Lana i storczykowe towarzystwo.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Lucynko, wreszcie znalazłam chwilkę...
Już wcześniej zachwycałam się kwitnieniami, zaglądając do storczykowego działu w nielicznych wolnych chwilach (dzięki tel. kom.)

Phalaenopsis Cornings Bell jest zjawiskowa ;:224
Wyobrażam sobie jak trudno było Ci wybrać, które zdjęcia wstawić. Przynajmniej ja tak zawsze mam, bo robi się zwykle
więcej ujęć żeby było do wyboru :wink:
Z tych co wybrałaś, wszystkie sa urzekające ;:215 Czy dobrze widzę w tle nierozwinięte jeszcze pąki ?

Nie dziwię się też, że masz słabość do swojej najstarszej hybrydy. Kwitnie obficie, ma bardzo ciekawy kształt kwiatów
i kolor interesujący z delikatnym jaśniejszym obramowaniem na brzegach płatków. Śliczny jest :)
Dendrobium Sradust Firebird ma bardzo intensywny kolor pomarańczowy. To jego zaleta wraz z trwałością kwitnienia.
Mogłam ostatnio kupić kwitnące w pobliskim markecie, ale kwiaty były jakieś blade i... u mnie pewnie ponownie by nie zakwitło :roll:

Ostatnie "słoneczko" (o masakrycznej nazwie) pewnie będzie kwitł jeszcze nie raz u Ciebie i jeszcze obficiej. Na razie ciesz się
tym co masz, bo jeszcze widzę młody pączek.
Najlepiej tak właśnie poznawać roślinę, gdy możesz zaobserwować jej pełny cykl rozwojowy od kwitnienia do kwitnienia.

A jak tam nowo zakupione inne młodziaki - zaaklimatyzowały się ?
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Mireczko ten drugi to też od Ciebie, chyba Phal. mariae x pulchra ?. Teraz z głowy nie bardzo pamiętam, ale taka roślinka z dwoma listeczkami :D .

Asieńko nareszcie się odezwałaś :wit .
Tak, masz rację, z tyłu jeszcze były pąki na Cornings Bell. Zdjęć zawsze robi się więcej, a potem jest kłopot wybrać :? .
Ta moja hybrydka, o ile dobrze pamiętam, jeszcze Joasia kiedyś pisała, że w korzeniach z pewnością jest equestris. Hybryd nie za wiele mi już pozostało, poszły razem z wirusem i cieszę się ogromnie, że właśnie ta przetrwała. Chociaż sam wirus robi mi się coraz bardziej podejrzany :| .

Dendrobium jest w autentycznym kolorze i sama jestem zadziwiona, że tak długo kwiat się utrzymuje. Tylko żebym ja tego nie zabiła...... :cry: , przecież ze mnie dendrobiowy Kiler :evil: .

Asiu młode roślinki nadal się aklimatyzują, niestety zrzucają kolejne pąki :( lub je zasuszają, ale już przekonałam się, że jakoś w nowych warunkach rośliny u mnie się długo aklimatyzują. Z reguły to jest do pół roku, trudno trzeba przeczekać.
Tego z niemożliwą do wypowiedzenia nazwą :lol: trudno było mi uchwycić w realnym wybarwieniu. Nie jestem z niego zbytnio zadowolona, bo w rzeczywistości był bardziej zielony, bury, nie wiem , jak określić to wybarwienie. Przy zakupie sugerowałam się właśnie zdjęciem kwitnienia, ale dam jej szansę, może kolejne kwitnienie będzie bardziej ciekawe.
Asieńko napisz na email lub zadzwoń, co tam u Was słychać.
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Czas dorzucić coś z nowych kwitnień, zanim przejdą do historii :D . Mam nadzieję, że będzie się zainteresowanym miło oglądało.
Miał być Yaphon Green Canary x tetraspis C1, a jest Yungho Gelb Canary x tetraspis C1. Niby nazwy podobne, ale kwiaty zupełnie różne. Troszkę szkoda, ale wybaczam, bo zapach jest przecudny, a kwiaty jak na krzyżówki botaników dosyć spore.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Kolejna Phalaenopsis, chyba w tym momencie najbardziej przeze mnie ulubiona :wink: . Kwiaty pięknie się zmieniają od rozkwitu do fazy późniejszej. Piękny, cieniowany róż, z oliwkowymi końcówkami płatków, z czasem cudnie jaśnieje. W jednym momencie na pędzie można zaobserwować 2 rożne wybarwienia. Oczywiście jest także piękny zapach. Phalaenopsis Thying Shing Fly Eagle x vilolacea Indigo. Mała uwaga, trudno oddać jego prawdziwe wybarwienie. W rzeczywistości jest bardziej intensywne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Lucynko pierwszy zjawiskowy i powiem mi absolutnie nie przeszkadzałoby ,że nazywa się inaczej stwierdzam ,że w takim kolorze nie mam chyba nic :D
Co do drugiego, jego urodzie również nie można nic zarzucić. Mimo wszystko 1 wygrywa jest taki subtelny.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Mam nadzieję Mireczko, że kolejne kwitnienie Yungho będzie bardziej spektakularne, czyli powinna mieć tych czerwonych plamek sporo więcej. Za wiele na razie nie mogę oczekiwać, a nawet u Phal. tetraspis kwiaty były zupełnie białe :( . Mam nadzieję, że kolejne kwitnienie będzie bardziej udane. Yaphon, na którego polowałam jest cudny, trudno trzeba będzie zakupić jeszcze raz.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Nooo, Lucynko, obiecywałaś , obiecywałaś...aż wreszcie się doczekałam.
I to jakich piękności ;:224

Nazewnictwo (szczególnie pierwszych członów) jest masakryczne :roll: Ktoś określił to skrótem "Kici kici, miau miau"
i chyba jest w tym trochę podobieństwa. Nie wysilam się w żadnym z obydwu przypadków żeby to dokładnie odczytać, bo język mi sie poskręca.
Tym bardziej podziwiam Ciebie, że znalazłaś prawdziwą nazwę tego co się okazało w kwitnieniu.

Kwiaty pierwszego są bardzo delikatne, o urodzie panny młodej :)
Wolałabym chyba bez tej kreseczki czerwonej, która kojarzy mi się z małym zranieniem :wink:

U drugiego podzielam Twój zachwyt. Również lubię połączenie tych kolorów. Jest niesamowity !
Jestem przekonana, że na żywo to wygląda jeszcze bardziej urokliwie.
Zastanawiałam się ostatnio, czy nie poszukać gdzieś klasycznej 'Belliny', którą miałam kiedyś w formie peloric.
A że nie znoszę tej formy (nie lubię w kwiatach deformacji), może miałabym szczęście trafić na zdrową, normalna roślinę
o pięknym zapachu. To oczywiście inne kolory, ale mam do niej słabość.

Gratuluję Lucynko obydwu prześlicznych kwitnień i czekam z niecierpliwością na kolejne ;:65 ;:65 ;:65
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Asieńko kolejne kwitnienia tuptają w aparacie :lol: , jest kilka Zonków, jak ten już wyżej pokazany, jest i jeszcze gorszy, ale cóż, tak to bywa. Już wczoraj chciałam Ci coś napisać, ale przy tych temperaturach mój komputer odmówił współpracy ;:101 :? .
Co do nazewnictwa oczywiście masz rację :lol: , ale.... kwitnienia zawsze to wynagradzają.

Odnośnie Cornings Violet chyba wykrakałaś. Obydwa zakwitły i kwiaty są zupełnie róże, w kształcie, wielkości i wybarwieniu. Nie mogę do tej pory się nadziwić, ale oczywiście jeden jest Twój ;:196 .

A tu się pochwalę, bo bellinę posiadam, a jakże, pozostała mi ze starych zasobów ( i nie peloric). Ma jeszcze jakieś plamy, ale już nie takie, jak reszta. Liścior wypuściła ogromny i klują się 2 pędy kwiatowe. Będzie co wąchać :D .
Większość tych roślin, które w obecnej chwili pokazuję lub będę pokazywać, jest skrzyżowana właśnie z belliną i stąd te wspaniałe zapachy. Polecam gorąco :) .
Ponownie kwitnie Grosbeak i Ossirah, 2 wspomniane powyżej, tetraspis C1 i coś tam jeszcze z kici, kici, miał, miał (to specjalnie dla Ciebie Asieńko :;230 ).
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

kici kici miau miau :;230 :;230 :;230 ;:306 to jest najfajniejsze ale rzeczywiście wymówić nazwę to wyższa szkoła jazy ja już mam problemy przy czytaniu ich:)

Czekam na kolejne zdjęcia :wit
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Yungho Gelb Canary x tetraspis C1 - kolor bajeczny, jak dla mnie mógłby być bez żadnych plamek.
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Witaj Marto :wit . No jakby tu Ci to powiedzieć ;:218 . Jej oryginalne wybarwienie powinno być bardziej kolorowe, no nie jakaś kolorowa papuga, ale docelowo nie powinna być biała ;:108 .
Awatar użytkownika
dzika
500p
500p
Posty: 762
Od: 17 lut 2012, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Cześć :wit

Lana pisze: Phalaenopsis hybryda, najstarsza jaką posiadam, ale bardzo ukochana

Obrazek
Ten storczyk nazywa się Mukalla. Sama od niedawna go mam. Zakwitła mi trzema kwiatkami, ale jak widać u Ciebie, potrafi bardzo obficie zakwitać. Wszystkie Twoje storczyki prezentują się wspaniale :D Masz dużo ciekawych odmian.
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Lana i storczykowe towarzystwo.

Post »

Witaj Aniu :wit . To ciekawe, co piszesz. Nigdy jakoś nie doszukiwałam się konkretnej nazwy tej rośliny. Kupiłam ją pewnie w jakimś markecie lub ogrodniczym. Po zdjęciach jakie zobaczyłam w necie, wydawałoby się, że to właśnie to. Jeszcze parę lat temu nasza kochana Jovanka także stwierdziła, że nie jest to zwykła krzyżówka. Jako jednego z rodziców wskazała Phal. equestris. Nie wiem, czy dobrze się dopatrzyłam, ale powinna to być krzyżówka Phal. schilleriana x equestris. Kropeczki na liściach z pewnością po schilleriana. Zastanawia mnie jednak ten ciemny kolor różu, bo ani jeden, ani drugi rodzic takowego wybarwienia nie posiada. Jednakże mogę się mylić. Jedynym niezaprzeczalnym faktem jest to, że ma chyba około dobrych 10 lat :D .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”