Pierwsze storczyki Anu-Li

Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Świetny pomysł z tą wagą.
Niech Ci kwitną jak najdłużej. :lol:
Awatar użytkownika
anu-la
200p
200p
Posty: 248
Od: 19 cze 2007, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Monisiu i Dorotko dziękuję :D

A teraz o problemach, za dobrze by było żeby się nie pojawiły. Dwa białe storczyki wyglądały podejrzanie od strony korzeni. Doniczki obrośnięte były od srodka mchem i u jednego nie widać było prawie wcale korzeni, postanowiłam go przesadzić. Okazało się, że prawie w ogóle nie miał zdrowych korzeni i w środku była zbita kula jakby uschniętego mchu albo włókna kokosowego :shock:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Z boku przy łodydze widać jakby mały pączek. Żadnych żywych intruzów nie zauważyłam, obcięlam suche pędy, posypałam węglem drzewnym, zmieniłam podłoże, nie podlewałam i pozostaje mi tylko czekac i obserwować. Z drugim chyba musze zrobić to samo chociaż przez doniczkę widać że korzenie ma zdrowsze.

Anu-La
Awatar użytkownika
gucia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2740
Od: 27 wrz 2007, o 18:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Anula, gratuluję odwagi i trzymam kciuki za rekonwalescentów.
Pozdrawiam serdecznie, Bożena
Moje wątki
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Dobrze zrobiłaś - samo by się nie naprawiło. Ja też mam takiego rekonwalescenta. Będzie dobrze. :lol:
Awatar użytkownika
anu-la
200p
200p
Posty: 248
Od: 19 cze 2007, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

I drugi problem z nakrapianym, najpierw pojawiło się przebarwienie na liściu, kwiaty rozwijały się jakby nie do końca, dwa pączki odpadły, a liść robił sie coraz bardziej żółty. U nasady łodyga miala czarny kolor, a po potarciu wacikiem pozostawał czarny ślad. :shock: Mimo takiego jak wydaje mi się złego stanu z boku na łodydze widać nowy pęd. Po wyjęciu z doniczki okazało się że wiekszość pędów jest sucha. Zrobiłam to co przy białym i czekam.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Nie wiem co jeszcze mogłabym zrobić ?

Anu-La
Awatar użytkownika
Kamyczek87
100p
100p
Posty: 170
Od: 7 cze 2007, o 18:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Tym bez korzeni poobcinaj łodygi kwiatowe,niech się teraz silą na wytwarzanie korzeni i w przypadku drugiego nowych liści.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

jak mu żółknie liść sercowy, to prawdopodobne, że uschnie... ale może odrost puści z boku. a inne storczyki śliczne.
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Nie martw się na zapas - będzie dobrze. ;:333
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Post »

miałam podobną sytuację,przesadziłam spryskałam asahi sl,teraz budują masę korzeniową,ale cieszą też kwiatkami ,małą ilością ale zawsze...chociaż kwiatostany cały czas rosną :D
pozdr Dorota
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

A teraz o problemach, za dobrze by było żeby się nie pojawiły. Dwa białe storczyki wyglądały podejrzanie od strony korzeni. Doniczki obrośnięte były od srodka mchem i u jednego nie widać było prawie wcale korzeni, postanowiłam go przesadzić. Okazało się, że prawie w ogóle nie miał zdrowych korzeni i w środku była zbita kula jakby uschniętego mchu albo włókna kokosowego
Anu-la ten mech to sphagnum.
Trzymam kciuki za pacjentów- też mam jednego.
Awatar użytkownika
anu-la
200p
200p
Posty: 248
Od: 19 cze 2007, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Guciu, Dorotko dorelko dziękuję za duchowe wsparcie :D

Kamyczku , Storczykowa biały został obcięty i stoi w wodzie, pozostałe kwiaty się rozwinęły i myśle że jeszcze trochę sie nimi nacieszę. :D ten ma przynajmniej liście i moze odbuduje system korzeniowy. Drugi nakrapiany to chyba nie do odratowania, chory liść usunęłam, łodygę obcięłam, odseparowałam od innych storczyków, ale czy bez liści jest szansa że coś wypusci od korzeni?

Narine dziękuję za informacje :D

Jak na razie pozostałe storczyki czuja się dobrze i mam nadzieję, że nie będą sprawiały problemów, bo zbliża się czas ogrodowy i nie bedę mogła poświęcić im tyle czasu co ostatnio :wink:

Pozdrawiam świątecznie

Anu-La
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ten w kropki może jeszcze puścić boczny odrost od korzeni (mój, fioletowy w maleńkie białe kropeczki po stracie wierzchołka wzrostu puścił ładny odrost z boku). ciekawe, czemu zżółknął mu liść sercowy....
xbibi19x
50p
50p
Posty: 51
Od: 3 kwie 2011, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rogoźno

Re: Pierwsze storczyki Anu-Li

Post »

Przepiękne te Twoje storczyki ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”