Przydomowa hodowla kur cz.3

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Przydomowa hodowla kur cz.3

Post »

Taki cudak się wykluł jakiś czas temu
Obrazek

Jakoś mi się z C.K. kojarzy, więc mówię mu Franz ;)
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

;:138 :;230 piękny jest ;:167
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

KochinyAndzi trzeba się cieszyć że chcą siedzieć , moja znajoma ma dużo kur a żadna nie myśli o siedzieniu , nawet jej szukałam kwoki przez internet żeby kupić , ale nie wiem czy po podróży by jej się odechciało matkować .
Bożena
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Zazwyczaj tym kurkom ,,matkującym " to kilka razy w roku zdarza się kwoczyć. Mam taką małą ,,złośliwkę co parę jajek zniesie i już by kwoczyła. Teraz biega z parodniówkami :D

newrom piękny ten z baczkami. Ciekawe czy kogut czy kurka i w jakim zestawie kolorków wyrośnie ?

Mnie się taki kiedyś przytrafił :D

Obrazek
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Fajny cudak :)
Kolory będzie mieć raczej ciemne, ale gdyby zachował biały krawat to bym się cieszył. Myślę że to kogut, ale pewności nie mam bo to miksy maransowo-araukanowe (koguty i kury obydwu ras razem), więc porównywanie z innymi niekoniecznie musi dać odpowiedź.
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Powiedzcie jest coś czego bezwzględnie nie powinno się dawać kurom do jedzenia? Wiem, że za często moczonego chleba, całych skorupek jajek (wszystko ma odpowiednie uzasadnienie), ale ostatnio miałem dostęp do lekko przeterminowanego ryżu. No i tu się zatrzymałem bo ryż niesamowicie puchnie w wodzie. Czyli zakładam że lepiej nie, a jeśli już gotowany pewnie? No i czego nie wolno tak na prawdę?
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Marku, chleb można byleby z umiarem. Nie wolno nic zepsutego, z grzybami, trzeba uważać jak się wysypuje owoce po fermentacji lub te z nalewek itp. Niewskazana jest też sól.

Ryż może być ugotowany, może być namoczony (ale taki szybko fermentuje).
Kasze, płatki itp spokojnie zjedzą.
fartekos
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 19 sty 2016, o 19:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Moje jedzą wszystko, 2 razy dziennie są wypuszczane na łąkę po 2-3godziny gdyż są lisy i trzeba pilnować. Dostają raz dziennie moczony chleb+gotowane ziemniaki+starty burak pastewny+pokrzywa(świeża w sezonie- zimą suszona)/liście buraka pastewnego(od sierpnia do października) tarta dynia/cukinia( w sezonie) ześrtutowany jęczmien z tym mieszany i do tego mają dostęp cały dzień. Ponad to kukurydza, pszenica, jęczmień, trochę rzepaku jakieś skorupki, owoce, warzywa, czasem dam im 0,5l kefiru czy maślanki , jakiś chwast się rzuci czy ukoszę trochę koniczyny gdyż na łące nie rośnie. Lubią arbuzy, ogórki ,melony, dlatego tych też więcej sieję... Dostają też co miesiąc trochę wapna i świeżego piasku
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

fartekos wow, Twoje kury to mają "raj kurczy" w kwestii żywienia. Pieknie :) Bardziej zależało mi dowiedzieć się tak jak pytałem czy jest coś czego należy się wystrzegać, bo zjejść zjedzą a potem może być QQ.
Ok czyli rozumię że należy uważać na pleśń, sfermentowane rzeczy i tyle po prostu... No to git w sumie. :) Kłopot tylko taki że kompostownik jest zbudowany na terenie ich wybiegu. A tam to te france potrafią rozkopać wszystko. Na dnie jest też trochę gnoju. Nie wiem czy to stanowi problem w związku z tą świeżością? Wybierają pewnie dżdżownice, ale kto wie kto wie. Resztki jedzenia też tam nie brakuje w sumie gnijących.
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1666
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Są tacy, którzy żywią kury tylko kompostem.
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Ja właśnie przeniosłem kompost na wybieg bo szybciej dobiegają do dowolnego miejsca niż ja tam z kompostem dotrę. A że grzebiąc rozrzucają to uznałem że wolę by robiły to u siebie ;)
fartekos
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 19 sty 2016, o 19:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

:) Pasą się pasą
Obrazek
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Witaj, ładna różnorodność ptaków u Ciebie :D Jeśli się nie mylę to masz kochiny olbrzymy :) w tyle wypatrzyłam złocistego kogutka. Pochwal się nim w postaci foto :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”