpuszczam dziś jakieś siewy czy podkiełkowywanie. :)

Też uważam, że siewy wspólne mają większy wigor niż pojedyncze, być może korzenie wytwarzają jakieś związki, które pobudzają się do wzrostu i jak jest ich wiecej, to wzajemnie się popędzają, a może to tylko moje wymysły. ;:306

Jest coraz więcej warzyw, które chciałbym mieć ale musi tu jednak działać zdrowy rozsądek, bo ani czasu na wszystko nie będzie, ani możliwości. A robic coś dla sztuki, to moge z dynią gigant, a nie z bardziej pospolitym warzywem.

Co do lubczyku, to dziekuje za propozycje. Mam przed domem 6lubczyków i mama ma jeden, więc to ilość dla nas i tak spora, a mi chodziło o produkcje sadzonek z ewentualnym ich sprzedawaniem. :)

Ostatnio będąc u kur, znalazłem w drugiej części pomieszczeniaz pudełko z owocnikami szparagów. Tak je co trzeci dzień przenosiłem bliżej domu, aż wczoraj wkońcu dotarły do domu i wybrałem z nich nasiona. Obecnie się dosuszają.


Obrazek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7962
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Błażeju
Podziwiam piękną rozsadę :!:
Właśnie się dziwiłam ,że lubczyk siejesz.
Mam jeden okaz i tak się sieje sam ,że mogę rozdawać siewki.
Rozumiem ,że na sprzedaż ,zresztą trudno dostać lubczyk i drogi jest.
Groch jadalny się może powyciągać w domu.
Posieję w przyszłym tyg. ale ozdobny /robię tak od 25 - ciu lat/ wtedy w czerwcu kwitnie. :D
Jak się wyciąga to przycinam ,wtedy gęstszy.
A groch jadalny do szklarni w marcu /wielodoniczka/ ,potem chyba dalej w szklarni bo zauważyłam ,że lepiej rośnie tam a na dworze pali się i zasycha. Taki mamy głupi klimat ostatnio ,że z zimy od razu lato się robi i na odwrót.
Chyba też bób za Twoim przykładem do doniczek posieję. :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6668
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Błażeju jak chcesz lubczyk sprzedawać jako sadzonki najlepiej podkiełkuj nasiona na wacikach a kiełkujące nasiona poprzenoś do multiplatów. Później przesadzisz do P9 i masz gotowy produkt. Być może zamiast typowych P9 warto użyć nieco wyższe. Ja ostatnio kupiłem P9 o wysokości 14 cm.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Dzięki Przemku. :wit

Pójdę za twoją radą i jutro dam nasiona na wacik. ;:136

Jak dalej z nimi się losy potoczą, czy osobne pojemniki czy wielodoniczka, to już przemyśle. :)

Dziś wkońcu słoneczny dzień, choć w nocy i rano popadało. Słoń i bób w wiekszosci już w tunelu, choć wschody bobu jakoś nie są super ekstra prima sort. ;:306

Reszta jeszcze w growboxie albo na parapecie przed kiełkowaniem lub na strychu.

Jutro popikuje czarną paprykę.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Pokazuje się groszek, będzie trzeba go wynieść do tunelu.

Obrazek



Wyszła też słodka papryka.

Obrazek

Seler prawdopodobnie będe pikować w sobotę lub niedzielę zależy jak się wyrobie z innymi pracami.

Papryka nadal nie popikowana ale ciągle brak na to czasu. W weekend może uda się wyjść na prostą. :)

Obrazek
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5867
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Z papryką można poczekać , aż pokażą się listki właściwe, tak ze masz jeszcze trochę czasu :lol:
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

po prostu nie dodałem zdjęcia tej czekającej na pikowanie. ;:306

Tak czy owak w weekend już muszę ją popikować. :)

Dziś ciut ładniejsza pogoda. Chciałbym już przygotować miejsce pod bób oraz przekopać poletko dyniowe i wysiać tam marchew.

Dodatkowo chciałbym wysadzic czosnek słoniowy ale to znów kolejny kawałek do przekopania i chyba nierealne taki areał obrobić na jeden weekend. ;:173
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Wszelkie plany weryfikuje rzeczywistość i plany non stop ulegają zmianie. ;:173

W weekend wykopałem kilkanaście karp szparagów z borówek i wysadziłem pomiędzy drzewka owocowe. Kolejne poszukiwanie karp dopiero jesienią. :)


Obrazek

Rozsad coraz więcej choć nie jest to to, co miało się dziać w tym sezonie. ;:224

Połowa tunelu zajęta rozsadami, więc kapuste wysadziłem na drugiej połowie. Po środku wysiałem rządek kopru, a pomiędzy kapusty i przy ściance rzodkiewke.


Obrazek

Obrazek

Ruszyłem ziemię wokół czosnku i cebuli zimowej, wysadziłem troszkę zeszłorocznych cebul na szczypior.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Przymrozek -4 nie wywarł jakiegoś wrażenia na rozsady w tunelu. W weekend musze się wziąć i wysadzić wkońcu bób oraz czosnek słoniowy, bo później będę miał tygodniową luke i za długo się to przeciągnie.


Obrazek

Groszek wykiełkował elegancko i chyba za tydzień też będe planował już coś wysadzić w grunt, żeby zwalniać miejsce w tunelu.


Obrazek

Popikowany seler, kilka papryk Black ornamental pepper oraz Thunder moutain longhorn.


Obrazek


Obrazek
Obrazek


Obrazek
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5867
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Błażej , patrzyłam na tą paprykę czarną Black ornamental pepper. Ładnie wygląda , ma piękne ,czarne liście. Bardzo ma ostre papryczki ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”