Pod Dębem ;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Oj Joasiu ja z pewnością nie pomogę w rozwiązaniu tematu zagospodarowania terenu bo za żywotnikami nie przepadam .Może gdybym miała większą powierzchnię też bym sobie jakieś zafundowała. Oj przy takim brzdącu niewiele popracujesz chyba jak zaśnie ,albo jak piszesz jak ma dobry dzień .Buziaczki dla maluszka
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Joasiu , pigwa , czy pigwowiec to tylko różnica w formie , ale owoce traktuje się w taki sam sposób , ja też mam pigwowce krzewy , Z tymi krzaczorami , to zrób jak radzą dziewczyny , gdyby jednak nie zadawalały cię skutki , to zawsze możesz wyciąć wszystko co jest na dolnych gałęziach a górę ukształtować coś w rodzaju bonsai , podsypać korą , obsadzić wrzosem i będzie wyglądało super , wyciąć zawsze zdążysz nie spiesz się , masz duży ogród .Wierzbę wiosną bardzo mocno przytnij a odrośnie jeszcze ładniejsza , nawet tak mocno jak ogławia się zwykłe wierzby .
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2886
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Witaj Joasiu! Znalazłam Twój wątek przypadkiem i chciałabym zostać, żeby podglądać przemianę zielonego ogrodu w kolorowo kwitnący.Nie mam jeszcze swojego wątku, wdrażam się! Mam kwitnący galimatias w ogrodzie i zbieram się do rewolucji, bo kompozycji to u mnie nie znajdzie! Gdzie kawałek miejsca to coś wsadzę, coś się posieje samo, coś ja posieję, albo jakiś kawałek wetknę, a to się przesadzi,a potem zostaje i tym sposobem robi się busz!
Zaczynałam na pustym polu i ciągle walczę z przeciągami, bo nie przepadam za iglakami, a one są nieocenioną osłoną zwłaszcza zimą! Toteż nie śpiesz się z wycinaniem, bo przyłożysz piłę i w minutę wytniesz coś co rosło kilka albo kilkanaście lat. Szkoda cisów, one wolno rosną.Nie doczytałam jaką masz powierzchnię działki? Dlaczego wycięłaś bzy? Nie lubisz ich zapachu? Przy pieńku można posadzić jakiś bluszcz, barwinek czy powojnik, a na nim ustawić donicę z kolorową kompozycją. Te świerki conica wyglądają świetnie, to chyba mają kwaśne podłoże, dlatego nie sadziłabym tam lawendy, bo ona woli zasadę zdecydowanie. A jakaś fajna kocimiętka, kwiaty i zapach podobne, albo przywrotnik ostroklapowy, też ciekawy na obwódkę.On też woli zasadowe podłoże, ale u mnie rośnie w kwaśnym raczej i daje radę.Do tego jakieś cebulkowe i będzie pięknie, a może tam już są jakieś cebule?No to już zapchałam Ci rabatkę, bo oczywiście zostawiłabym tę piwonię i floksa, a przed piwonią jakiegoś niskiego asterka, albo chryzantemkę, żeby kwitło jesienią i jest busz!
Te szybko rosnące badyle mi wyglądają na wierzbowe, a ten drugi ścięty krzew to może krzewuszka?
Dużo radochy z urządzania ogrodu!
____________________
Pozdrawiam! Marta
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

:wit
JAKUCH na ten rok zostają na razie tak jak jest nie mam pomysłu więc na razie niech będzie tak , może przez zimę wpadnie mi coś do głowy .Dziękuję za buziaki dla Szymona ale on jest anty buziak . Nie chce się nawet przytulić twardy :;230 .

pela11 Dziękuję za rady o wrzosach nie myślałam , bo trochę się boję ich w ogrodzie bo trzeba wiedzieć jak się nimi zajmować . Ale pomyślę na przyszły rok w tym już nię będę z tym nic robiła . :wink:

marta64 Witaj na moim wątku cieszę się z odwiedzin i tego , że będziesz zaglądać . Będę czekać aż założysz swój wątek bo jestem bardzo ciekawa co Ty tam za gąszcz masz ;:oj .Jeżeli będziemy coś wycinać to drzewa owocowe , które nie mają nawet liści . Działka ma około 1600 m2 także jest co robić .Martuś bzów nie cierpię a tym bardziej że one opanowały całą działkę został jeden przy wjeździe i robi za podporę dla bluszcza czy powojnika bo coś tam go omotało :;230
Może i masz rację z tą lawendą , kocimiętka tez mi się podoba więc wezmę ją pod uwagę. Dziękuję :tan

A co do ogrodu od czwartku tyramy jak spychy dwa dni na rębaku i na kosiarkach . Sąsiedzi nas przeklną bo u nas ciągle coś chodzi . Ale gałęzie zmielone ,kolejna część działki wykoszona, zgrabiona i wywiezione siano.
Kupiłam dziś cebulki krokusów ,ale musze poczytac bo nie wiem kiedy i jak sadzić

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam i zapraszam :wit
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Asiu, pracowita kobietko, nie jest łatwo przy takim kochanym Brzdącu zaplanowaną robotę w plenerze zrealizować w pełni, a Tobie się to udaje. ;:215 Wielkie brawa dla Ciebie ;:433 A Brzdąca wycałuj od forumowej babci. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

:wit
Lucynko bardzo dziękuje ;:168 Mój malec wbrew pozorom umie się czymś zająć , najczęściej dostaję małe wiaderko grabki i łopatkę i pracuję razem z mamą .

Byłam w sklepie i nie mogłam się oprzeć wzięłam wszystkie jakie mieli . Jeżeli one tak pięknie kwitną jak wyglądają na tych obrazkach to nie mogę się doczekać wiosny . Zastanawiam się tylko czy nornice mi ich nie zjedzą ???

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Ładne krokusiki. Będzie co oglądać wiosną :D
Danka65
100p
100p
Posty: 166
Od: 18 mar 2012, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. pomorskie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Joasiu, ogrom pracy już włożyliście w działkę ale co to jest na 3 pary rąk do pracy :wink:
Zmienia się teraz a co będzie na wiosnę ;:224 cudnie, kolorowo ;:oj
Dobrze,że pogoda nam dopisuje w pracach ogrodowych. Pracuję się z przyjemnością i nie trzeba co chwilę popijać gorącej herbatki na rozgrzewkę tylko lemoniadę na ochłodę ;:304
Ja jeszcze się nie zabrałam za ostre jesienne prace bo jakoś letnio u mnie jeszcze, ale i tak mnie to nie ominie.
Zakupy już poczyniłaś widzę i słusznie, jak też kupiłam ale na razie żonkile i narcyzy bo mi moje stare nornice wyjadły ;:108
Wytrwałości i zdrówka życzę ;:215
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Maciek13 witaj w moich skromnych progach .
Danka65 chyba krokusy wsadzę w ziemię ale w pojemnikach , właśnie dlatego żeby mi nornice ich nie zjadły bo dziś zauważyłam na nowym miejscu na rabatę są już ślady nornic . Nie mogę natrafić na czosnek ozdobny podobno nie lubią tego zapachu , nasadze go wszędzie nawet w warzywach . Tam gdzie są czarne porzeczki to na tej stronie nie buszują .

Żałuję że na moim ogrodzie nie ma kwiatów i jest już zbyt późno , żeby cieszyć się ich urokiem , dlatego chociaż niechciane kwiaty chwastów też są bardzo ciekawe :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I teraz nie wiem , które się wykopuję na zimę :?:

Obrazek

Nie wiem też co to może być :?:

Obrazek
To chyba jakieś kosaćce

Obrazek
I coś ciekawego kolczastego

Obrazek
I na koniec ogrodowe

Obrazek

Obrazek
I piękna tuja

Obrazek
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Joasiu to kolczaste to kolczurka klapowana fajnie wygląda jak kwitnie ma białe drobniutkie kwiaty jednak roznosi się okropnie. Szczawik różkowaty ten z żółtymi kwiatami, chociaż ładnie kwitnie, strzela na wszystkie strony nasionkami i za chwilę będzie to walka z wiatrakami wiem co piszę, bo też nie umiem z nim wygrać walki. Potem glistnik jaskółcze ziele, krwawnik a,na pierwszej fotce to kosaciec-irys jego sie nie wykopuje na drugim chyba liliowiec [Hemerocalis] też sie nie wykopuje jeśli piszesz na 3 ,ze kosaćce też sie nie wykopuje.prins Claus to cudna odmiana krokusa posadź do koszyczków, może w ten sposób uchronisz je przed nornicami ,albo w koło nich posadź czosnek on podobno je odstrasza .Krokusy to ozdoba wiosennego ogródka nie wyobrażam sobie ich nie mieć.Sa też Ranniki ,przebiśniegi bez nich też nie wyobrażam sobie wczesno -wiosennego ogródka, a potem oczywiscie tulipany i pełna kieszeń kasy :;230 na wszelkie zachciewajki
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Asiu, pracusiu :wit
Kawał wielkiej pracy wykonaliście ;:180
Sąsiedzi jak mądrzy to tylko będą podziwiać takich pracusiów.
Fajnie, że tak dużo krokusików kupiłaś.To one po zimie nas budzą kolorami cieszą barawami i pierwszymi owadami, jakie do nich zaglądają i tatalają się w tych kielichach :D
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Prace idą pełną para, będzie cudnie. :D
Cieszą bardzo takie prace. Oczami wyobraźni pewnie widzisz jak będzie kolorowo za rok, dwa ...

Zakupy bardzo ładne. Dla bezpieczeństwa cebul posadź je w koszykach. Nornice będą miały trudniej.
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

:wit Dziękuję Wam dziewczyny za miłe słowa i porady ;:196

JAKUCH jesteś moją nieocenioną encyklopedią dziękuję za wszystkie Twoje podpowiedzi i nazwy roślin . Co do Szczawika to faktycznie jest z niego łobuz . Najpierw był tylko przed domem a teraz zawędrował aż na działkę podejrzewam że przy koszeniu zawędrował aż tam .Pocieszam się że to zginie po zimie ale marne moje nadzieje .W piatek jade do większego miasta to może znajdę przebiśniegi bo niestety u mnie to nic nie ma :roll: .Listwa chciejstw zaczyna pękać w szwach ale to zacznę od przyszłego sezonu z zakupami .

anabuko1 Pracy sporo zrobione jeszcze sporo zostało do zrobienia , ale to będe w trakcie wrzucać zdjęcia ;:196
AGA Z cały ogród mam już urządzony w wyobraźni , myślę , że już na przyszły rok będzie bardziej kolorowo niż teraz . Choćby rośliny jednoroczne na które szykuję już w tym roku skrzynie . :D

Od rana byłam przesadzić rośliny które mi nie pasowały tam gdzie były posadzone .

Obrazek

Obrazek
Na razie musi tak być do przyszłego roku , na wiosnę pójdą obrzeża jeszcze nie wiem jakie ;:88

Wydzieliłem miejsce na warzywa i zaczęłam to odchwaszczać , niestety jest tak gorąco , że nie daję rady robić tam jest pełne słońce a cieniu u mnie jest 26 stopni ;:3 . Zaczynam mieć dosyć tych upałów jak nigdy tęsknie za zimą .

Obrazek
Od rana do gotował się już dżem z jabłek zaraz trzeba iść zerwać następne i wstawić kolejny . Do naleśników jak znalazł .

Obrazek
Zerwałam trochę winogron też na dżem nigdy nie robiłam więc na razie trochę na spróbowanie . :D

Obrazek
I na oknie odrażający królewicz :shock:

Obrazek
Złapałam też śpiącego królewicza nawet nie drgnął .

Obrazek
Może wieczorem będzie możliwość iść trochę na działkę . Myślałam że do końca tygodnia uda mi się skończyć warzywniak , ale przy takich upałach nie wiem czy się uda :(
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”