[Profession PLUS] - opis opryskiwacza do bielenia i malowania.

Masz pytania dotyczące produktów MAROLEX ? Tu jest miejsce, gdzie można zadawać pytania do ekspertów MAROLEX. Porady i wskazówki techniczne.
re123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 12 mar 2009, o 16:46

Post »

Czy jest jakiś sposób by "przesiewać " wapno szybciej?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Za dużo wapna za mało wody na 10 litrów wody daje się 2 kg wapna by uzyskać mleko wapienne a nie śmietanę jak to zostało zrobione przez Ciebie, ja dodaję jeszcze do tego mąką pszenną 25 dkg. :wink:

Zerknij pokazywałem to tutaj, Mnie to zajęło dwie godziny.
re123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 12 mar 2009, o 16:46

Post »

Pytanie: Jak długo zabrało ci " przesianie" mleka wapiennego (tych 10 litrów)
i jeszcze jedno : czemu użyłeś dyszy czerwonej zamiast oliwkowej?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ja cedziłem przez gazę nie przez lejek to mleko wapienne i może z 10 minut a może nawet nie a co do dyszy użyłem brązowej tylko na zdjęciach jest czerwona bo nie była jeszcze zmieniona jak robiłem zdjęcia opryskiwacza. :wink:
re123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 12 mar 2009, o 16:46

Post »

oki. dzięki za podpowiedzi. Jak tylko będzie sprzyjająca pogoda spróbuję ponownie.
Awatar użytkownika
adamza07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1643
Od: 10 mar 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Jezierzycy k.Wołowa

Post »

Przed dodaniem farby emulsyjnej do wapna należy przeprowadzić próbę na niewielkiej ilości.Farby emulsyjne po zmieszaniu z wapnem mogą tworzyć nierozpuszczalne grudki.
Polecam temat; http://www.forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=9241
"Człowiek żyje po to,aby kochać. Jeśli nie kocha - to nie żyje." Vinet
ogrody,kompozycje roślin
alz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 wrz 2009, o 17:05

Post »

"Przekopałem" i przeczytałem wszystkie wątki dotyczące opryskiwaczy i jestem zdecydowany kupić Profesional Plus bo potrzebny będzie do malowania elewacji domu farbą silikonową. Mam w związku z tym pytanie -czy już ktoś używał tego opryskiwacza do malowania farbami emulsyjnymi o gęstości 1,5 kg/litr? Szkoda tylko że producent nie oferuje do tego opryskiwacza dyszy spieniającej do pian aktywnych do mycia samochodu, np Kwazar ma to w ofercie. Może ktoś od producenta przeczyta i pomyśli nad taką końcówką.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Producent proponuje myjkę samochodową spójrz tutaj co zaś do malowania opryskiwaczem Profesional Plus farbami emulsyjnymi o gęstości 1,5 kg/litr to już musisz poczekać na wypowiedź kogoś z serwisu. :wink:
alz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 wrz 2009, o 17:05

Post »

Próbowałem się w serwisie dowiedzieć czy takimi farbami emulsyjnymi da rady ale bez odpowiedzi , dlatego pytam na forum.
Myjka samochodowa nie ma dyszy spieniającej, marolex nie ma takiej w swojej ofercie.
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re:

Post »

nemo56 pisze:no, to bielenie np. drzewek będzie taką przyjemnością, że trzeba będzie zrobić to jako nagrodę dla dzieciaków. q:O)x-<
Jestem posiadaczką tego opryskiwacza od czterech lat.Niestety coś robię nie tak ponieważ nie sprawia mi przyjemności opryskiwanie wapnem.Próbowałam kilka razy i zawsze wapno spływa mi strużkami. Możliwe,że coś źle robię. Do oprysków jest bardzo dobry. Przez czas jaki go uzywam nie mam problemów technicznych (odpukać)
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Profession PLUS - opis opryskiwacza do bielenia i malowania.

Post »

Poczytaj tutaj:
- Bielenie drzew - porady
Może robisz jakiś błąd w przygotowaniu mieszanki do malowania?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Re:

Post »

perdii pisze:
nemo56 pisze:no, to bielenie np. drzewek będzie taką przyjemnością, że trzeba będzie zrobić to jako nagrodę dla dzieciaków. q:O)x-<
Jestem posiadaczką tego opryskiwacza od czterech lat. Niestety coś robię nie tak ponieważ nie sprawia mi przyjemności opryskiwanie wapnem.Próbowałam kilka razy i zawsze wapno spływa mi strużkami. Możliwe,że coś źle robię. Do oprysków jest bardzo dobry. Przez czas jaki go uzywam nie mam problemów technicznych (odpukać)

Do bielenia (wapnem) spełnić należy poniższe warunki aby Profession PLUS pracował idealnie

1. Przecedzone wapno przez sitko, bez grudek dobrej jakości jednolicie rozrobione
2. Konsystencja dość rzadka , podobna do rzadkiej śmietanki :wink: , ( przepraszam za niefachowe określenie )
3. TYLKO brązowa dysza (jest w komplecie lub zestawach dysz)
4. Odpowiednio duże ciśnienie, należy dopompować aż otworzy się zawór bezpieczeństwa
:idea: :idea:

Powodzenia, powinno pracować idealnie :D
Miłego dnia!
Admin.
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Profession PLUS - opis opryskiwacza do bielenia i malowania.

Post »

Dziękuję za odpowiedź. Będę próbować. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapytaj ekspertów MAROLEX. Pytania i porady techniczne.”